آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نیم نگاهی به بازار: قیمت بیت‌کوین به ۴۷ هزار دلار نگاه می‌کند؛ دامیننس در حال افزایش است!

نیم نگاهی به بازار: قیمت بیت‌کوین به ۴۷ هزار دلار نگاه می‌کند؛ دامیننس در حال افزایش است!

به گزارش زوم ارز، قیمت بیت کوین پس از خروج از مرحله رکود خود، در چند روز گذشته به طور تقریبی چهار دلار افزایش یافته است.

علاوه بر این، هر چند امروز بسیاری از آلت کوین‌ها نیز اندکی رنگ سبز داشته‌اند، اما بیت‌کوین همچنان به عنوان معیاری برای دامیننس در بازار رمزارزها در حال افزایش است.

بیت‌کوین ۴۷ هزار دلار را به چالش می‌کشد؟

بعد از بهبودی که در هفته گذشته رخ داد و قیمت بیت‌کوین را به تقریباً ۴۴،۰۰۰ دلار رساند، ارزش آن برای بیش از یک هفته ثابت ماند. با وجود تلاش‌های بسیار، قدرت خریداران نتوانست به این سطح غلبه کند و قیمت به حدود ۴۳،۰۰۰ دلار ثابت شد و هفته گذشته را در این سطح سپری کرد.

در صبح دیروز، با افزایش قیمت به بیش از ۴۵،۰۰۰ دلار برای اولین بار پس از تصویب ETF در ژانویه، بیت‌کوین تحت هجوم قرار گرفت.

بعد از یک تنزل جزئی، بیت‌کوین در ساعات اولیه معاملات آسیایی روز جمعه روند صعودی خود را ادامه داد. این بار، خریداران آن را به سمت بالاتر هدایت کردند و قیمت بیت‌کوین به بالاترین سطح ماهانه، ۴۶،۷۵۰ دلار، رسید.

از آن زمان بهره‌ای از قیمت خود از دست داده است، اما بیت‌کوین همچنان با افزایش بیش از ۴ درصد در طول روز، به دلیل تصوراتی که مبنی بر عدم رسیدن به سطح ۴۰،۰۰۰ دلار است، به وجود آمده است. ارزش بازار بیت‌کوین از ۹۱۰ میلیارد دلار گذشته و همچنین دامیننس آن بر سایر ارزهای رمزنگاری شده در دو روز گذشته به تقریباً ۱٪ افزایش یافته و در CoinMarketCap به ۵۲٪ رسیده است.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

ADA و SOL راه جایگزین را هدایت می کنند

بیشتر آلت‌کوین‌ها برای دومین روز متوالی به صورت سبز در بازار رمزارز ادامه می‌دهند، با این حال در مقایسه با بیت‌کوین ساده‌تر هستند. اتریوم پس از افزایش ۲ درصدی روزانه دیگر، به نزدیکی ۲۵۰۰ دلار رسیده است. BNB نیز با درصد مشابهی جهش کرده و کمی بیش از ۳۲۰ دلار قیمت دارد.

XRP، AVAX، DOGE، TRX، DOT و MATIC نیز پیشرفت‌های مشابهی داشته‌اند. سولانا و کاردانو بیشترین رشد را در میان آلت‌کوین‌های بزرگ‌تر داشته‌اند. سولانا با افزایش ۴ درصدی و قیمت ۱۰۵ دلار در حال معامله است، در حالی که کاردانو با ۳ درصد ارزش افزوده نزدیک به ۰.۵۵ دلار قرار دارد.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال همچنان در حال افزایش است و به ۱.۷۶۰ تریلیون دلار می‌رسد. این به این معنی است که این معیار در یک شبه ۵۰ میلیارد دلار دیگر افزایش یافته و از چهارشنبه بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار اضافه کرده است.

جدول رمز ارز ها
جدول رمز ارز ها


منبع: cryptopotato.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده