آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۳ روند مهم قبل از هاوینگ بیت کوین

۳ روند مهم قبل از هاوینگ بیت کوین

به گزارش زوم ارز، بازارهای رمزارز در انتظار مسیر آینده بیت کوین با هاوینگ هستند. در هفته گذشته، شاهد افزایش چشمگیر قیمت و ارزش بیت کوین بودیم. بر اساس گزارش CNBC، فرایند هاوینگ خودکار با ایجاد ۲۱۰,۰۰۰ بلوک در جریان استخراج بیت کوین آغاز می‌شود. این رویداد تقریباً هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد و منجر به کاهش ۵۰ درصدی درآمد استخراج بیت کوین جدید می‌شود و در نتیجه تولید سکه‌های جدید را کاهش می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود که رویداد هاوینگ بعدی در آوریل ۲۰۲۰ رخ داد که آخرین بار بود.

در اینجا سه ​​نکته کلیدی وجود دارد که سرمایه گذاران رمزارز باید قبل از هاوینگ بیت کوین به آن توجه داشته باشند:

جریان صعودی فعلی بیت کوین

محرک اصلی افزایش قیمت ارز دیجیتال OG، تقاضا برای ETF بیت کوین بوده است. با این حال، شوک عرضه نیز بر افزایش قیمت‌ها اثر گذاشته است. در حال حاضر، کمبود عرضه و مازاد تقاضا برای بیت کوین وجود دارد. هاوینگ آینده ارز دیجیتال باعث تغییر در پویایی عرضه و تقاضا برای بیت کوین می‌شود. بعد از اینکه پاداش استخراج بلوک‌های اضافی به نصف کاهش می‌یابد، عرضه بیت کوین به احتمال زیاد کمتر از تقاضا خواهد بود. اگر این روند ادامه یابد، قیمت‌ها پس از هاوینگ به شدت افزایش خواهند یافت.

قیمت بیت کوین در گذشته به بالای ۶۳,۰۰۰ دلار رسیده است و در حال حاضر تا حدودی زیر اوج ۶۸,۷۰۰ دلاری خود قرار دارد که در ۲۷ ماه پیش به آن رسیده بود. این افزایش نشانگر این است که معامله‌گران به‌طور فزاینده‌ای مشتاق هستند تا در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

تصمیم نرخ مارس فدرال رزرو

نشست ماه مارس فدرال رزرو برای ارزیابی مسیر کاهش نرخ بهره در آینده بسیار مهم خواهد بود. در ابتدا، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، سه کاهش نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی کرد و منتظر بود که مقامات فدرال رزرو نسبت به داده‌های CPI محتاط باشند. با توجه به انتظارات و داده‌های اقتصادی فعلی، احتمالاً کاهش نرخ بهره در نشست ماه مارس از جدول خارج خواهد شد. با این حال، تفسیر فدرال رزرو و لحن آن در مورد چشم‌اندازی که در ماه مارس منتشر می‌شود، در ارزیابی پس‌زمینه اقتصاد کلان بسیار مهم خواهد بود. در حال حاضر، بازار به شروع کاهش نرخ بهره از سپتامبر شرط‌بندی می‌کند.

اگر نرخ بیت کوین پس از هاوینگ افزایش یابد، قدرت خرید را تحت فشار قرار می‌دهد. با این حال، هر نشانه‌ای از تاخیر در تصمیم فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره، ریسک اشتها را بیشتر کاهش می‌دهد. این می‌تواند منجر به کاهش تقاضای بیت کوین پس از هاوینگ شود.

بازده ماهانه سرمایه گذاری برای بیت کوین

بازده سرمایه‌گذاری (ROI) یک پارامتر مهم است که توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران برای ارزیابی دارایی‌های مالی خود استفاده می‌شود. در حال حاضر، ROI برای BTC انعطاف‌پذیر است. با توجه به بازده سرمایه‌گذاری بهتر از سایر دارایی‌ها از جمله اتریوم، طلا، نفت، بورس اوراق بهادار و سایر دارایی‌ها، سرمایه‌گذاران وال‌استریت پول خود را به صندوق‌های ETF بیت کوین می‌اندازند.

اگر این روند در ماه آینده ادامه یابد، احتمالاً جذب سرمایه‌گذاران را به سمت بیت کوین حفظ خواهد کرد. بازدهی بالا همچنین به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا ریسک‌پذیری خود را حفظ کنند و در نتیجه قیمت BTC را پایدار نگه دارند.


منبع: coingape.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید