آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

شوک دیگری برای استخراج کنندگان بیت کوین پس از نصف شدن: ممنوعیت در کشور غافلگیرکننده

شوک دیگری برای استخراج کنندگان بیت کوین پس از نصف شدن: ممنوعیت در کشور غافلگیرکننده

شوک دیگری برای استخراج کنندگان بیت کوین پس ازهاوینگ: ممنوعیت در کشور غافلگیرکننده

به گزارش زوم ارز، شوک دیگری برای استخراج کنندگان بیت کوین پس از نصف شدن: ممنوعیت در کشور غافلگیرکننده، سفارت چین اعلام کرد که قانون جدید منع استفاده از ارزهای دیجیتال و دارایی‌های مجازی در آنگولا به تازگی تصویب شده است و حکم اجرایی آن به کار افتاده است. این قانون فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور را به عنوان یک عمل غیرقانونی اعلام کرده و مجازات آن را از ۱ تا ۱۲ سال حبس تعیین کرده است.

آنگولا، کشوری که سومین تولیدکننده نفت در آفریقا است و در گذشته به عنوان بزرگترین تامین کننده نفت خام برای چین شناخته می‌شد، در حال حاضر شاهد ورود ماینرهای چینی به خود است که به استخراج بیت کوین مشغولند. با این حال، قوانین جدید تنبیه‌های سنگینی را برای افرادی که در این نوع فعالیت‌ها شرکت می‌کنند، تصویب کرده است.

قانون اشاره دارد که در صورت استفاده از اطلاعات، ارتباطات و تجهیزات زیرساختی برای استخراج ارزهای دیجیتال، حبس از یک تا پنج سال و توقیف تجهیزات مربوطه تعیین خواهد شد. همچنین استخراج ارزهای دیجیتال به صورت مستقل یا از طریق دیگران یا اتصال تجهیزات ماینینگ به سیستم برق ملی، بازداشت از ۳ تا ۱۲ سال را نتیجه می‌دهد. افرادی که از مجوز تاسیسات انرژی برای این فعالیت‌ها سوء استفاده می‌کنند، به حبس از ۳ تا ۸ سال محکوم خواهند شد.

به طبق اعلامیه منتشر‌شده، چین در گذشته تراکنش‌های ارزهای مجازی را غیرقانونی اعلام کرده‌است و بیان کرده است که “ارزهای رمزنگاری شده، وضعیت قانونی مشابه ارز رسمی ندارند” و “انجام تجارت مرتبط با ارزهای دیجیتال به عنوان یک رفتار مالی غیرقانونی شناخته‌می‌شود”.

دولت آنگولا فشارهای مربوط به این موضوع را پیگیری کرد. از سال گذشته، تعدادی از شهروندان چینی در این کشور به دلیل فعالیت‌های مشکوک در زمینه معدن‌برداری مجازی و بهره‌برداری غیرقانونی از انرژی الکتریکی، با پاسخ‌های قانونی مواجه شده‌اند.

منبع: en.bitcoinsistemi.com


بیشتر بخوانید:
تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده