آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا قیمت بیت کوین قبل از رویداد هاوینگ در حال افزایش است؟

آیا قیمت بیت کوین قبل از رویداد هاوینگ در حال افزایش است؟

به گزارش زوم ارز، بیت کوین، با قیمت بالاترین رکورد خود از سال ۲۰۲۱، به عنوان هاوینگ رویدادهای سریع رویداد مطرح شده است. اما هزینه ارسال ارز دیجیتال با سرعت بالا افزایش چشمگیری نداشته است. در واقع، در مقایسه با اواخر سال گذشته که قیمت پایین‌تری داشت، بسیار کاهش یافته است.

بر اساس داده‌های BitInfoCharts، میانگین هزینه امروز برای ارسال بیت کوین ۷.۰۱ دلار BTC است. در ماه دسامبر، فقط دو ماه پیش، زمانی که سرمایه‌گذاران Ordinals شبیه NFT بیت کوین را به دست آوردند، میانگین هزینه تا ۳۷ دلار افزایش یافت.

Ordinals همچنان فعال است و اجازه می‌دهد داده‌های غیرمالی مانند هنر یا متن در بلاکچین بیت کوین ذخیره شوند، اما هزینه تراکنش‌های بیت کوین کاهش یافته است.

به علت کاهش فعالیت Ordinals نسبت به دسامبر، هزینه تراکنش‌ها نیز کاهش یافته است. در دسامبر، معاملات به رقم روزانه ۸۵ میلیون دلار رسید، اما اکنون این رقم به ۱۵.۴ میلیون دلار کاهش یافته است.

بعلاوه، در حال حاضر فعالیت زنجیره‌ای بسیاری وجود ندارد. بیشتر اقدامات در حالی انجام می‌شود که معامله‌گران از صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) که به تازگی تأیید شده‌اند، خرید می‌کنند و قبلاً مقادیر زیادی بیت‌کوین را خریداری کرده‌اند. این نشان می‌دهد که شبکه به حدی شلوغ نیست که اگر مردم به اندازه سهام ETF برای یکدیگر BTC واقعی ارسال کنند، باعث بروز مشکلاتی در شبکه بیت کوین شود.

ماینرها که تراکنش‌های موجود در بلاک‌چین را تأیید می‌کنند، برای افرادی که می‌خواهند در زمانی که شبکه مشغول است، بیت کوین ارسال و دریافت کنند، هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.

به طور کلی، رویداد نصف کردن که در ماه آوریل رخ می‌دهد، باعث کاهش نصفی پاداش ماینرها می‌شود. این بدان معناست که به جای ۶.۲۵ BTC برای هر بلوکی که پربیت کوینی ماین می‌شود، تنها ۳.۱۲۵ BTC به آنها داده می‌شود. این کاهش پاداش ماینرها ممکن است موجب افزایش هزینه‌های تراکنش بیت کوین شود، زیرا ماینرها به دنبال جبران کاهش درآمدهای خود هستند. اما برای اینکه این تأثیرات به صورت مستقیم در هزینه ارسال بیت کوین نمایان شوند، باید به عوامل دیگری نیز توجه کنیم.

بنابراین، علاوه بر تأثیر نصف کردن پاداش ماینرها بر هزینه ارسال بیت کوین، عوامل دیگری نیز می‌توانند در افزایش یا کاهش هزینه‌ها نقش داشته باشند. اگرچه هزینه ارسال بیت کوین در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است، اما همچنان ممکن است در برخی زمان‌ها افزایش یابد، به ویژه در صورت افزایش فعالیت در شبکه بیت کوین یا افزایش تقاضا برای ارسال تراکنش‌ها.


منبع: decrypt.co

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده