آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز هورایزن ZEN چیست؟ | آینده ارز هورایزن

ارز هورایزن ZEN چیست؟

ارز ZEN ، در حال حاضر در بازارهای مالی ارزهای دیجیتال از محبوبیت خاصی در بین کاربران برخوردار هستند . ارزهای دیجیتال بسیاری وجود دارند که شما می توانید با خرید آن ارز به سرمایه گذاری بپردازید . همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال در بستر اینترنت خرید و فروش می شوند و تمام ویژگی های پول رایج را به غیر از ماهیت فیزیکی بودن دارا می باشند . در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از این ارزهای دیجیتال مثل Horizen آشنا کنیم . در ادامه مطالب شما با این ارز دیجیتال آشنا خواهید شد و پس از شناخت ان به بررسی ویژگی های این ارز دیجیتال می پردازیم . اگر شما قصد خرید ارز دیجیتال Horizen را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. هر فردی که می خواهد وارد بازار یک ارز سود ابتدا بهتر است درباره آن اطلاعاتی کسب کند و سپس اقدام به سرمایه گذاری کند. سوالاتی که می تواند برای اینگونه از افراد پیش بیاید می تواند طریقه استخراج و یا طریقه خرید و فروش و یا …. باشد. در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به توضیحاتی نسبت به این ارز بپردازیم و سپس اقدام به آموزش طریقه خرید و فروش ، استخراج ارز دیجیتال Horizen و… این ارز بپردازیم. همراه ما باشید.

ارز دیجیتال Horizen(ZEN) چیست؟

Horizen(ZEN) چیست ؟
ارز دیجیتال Horizen(ZEN) چیست ؟

Horizen یک سیستم بلاکچین می باشد که قابلیت همکاری دارد و توسط  نودهای غیرمتمرکز پشتیبانی می شود . پلتفرم Sidechain یا همان زنجیره جانبی آن بر روی حریم خصوصی داده های مقیاس پذیر تمرکز دارد و به همین ترتیب مشاغل و همچنین توسعه دهندگان را قادر می سازد با استفاده از فناوری منحصر به فرد زنجیره جانبی معروف به Zendoo ، بلاکچین های خصوصی یا عمومی بسازند .

این ارز دیجیتال در ماه مِی سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و تلاش می کند از طریق فعال کردن موارد مورد استفاده در دنیای واقعی ، از یکپارچگی و حریم خصوصی داده ها اطمینان حاصل کند . ارز دیجیتال Horizen ادعا می کند که کاملا غیر متمرکز و کاملا قابل تنظیم با ویژگی های حریم خصوصی است و از هزینه های کم مرتبط با ساخت بلاکچین با مدل های در آمد قابل تنظیم و تعداد نامحدود توکن ها و دارایی های دیجیتالی پشتیبانی می کند .

ارز دیجیتال Horizen همان ارز دیجیتال ZenCash نام دارد که پس از چندی به این نام تغییر پیدا کرده است. اگر با ارز دیجیتال ZenCash آشنایی داشته باشید می دانید که تمرکز آن بر روی امنیت و حریم خصوصی می باشد. ارز دیجیتال ZenCash بر روی بلاک چین ZClassic فعالیت می نمود. پس از کمی فعالیت این ارز فورک شد و دیگر بر روی آن بلاکچین فعالیت نکرد. اگر درباره فورک ارز های دیجیتال اطلاعاتی ندارید بهتر است مقاله ای درباره آن بخوانید اما به صورت کلی می توان فورک را اینگونه تعریف کرد که اگر برخی از برنامه نویسان ببیند که یک ارز از حالت های مختلف دارای ضعف است آن کد های آن را تغییر می دهند تا تمامی آن ضعف ها برطرف شود و حال آن ها اقدام به ایجاد یک ارز جدید می کنند. برای مثال ارز دیجیتال ” بیت کوین کش “ فورک ارز دیجیتال ” بیت کوین “ می باشد. اگر به وایت پیپر ارز دیجیتال بیت کوین کش نگاهی بیندازید می بینید که تمامی مشکلات بیت کوین در این ارز برطف شده است.

ارز دیجیتال Horizen برای تراکنش های خود از تکنولوژی zk-SNARKS استفاده می کند. در حال حاظر ارز دیجیتال ZenCash دارای یک بلاکچین غیرمتمرکز می باشد. کوین ZenCash توسط ” Ron Vigilione ” ران ویگیلیون ” و ” William Wolf ” ویلیام ولف ” راه اندازی و همچنین هدایت می شود. تیمی که این ارز برای توسعه و هدایت خود دارد یک تیم بسیار قوی متشکل از برنامه نویسان مطرح نرم افزارهای گوناگون می باشند.

در این قسمت از مقاله گفتیم که این ارز دیجیتال بر روی پلتفرم خود از زنجیره جانبی Zendoo استفاده می کند . در ادامه مطالب به بررسی این زنجیره می پردازیم


نگاهی به پروتکل Zendoo

زنجیره های جانبی نوآوری جذابی است که برای فعال کردن مقیاس پذیری و توسعه پذیری بلاکچین ابداع شده است . ایده اصلی ساده و در عین حال ساده است . شما می توانید یک زنجیره موازی یا زنجیره جانبی با ویژگی های دلخواه بسازید و راهی برای انتقال کوین بین زنجیره اصلی و زنجیره جانبی فراهم کنید .

در این مقاله ما Zendoo را معرفی می کنیم ، ساختاری برای سیستم های بلاکچین مانند بیت کوین که امکان ایجاد و برقراری ارتباط با زنجیره های جانبی از انواع مختلف را بدون دانستن ساختار داخلی آن فراهم می کند . پروتکل Zendoo در اجرای فعلی زنجیره های جانبی Horizen ، در اوایل سال ۲۰۲۰ منتشر شد . این مکانیزم استانداردی برای ثبت نام و تعامل با سیستم های جداگانه زنجیره ای معرفی می کند . منظورما از تعامل ، پروتکل انتقال زنجیره ای است که امکان ارسال دارایی بومی به یک زنجیره جانبی و دریافت مجدد آن را به روشی مطمئن و قابل تایید بودن اینکه زنجیره اصلی از ساخت و ساز یا عملیات داخلی زنجیره داخلی بداند ، امکان پذیر می کند .

به صورت کلی تر ، پروتکل Zendoo به پروتکل بلاکچین مبتنی بر بیت کوین اجازه می دهد تا با هر سیستم بلاکچین خاص دامنه کار کند . پروتکل بلاکچین فقط یک بار برای معرفی مکانیزم استقرار زنجیره های جانبی و امکان انتقال از طریق زنجیره ها ارتقا می یابد .

Zendoo این امکان را فراهم می کند تا انتقالات بدون تکیه بر اعتبار سنج های خارجی یا تاییدکنندگان توسط شبکه اصلی تایید شود . شبکه اصلی زنجیره های جانبی را کنترل نمی کند و از ساختار داخلی آنها چیزی نمی داند . Zendoo این کار را با تولید اثبات بازگشتی برای هر انتقال حالت زنجیره ای جانبی انجام می دهد .

تا اینجای مطالب با ارز دیجیتال Horizen و پلتفرم مورد استفاده آن آشنا شدیم . در ادامه مطالب قصد داریم تا تاریخچه و بنیان گذاران این ارز دیجیتال را بررسی نماییم .


تاریخچه و بنیان گذاران Horizen

تاریخچه و بنیان گذاران Horizen
بررسی تاریخچه و بنیان گذاران Horizen

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد . بنیان گذاران این ارز دیجیتال دو نفر به نام های Robert Viglione و Rolf Versluis  می باشند .

رابرت ویگلیون از بنیان گذاران و مدیر عامل های Horizen و همچنین بنیان گذار و ریئس بنیاد Zen Blockchain است . وی کاندیدای دکتری در دانشگاه کارولینا جنوبی می باشد و به عنوان یک تحلیلگر عملیات در Lanmark Technology کار می کرد . او همچنین به عنوان یک تحلیلگر پیشرفته در Tecolote Research و به عنوان مدیر پروژه در نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا کار کرد .

رولف بنیانگذار و مشاور اجرایی بنیاد Zen Blockchain است . او صاحب مشاغل با تجربه ای در صنعت IT است و دارای یک عملیات استخراج متوسط است . در گذشته رولف در سیستم های Cisco ، صنعت نیمه هادی و به عنوان یک افسر آموزش دیده هسته ای در نیروی زیر دریایی ایالات متحده کار می کرد .

پس از شناخت بنیان گذاران ارز دیجیتال Horizen در ادامه مطالب می خواهیم به بررسی ویژگی هایی این رمز ارز بپردازیم .


ویژگی های منحصر به فرد ارز دیجیتال Horizen

ویژگی های منحصر به فرد ارز دیجیتال Horizen
ویژگی های منحصر به فرد ارز دیجیتال Horizen

همانطور که در مباحث پیشین گفتیم این ارز دیجیتال از معماری زنجیره ای جانبی استفاده می کند که می تواند تعداد بیشماری از موارد استفاده بالقوه در دنیای واقعی را باز کند . این پروتکل انتقال زنجیره ای ، امکان ایجاد زنجیره های جانبی غیرمتمرکز را فراهم می کند . اینها بلاکچین های جداگانه ای هستند که به زنجیره بلوک اصلی متصل هستند که می توانند همزمان کار کنند .

ارز دیجیتال Horizen ماموریت دارد که از طریق فرآیند ساخت اکوسیستم فراگیر ، افراد توانمند را به هم نزدیک کند جایی که هرکسی بتواند به خاطر سهم خود پاداش بگیرد . هامنطور که گفتیم Zendoo یک راه حل زنجیره ای غیر متمرکز و قابل تنظیم است که برای غلبه بر محدودیت های فعلی در مورد مقیاس پذیری و توسعه پذیری در بلاکچین استفاده می شود . این یک پلتفرم موازی با ویژگی های پیشرفته است که امکان استفاده از بلاکچین های عمومی یا خصوصی در مقیاس را فراهم می کند و SDK اجزای مورد نیاز برای ساخت بلاکچین غیرمتمرکز را فراهم می کند .


امنیت پلتفرم Horizen چگونه است ؟

امنیت پلتفرم Horizen چگونه است ؟
امنیت پلتفرم Horizen

ZEN از نودهای ایمن استفاده می کند ، که برای شبکه Horizen بسیار مهم است . نودهای امن یک هدف منحصر به فرد را ارائه می دهند و آنها دارای یک رمزگذاری TLS هستند که می تواند ارتباط بین گره ای ایمنی را فعال کند .

Horizen همچنین یک فورک Zcash است و به همین ترتیب با به دست آوردن معاملات محافظت شده ای که می تواند فرستنده ، گیرنده و ارزش معامله شده را مخفی کند ، از فناوری حفظ حریم خصوصی Zcash برخوردار است . Zk-SNARK هسته اصلی این معاملات است و توسط تیم Zcash به عنوان شکلی از رمزنگاری با دانش صفر توسعه داده شده است .

اگر شما قصد خرید این ارز دیجیتال و یا سرمایه گذاری آن را دارید در ادامه ی مطالب با ما همراه باشید .


روند قیمت ارز دیجیتال Horizen

در زمان نگارش این مقاله قیمت این ارز دیجیتال برابر با ۴۸.۳۱ دلار است و حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال برابر با ۳۹،۶۷۱،۴۸۱ می باشد . ارز دیجیتال Horizen در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۱۸% افزایش یافته است و اکنون در سایت CoinMarketCap رتبه ۸۹ را به خود اختصاص داده است . همانطور که در نمودار پایین مشاهده می کنید این ارز دیجیتال در فوریه سال ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

روند قیمت ارز دیجیتال Horizen
روند قیمت ارز دیجیتال Horizen

مزایا ارز دیجیتال Horizen

ارز دیجیتال Horizen نیز همانند دیگر رمز ارز ها دارای مزایا و معایب می باشد. در این قسمت از مقاله ما تنها قصد داریم تا به مزایا ارز دیجیتال Horizen اشاره کنیم و سپس توضیحاتی نیز برای آن عنوان ارائه دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

 1. غیر متمرکز بودن

این ارز دیجیتال همانطور که گفتیم غیر متمرکز است. در نتیجه شما می توانید با خیال راحت می توانید آن را خریداری کنید. هیچ فرد و یا ارگانی نمی تواند این ارز را پیگیری کند.

 1. حریم خصوصی:

هویت تراکنش ها در این ارز دیجیتال فاش نمی شود و کاملا پنهان می ماند همانطور که گفتیم این ارز به حریم خصوصی بسیار اشاره کرده است. ارز دیجیتال Horizen را می توان از طریق تراکنش های خارج از شبکه ارسال نمود.

 1. فعالیت امن نود یا گره ها در شبکه:

همه تراکنش ها در این ارز محافظت شده می باشند و اطلاعات فرستنده و گیرنده و همچنین مقدار تراکنش ها نمایان نمی شود. تمامی ارتباطات ها بین نود ها در این شبکه رمزگذاری می شود و این موضوع از بلوکه شدن نود ها در شبکه جلوگیری می کند.


چگونه می توان ارز دیجیتال Horizen را ذخیره کرد؟

کیف پول های ارز دیجیتال Horizen
کیف پول های ارز دیجیتال Horizen

برای ذخیره نمودن ارز دیجیتال Horizen می توانید از کیف پول های دیجیتال استفاده کنید. امروزه کیف پول های دیجیتال زیادی به بازار آمده است و شما برای انتخاب باید نهایت دقت را داشته باشید زیرا قرار است در این کیف پول سرمایه تان ذخیره شود و اگر انتخابتان اشتباه باشد تمام سرمایه تان از بین خواهد رفت. در مقاله های پیشین اشاره کردیم که برای انتخاب یک کیف پول مناسب باید به چند نکته توجه کنید. این نکات عبارت اند از:

 1. امنیت:

امنیت کیف پول بسیار مهم است. قبل از اینکه کیف پول خود را انتخاب کنید به سطح امنیت و همچنین موارد امنیتی توجه بسیاری کنید.

 1. امکانات:

بهتر است کیف پول انتخابی شما امکانات متعددی داشته باشد، این امکان می تواند رابط کاربری جذاب و آسان و یا ویژگی های امنیتی مثل تایید دو مرحله و قابلیت چند امضایی باشد.

 1. اعتبار:

اگر کیف پول انتخابی شما معتبر باشد، قطعا خیالتان از امنیت و همچنین سرمایه ای که در آن ذخیره کرده اید راحت است. پس پیشنهاد ما به شما این است کیف پولی را انتخاب کنید که از طرف مقامات رسمی مورد تایید باشد.

لازم به ذکر است که ارز دیجیتال Horizen چند کیف پول رسمی دارد که شما می توانید با کمی به دست آوردن اطلاعات درباره آن ها یکی از بهترین ها را انتخاب کنید. جز کیف پول رسمی شما می توانید کیف پول های دیگری را نیز انتخاب کنید و از آن ها برای ذخیره این ار دیجیتال استفاده کنید. کیف پول های رسمی و غیر رسمی ارز دیجیتال Horizen عبارت اند از:

 1. کیف پول رسمی Sphere
 2. کیف پول رسمی Swing Wallet
 3. کیف پول رسمی MyZen Wallet
 4. کیف پول رسمی Zen Wallet
 5. کیف پول رسمی Paper Wallet
 6. کیف پول coinomi
 7. کیف پول CoolWallet
 8. کیف پول Ledger

برای انتخاب کیف پول به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا به نکاتی که پیشتر گفتیم توجه کنید و با بررسی کیف پول های معرفی شده یکی را انتخاب کنید. بهترین انتخاب از نظر شما می تواند حافظ جان و مالتان باشد.


نحوه خرید ارز دیجیتال Horizen

نحوه خرید ارز دیجیتال Horizen
نحوه خرید ارز دیجیتال Horizen

در مقالات مربوط به ترید ارزهای دیجیتال شاید به این نکته برخورد کرده باشید که برای خرید ارزهای دیجیتال باید به صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کنید . به طور خلاصه می توان گفت برای خرید رمز ارز Horizen می توانید پس از ثبت نام در صرافی مورد نظر ، این ارز دیجیتال را خریداری نمایید . در این قسمت از مقاله ما تعدادی از صرافی ها که از رمز ارز Horizen پشتیبانی می کنند برای شما فراهم آورده ایم .

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال Horizen

1.صرافی  Binance : این صرافی از جمله معتبرترین صرافی ها در حوزه ارزهای دیجیتال است و در بین کاربران بسیار محبوب می باشد و روزانه حجم معاملات بالایی را به خود اختصاص داده است . این صرافی از تعداد بیشماری از رمز ارزها پشتیبانی می کند .

۲.صرافی Huobi Global : این صرافی نیز از جمله صرافی های مشهور در حوزه ی رمز ارزهاست و علاوه بر ارز دیجیتال Horizen از رمز ارزهایی همچون بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، لایت کوین و … پشتیبانی می کند .

۳.صرافی DigiFinex : از دیگر پلتفرم ها برای معاملات ارزهای دیجیتال است که این پلتفرم امکان خرید آسان و مطمئن و امن را در اختیار شما قرار می دهد .

۴.صرافی OKEx : صرافی اوکی اکسچنج در مدت زمان کوتاه توانسته است تا کاربران زیادی را به خود اختصاص دهد و این صرافی از ارزهایی بسیاری همچون اتریوم ، بیت کوین ، ایاس و … پشتیبانی می کند .

۵.صرافی HitBTC : این صرافی بیش از ۸۰۰ جفت معاملاتی دارد . این پلتفرم در سال ۲۰۱۳ ایجاد شده است و خدمات مربوط به مبادله رمز ارزها همچون برداشت و سایر خدمات را فراهم می کند .

شما می توانید پس از مطالعه این قسمت از مقاله لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال Horizen را در سایت CoinMarketCap جستجو کنید .


چگونه ارز دیجیتال Horizen را بفروشیم ؟

چگونه ارز دیجیتال Horizen را بفروشیم ؟
فروش ارز دیجیتال Horizen

همانطور که در قسمت نحوه خرید ارز دیجیتال Horizen مطالعه کردید ، برای فروش این ارز دیجیتال نیز باید به صرافی ها مراجعه کنید . پس از اینکه صرافی را انتخاب نمودید ، در صورتی که از قبل در آن صرافی ثبت نام نکرده بودید ، پس از طی مراحل احراز هویت می توانید در یکی از صرافی های معتبر ارز خود را به فروش برسانید . می توان گفت صرافی های بسیاری هستند که شما می توانید از ان استفاده کنید اما برای اینکه با خیال آسوده این کار را انجام دهید صرافی را انتخاب کنید که حجم معاملات روزانه آن بالا باشد و از کاربران زیادی برخوردار باشد .

پس از بررسی نحوه ذخیره سازی و فروش رمز ارز Horizen می خواهیم بدانیم آیا این رمز ارز استخراج می شود .


آیا ارز دیجیتال Horizen استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال Horizen استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال Horizen استخراج می شود ؟

برای اینکه ببینیم این ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارد یا خیر در ابتدا باید الگوریتم این ارز دیجیتال را بررسی نماییم . ارز دیجیتال Horizen مبتنی بر الگوریتم گواه اثبات کار حافظه محور یا Equihash است . این الگوریتم به گونه ای طراحی شده است که در برابر دستگاه های ASIC مقاوم است  و هدف اصلی این الگوریتم فراهم آوردن ماینینگ از طریق دستگاه هایی به غیر از ASIC می باشد .

یکی از دلایلی که سبب می شود یک ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارا باشد این است که مبتنی بر الگوریتم PoW یا گواه اثبات کار باشد . در ابتدای این بخش از مقاله گفتیم که ارز دیجیتال Horizen از الگوریتم گواه اثبات کار حافظه محور استفادده می کند پس قابلیت استخرا را دارا می باشد . در ادامه مطالب نگاهی به روند استخراج این ارز دیجیتال خواهیم انداخت .


استخراج ارز دیجیتال Horizen چگونه است؟

همانطور که می دانید برای تولید ارز های دیجیتال باید آن ها را کمک دستگاه های ماینر و یا ASIC و یا ریگ های استخراج و یا سیستم های استخراج، استخراج کنید. در حال حاضر برخی از رمز ارز ها قابلیت استخراج دارند و برخی دیگر نیز این امکان را ندارند و شما نمی توانید آن ها استخراج کنید بلکه باید آن ها را با خرید و فروش به دست آورید. خوشبختانه همانطور که گفتیم ارز دیجیتال Horizen قابل استخراج است و شما می توانید این ارز دیجیتال را به راحتی استخراج کنید.

ارز دیجیتال Horizen از الگوریتم ” Equihash ” پشتیبانی می کند. شما نیز برای اینکه بتوانید به راحتی این ارز را به دست بیاورید باید دستگاه های ماینری را تهیه کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. در حال حاضر ماینر های مختلفی است که می توانید بهترین و به صرفه ترین آن ها را انتخاب کنید. در این قسمت از مقاله ما به معرفی چند دستگاه ماینر که امکان استخراج ارز دیجیتال Horizen با آن میسر است می پردازیم. همراه ما باشید.

روند استخراج ارز دیجیتال Horizen :

تحقیقات کامل نشان داده است که استخراج Horizen با Nvidia در مقایسه با استفاده از AMD سود آورتر است . اولین و مهم ترین انتخاب سخت افزار است . فاکتور مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد ، اتصال به اینترنت است . اگر بتوانید تاخیر شبکه را بسنجید بسیار به نفع شما خواهد بود . این کار با بررسی پینگ به آدرس استخر استخراج Horizen انجام دهید .

پس باید مراحل زیر را طی کنید :

۱.انتخاب سخت افزار

۲.اتصال به اینترنت قوی با ترافیک نامحدود

۳.ظرفیت الکتریکی کافی

۴.کیف پول برای ذخیره سازی درآمد

پاداش استخراج هر بلوک برای نودهای امنیتی ۳.۵% ، برای تیم Horizen 8.5% و برای استخراج کنندگان ۸۸% می باشد .


دستگاه های ماینری و یا ASIC که امکان استخراج ارز دیجیتال Horizen را دارند عبارت اند از:

 1. دستگاه ماینر Antminer Z15
 2. دستگاه ماینر Antminer Z11
 3. دستگاه ماینر Antminer Z9 Mini
 4. دستگاه ماینر Antminer Z9
 5. دستگاه ماینر PandaMiner B3 Pro ( 8G )
 6. دستگاه ماینر PandaMinerB3 Pro
 7. دستگاه ماینر Innosolicon A9++
 8. دستگاه ماینر Innosilicon A9+

شما می توانید از بین دستگاه های ماینر و یا ASIC معرفی شده یکی از بهترین آن ها را با توجه به قدرت و مصرف برق انتخاب و عملیات استخراج را آغاز کنید.


آینده ارز دیجیتال Horizen چگونه است؟

همانطور که در مقاله اشاره شد، ارز دیجیتال Horizen دارای مقیاس پذیری و همچنین سرعت تراکنش بالایی می باشد. از آنجایی که فضای ارز های دیجیتال بیشتر به این حوزه آمده است به نظر می رسد بتواند جایگاه محکمی داشته باشد و آینده خوبی را برای خود رقم بزند. زمانی که ارز دیجیتال Horizen وارد بازار شد، پس از ۶ ماه به تمامی سرمایه گذاران خود حدود ۵۲۰ درصد سود داد. برخی از تحلیل گران و همچنین فعالان ارز های دیجیتال، به این باورند که این ارز تا سال ۲۰۲۲ الی ۲۰۲۳ به حداقل ۱۱۱ دلار می رسد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال هورایزن ZEN

اینفوگرافیک ارز دیجیتال هورایزن ZEN
اینفوگرافیک ارز دیجیتال هورایزن ZEN

نتیجه گیری

ارز دیجیتال Horizen توسط نودهای غیرمتمرکز پشتیبانی می شود . این ارز دیجیتال در پلتفرم خود از زنجیره جانبی Zendoo استفاده می کند . توکن ZEN رمز ارز بومی Horizen است و در ابتدا با نام Zencash شناخته می شد . این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی های معتبر جهان در دسترس است .در این مقاله با ارز دیجیتال Horizen آشنا شدید. قصد ما از توسعه این مقاله آشنایی شما با ارز دیجیتال Horizen و همچنین نحوه خرید و فروش و همچنین استخراج و طریقه ذخیره سازی بود. در صورت ایجاد سوال و یا هرگونه مشکل می توانید آن را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان “ارز ZEN” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
3 سال قبل

ممنون از مطلب خوب شما

تیم محتوا
پاسخ به  علی
3 سال قبل

🌹🌹🌹

آخرین مقالات منتشر شده