آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا سرمایه گذاران ETF بیت کوین به طور ناگهانی دوباره به مقیاس خاکستری خرید می کنند؟

چرا سرمایه گذاران ETF بیت کوین به طور ناگهانی دوباره به مقیاس خاکستری خرید می کنند؟

چرا سرمایه گذاران ETF بیت کوین به طور ناگهانی دوباره به مقیاس خاکستری خرید می کنند؟

به گزارش زوم ارز، به مدت ۷۸ روز متوالی، صندوق اعتماد بیت‌کوین Grayscale خونریزی کرد و بیش از ۱۷ میلیارد دلار ارز دیجیتال بیت‌کوین را با برداشت سرمایه‌گذاران از پول نقد خود خالی کرد. اما ناگهان، به طور ناگهانی، این خونریزی متوقف شد و سرمایه‌گذاران شروع به خرید مجدد از صندوق در اوایل هفته جاری کردند. اما چرا این اتفاق افتاد؟

از زمان تبدیل آن به ETF بی‌تی‌کوین در ژانویه، Grayscale Bitcoin Trust تنها دو روز با جریان خالص دریافت کرده است: جمعه ۳ مه و دوشنبه ۶ می. این دو روز از ارزش ۶۷ میلیون دلار بیت‌کوین به دارایی‌های صندوق تحت مدیریت افزوده شده است، که همچنان با کمی بیشتر از ۱۸ میلیارد دلار، پیشتاز است.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط Coinglass، روز سه‌شنبه، ۷ مه، با بازخرید سهام به ارزش ۲۹ میلیون دلار، جریان GBTC دوباره به وضعیت منفی برگشت. اما، واقعه سبز مهم بود که بخوانندگان را به فکر انداخت و آنها را وادار به سوال این موضوع کرد که چرا سرمایه‌گذاران به خرید GBTC پرداخته‌اند؟

به هر حال، کارمزد ۱.۵٪ GBTC، که بالاترین میان رقبای بیت کوین ETF است، بدان معناست که این صندوق عملکرد ضعیفتری نسبت به دیگران دارد. سامیت روی، تحلیلگر ارشد ETF.com، به Decrypt اعلام کرد، اما این تنها یکی از معیارهایی نیست که می‌تواند صندوق را ارزیابی کند. کارمزدهای بالا می‌توانند برای سرمایه‌گذارانی که تصمیم دارند به مدت طولانی سهام خود را نگه دارند، مانعی باشند، اما برای فروشندگان کوتاه‌مدت این طور نیست.

روی گفت: «این ایده که GBTC ممکن است برای کوتاه کردن بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد – چه به صورت مستقیم و چه به عنوان یک مرحله از معامله جفت – تنها جنبه دیگر آن است که کمترین جذابیت ETF بیت کوین را برای مدت طولانی ادامه می دهد. .

یکی از روش‌های کارساز، این است که یک فروشنده کوتاه مدت از مانند سهام GBTC از یک کارگزار معتبر قرض بگیرد. سپس این فروشنده کوتاه مدت، سهام GBTC را با قیمت فعلی بازار به فروش می‌رساند. اگر فروشنده اینترنتی حق معامله معکوس با این سهام را داشته باشد، می‌تواند سهام را با قیمت پایین‌تری خریداری نماید. تفاوت بین قیمت اولیه بازار و قیمت (امیدوارم) پایین‌تر، سود فروشنده خواهد بود. در مرحله آخر، فروشنده سهام را به کارگزاری که از آنها قرض گرفته بود، بازپس می‌دهد.

فقط زمانی این قاعده اجرا می‌شود که کارگزاران اصلی سهامی را برای اعطای وام تأمین کنند؛ که یکی از منابع تأمین مالی محتمل برای نفوذ GBTC است. البته ممکن است این تنها عاملی برای خرید سهام توسط مردم نباشد.

شاید دنبال کردن این تحلیل ها برای شما مفید باشد: 

کیگان توچی، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Combine Capital، اظهار کرد که یک کارگزار بزرگ در توییتر به او اعلام کرده که سهام GBTC هنوز بسیار آسان برای قرض گرفتن است. احتمالا تقاضای سهام به اندازه کافی بالا نیست که همه خریداران بتوانند از یک کارگزاری خریداری کنند که تامین کننده های فروش کوتاه آن را برای فروش افزایش دهند.

ETF بازارهای نوظهور iShares MSCI بلک راک در سال ۲۰۰۳ تأسیس شد. اما پس از دو سال، وقتی صندوق شاخص سهام ونگارد ETF بازارهای نوظهور خود را در سال ۲۰۰۵ معرفی کرد، با رقابت سختی روبه‌رو شد.

در یک ایمیل به Decrypt، رمزگشایی شد. پس از آن، ارزش EEM دارایی ها به تدریج کاهش یافت، اما این مسئله به طور مستقیم رخ نداد. در این مسیر، جریان‌های ورودی بسیاری وجود داشت و ETF ها همچنان یک ابزار معاملاتی پرطرفدار برای افرادی بود که اهمیت نقدینگی و فعالیت‌های بازار گزینه‌های فعال صندوق را در اولویت خود قرار می‌دادند.

مشخص است که کسی آشنا است. زیرا Grayscale به منظور ثبت خریداری بیت کوین Mini Trust، اقدام کرده است. این اقدام آن را به بخشی از گزارش BlackRock تبدیل کرده است و به نوعی حرکت معرف Bitcoin ETF شده است. در عین حال، Wall Street با تلاش برای رتبه برتری در این زمینه، Fortified سازی می کند.

منبع: decrypt.co


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده