آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

فروش شدید بیت‌کوین توسط ماینرها قبل از هاوینگ؛ علت چیست؟ 🤨

فروش شدید بیت‌کوین توسط ماینرها قبل از هاوینگ؛ علت چیست؟

فروش شدید بیت‌کوین توسط ماینرها قبل از هاوینگ؛ علت چیست؟

به گزارش زوم ارز، با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین مورد انتظار، تغییر قابل توجهی در فعالیت استخراج بیت کوین در حال رخ دادن است. داده‌های اخیر نشان می‌دهد که ذخایر بیت کوین در اختیار ماینرها به طرز قابل توجهی کاهش یافته است و در عوض، انتقال بیت کوین به صرافی‌ها افزایش یافته است.

بر اساس گزارش تحلیلگران ارزهای دیجیتال، جریان بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها در حال حاضر سه برابر جریان معکوس، یعنی از صرافی‌ها به ماینرها، است. شرکت تحلیلی CryptoQuant این روند را نشانه‌ای از وجود فشار فروش قوی از سوی جامعه معدنی می‌داند.

طبق این گزارش، به نظر می‌رسد این یک حرکت استراتژیک است. معمولاً ماینرها در پیش‌روی هاوینگ سود می‌برند تا هزینه‌های عملیاتی را تأمین کنند و برای سرمایه‌گذاری‌های آینده آماده شوند. این امر به ویژه اهمیت می‌یابد زیرا رقابت در استخراج بیت کوین با افزایش شدید هاوینگ‌ها بیشتر می‌شود.

تحلیلگران بیان می‌کنند که برای حفظ رقابت‌پذیری در این محیط در حال تغییر، ماینرها مجبور به سرمایه‌گذاری در تجهیزات و فناوری‌های نوین و کارا در ماینینگ هستند. فروش برخی از ذخایر بیت کوین، سرمایه لازم برای این سرمایه‌گذاری‌ها را فراهم می‌کند.

با توجه به گزارش، نظارت بر این روند برای سرمایه‌گذاران و تحلیلگران بازار بسیار مهم است. افزایش فشار فروش از سوی ماینرها ممکن است در کوتاه مدت بر قیمت بیت کوین تأثیر گذار باشد. با این حال، ما باید به یاد داشته باشیم که اکوسیستم بیت کوین در حال تکامل است و تصمیمات استراتژیک ماینرها می‌تواند بر پویایی بازار تأثیرگذار باشد.

نمودار نشان می دهد که میزان کوین های نگهداری شده توسط ماینرهای BTC اخیراً کاهش یافته است.
نمودار نشان می دهد که میزان کوین های نگهداری شده توسط ماینرهای BTC اخیراً کاهش یافته است.

 


منبع: en.bitcoinsistemi.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده