آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دیجیتال خود را کجا نگهداری کنم ؟

ارز دیجیتال خود را کجا نگهداری کنم - پایگاه جامع زوم ارز

در این مقاله می خواهیم به مطلب ” ارز دیجیتال خود را کجا نگهداری کنم ؟” رسیدگی کنیم که این سوال بسیار مهمی است برای افرادی که قصد خرید ارز دیجیتال را دارند. اگر بخواهم پاسخ کوتاه به مطلب بالا دهیم می گویم جواب این سوال کیف پول یا ولت ارز های دیجیتال است.

در مطلب زیر عناوین داخل فهرست برسی می شود :


ارز دیجیتال خود را کجا نگهداری کنم ؟

پاسخ این سوال کیف پول ارزهای دیجیتال است. کیف پول انواع مختلفی دارد از جمله کیف پول کاغذی ، کیف پول سخت‌ افزاری و کیف پول موبایلی و کیف پول تحت وب . اصطلاحا کیف پول ها به کیف پول گرم و سرد معروف هستند .کیف پول گرم ، که همان نرم‌افزاری هاست که  آنلاین هستند و کیف پول سرد همان کیف پول سخت افزاری است.

قائدتا تمام کیف پول ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

کیف پول های تحت وب دیگر نیاز به جابجایی آن نداریم و هر زمان در هر کجا در دسترسمان است. اما بدلیل آنلاین بودن در بستر اینترنت قطعا دچار یکسری حملات از سمت هکرها می شود. اما کیف پول سخت افزاری چون به صورت آفلاین است دارای امنیت بسیار بالایی است و شما می توانید با اطمینان کامل ارز دیجیتال خود را درون آن نگهداری کنید. البته قابل ذکر است که باید در حفظ و نگهداری قطعه سخت افزاری کوشا باشید. چون در صورت گم شدن آن قطعه تمام دارایی شما از بین می رود.


معروفترین کیف پول های سخت افزاری

در حال حاضر در سال ۲۰۲۰ دو کیف پول سخت افزاری معروف، لجر و ترزور می باشد.

و همچنین کیف پول های نرم افزاری زیادی وجود دارد که می توانید در مقاله کیف پول ارز دیجیتال با آنها آشنا شوید.

۲ نکته را در کیف پول رعایت نمایید :

نکته اول) شایان ذکر است برای استفاده از کیف پول حتما توجه داشته باشید آن کیف پول از ارزی که قرار آن را خریداری کنید، پشتیبانی کند.

نکته دوم) هر نوع کیف پولی را که برای نگهداری ارز خود انتخاب نمودید ، حتما کلید خصوصی آن را مخفی و دور از دسترس دیگران قرار دهید. چون کلید خصوصی همان دارایی شما می باشد . هر فردی که به کلید خصوصی کیف پول شما دسترسی پیدا می کند می تواند کل دارایی شما را یکجا جابجا کند . این امر در رمز ارز ها قابل پیگیری نمی باشد.


توصیه سایت زوم ارز درباره اینکه ارز دیجیتال خود را کجا نگهداری کنید

اگر می خواهید دارایی خود را که همان ارز دیجیتال است را به صورت بلند مدت نگهداری و سرمایه گذاری کنید ، حتما از کیف پول های سخت افزاری استفاده نمایید وچون به صورت آفلاین است ، هیچ هکری امکان نفوذ به آن را پیدا نمی کند.اما اگر قصد دارید که خرید و فروش نمایید . نگهداری ارز به صورت کوتاه مدت می باشد ، از کیف پول های نرم افزاری استفاده نمایید.

حال شما با خواندن مقالات این قسمت با ارز دیجیتال آشنا شدید و دانستید که ارز دیجیتال را از کجا خریداری نمایید و در کجا نگهداری کنید حال اگر می خواهید درباره خرید و فروش ارز دیجیتال بدانید مقاله خرید و فروش ارز دیجیتال را مطالعه نمایید.

برای پرسیدن هر گونه سوالی در مورد ارزهای دیجیتال به صفحه پرسش و پاسخ از سایت زوم ارز مراجعه کنید.

تیم محتوا
تیم محتوا
کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده