آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بایننس فیوچرز Futures چیست ؟ | آموزش ثبت نام و کار در بایننس فیوچرز

بایننس فیوچرز Futures چیست ؟ | آموزش ثبت نام و کار در بایننس فیوچرز

بایننس فیوچرز Futures چیست ؟ ، قطعا برای ترید تا به حال به صرافی بایننس رفته اید. یکی از معتبر ترین و بهترین از انواع صرافی های حال حاضر در دنیا صرافی بایننس است. بایننس به دلیل اینکه طرفدار های زیادی دارد، امکانات فراوانی نیز دارد. شما می توانید در صرافی بایننس با امکانات مختلف مثل لیمیت ،استاپ لیمیت ،OCO و همچنین مارجین تریدینگ و بایننس فیوچرز اقدام به خرید و فروش ارز های دیجیتال کنید. همچنین این صرافی ارزدیجیتال ویژه ای نیز به نام BNB دارد.متاسفانه صرافی بایننس طبق  تحریم های موجود، کاربران ایرانی را محدود کرده است. این موضوع باعث شده تا بعضی از کاربران ایرانی با مشکل رو به رو شوند. یکی از امکاناتی که صرافی بایننس دارد، بایننس فیوچر نام دارد. در این مقاله قصد داریم تا با شما درباره بایننس گفتگو کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

بایننس فیوچرز چیست؟

به طور کلی به معاملات آتی ارز های دیجیتال در صرافی بایننس، بایننس فیوچرز گفته می شود. برای اینکه بتوانید در بایننس فیوچرز کار کنید، باید ابتدا حساب خود را فعال کنید. برای فعال سازی حساب ابتدا باید در صرافی بایننس ثبت نام کنید و سپس حساب بایننس فیوچرز را فعال کنید. در ادامه همراه ما باشید تا بتوانید این مراحل را به صورت کامل بیاموزید.


آموزش ثبت نام در بایننس فیوچرز

ایجاد حساب در بایننس فیوچرز بسیار راحت است و برای انجام این کار تنها نیاز به یک ایمیل فعال دارید. برای اینکه بتوانید در بایننس فیوچرز یک حساب کاربری ایجاد کنید، ابتدا باید:

هشدار: در همین ابتدای کار قبل از وارد شدن به صفحه بایننس ای پی سیستم خود را به وسیله VPN یا VPS تغییر دهید.

 1. به سایت binance.com/en/futures مراجعه کنید.
 2. همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، در فیلد اول باید یک ایمیل وارد کنید و در فیلد دوم نیز باید رمز عبور خود را بنویسید. رمز عبور شما باید حاوی حروف کوچک و بزرگ و همچنین اعداد باشد. پس از پر نمودن فیلد ها باید تیک تایید قوانین را فعال و سپس بر روی تایید کلیک کنید.
 3. حال برای ایمیل شما یک کد تایید نمایش داده می شود، کد تایید را یادداشت و سپس در جای مخصوص وارد کنید.
 4. پس از انجام این مراحل دید که به راحتی حساب کاربری شما ایجاد شد. شما می توانید روند انجام این مراحل را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

بایننس فیوچرز Futures چیست ؟ ، آموزش ثبت نام در بایننس فیوچرز


جا به جایی پول از کیف پول بایننس به کیف پول بایننس فیوچرز

برای اینکه بتوانید در بایننس فیوچرز کار کنید ابتدا باید حساب بایننس فیوچرز خود را با ارز های ۱. Tether 2. BNB شارژ کنید. در صورتی که کیف پول بایننس شما شارز باشد انجام این کار بسیار ساده می باشد. در این قسمت ما در نظر داریم تا جا به جایی پول بین کیف پول بایننس با بایننس فیوچرز را به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید.

برای انجام این کار ابتدا باید:

 1. وارد حساب کاربری خود که همان حساب کاربری صرافی بایننس است، در سایت بایننس فیوچرز شوید.
 2. پس از وارد شدن در حساب کاربری بایننس فیوچرز، باید در قسمت انتهایی صفحه بر روی ” Transfer ” کلیک کنید.
 3. حال در این صفحه شما می توانید انتقالات خود را در بین کیف پول هایتان داشته باشید. یعنی هم می توانید از ” Spot Wallet ” به ” Perpetual wallet ” انتقال دهید و هم می توانید از ” Perpetual wallet ” به ” Spot Wallet ” انتقال دهید.
 4. حال ما قصد داریم تا از کیف پول بایننس یعنی ” Spot Wallet ” به ” Perpetual wallet ” عملیات انتقال را انجام دهیم پس حالت انتقال را اینگونه انتخاب می کنیم.
 5. در فیلد ” Coin ” باید نوع ارز انتقالی خود را مشخص کنیم. همانطور که گفتیم شما هم می توانید ” Terher و BNB ” را انتقال دهید. پس از انتخاب نمودن نوع کوین باید مقدار انتقالی را مشخص کنید. پس از انتخاب مقدار انتقالی، در انتها بر روی گزینه ” Confirm Transfer ” کلیک کنید.
 6. با انجام این مراحل واریز به راحتی انجام می شود و دیگر نیاز به انجام کار دیگری ندارید. شما می توانید انجام این مراحل را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

جا به جایی پول از کیف پول بایننس به کیف پول بایننس فیوچرز


آموزش معامله در بایننس فیوچرز

پس از اینکه حساب بایننس فیوچرز خود را شارژ کردید، باید معامله خود را آغاز کنید. برای انجام این کار باید همانند مراحل ذیل پیش بروید.

 1. در ابتدا باید نوع معامله خود را مشخص کنید، می خواهید در نوع ” Cross ” معامله کنید و یا نوع ” Isolated “. اگر نمی دانید که تفاوت این دو نوع در چیست در ادامه برایتان شرح داده ایم.
 • نوع Cross: در این نوع، شما بر روی کل سرمایه ای که برده اید معامله می کنید. یعنی شما در قسمت ” Amount ” هر مقداری که وارد کنید، پس از سود یا ضرر مجدد حساب شما شارژ خواهد شد تا اینکه تمام موجودی کیف پول شما به پایان برسد.
 • نوع Isolated: در این نوع شما همان مقدار که در قسمت ” Amiunt ” وارد کرده اید سود و یا ضرر می کنید و پس از اتمام این مبلغ دیگر از موجودی شما کم نمی شود.
 1. حال شما باید در این مرحله مقدار لوریج ” Leverage ” خود را مشخص کنید. می توانید انتخاب کنید که: ۱ درصد، ۲۵ درصد، ۵۰ درصد، ۷۵ درصد، ۱۰۰ درصد، ۱۲۵ درصد در این سود یا ضرر هستید.
 2. پس از انتخاب لوریج به سراغ مشخص نمودن مقدار می روید حال باید مشخص کنید که بر روی چه مقدار ارز می خواهید این کار را انجام دهید.
 3. حال بر روی ” Sell/Short ” و یا ” Buy/Long ” کلیک کنید تا معامله شما آغاز شود.

شما می توانید روند انجام این مراحل را در تصاویر ذیل مشاهده کنید.

طریقه کار در بایننس فیوچرز
بایننس فیوچرز Futures چیست ؟

 


انواع سفارش در بایننس فیوچرز

 

 • Limit order    که به معنی سفارش محدود است.شما با انتخاب این گزینه می توانید یک سفارش محدود شده را مشخص کنید به این صورت که به یک قیمت خاص یعنی قیمت مورد نظر شما که رسید معامله انجام شود که این معامله می تواند خرید یا فروش باشد.
 • Market order  که به معنی سفارش بازار است.به صورت ساده سفارش بازار یعنی خرید یا فروش با بهترین قیمت موجود در بازار .
 • Stop limit به صورت ساده این قسمت برای زمانی است که در صورتی که قیمت به  نقطه مورد نظر شما رسید ، سفارش شما ثبت شود.
 • Stop market این نوع سفارش همانند مورد قبلی است با این تفاوت که در این سفارش ما تعیین می کنیم زمانی که به نقطه مشخص شده رسید سفارش ما با بهترین قیمت بازار یا مارکت انجام شود.
 • Take profit limit که به معنی سود محدود است.مانند سفارش استاپ لیمیت است .یعنی در این نوع سفارش نیز یک قیمت خاص مشخص می شود که پس از رسیدن به ان سفارش ما انجام شود.این نوع سفارش بیشتر برای قفل کردن سود در سطح های مشخص می باشد.این نوع سفازش مورد مناسبی برای مدیریت ریسک شما است.

در بایننس  فیوچرز دستورالعمل هایی مثل post only  و tim in force وجود دارند .

 • Post only  به این معنی است که همیشه سفارش مشخص شده شما به لیست اضافه شود.و تا زمانی که یک سفارش دیگر در لیست هست اجرا نشود.
 • Time in force  یعنی امکان فعال شدن سفارش قبل از انقضای آن (یعنی در مذت زمانی که از قبل مشخص شده  )که این نوع سفارش خود شامل تنظیماتی نیز می شود.تنظیماتی مثل:
 • Good till cancel یعنی سفارش تا زمان اجرا شدن یا لغو شدن فعال باشد.
 • Immediate or cancel  یعنی سفارش فوری اجرا شود.یا به صورت کامل یا به صورت جزیی.و اگر جزیی اجرا شد قسمتی از سفارش که انجام نشده کنسل یا لغو شود.
 • Fiil or kill یعنی سفارش یا فوری اجرا شود یا در غیر این صورت کاملا کنسل شود.

ممنون از اینکه تا پایان “ بایننس فیوچرز Futures چیست ؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
2 سال قبل

twap درفیوچرز بایننس چیست‌؟

Jalal
3 سال قبل

verygood