آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز جنسوکیشی متاورس MV چیست؟

ارز جنسوکیشی متاورس MV چیست؟

ارز جنسوکیشی متاورس MV چیست؟، امروزه متاورس در بخش های مختلف زندگی انسان ها از سرویس های درمانی و بهداشتی گرفته تا سیستم های آموزشی و کسب و کارها ادغام شده است. اما می توان گفت یکی از قدیمی ترین بخش هایی که از متاورس استفاده می کرده است، بازی ها هستند.

امروز در این مقاله یکی از بازی های محبوب متاورسی به نام جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse را بررسی می کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از عملکرد این بازی و همچنین آینده پیش روی آن مطلع شویم.

ارزهای پلتفرم جنسو GENSO کدامند؟

ارزهای پلتفرم جنسو GENSO کدامند؟
ارزهای پلتفرم جنسو GENSO کدامند؟

این پلتفرم دو ارز با نام های MV و ROND دارد که به تفکیک آن ها را بررسی می کنیم:

MV: ارز MV توکن اصلی این پلتفرم می باشد که خارج از پلتفرم خرید و فروش می شود و روی شبکه های اتریوم و پالیگان قابل دسترسی است. در ادامه به کاربرد این ارز می پردازیم:

 • حق رای داشتن در تصمیمات حاکمیتی با استفاده از این ارز.
 • تخفیف برای خرید تجهیزات ویژه درون متاورسی.
 • برخی از اقلام بازی این پلتفرم تنها با ارز جنسوکیشی متاورس MV قابل خرید و فروش است.
 • پرداخت برای تقویت تجهیزات.
 • کاربرانی که MV را استیک کنند می توانند ارز ROND را پاداش بگیرند.
 • کسانی که مقدار مشخصی MV در اختیار داشته باشند، می توانند تجهیزات ویژه ای تولید کنند.
 • همچنین کاربرانی که مقدار معینی این ارز را در اختیار داشته باشند در مزایده های مربوط به زمین ها و کارکترهای بازی شرکت داده می شوند.
 • پرداخت کارمزد تراکنش برای خرید و فروش اقلام و فعالیت های مختلف در این پلتفرم.

ROND: این ارز درون دنیای متاورس این پلتفرم استفاده می شود. به بیان ساده اقتصاد درون بازی این پلتفرم با استفاده از این ارز تامین می شود. این ارز نیز بر بسترهای پلیگان و اتریوم قابل دسترس است. در ادامه به کاربردهای این ارز می پردازیم:

 • خرید اقلام و کالاها از مرکزهای خرید درون بازی.
 • مجوز ورود به موزه ها و سایر نمایشگاه های داخل متاورس.
 • همچنین ورود به کنسرت ها و رویدادهای دیگر برگزار شده در داخل متاورس این پلتفرم.
 • خرید تجهیزات نظامی و حفاظتی درون بازی.
 • ارتقا تجهیزات موجود با استفاده از این ارز.
 • انتقال بین زمین های درون بازی برای صرفه جویی در وقت.
 • پذیرش برای رویدادهای فیزیکی این پلتفرم.
 • پرداخت هزینه برای تلاش مجدد در بازی.

نیم نگاهی به توکن جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

نام اختصاری MV
نوع ارز  Token
عرضه کل  ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش  ۹۶,۴۳۷,۴۳۶.۴۸
وب سایت رسمی  genso.game
بلاکچین اکسپلورر polygonscan.com

etherscan.io

پیج های ارتباطی رسمی  twitter
آدرس قرارداد هوشمند  0xAE788F80F2756A86aa2F410C651F2aF83639B95b

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

بازی GENSO الهام گرفته از بازی Elemental Knights Online می باشد که در سال ۲۰۱۲ در تایوان برنده بهترین بازی سال شده است. همچنین این بازی در سال ۲۰۱۲ توانسته پر فروش ترین بازی برای گوشی های هوشمند بشود. در ادامه سوابق مدیر این پروژه را باهم بررسی می کنیم:

آقای Maxi Kuan به عنوان مدیرعامل این پروژه فعالیت می کند. ایشان فعالیت خود را از سال ۲۰۰۵ در بخش اینترنت بانک داری آغاز کردند. همچنین ایشان سابقه فعالیت در چندین شرکت ژاپنی و چینی را دارند. در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ ایشان هم بنیان گذار یک شرکت خصوصی به نام XY-STAR Entertainment Ltd. بوده اند. Maxi تا سال ۲۰۲۱ به فعالیت خود در چندین شرکت اسیای شرقی ادامه داد، تا این که در دسامبر ۲۰۲۱ شرکت GensoKishi ONLINE را تاسیس کرد.


 عملکرد پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

 عملکرد پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse
عملکرد پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

قبل از بررسی مباحث فنی این پلتفرم خوب است با اصطلاح RPG آشنا شویم. این قبیل از بازی ها که به بازی های نقش آفرینی معروف هستند به این شکل است که کاربران، یک شخصیت و یا قهرمان مشهور را کنترل می کنند. خوب است بدانید بازی GENSO تلفیقی از مفهوم وب۳ و متاورس و همچنین RPG می باشد. در ادامه اطلاعات و آماری از این بازی در اختیار شما قرار می دهیم:

این بازی حالت سه بعدی دارد که علاوه بر تحت وب، روی سیستم عامل های Android و ios قابل اجرا می باشد. کاربران برای بازی در این پلتفرم هیچ مبلغی را پرداخت نمی کنند اما برای خرید و ارتقا تجهیزات باید مبلغی پرداخت شود. خوب است بدانید این بازی ۲۵ هزار کاربر در ماه دارد. بیشترین ارزش بازار که این پلتفرم تجربه کرده ۸۸۳.۲ میلیارد ین می باشد که در نوع خود بی نظیر است، همچنین ۷۰۰۰۰ کاربر در لانچ پول مربوط به این پروژه در صرافی bybit مشارکت کردند. این پروژه توانست در فروش ارز اولیه خود ۴۹ میلیون ین کسب درآمد کند و دستیابی مجموع به ۲۳ میلیارد ین در یک هفته که یک رکورد محسوب می شود.

خوب است بدانید دنیای متاورس این پروژه از بخش های مختلفی تشکیل شده که به صورت تفکیک شده هر یک از آن ها را شرح خواهیم داد.

 • زمین ها: زمین ها به ملک هایی گفته می شود که در اختیار کاربران می باشد و کاربران می توانند با استفاده از آیتم هایی که در بازی کسب می کنند در آن ساخت و ساز کنند. به بیان ساده با استفاده از nft ها می توان اقلامی که اکنون در زندگی واقعی وجود دارد را در این دنیای متاورس نیز استفاده کرد.
 • مسکن: کاربران می توانند در زمین های خود، خانه خود را بنا کنند و با استفاده از nft ها دکوراسیون آن را تنظیم کنند. همچنین کاربران می توانند این nftها را به دیگران بفروشند و یا بخرند. کاربران این امکان را دارند که دیگر کاربران را به خانه خود دعوت کنند و با آن ها معاشرت داشته باشند.
 • روابط: کاربران می توانند در متاورس این پروژه ازدواج کنند و سند ازدواج برای آن ها تنظیم می گردد. همچنین کاربران می توانند حلقه ازدواج برای خود سفارش دهند که در این صورت یک نسخه فیزیکی از این حلقه از طریق پلتفرم تجارت الکترونیک برای آن ها ارسال خواهد شد. این حلقه ها در متاورس به صورت یک NFT می باشد که کاربر می تواند آن را بپوشد.
 • انیمیشن ها: در این پلتفرم شخصیت های متحرک مختلفی با ip های خاصی وجود دارد. همکاری های مهمی در این بخش صورت خواهد گرفت که تیم فنی این پروژه در آینده آن ها را اعلام خواهد کرد.
 • هنر: کاربران می توانند با استفاده از زمین های خود، یک نمایشگاه خصوصی برپا کنند و آثار هنری خود را به نمایش بگذارند. همچنین کلکسیونرها می توانند با استفاده از nft ها موزه هایی را برپا کنند و از طرفی می توانند علاوه بر حراج ها و نمایشگاه ها در دنیای واقعی یک نسخه از آن نیز در دنیای متاورس این پلتفرم ایجاد کنند.
 • تجارت الکترونیک: کاربران تمامی اقلامی که در دنیای واقعی وجود دارد را می توانند به صورت دیجیتال در این پلتفرم خریداری کنند و بهای آن را با استفاده از ارزهای دیجیتال بپردازند.
 • گردشگری و فرهنگی: شهرها و بناهای تاریخی که در دنیای واقعی وجود دارد را می توان در دنیای متاورس بازسازی کرد و برهمین اساس بسیار آسان تر و با هزینه کمتری می توان از آن ها بازدید کرد.
 • سرگرمی ها: کنسرت ها و رویدادهای مختلفی در این پلتفرم برگزار می شود و هنرمندان با استفاده از یک آواتار می توانند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. این روش دشواری های دنیای فیزیکی را ندارد.
 • املاک و مستغلات: کاربران می توانند املاک و مستغلات فیزیکی موجود از سراسر جهان را با استفاده از nft ها خرید و فروش کنند. نمونه هایی از این املاک به صورت ماکت و در قالب nft در این دنیای متاورس به نمایش گذاشته می شود و کاربران می توانند با استفاده از پول فیات و همچنین ارزهای دیجیتال آن را خریداری کنند.
 • بازی ها: با استفاده از nft ها حق مالکیت برای تمام عمر برای کاربران محفوض می ماند. بازی های بلاکچینی به زودی جایگزین بازی های سنتی خواهند شد. در این پلتفرم کاربرانی که مالک زمین هستند می توانند دنیای RPG خود را ایجاد کنند.

خوب است بدانید این قابلیت برای کاربران فعال است که اگر یک NFT از یک کالکشن محبوب مانند BORED APE را داشته باشند، آن را به صورت یک کارکتر در این دنیای متاورس اضافه کنند و با آن فعالیت کنند. همچنین این پلتفرم NFT های مخصوص به خود را نیز دارد که کاربران می توانند از آن ها نیز استفاده کنند. برای مشاهده و یا خرید و فروش این NFT ها می توانید از پلتفرم های OpenSea و Unique Markets استفاده کنید.


ویژگی های پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

ویژگی های پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse
ویژگی های پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

در این بخش قصد داریم ویژگی های این پلتفرم را عنوان کنیم:

 • فعالیت های اقتصادی در متاورس و کسب درآمد از آن.
 • خرید و فروش املاک و مستغلات.
 • برگزاری موزه ها، نمایشگاه ها، کنسرت ها و رویدادها.
 • تعامل و روابط با کاربران دیگر.
 • فعالیت در بازی و کسب درآمد از آن.
 • حفظ حق مالکیت دارایی ها برای کاربران.
 • اداره پلتفرم به صورت غیرمتمرکز و با استفاده از رای کاربران.
 • فعالیت گسترده تیم فنی و بازاریابی آن.
 • الهام گرفتن این پلتفرم از بازی معروف Elemental Knights که محبوبیت زیادی داشت و باعث توجه کاربران و فعالیت در آن شد.
 • لیست شدن در چندین صرافی معتبر مانند: Bybit، MEXC، IO، KuCoin، Uniswap، Quickswap، Hotbit.
 • ثبت رکوردهای مختلف و دریافت لوح تقدیر از دولت ژاپن.
 • از نکات منفی این پروژه می توان به باگ امنیتی آن اشاره کرد.

امنیت پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

امنیت پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse
امنیت پلتفرم جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

این پلتفرم اعلام کرده است که بنیاد CertiK قراردادهای هوشمند این پروژه را بررسی و تایید کرده است. در گزارش منتشر شده از این ممیزی، یک باگ مهم پیدا شده است. در استخری که برای ارز جنسوکیشی متاورس MV در صرافی غیرمتمرکز Anyswap وجود دارد، یک قرارداد هوشمند به نام isMinter فعال است. وظیفه isMinter، تبادل و تولید و سوزاندن توکن های MV می باشد. مشکل این است که اگر هکرها بتوانند به isMinter دسترسی پیدا کنند، می توانند تعداد زیادی ارز MV را تولید و سرقت کنند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV

رمز ارز جنسوکیشی متاورس MV که در این مقاله با آن آشنا شدید، در تاریخ ۲۹ ژانویه ۲۰۲۲ با قیمت ۰.۴۰۲۱ دلار در بازار معامله می‌شد و پس از گذشت زمان کمی با یک افزایش قیمت همراه بوده و در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۲ قیمت آن به سطح ۱.۶۱۷۱ دلار رسید. در اواسط سال ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV کاهش یافته و برابر با ۰.۷۶۲۲ دلار بود. از اواخر ماه جولای سال ۲۰۲۲ رمز ارز MV وارد یک کانال نزولی شده و در اواخر سال با قیمت ۰.۱۵۶۱ دلار در بازار معامله می‌شد.

این ارز دیجیتال سال ۲۰۲۳ را با قیمت ۰.۱۴۸۸ دلار آغاز کرد و در واسط سال قیمت آن کاهش یافته و اکنون در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۹ ژوئن قیمت آن برابر با ۰.۰۹۳۶۹ دلار است. لازم به ذکر است که رمز ارز جنسوکیشی در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۲ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما قادر به مشاهده روند قیمت ارز دیجیتال MV بر روی نمودار می‌باشید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV

کیف پول‌های ارز دیجیتال محلی برای ذخیره سازی و نگهداری از رمز ارزهای شما می‌باشند. این کیف پول‌ها در انواع مختلف به بازار ارائه شده و هرکدام دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. برای مثال کیف پول‌های سخت افزاری نسبت به کیف پول‌های نرم افزاری از امنیت بیشتری برخوردار می‌باشند، اما به دلیل قیمت بالای آنها کمتر مورد استفاده افراد قرار می‌گیرند. کیف پول‌های نرم افزاری در دسترس‌تر می‌باشند و استفاده از آنها برای کاربران راحت تر است.

با توجه به جستجوهای انجام شده هیچ یک از کیف پول‌های سخت افزاری لجر و ترزور از رمز ارز جنسوکیشی متاورس MV پشتیبانی نمی‌کنند. اما کیف پول‌های نرم افزاری همچون اتمیک، تراست، سیف پل و متامسک از ارز دیجیتال MV پشتیبانی می‌کنند و امکان ذخیره سازی این رمز ارز در این کیف پول‌ها وجود دارد. شما می‌توانید این کیف پول ها را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید و به راحتی به ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال بپردازید.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV

صرافی‌های ارز دیجیتال همانطور که می‌دانید، بستری برای خرید و فروش رمز ارزها می‌باشند و امکان تبادل ارزهای دیجیتال را فراهم می‌آورند. این صرافی‌ها به عنوان واسطه‌ای بین خریدار و فروشند عمل می‌کنند و با استفاده از کارمزد و هزینه‌های معاملاتی به کسب درآمد می‌پردازند.

صرافی‌های کوکوین، بای بیت و کراکن از جمله صرافی‌های متمرکز پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV هستند که در آن افراد قادر خواهند بود رمز ارز MV را با جفت ارزهای USD و USDT مبادله کنند. کوئیک سواپ QuickSwap یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس است که برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام نیست و تنها می‌توانید با اتصال کیف پول به پلتفرم مبادلات خود را انجام دهید. توجه نمایید که استفاده از برخی صرافی‌های خارجی برای کاربران ایرانی ممکن نیست و بایستی قبل از ورود به صرافی تحقیقات لازم را انجام دهید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV

همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفته شد، صرافی‌ها به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما برای خرید و فروش ارز دیجیتال جنسوکیشی MV در مرحله او باید صرافی را پیدا کنید که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کند، سپس به ثبت نام و احراز هویت در صرافی انتخابی بپردازید. قبل از ثبت نام و احراز هویت بررسی نمایید که صرافی مورد نظر از امنیت کافی برخوردار باشد تا با خیال راحت بتوانید سرمایه‌گذاری کنید.

لازم به ذکر است، کاربران ایرانی در صورت استفاده از صرافی‌های خارجی می‌توانند از قبل مقدار مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری را در یکی از صرافی‌های ایرانی به تتر تبدیل کنند. سپس تتر را در صرافی خارجی به ارز دیجیتال جنسوکیشی متاورس MV تبدیل نمایند.


آینده پروژه جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

آینده پروژه جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse
آینده پروژه جنسوکیشی متاورس GensoKishi Metaverse

خوب است آینده این پروژه از دو دیدگاه بررسی کنیم. ابتدا خود پروژه را به چالش می کشیم و سپس آینده متاورس را بررسی می کنیم.

این پروژه بسیار فعال است و تیم فنی و بازاریابی قوی نیز دارد. اما موفقیت مانند مسابقه دو استقامت است، یعنی تبلیغات و بازاریابی شاید یک پروژه را بر سر زبان ها بندازد اما مدت کوتاهی این پروژه چشمگیر است. برای موفقیت نیاز به نوآوری و همچنین رفع معایب و در کنار آن بازاریابی نیاز است. بسیاری از بازی های بلاکچینی وجود دارند که تمامی قابلیت های این پروژه را دارند!! باید منتظر بود و دید که آیا باگ امنیتی مربوط به Anyswap رفع می شود و همچنین این پروژه طرح های جدیدی را اجرا می کند یا خیر.

دوستان با توجه به شرایط اقتصاد جهانی و رویکرد شرکت های بزرگ، می توان گفت که متاورس و وب۳ در آینده جای پلتفرم های وب۲ کنونی مانند توییتر و اینستاگرام را می گیرد. به طبع بازی های بلاکچینی نیز جایگزین بازی های سنتی می شوند. اما همان طور که ویتالیک بوترین گفته است، بسیاری از پروژه های متاورسی کنونی در آینده وجود نخواهند داشت. زیرا ایده های جدیدی می آید و یا برخی از این پروژه ها از نظر قانونی به مشکل می خورد و یا حتی متاورسی که در آینده ما استفاده خواهیم کرد، خیلی با آن چیزی که اکنون متصور شده ایم متفاوت باشد. پس در سرمایه گذاری روی چنین تکنولوژی های نو ظهور احتیاط کنید و یا مقدار کمی از سرمایه خود را روی آن ها قفل کنید.


سخن پایانی درباره ارز جنسوکیشی متاورس MV

در این مقاله بازی بلاکچینی Genso و دنیای متاورسی آن را بررسی کردیم. شما با مطالعه این مقاله می توانید از عملکرد، ویژگی ها و همچنین امنیت این پروژه مطلع شوید. اگر قصد سرمایه گذاری روی این پروژه را دارید می توانید از بخش های آینده پروژه، صرافی و کیف پول های پشتیبانی کننده ارز MV راهنمایی بگیرید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز جنسوکیشی متاورس MV” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده