آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پس از ۱۷ درصد ضرر، بیت کوین کش سیگنال صعودی ۷ میلیون دلاری را به نمایش می گذارد

1719902158-8cf6ce629e6a954164f40e926403ce803d0671f5.png

پس از ۱۷ درصد ضرر، بیت کوین کش سیگنال صعودی ۷ میلیون دلاری را به نمایش می گذارد

به گزارش زوم ارز، بیت کوین کش در تاریخ ۳۰ ژوئن با قیمت ۳۹۰ دلار به معامله رسید که عملکرد آن با کاهش ۱۷ درصدی مواجه شد و به این ترتیب در ماه ژوئن ۲۰۲۴ ثبت شد. اما با وجود اینکه بیت کوین کش با مواجهه با ضررهای زیادی روبرو بود، اما با روندی معکوس، قیمت آن به ۱۰۰ دلار کاهش یافت. همچنین، در روز کمینه‌ی سقوط بازار کریپتو در تاریخ ۲۴ ژوئن، اطلاعات بازار نشان می‌دهد که معامله‌گران با گوسفند نر در آماده‌ی شروع مثبت ماه ژوئیه ۲۰۲۴ هستند.

BCH به شدت در میان شرایط نوسان بازار در ژوئن به پایان می‌رسد

بازارهای جهانی کریپتو در ماه ژوئن سال ۲۰۲۴ با نوسانات شدیدی روبرو شدند. پس از شروع مثبت ماه، داده‌های اقتصادی بسیار مهم در ایالات متحده در تاریخ ۷ ژوئن منتشر شد که به‌طور قابل توجهی به امید کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در نیمه اول سال ۲۰۲۴ پایان داد. این موضوع باعث پیش‌بینی‌های مختلف و ریسک‌های متعددی برای سرمایه‌گذاران در دارایی‌های رمزنگاری شد.

از تاریخ ۷ ژوئن، افزایش قیمت بیت کوین کش (BCH) هم‌زمان با ورود بازار ارزهای دیجیتال به یک دوره ۳ هفته‌ای از نوسانات فراگیر افتاد. با رسیدن به اوج، در تاریخ ۲۴ ژوئن با یک فروپاشی بزرگ روبرو شدیم. اما، تحولات اخیر نشان می‌دهد که این فروپاشی ممکن است علامتی از پایان دوره نزولی باشد و امیدواریم که در ماه جولای سال ۲۰۲۴، یک تغییر مثبت در قیمت BCH و دیگر ارزهای رمزنگاری مشاهده شود.

اقدام قیمت بیت کوین کش BCHUSD | جولای 2024 | TradingView
اقدام قیمت بیت کوین کش BCHUSD | جولای ۲۰۲۴ | TradingView

با نگاه به نمودار روند قیمت BCH، مشاهده می‌شود که خط افقی قرمز نشان می‌دهد چگونه از قیمت باز ۴۵۴.۷۵ دلار در تاریخ ۱ ژوئن، قیمت BCH کاهش یافته و در پایان ماه به حدود ۳۹۰ دلار می‌رسد. این نزول حدود ۱۷٪ زیان ماهانه را برای دارندگان این ارز دیجیتال نشان می‌دهد.

در حالی که خواندن عملکرد زیان دو رقمی روی کاغذ به نظر می‌رسد کمی پیچیده است، اما تحلیل دقیق نشان می‌دهد که بیت کوین کش پس از اتمام مرحله نزولی بازار در تاریخ ۲۴ ژوئن، یک روند صعودی قابل توجه را تجربه کرده است.

همانطور که اشاره شد، بیت‌کوین کش در تاریخ ۲۴ ژوئن قیمت خود را تا ۳۴۴ دلار کاهش داد که این پایین‌ترین میزان قیمت در بیش از ۱۰۰ روز گذشته بود و به تاریخ ۲ مارس ۲۰۲۴ بازگشت. از آن زمان به بعد، تاجران گاو نر و واردکنندگان جدید این کاهش را تجربه کردند و اقداماتی برای تغییر جهت و روند بازار انجام دادند.

در هفته آخر ژوئن، ارزش BCH با افزایش ۱۶ درصدی از ۳۴۴ دلار در تاریخ ۲۴ ژوئن به میزان ۳۹۰ دلار در زمان نگارش این متن در ۱ ژوئیه ارتقا یافت.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

با این حال، روندهای اخیر در بازارهای مشتقات بیت کوین کش نشان می دهد که معامله‌گران در حال حاضر به دنبال کسب سود بیشتر در ماه ژوئیه ۲۰۲۴ هستند.

تا روز انتشار این متن در ۱ جولای، قیمت بیت‌کوین کش به سطح ۳۹۰ دلار بازگشته بود، که نشان از افزایش ۱۶ درصدی در طول یک هفته بوده است. با این حال، پس از دو افت قابل توجه در ماه ژوئن، معامله‌گران در حال افزایش موقعیت‌های LONG در بیت‌کوین کش هستند، در امید به اینکه قیمت آن به پایین‌ترین نقطه برسد. این روند باعث شده که بسیاری از معامله‌گران در بازار سهام، قصد مجدد سرمایه‌گذاری در بخش کریپتو را در نیمه دوم ماه جولای داشته باشند.

به عنوان یک نشانه واضح از این وضعیت، داده‌های نقشه Liquidations Coinglass نشان می‌دهد که مقدار کل قراردادهای فعال LONG/SHORT برای ارزهای دیجیتال در بازارهای BCH از مقدار قبلی بیشتر است و گاوها در حال حاضر در بازارهای BCH موقعیت برتری دارند.

نقشه انحلال بیت کوین کش | BCHUSD | Coinglass
نقشه انحلال بیت کوین کش | BCHUSD | Coinglass

با توجه به نمودار فوق، پوزیشن‌های LONG بیت‌کوین کش تا تاریخ ۱ ژوئیه، از حد ۷ میلیون دلار فراتر رفته‌اند، در حالی که ارزش کل قراردادهای SHORT هنوز کمتر از ۵.۴ میلیون دلار است.

به طور کلی، این نشان می دهد که ارزش کل پوزیشن های صعودی بیش از ۱.۶ میلیون دلار از موقعیت های فروش اهرمی فعال فراتر رفته است. این همسویی نشان می دهد که معامله‌گران با افزایش اعتماد به نفس، انتظار دارند قیمت BCH به روند صعودی فعلی خود در جولای ۲۰۲۴ ادامه دهد.

اگر گاوها به حمایت از قراردادهای بلند مدت مشتقات صعودی خود، با خرید سریع در بازارهای نقدی ادامه دهند، احتمال دارد که قیمت بیت کوین کش بتواند به قیمت ۴۰۰ دلار در آینده برسد.

پیش‌بینی قیمت BCH: خریدار باید قلمروی ۴۰۰ دلاری را پس بگیرد تا مرحله برک آوت جولای به مرحله اجرا درآید

قیمت بیت کوین کش با حفظ مسیر صعودی خود در ۷ روز آخر ژوئن به بالای ۳۹۰ دلار بازگشت. علاوه بر این، بیش از ۱.۶ میلیون دلار پوزیشن های LONG نسبت به SHORT ها نشان می دهد که اکثر معامله گران در ماه جولای رشد بیشتری را پیش بینی می کنند که احتمالاً می تواند قیمت BCH را به یک شکست سهموی به سمت منطقه ۴۵۰ دلار سوق دهد.

شاخص‌های فنی نشان می‌دهند که گاوها ابتدا باید مقدار مقاومت روان‌شناختی خود را به مقدار ۴۰۰ دلار کاهش دهند.

پیش بینی قیمت بیت کوین کش | BCHUSD | TradingView
پیش بینی قیمت بیت کوین کش | BCHUSD | TradingView

همان طور که در نمودار نشان داده شده است، سطح ۴۰۰ دلار با سطح اصلاحی فیبوناچی ۰.۷۸۶ همخوانی دارد و آن را به یک مانع حیاتی برای غلبه بر گاوها تبدیل می‌کند. زمانی که قیمت از ۴۰۰ دلار بیشتر باشد، هدف بعدی ۴۳۸.۱۳ دلار و سپس ۴۶۰.۴۵ دلار در سطح اصلاحی فیبوناچی ۰.۶۱۸ خواهد بود.

پاک کردن این موانع می‌تواند بازویی را برای رسیدن به سطح ۴۵۰ دلار و بیشتر فراهم سازد و درصورت ادامه حرکت صعودی، به میزان ۵۰۰ دلار هم دست پیدا کند.

در صورت کاهش بیشتر، پشتیبانی فوری برای BCH در مبلغ ۳۸۷.۴۶ دلار ملاقات خواهد شد، که این سطح توسط میزان فیبوناچی ۱.۶۱۸ تایید شده است.

آزمایش اخیراً انجام شده است و ثابت شده است که علاقه به خرید قوی است در صورتی که بیت کوین نقدینگی کمتر از این مقدار باشد، در سطح بعدی ۳۰۵.۴۷ دلار در پسوند فیبوناچی ۲.۶۱۸ خواهد بود. این سطح به عنوان یک منطقه مهم پشتیبان مورد توجه قرار می‌گیرد که ممکن است از ادامه کاهش قیمت جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده