ارزهای دیجیتال

ارز فایل کوین FileCoin چیست؟

بررسی ارز دیجیتال فایل کوین FIL

ارز فایل کوین FileCoin چیست؟ ، تا به حال نام ارز دیجیتال فایل کوین یا FileCoin را شنیده اید؟ آیا اطلاعاتی درباره هدف و یا کاربرد این ارز دیجیتال دارید؟ همانطور که مطلع هستید با پیشرفت دنیای ارز های دیجیتال، رمز ارز های زیادی به بازار آمده اند و این موضوع سبب شده است تا افراد زیادی به سمت بازار ارز دیجیتال روی بیاورند. همانطور که مستحضر هستید در این مقاله قصد داریم تا با شما درباره ارز دیجیتال فایل کوین یا FileCoin گفتگو کنیم. اگر بخواهیم در همین ابتدا درباره این ارز دیجیتال تعرفی ارائه دهیم، اینگونه می گوئیم که فایل کوین یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز می باشد و می تواند مهم ترین اطلاعات ما را ذخیره کند. همانطور که می دانید غیر متمرکز به این معنی است که هیچ فرد و یا شرکت و یا ارگانی در این ارز وجود ندارند. اگر علاقه دارید تا درباره این ارز دیجیتال بیشتر بدانید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.همچنین شما مبتوانید با استفاده از این لینک تحلیل ارز دیجیتال فایل کوین FileCoin را مطالعه کنید

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال فایل کوین FileCoin و کیف پول های ارز فایل کوین FIL را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای فایل کوین FIL در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت فایل کوین | قیمت FIL) را مشاهده نمایید.

نیم نگاهی به ارز دیجیتال فایل کوین

نیم نگاهی به ارز دیجیتال فایل کوین
نیم نگاهی به ارز دیجیتال فایل کوین

فایل کوین به وجود آمد تا تبدیل به یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز شود. و به کاربران این اجازه را می دهد که از فضاهای بدون استفاده خود استفاده کنند و در یک بازار اقدام به خرید و فروش آن ها کنند. برخی از کاربران می توانند فضا های ذخیره سازی را عرضه کنند و برخی دیگر می توانند این فضاها را با استفاده ” Fil ” خریداری کنند. به صورت کلی این ارز به افرادی که به فضا های خالی خود نیازی ندارند، فرضت کسب در آمد می دهند و می توانند با اشتراک گذاری آن فضا اقدام به کسب درآمد کنند.

طراحی این شبکه به گونه ای است که به کاربران این امکان را می دهد که بر روی هر دستگاهی که از ارز دیجیتال فایل کوین استفاده می کند، فضای ذخیره سازی اجازه کند. کمپانی هایی همچون دراپ باکس، گوگل کلود و… فضای بسیار بزرگ ذخیره سازی را برای کنترل نیاز کاربران منتشر کرده اند. زمانی که شما اطلاعات خود را بر روی سرور کمپانی های نام برده شده و یا باقی کمپانی ها آپلود می کنید، اطلاعات شما به عنوان دارایی های آن شرکت به حساب می آیند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اگر فرد و یا افرادی در پشت این سیستم های های ذخیره سازی باشد، محرمانه بودن از اطلاعات شما دیگر امنیت ندارند و هر لحظه امکان دارد به دست فردی فاش شود. همانطور که گفتیم فایل کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است و دیگر این موضوع در فایل کوین صدق نمی کند. همانطور که گفته شد شما می توانید به راحتی یک فضای ذخیره سازی تهیه کنید و اطلاعات خود را در آن نگهداری کنید.

به طور کلی فایل کوین Filecoin را می توان یک شبکه ذخیره سازی و اشتراک گذاری غیرمتمرکز فایل تعریف نمود که از قدرت فناوری بلاکچین استفاده می کند. و فرصت های جدیدی را در بازار به کاربران ارائه می دهد. پلتفرم های غیرمتمرکز اشتراک گذاری فایل در حال حاضر بیش از همیشه محبوب هستند. فایل کوین ترکیبی از فناوری های مختلف برای ارائه یک تجربه منحصر به فرد به کاربران خود است.

توکن FIL توکن بومی شبکه فایل کوین می باشد. کاربران می توانند با استفاده از این توکن فضای ذخیره سازی را خریداری نمایند. همچنین این توکن می تواند به کاربران کمک نماید تا اطلاعات خود را ذخیره نمایند.


تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال File یا فایل کوین

تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال File یا فایل کوین
تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال File یا فایل کوین

فایل کوین توسط Juan Benet تاسیس شد. بنت دانشمند کامپیوتر آمریکایی است که در دانشگاه استانفورد تحصیل کرده است. در سال 2017 اولین عرضه اولیه ارز دیجیتال فایل کوین انجام شد. این عرضه اولیه در آن زمان به عنوان یکی از بزرگ ترین منابع جذب سرمایه عنوان شد. تقریبا می توان گفت که حدود 257 میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شد.

در این عرضه اولیه حدود 200 میلیون فایل کوین فروخته شد. در سال 2019 قرار بود که اولین شبکه آزمایشی فایل کوین راه اندازی شود اما متاسفانه این راه اندازی با تاخیر رو به رو شد. به گفته برخی از افراد، راه اندازی این شبکه در 3 ماه اول سال 2019 تخمین زده شده بود که این تخمین عملی نشد و این تاریخ به سه ماهه دوم منتقل شد. سپس از سه ماهه دوم نیز به سه ماهه سوم و سه ماه چهارم منتقل شد.


نگاهی به بلاکچین شبکه فایل کوین

همانطور که می دانید IPFS یک سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیر متمرکز می باشد. بلاکچین فایل کوین نیز از IPFS برای ایجاد بازار ذخیره سازی استفاده می کند. خوشبختانه شما می توانید ارز دیجیتال فایل کوین یعنی ” FILe ” را استخراج نیز کنید، اما استخراج این ارز نسبت به رمز ارز های دیگر یک تفاوت بسیار بزرگی دارد زیرا این تفاوت روند استخراج فایل کوین را نسبت به دیگر کوین ها متفاوت کرده است. برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید برایتان یک مثال خواهیم زد.

همانطور که می دانید برای اینکه بتوانید بیت کوین استخراج کنید نیاز به یک دستگاه ماینر و یا یک سیستم با قدرت بالا دارید زیرا این سیستم و یا ماینر قصد حل معادلات پیچیده ای را دارد و یا بهتر است بگوئیم همان ساخت یک بلاک. اما همانطور که گفتیم استخراج فایل کوین اینگونه نمی باشد و شما با فراهم سازی فضای ذخیره سازی اقدام به استخراج فایل کوین می کنید.

در این بین کاربرانی که فضای ذخیره سازی بیشتری را برای مشتری فراهم می سازند پاداش بیشتری دریافت می کنند هنچنین افرادی که محتواهای ذخیره شده را زودتر در اختیار کاربران قرار دهد، مجدد پاداش بیشتری دریافت می کنند. اگر بخواهیم کمی منطقی فکر کنیم، استخراج ارز دیجیتال فایل کوین نسبت به استخراج بیت کوین و یا دیگر رمز ارز هایی که برای استخراج نیاز به دستگاه های ASIC دارند بهتر است.زیرا دیگر نیازی نیست بابت تهیه دستگاه های ماینر و یا …. هزینه های زیادی پرداخت کنید و با کمترین هزینه می توانید فایل کوین یا FIL استخراج کنید.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید دقیقا نحوه کارکرد بلاکچین و همچنین استخراج ارز دیجیتال فایل کوین چگونه است؟ اگر در ادامه همراه ما باشید به کامل با طریقه کارکرد این ارز و همچنین بلاکچین آن آشنا خواهید شد.


بلاکچین ارز دیجیتال فایل کوین یا FILE چگونه کار می کند؟

فرض کنید شما نیاز به مقداری فضا برای ذخیره اطلاعات دارید. شما باید مقداری اطلاعات یادداشت و سپس وارد کنید تا بتوانید مراحل را دنبال کنید. در ابتدا باید اطلاعاتی همانند نوع فایلتان و همچننی مدت زمانی که قرار است فایلتان در آن فضا ذخیره شود را با کمی ارز FILE ارسال کنید. حال ماینر هایی که فضا در اختیار دارند نیز قیمت هایی اعلام می کنند که بر اساس این قیمت ها باید معامله انجام شود. وقتی از سوی ماینر قیمت تعیین شد، قیمت پیشنهادی ماینر با قیمت کاربر هماهنگ می شود و سپس در صورت توافق در بین دو طرف یک قرارداد همکاری بسته می شود. در این مرحله تاریخچه آن قرار داد بر روی بلاکچین ذخیره می شود. در انتها نیز مشتری فایل ها را برای ماینر ارسال می کند و ماینر نیز آن ها را ذخیره می کند. حال در این مرحله تمامی فایلها رمزنگاری می شوند و به بلاکچین ارسال می شود.


مزایای استفاده از فایل کوین Filecoin

مزایای استفاده از فایل کوین Filecoin
مزایای استفاده از فایل کوین Filecoin

کاربران فایل کوین از مزایای متنوعی برخوردارند که این پلتفرم را متمایز می سازد. رویکرد غیرمتمرکز فایل کوین ذخیره سازی و ارائه دهندگان ذخیره سازی را در اولویت قرار می دهد.

این پلتفرم دارای سرعت بازیابی اطلاعات است که از رهبران صنعت مانند آمازون پیشی گرفته است. با رشد بازار، زیرساخت های آن به گونه ای طراحی شده است که عملکرد آن را بهبود بخشیده است. به این ترتیب، فایل کوین این پتانسیل را دارد که سریع ترین و ارزان ترین راه را برای ذخیره داده ها در بستر اینترنت ارائه دهد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فایل کوین FIL

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال فایل کوین برابر با 53.31 دلار می باشد و در شبانه روز گذشته 3.14% کاهش قیمت داشته است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در 24 ساعت برابر با 970،134،684 دلار است. در حال حاضر رمز ارز فایل کوین در رتبه 28 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال در تاریخ 1 آپریل 2021 به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است.

در ادامه مطالب شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال فایل کوین را در 3 ماه گذشته مشاهده نمایید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فایل کوین FIL
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فایل کوین FIL

خرید و فروش ارز دیجیتال فایل کوین FIL

خرید و فروش ارز دیجیتال فایل کوین FIL
خرید و فروش ارز دیجیتال فایل کوین FIL

برای خرید و فروش ارز دیجیتال فایل کوین همانند خرید و فروش سایر رمز ارزها باید به صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز مراجعه نمایید. صرافی های آنلاین خارجی بسیاری هستند که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند و کاربران می توانند با ثبت نام و احراز هویت در این صرافی ها به خرید و فروش ارز دیجیتال فایل کوین بپردازند. همچنین کاربران می توانند در صرافی هایی که در ادامه مطالب نام می بریم، رمز ارز فایل کوین را با جفت ارزهای USDT ،USD و BTC معامله کنند.

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال فایل کوین عبارتند از:

1.Binance

2.Huobi Global

3.Gate.io

4.KuCoin

5.Kraken


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال فایل کوین FIL

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال فایل کوین FIL
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال فایل کوین FIL

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال فایل کوین FIL می توانید از کیف پول هایی که در ادامه به شما معرفی می نماییم، استفاده نمایید.

1.کیف پول لوتوس Lotus: از این کیف پول می توانید برای اجرای نودها و اتصال به لجر استفاده نمایید.

2.کیف پول گلیف Glif :Glif را می توان به عنوان یک رابط تحت وب معرفی نمود. کاربران می توانند این کیف پول را به لجر نیز متصل نمایند.

3.کیف پول Filfox: یکی از کیف پول های تحت وب می باشد که می توانید برای ذخیره سازی ارز دیجیتال FIL از آن استفاده نمایید.


منظور از بسته شدن قرار داد بیت کاربر و ماینر چیست؟

در شبکه فایل کوین به صورت کلی دو نوع قرار داد وجود دارد.

  1. قرار داد فایل:

قرار داد فایل یا ” File Contract ” بین مشتری و ماینر بسته می شود و این قرارداد شامل توافق های طرفین از نظر، نوع فایل، مدت زمان نگهداری و مبلغ نهایی می باشد. تمامی این موارد در یک قرداد با نام فایل ایجاد می شود.

  1. قرارداد هوشمند:

قرارداد هوشمند یا ” Smart Contract ” قراردادی است که بین توسعه دهندگان یک نرم افزار بسته می شود. این قرار داد می تواند در بستر شبکه فایل کوین ایجاد شود. لازم به ذکر است که قرارداد فایل مختص به فایل کوین است اما قرارداد هوشمند مختص به فایل کوین نمی باشد.


آیا ارز دیجیتال فایل کوین استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال فایل کوین استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال فایل کوین استخراج می شود؟

جالب است که بدانید ارز دیجیتال فایل کوین قابل استخراج می باشد. اما استخراج این رمز ارز کمی متفاوت تر از دیگر ارزهای دیجیتال می باشد. در استخراج ارز دیجیتال فایل کوین ماینرها به جای کمک به قدرت محاسباتی از ظرفیت ذخیره سازی استفاده می نمایند.

رمز ارز فایل کوین در ساختار خود از الگوریتم Proof Of Replication و Proof Of Spacetime استفاده می نماید. این ارز دیجیتال از این مکانسیم ها به منظور ایجاد یک شبکه برای ذخیره سازی استفاده می نماید. شبکه فایل کوین دارای چندین نوع ماینر شامل استخراج کنندگان ذخیره سازی، استخراج کنندگان بازیابی و استخراج کنندگان اصلاحی است.

برای آشنایی با نحوه استخراج ارز دیجیتال فایل کوین و دریافت اطلاعات بیشتر شما می توانید به مقاله ” آموزش استخراج فایل کوین ” که در سایت زوم ارز موجود می باشد، مراجعه نمایید.


بررسی آینده ارز دیجیتال فایل کوین

بررسی آینده ارز دیجیتال فایل کوین
بررسی آینده ارز دیجیتال فایل کوین

آیا فایل کوین یک سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود؟ شاید برای شما هم مانند دیگر افراد این سوال پیش بیاید. به طور کلی می توان گفت ارز دیجیتال فایل کوین مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است. همچنین استخراج این رمز ارز از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد.

اما شایان ذکر است که فایل کوین تنها پروژه ای نیست که به دنبال تسخیر بازار ذخیره سازی غیرمتمرکز است. رقبایی مانند Storj و Sia نیز فعال هستند. با این حال پیش بینی می شود که این ارز دیجیتال از آینده خوبی برخوردار باشد.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال فایل کوین

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال فایل کوین
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال فایل کوین

جمع بندی ارز فایل کوین FileCoin

به نظر می رسد که ارز دیجیتال File یا فایل کوین یک ارز مناسب در جهت سرمایه گذاری و همچنین استخراج باشد. همانطور که گفتیم برای اینکه شما بخواهید این ارز دیجیتال را استخراج کنید به هیچ ماینر قدرتمندی و یا سیستم قدرتمندی نیاز ندارید و تنها می توانید با داشتن یک فضای ذخیره سازی اقدام به استخراج این ارز دیجیتال کنید. به گفته برخی از سایت ها، 70 درصد از هزینه نگهداری فایل ها به ماینر اهدا می گردد.

ممنون از اینکه تا پایان “ فایل کوین FileCoin  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

شبکه اصلی EOS پنج ساله شد

شبکه اصلی EOS پنج ساله شد

رونمایی از راه‌اندازی Project Catalyst توسط کاردانو

رونمایی از راه‌اندازی Project Catalyst توسط کاردانو

کیوساکی توییت دیگری در رابطه با بیت کوین نوشت

کیوساکی توییت دیگری در رابطه با بیت کوین نوشت

فعالیت مجدد یک نهنگ پس از 10 سال

فعالیت مجدد یک نهنگ پس از 10 سال

آیا خصومت شخصی در شکایت سازمان بورس آمریکا نقش دارد؟

آیا خصومت شخصی در شکایت سازمان بورس آمریکا نقش دارد؟

مدیر Soros نسبت به رمز ارزها خوشبین است

مدیر Soros نسبت به رمز ارزها خوشبین است

نوشته های مشابه

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا