آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

شت کوین Shitcoin چیست؟

شت کوین Shitcoin چیست؟

شت کوین shitcoin چیست؟ با پیدایش بیت کوین در سال ۲۰۰۹ علاقه کاربران به ارزهای دیجیتال بطور شگفت انگیزی افزایش یافت. رشد و درآمد زایی بالای ارز بیت کوین باعث شد که ارزهای نو ظهور وارد این عرصه شوند. در پی ورود رمز ارزهای جدید سرمایه گذاران برای بدست آوردن سود بیشتر به این بازار جذب شدند. در این حین در صد زیادی از سرمایه گذاران نسبت به فناوری بلاکچین آشنایی زیادی نداشتند و بستر مناسبی را برای افراد سودجو فراهم ساختند. به این رمزارز ها که هدفشان فقط کلاهبرداری است، شت کوین Shitcoin می گویند.

اگر شما مدتی است وارد دنیای ارزدیجیتال شده اید، خرید و فروش انجام داده باشید حتما اسم شت کوین را شنیده اید. ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید یک ارز دیجیتال نسبت به آن تحقیق کنید تا اینکه بدانید کدام رمز ارز با ارزش و کدام یک شت کوین است. ما قصد داریم شما را بیشتر با شت کوین آشنا کنیم. و به شما پاسخ هایی که از قبیل آینده شت کوین، آیا شت کوین بخرم و شت کوین را از کجا تشخیص بدهم را بدهیم. شت ‌کوین در واقع یک اصطلاح برای یک ارز دیجیتال است که سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند ارزش یا هدف کمی دارند. در حالی که این اصطلاح به طور گسترده برای توکن‌هایی استفاده می‌شود که هیچ کارکرد واقعی در بازار گسترده‌تر ندارند.

شت کوین ها معمولاً از یک الگوی بسیار مشابه پیروی می کنند. آنها با ارزش بسیار کم شروع می کنند. در مرحله بعد یک شخصیت بزرگ می آید و از طریق کمپین های بازاریابی گران قیمت به پروژه علاقه مند می شود. این ارقام معمولاً بخش خوبی از عرضه در گردش شت کوین را در اختیار دارند. پس از اینکه قیمت توکن را بالا بردند، دارایی های خود را برای سود زیاد می فروشند و قیمت شت کوین را کاهش می دهند. برای جلوگیری از گرفتار شدن در چنین چیزی، در اینجا یک راهنمای مختصر در مورد چگونگی شناسایی شت کوین ها آورده شده است. در ادامه بیایید تا به بررسی کامل شت کوین ها بپردازیم.


شت کوین Shitcoin چیست؟

شت کوین Shitcoin چیست؟
شت کوین Shitcoin چیست؟

در یک عبارت کوتاه و به صورت خلاصه می توان گفت به آلت کوین های بی ارزش شت کوین Shitcoin می گویند. ابتدا این رمز ارزها خود را فوق العاده جذاب نشان می دهند و قیمت پایینی دارند. این دو عامل بزرگ برای جذب گروه بزرگی از سرمایه گذاران است. بعد از گذشت مدتی قیمت این رمز ارزها به طرز چشمگیری افزایش می یابد و حتی ممکن است سرمایه گذاران سود کوتاه مدتی رابدست آورند. اما از آنجایی که قبلا به شما گفتیم هدف اصلی شت کوین ها کلاهبرداری است. با گذشت زمان کمی ممکن است ارزش این رمز ارز ها به صفر برسد. ما به شما توصیه می کنیم با دیدن نکات مثبت سریعا اقدام به ترید در بازار رمز ارزها نکنید، با کمی جست و جو می توانید رمز ارز با ارزش را از شت کوین تشخیص دهید. شت کوین ها اغلب از الگوی خاص و مشخص شده ای پیروی می کنند.

به عبارت دیگر می توان بیان نمود که وقتی صحبت از ارز دیجیتال به میان می‌آید، بسیاری از پروژه‌ها ارزش کمی به بازار ارائه می‌کنند یا اصلاً ارزشی ندارند. بیشتر شت‌ کوین‌ها ارزش خود را فقط از وجود یا جلب حمایت افراد مشهور یا شرکت‌های بزرگ به دست می‌آورند. این کوین ها دارای یک جامعه قوی از دارندگان هستند که در درازمدت با آنها همراه هستند و محصول مناسبی برای ارائه، همراه با یک استراتژی بازاریابی خوب می باشند.


تاریخچه شت کوین ها

تاریخچه شت کوین ها
تاریخچه شت کوین ها

بیشتر اصطلاحات رمزنگاری مانند HODL و آلت کوین ها از مکالمات در انجمن معروف Bitcointalk به دست آمده اند و اصطلاح شت کوین shitcoin تفاوتی ندارد و از همین روال پیروی می کند. این مورد توسط یکی از اعضای انجمن Bitcointalk در موضوعی که توسط Gavin Andresen ارائه شد، در ۸ نوامبر ۲۰۱۰ ابداع شد.

شاید تعجب کنید که بدانید برخی از ارزهای رمزنگاری شده پیشرو مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم توسط nocoiners همگی به عنوان شت کوین شناخته می شوند. چارلی لی، خالق لایت کوین، یک بار در یک مصاحبه و در توییتر خود (با کمی طعنه) گفت که لایت کوین بهترین شت کوین موجود است!

تاریخچه شت کوین ها را می توان به بیت کوین ربط داد که در آن زمان بسیاری از پروژه های ارزهای دیجیتال کوچک برای انحراف از بیت کوین راه اندازی شدند، اما به جریان اصلی نرسیدند و با گذشت زمان بی ارزش شدند.

با این حال، حماسه شت کوین پس از راه اندازی یک پلتفرم اتریوم به وجود آمد که به هر کسی اجازه می داد توکن های خود را تنها با چند خط کد راه اندازی کند. در نتیجه، مردم شروع به راه‌اندازی انبوهی از توکن‌ها بدون هیچ ابزار کاربردی یا مورد استفاده در دنیای واقعی کردند.

رونق ICO در سال ۲۰۱۷ منجر به راه‌اندازی شت‌ کوین‌های زیادی شد که در پایان فصل صعودی، کل بازار ارز دیجیتال را از بین برد. شت ‌کوین‌ها هنگام راه‌اندازی شاهد افزایش قابل توجهی در قیمت هستند، اما با گذشت زمان، اغلب یک نمودار خطی صاف و بدون پالس است.


عملکرد شت کوین ها چگونه است؟

عملکرد شت کوین ها چگونه است؟
عملکرد شت کوین ها چگونه است؟

موفقیت بیت کوین از زمان معرفی آن توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ باعث شده است که علاقه به ارزهای دیجیتال افزایش یابد.

بسیاری از کسب و کارها از فناوری بلاکچین برای ایجاد ارزهای دیجیتال (آلت کوین) خود استفاده کردند. اینها دارایی های دیجیتالی هستند که از طراحی اولیه بیت کوین ایجاد شده قبلی استفاده می کنند.

به طور معمول، تیم توسعه پشت یک توکن، تعداد توکن‌هایی را که در دسترس خواهند بود، اعلام می‌کنند. به عنوان مثال، سقف عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون در سال است در حالی که عرضه اتر به ۱۸ میلیون در سال محدود شده است.

این محدودیت های عرضه باعث کمبود در بازار ارزهای دیجیتال می شود. سرمایه گذاران می دانند که عرضه یک کوین پس از یک مقطع زمانی خاص محدود می شود.

صدور توکن های بیشتر از آنچه در ابتدا وعده داده شده بود، ارزش سرمایه گذاران را کاهش می دهد. وقتی عرضه یک ارز دیجیتال ثابت است، ارزش آن باید به تقاضا بستگی داشته باشد.

با این حال، این برای شت کوین ها متفاوت است، زیرا آنها هدف معنی داری ندارند. اغلب هیچ تقاضای واقعی برای توکن وجود ندارد. ارزش آن تنها به حدس و گمان محض بستگی دارد. بنابراین، شت ‌کوین‌ها دارایی‌های دیجیتالی هستند که مردم معتقدند فقط به خاطر وجودشان ارزشمند هستند.


معرفی برخی از ویژگی های شت کوین ها

معرفی برخی از ویژگی های شت کوین ها
معرفی برخی از ویژگی های شت کوین ها

شت کوین هایی که روانه بازار می شوند همواره می توانند انواع مختلفی از ویژگی ها را دارا باشند. این ویژگی های شامل موارد زیر هستند:

 1. یکی از ویژگی هایی که ممکن است شت کوین ها داشته باشند این است که هنگام ورود به بازار، اطلاعات دقیقی در ارتباط با آن وجود ندارد. در واقع سازندگان آن اطلاعات دقیقی در ارتباط با آن رمز ارز به کاربران ارائه نمی دهند.
 2. ارزش گذاری آنها بر اساس اصول و قواعد مشخصی انجام نمی پذیرد. برای مثال بر اساس حدس و گمان می باشد.
 3. عمدتا شت کوین ها هدف خاصی را دنبال نمی کنند. در واقع هدف آنها برای آینده مشخص نمی باشد.
 4. مشخص نبودن عملکرد آنها از دیگر ویژگی هایی می باشد که ممکن است یک شت کوین دارا باشد. به عبارتی عملکرد مشخصی ندارند.
 5. هیچ اطلاعاتی در ارتباط با وایت پیپر انها در دسترس نمی باشد.
 6. مجموع افرادی که به سرمایه گذاری انها می پردازند بسیار کم می باشند.
 7. در تعیین قیمت شت کوین ها استراتژی پامپ و دامپ بسیار تاثیرگذار است.

راه های تشخیص شت کوین ها

راه های تشخیص شت کوین ها
راه های تشخیص شت کوین ها
 1. قیمت بالا و ارزش پایین

بیشترسرمایه گذاران مبتدی بر این عقیده هستند که هرچقدر قیمت رمز ارز بالاتر باشد ارزش بالایی دارد. همانطور که می دانید رشد قیمت درشت کوین فقط یک حباب است پس نمی شود،رمز ارزهای دیجیتال را اینگونه ارزش گذاری کرد. برای مثال ارز دیجیتال بیت کانکت به شاخص ۵۰۰۰ درصدی رسید وسرمایه گذاران بر این باور بودند که قرار است به سود کلانی دست یابند. طولی نکشید که مشخص شد این رمز ارز کلاهبرداری است و قیمت آن سقوط کرد.میلیون ها سرمایه گذار بدون هیچ سرمایه ای را باقی گذاشتند. درمی یابیم که رشد قیمت یک رمز ارز شاخصه اطمینان بخشی برای سرمایه گذاری نیست. سرمایه گذاری روی کوین های با ارزش واقعی بسیار امن تر است و نگه داشتن طولانی مدت آنها امن تر خواهد بود، مانند نئو، اتریوم البته زمانی که ارزان هستند.

 1. ادعای حل مشکل

می توان به صراحت گفت رایج ترین شگردی که کلاهبرداران در پروژهای خود برای جذب سرمایه گذاران استفاده می کنند، ایجاد مشکلی است که وجود خارجی ندارد.تقریبا ۹۹ درصد از ارزهای دیجیتال موجود در بازار بر این ادعا هستند که مسئله بزرگی را حل می کنند اما آیا این واقعا مساله است ؟ به احتمال زیاد نه.

 1. زمان عرضه کوین

باید به این نکته توجه کنیم که یک ارز دیجیتال چند وقت است شروع به کار کرده است. سرمایه ای که تا به امروز به دست آورده است طی چه مدت زمانی بدست آورده است. با توجه به این نکات می توانیم دریابیم که آیا این ارز دیجیتال به هدف هایی که در آغاز فعالیتش دنبال می کرده رسیده است یا نه. به شما پیشنهاد می کنیم به دنبال سرمایه گذاری در رمز ارزهای جدید نروید. با این وجود بسیاری از مردم بر این باورند که روزی یکی از ارز تازه کار مانند بیت کوین ارزشش از چند سنت به چند هزار دلار می رسد.سرمایه زیادی را به آن اخصاص می دهند که اصلا کار درستی نیست و این امر باعث از بین رفتن سرمایه آنها می شود.

 1. ناشناس بودن

لازم است قبل از اینکه ارز دیجیتالی را انتخاب و روی آن سرمایه گذاری کنید، اطلاعاتی همچون چه کسی این ارز دیجیتال را طراحی کرده است؟ آیا تیم مشخصی دارد؟ را به دست آورید. هرگز نباید به یک ارز دیجیتال جدید تا زمانی که اطلاعات تماس و یا گروه سازنده و غیره را از نهاد های معتبر بدست آوریم، اعتماد کنیم. قطعا کلاهبرداری است. چرا که در حالت عادی هیچ دلیلی برای پنهان ماندن طراح و صاحبان ازر دیجیتال وجود ندارد.

 1. شیلینگ

بسیاری از افراد مشهور در صفحات مجازی خود اقدام به تعریف و تمجید از یک ارز دیجیتال می پردازند این امر سبب می شود که از این طریق کاربران زیادی جذب این ارز دیجیتال شوند. در واقع به تعریف و تمچید هایی که در شبکه های اجتماعی در مورد یک ارز دیجیتال گفته می شود شیلینگ می گویند. این روشی است که کلاهبرداران از آن برای جذب سرمایه گذاران استفاده می کنند. کار عاقلانه ای نیست بنا بر تعریف و تمجید یک فرد مشهور درشبکه های اجتماعی اقدام به سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال بپردازیم. همانطور که قبلا توصیه کردیم قبل از سرمایه گذاری تحقیقات لازم را از منابع معتبر بدست آورید.

 1. طرح پانزی

همانطور که می دانید بسیاری از کمپانی های کوین های پانزی دائم در حال شلینگ کردن کوین در شبکه های اجتماعی متعدد هستند تا سرمایه گذاران کوین های آن ها را خریداری کنند و این امر باعث بالا رفتن قیمت کوین و به وجود آمدن طمع در بین سرمایه گذاران می شود و به آنها گفته می شود برای پاداش گرفتن به دیگران نگاه کنند. یک کوین واقعی هیچ احتیاجی به شلینگ “تعریف و تمجید” ندارد. با گذشت زمان سرمایه گذاران خود را جذب و طبیعتا قیمت آن افزایش می یابد.

 1. بدون وایت پیپر یا محصول

همانطور که می دانید وایت پیپر اسناد فروش برای بازاریابی هستند که برای جذب مشتریان استفاده می شود. در این اوراق اطلاعات مربوط به خرید محصول، خدمات دهی، تکنولوژی و غیره وجود دارد. این اوراق برای تصمیم و آینده نگری مشتریان ارائه می شود. شاید یک ایده عالی و بی نظیر باشد و لی بدون وایت پیپر، محصول و ثبت اختراع بی فایده است.و بسیار منطقی است که هرچه یک ایده بزرگتر باشد، انجام آن سخت تر است.


دلایل استقبال از شت کوین ها

دلایل استقبال از شت کوین ها
دلایل استقبال از شت کوین ها

شاید تا به اینجای مقاله برای شما هم سوال پیش بیاید که دلیل استقبال از شت کوین ها چیست. آلت کوین هایی که در بازار ارز دیجیتال همراه با حجم بازار کوچک هستند، امکان دارد که از سود ده ترین و یا پر ریسک ترین سرمایه گذاری ها باشند. این احتمال هست که شما تمام سرمایه خود را از دست دهید و یا ممکن است دو حالت برای شما پیش بیاید.

برای مثال ممکن است که شت کوینی که خریداری کرده اید، دچار یک پامپ و دامپ ساختگی شود و پامپ شت کوین به این معناست که در زمان کوتاه، یک رشد زیادی می کند. پس از پامپ ناگهانی، شت کوین دامپ شده که یعنی قیمت آن ریزش شدیدی خواهد کرد. از دیگر حالت هایی که ممکن است اتفاق بیافتد این است که شت کوین که در اختیار دارید، به عبارتی شت کوین نمی باشد و شما چز اولین نفراتی هستید که در آن کوین سودمند و با ارزش، سرمایه گذاری نمودید.

اگر اهداف مختلفی در سر داشته باشید و برای زمانی که می خواهید آن را بفروشید، برنامه ریزی کرده باشید هر دو مورد می تواند سودی را برای شما ارائه دهد. در تعدادی از موارد، شما می توانید با کمترین سرمایه گذاری و یا به اصطلاح حداقل سرمایه گذاری، بیشترین بازدهی را بگیرید. فقط باید اهداف خود را مشخص نمایید و به ان وابسته عاطفی نباشید.


معرفی انواع شت کوین Shitcoin

معرفی انواع شت کوین Shitcoin
معرفی انواع شت کوین Shitcoin

بازار ارزهای دیجیتال بازاری وسیع با پروژه های تکمیل شده و در حال انجام متعدد است. در حالی که برخی از این پروژه‌های رمزنگاری برای حل بسیاری از مشکلات استفاده شده‌اند، از این رو، ارزشی برای فضای رمز ارز ارائه می‌کنند، برخی از این پروژه‌ها ارزش کمی برای بازار کریپتو ارائه می‌کنند یا اصلاً ارزشی ندارند.

یک مثال خوب از چنین پروژه‌هایی که ارزش کمی دارند، شت‌ کوین‌هایی هستند که برخی افراد آن را میم کوین memecoin می‌نامند. معنای این رمزارزها را می توان به راحتی از نام “شت کوین” دریافت. معمولاً سرمایه‌گذاران کریپتو توجه زیادی به این کوین‌ها نمی‌کنند، زیرا معتقدند این کوین‌ها هیچ ارزشی ارائه نمی‌دهند یا هدفی در فضای ارز دیجیتال ندارند.

با این حال، شت‌ کوین‌ها ارزش بازاری بسیار کمی دارند یا اصلاً ارزش بازار ندارند، اما ارزش خود را از تأیید افراد مشهور و شرکت‌ها به دست می‌آورند.

شت‌ کوین‌ها، حتی با وجود اینکه ارزش کمی دارند یا اصلاً ارزشی ندارند، دارای یک جامعه قوی از دارندگان هستند که برای مدت طولانی با آنها بوده‌اند، یک استراتژی بازاریابی خوب و یک محصول مناسب برای ارائه. در ادامه به معرفی تعدادی از آنها خواهیم پرداخت.

 1. ساموید کوین Samoyed Coin

Samoyed Coin یک کوین دیجیتالی با رشد سریع است که از جامعه‌ای حمایت می‌کند که بر ورود کاربران سولانا، ارتباط بین فردی، روشن‌کردن فعالان بازار و کمک به یکدیگر در مسیریابی زندگی تمرکز دارد.

 شت کوین Samoyed مبتنی بر Solana پتانسیل های زیادی دارد .ساموید کوین در ماه می ۲۰۲۱ به یکی از شت‌ کوین‌های پر استفاده تبدیل شد.

 1. سیف مون SafeMoon

سیف مون SafeMoon یک توکن دیفای DeFi یا امور مالی غیرمتمرکز است. در ۸ مارس ۲۰۲۱ راه اندازی شد. این توکن بر روی بایننس اسمارت چین ساخته شده است. سرمایه گذاری در SafeMoon ممکن است به دلیل نقدینگی کم آن نسبت به سایر شت کوین ها ریسک بیشتری داشته باشد.

شگفت‌ انگیزترین چیز در مورد سیف مون Safemoon این است که با وجود نداشتن ابزار واقعی، ادعا می‌شود که یکی از سریع‌ترین ارزهای دیجیتال در حال رشد است.

 1. دوج‌ایلان مارس Dogelon Mars

دوج‌ایلان مارس در آپریل ۲۰۲۱ منتشر شد، در حالی که Dogecoin از نظر محبوبیت به اوج خود رسید. این زمانی بود که بسیاری از رمزارزهای جدید که Dogecoin را تکرار می کردند، ظهور کردند. یکی از آنها ELON بود و مدعی شد که خسارت ناشی از توکن های کلاهبرداری را خنثی می کند.

همچنین می توان بیان نمود که Dogelon Mars یکی دیگر از شت‌ کوین‌های معروف با تم سگ در اتریوم و Polygon است که از روند سایر کوین ها مانند Dogecoins،Shiba Inu  و Floki Inu پیروی می‌کند. این نام از ترکیبی از دوج کوین و ایلان ماسک، میلیاردر عاشق و حامی سرسخت دوج گرفته شده است. دوج‌ایلان مارس در فضای memecoin در بسیاری از اصول محبوب بازی می کند.

 1. بیبی دوج‌کوین Baby Dogecoin

این شت کوین به دلیل نام برجسته اش که نشان می دهد شبیه سازی دیگری از Dogecoin است، نیازی به معرفی ندارد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بسیاری از ارزهای دیجیتال پس از گزارش جهش قیمت گسترده و البته حمایت خود ایلان ماسک، از ایده Dogecoin الهام گرفتند. به عنوان مثال، Baby Dogecoin  تنها دو هفته پس از عرضه در ژوئن ۲۰۲۱ شاهد افزایش ۱۰۰۰ درصدی قیمت خود بود. چنین جهشی در قیمت Baby Dogecoin را می‌توان به توییت‌های ایلان ماسک در مورد ارز دیجیتال نسبت داد. و تنها در ۲۴ ساعت پس از توییت او، هزینه ارز دیجیتال ۲۲۸.۳٪ افزایش یافت.

پس از تحقیق، متوجه خواهید شد که این توکن دارای سرعت تراکنش بهتری نسبت به میم کوین اصلی است.

 1. فلوکی Floki

یکی از بهترین شت ‌کوین‌های این فهرست، فلوکی اینو است. نام آن از سگ خانگی ایلان ماسک به نام فلوکی الهام گرفته شده است.

وب سایت رسمی فلوکی می گوید که حامیان شیبا اینو این ارز دیجیتال را ساخته اند. با این وجود، این شت کوین تنها در چند ماه سود قابل توجهی به دست آورد. صرف نظر از این موضوع، این افزایش قیمت، مدت طولانی دوام نیاورد زیرا ارزهای رمزنگاری شده، به ویژه میم کوین ها، در بازار کریپتو نوسانات زیادی دارند.

با این حال، این توکن با پروژه های مختلفی همراه است که آن را کمی با شت کوین معمولی شما متفاوت می کند. فلوکی همچنین دارای بسیاری از پروژه های شاخص آینده است که می توان به یک پلتفرم آموزشی به نام Floki Inuversity اشاره نمود.

 1. شیبا اینو Shiba Inu

مورد دیگری در این لیست، شیبا اینو می باشد. این شت‌ کوین در سال ۲۰۲۰ عرضه شد و ادعا کرد که «قاتل دوج کوین» است. متأسفانه، ارز دیجیتال هیچ مورد استفاده اساسی ندارد، که نمونه ای عالی از این است که چرا در حال حاضر یکی از برترین شت کوین ها است.

طبق جدیدترین افشاگری، Shiberse املاک مجازی را در خود جای داده و به کاربران اجازه می دهد زمین داشته باشند. Shibeverse در مجموع شامل ۱۰۰۶۰۰ قطعه زمین خواهد بود. واحد پول، نژاد، رشد و فناوری مناطق روی این نقشه خواهند بود. کاربران قادر خواهند بود پروژه ها را به تنهایی ایجاد و مدیریت کنند.

در حال حاضر، هیچ مورد استفاده‌ای از کوین شیبا اینو وجود ندارد و این همان چیزی است که آن را به یکی از بهترین شت‌ کوین‌های حال حاضر تبدیل می‌کند، زیرا اگرچه ارزش کمی دارد یا اصلاً ارزش ندارد، اما نمی‌توان محبوبیت آن را انکار کرد. سازندگان این ارز دیجیتال به سختی تلاش می‌کنند تا به دارندگان توکن کاربرد بیشتری در دنیای واقعی ارائه دهند که در نهایت به محبوبیت بیشتر آن کمک می‌کند.

 1. ایپ کوین ApeCoin

بنیانگذاران Bored Ape Yacht Club، ایپ کوین ApeCoin را در سال ۲۰۲۲ معرفی کردند. این پلتفرمی است که از ۱۰۰۰۰ توکن (NFT) Bored Ape غیر قابل تعویض تشکیل شده است. این بازار برخی از NFT های برتر را می فروشد که همگی بر پایه بلاکچین اتریوم هستند.

ایپ کوین ApeCoin یک ارز دیجیتال ERC-20 است که مدیریت و سودمندی را با هم ترکیب می کند. هنگامی که در ابتدا در مارس ۲۰۲۲ منتشر شد، قیمت این شت‌ کوین برتر تقریباً ۶.۵۰ دلار بود. با این حال، کوین های APE حدوداً ۴۰ دلار هر کدام در عرض چند ساعت قبل از سقوط فروخته شدند. ایپ کوین  طی دو روز با قیمت ۱۷.۷۵ دلار معامله شد.

این ارز دارای بازاری تقریباً ۳ میلیارد دلاری است. بنابراین چه از بازی لذت ببرید و چه از خرید در دنیای مجازی لذت می برید، این یکی از بهترین شت کوین ها برای سرمایه گذاری است.

 1. وان اینچ نتورک ۱Inch Network

متخصصان حسابرسی قراردادهای هوشمند ۱Inch را در سال ۲۰۲۰ تأسیس کردند. در هسته آن، یک صرافی غیرمتمرکز است که به شما امکان می دهد قیمت ها را در چندین سایت مقایسه کنید. توکن اصلی ۱Inch می باشد.

۱ اینچ یک توکن کاربردی و همچنین یک توکن حکومتی است. به عنوان دارنده توکن، اگر فکر می کنید این بهترین شت کوین برای خرید سبد سهام شماست، می توانید در مسیر آینده پلتفرم ۱ اینچی شرکت کنید. ۱Inch Network یک پروتکل منحصر به فرد ایجاد کرده است که سفارشات را به صورت خودکار توزیع می کند.

 1. لاکی بلاک LuckyBlock

مانند سایر شت‌ کوین‌های موجود در لیست ما، لاکی بلاک به امید جلب حمایت جامعه و جذب سرمایه‌گذار، استراتژی را اتخاذ کرده است. میم کوین به دنبال ایجاد انقلابی در بازی‌های آنلاین است و از دو طریق سرمایه‌گذاری اولیه خود را بازدهی مضاعف برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

تا کنون در شبکه های اجتماعی طرفداران زیادی پیدا کرده است. حجم معاملات نیز افزایش یافته است و از ۱ تا ۱۶ میلیون دلار در روز متغیر است. با این حال، لاکی بلاک با حفظ یک رشد مثبت و حجم معاملات ثابت در یک بازار رو به کاهش، با وجود ۷۵ درصد کاهش قیمت نسبت به اوج خود، استقامت خود را ثابت کرده است.

هدف این پلتفرم ایجاد شفافیت و انصاف بیشتر در بازی با ایجاد یک قرعه کشی است که در آن هر بازیکن شانس برنده شدن دارد، به جامعه کمک می کند و همچنین یک سیاست سرمایه گذاری محکم برای دارندگان توکن فراهم می کند. این شت ‌کوین بدون شک یکی از سریع‌ترین شت‌کوین‌های در حال رشد در تاریخ کریپتو است.


آیا شت کوین ها امن هستند؟

آیا شت کوین ها امن هستند؟
آیا شت کوین ها امن هستند؟

شت کوین ها به طور کلی سرمایه گذاری های پرخطر در نظر گرفته می شوند. متأسفانه، کلاهبرداران رمزارز به طور زیادی پیچیده می‌شوند و می‌توانند میلیاردها دلار را از طریق طرح‌های پامپ و دامپ دیجیتال از بین ببرند.

افراد می توانند به طور مصنوعی قیمت کوین را افزایش دهند و سپس دارایی های خود را با سود به فروش برسانند و سرمایه گذاران را با توکن های بی ارزش رها کنند. بنابراین، خریداران باید به تیم پشت پروژه نگاه کنند تا طعمه چنین کوین هایی نشوند.

یکی دیگر از خطرات شت کوین ها احتمال نقض امنیت و حملات هک است. از آنجایی که این کوین ها اغلب توسط توسعه‌دهندگان ناشناس ایجاد می‌شوند و در صرافی‌های غیرقانونی معامله می‌شوند، خطر آسیب‌پذیری بیشتری در کد آن‌ها وجود دارد که آن‌ها را به اهداف آسانی برای هکرها تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، بر خلاف ارزهای دیجیتال رایج، بسیاری از شت‌ کوین‌ها هیچ مورد استفاده در دنیای واقعی ندارند و ارزش آن‌ها صرفاً به تبلیغات و حدس و گمان وابسته است. این بدان معنی است که ارزش آنها می تواند به سرعت کاهش یابد و سرمایه گذاران را با ضررهای قابل توجهی مواجه کند. در نتیجه، مهم است که به دنبال کوین هایی با ابزارهای واقعی و یک نقشه راه جامع باشید.


چه چیزی باعث افزایش قیمت شت کوین می شود؟

چه چیزی باعث افزایش قیمت شت کوین می شود؟
چه چیزی باعث افزایش قیمت شت کوین می شود؟

تقاضا برای ارزهای دیجیتال تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. یکی از عوامل مهم سودمندی است. هر چه سود کوین بیشتر باشد، تقاضا برای آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، بیت کوین به عنوان یک ذخیره خوب ارزش و یک وسیله مبادله تلقی می شود. اتریوم قصد دارد ایجاد DApp های قدرتمند را فعال کند. هدف دیگر ارزهای دیجیتال ساخت ابزاری برای اهداف دیفای DeFi است. با این حال، شت ‌کوین‌ها از همه این ارزش‌ها سرپیچی می‌کنند و به طور ضمنی یا صریح هیچ کاربردی ندارند.

یک شت ‌کوین معمولاً زمانی در بازار صعودی عرضه می‌شود که احساسات سرمایه‌گذار در بالاترین حد خود باشد. در اوج بازار صعودی، سرمایه گذاران کمتر به سودمندی و ارزش بنیادی اهمیت می دهند و بیشتر به سودهای کوتاه مدت و استفاده از سرمایه خود اهمیت می دهند. آن زمان بهترین زمان برای ورود یک شت کوین Shitcoin به بازار و ایجاد کشش هر چه بیشتر است.


شت کوین ها چگونه به بازار عرضه می شوند؟

شت کوین ها چگونه به بازار عرضه می شوند؟
شت کوین ها چگونه به بازار عرضه می شوند؟

شت کوین ها به دو صورت به بازار عرضه می شوند. یا به صراحت وعده دستاوردهای بزرگی را می دهند که به طور واقع بینانه قابل دستیابی نیستند و هرگز محقق نمی شوند. از طرف دیگر، برخی از شت ‌کوین‌ها در مورد این واقعیت که هیچ ابزاری ارائه نمی‌دهند باز هستند، اما سعی می‌کنند جامعه‌ای از دنبال‌کنندگان مشتاق بسازند که کوین را دوست داشته باشند و در این فرآیند قیمت را بالا ببرند. هر یک از این رویکردها به شدت بر بازاریابی شت کوین ها در رسانه های اجتماعی و از طریق تأثیرگذاران متکی است.

برای ایجاد تبلیغات هر چه بیشتر در یک بازه زمانی کوتاه، بنیانگذاران شت کوین‌ها اینفلوئنسرهای حرفه‌ای کریپتو را استخدام می‌کنند تا کوین‌هایشان را بشکنند. این اینفلوئنسرها فالوورها یا دنبال کننده های زیادی در کانال های رسانه های اجتماعی دارند که در فضای ارزهای دیجیتال محبوب هستند، مانند توییتر و یوتیوب. وظیفه آنها این است که تا آنجا که ممکن است راه اندازی یک شت کوین را تبلیغ کنند تا توجه و تعامل را جلب کنند و تا حد امکان افراد زیادی را برای خرید ترغیب کنند. آنها همیشه برای خدمات خود هزینه ای دریافت می کنند و اغلب سهمی از عرضه توکن دریافت می کنند تا انگیزه های خود را با انگیزه های تیمی که کوین را راه اندازی می کند، هماهنگ کنند.

سایر تکنیک های بازاریابی که برای شت کوین ها استفاده می شود، هدایا، ایردراپ و سوزاندن توکن است. از طریق ترکیبی از اینها، شت کوین ها سعی می کنند در عین افزایش تقاضا برای کوین، حس کمبود ایجاد کنند. با این حال، از آنجایی که اکثر این توکن‌ها دارای عرضه توکن بسیار بالایی هستند، در حد تریلیون‌ها یا حتی چهار میلیارد، تنها هدف این تکنیک‌ها ایجاد حس فومو FOMO است.

تیم های پشت سر آنها اغلب ناشناس هستند. برخی از این کوین ها تخصیص قابل توجهی را برای تیم محفوظ می دارند، در حالی که برخی دیگر یک “راه اندازی عادلانه” را بدون تخصیص برای بنیانگذاران انجام می دهند. با این حال، بیشتر شت‌ کوین‌ها طرح‌های پامپ و دامپ ضمنی یا صریح هستند. تنها هدف آنها این است که قصد دارند تا حد امکان قیمت توکن خود را افزایش دهند تا سود بیشتری به دست آورند.


چگونه شت کوین Shitcoin بخریم؟

چگونه شت کوین Shitcoin بخریم؟
چگونه شت کوین Shitcoin بخریم؟

خرید شت کوین ها همانند خرید سایر ارزهای دیجیتال می باشد. برای خرید آنها می توانید از طریق صرافی ها اقدام نمایید. در واقع شما باید ابتدا صرافی که از این شت کوین پشتیبانی می کند را بررسی نموده، سپس اقدام به خرید ان نمایید.

البته این نکته را در نظر بگیرید که همه صرافی های موجود از آنها پشتیبانی نمی کنند. به همین دلیل شما باید در مرحله اول با صرافی های پشتیبان کننده آن آشنا باشید.


چرا مردم روی شت کوین سرمایه گذاری می کنند؟

چرا مردم روی شت کوین سرمایه گذاری می کنند؟
چرا مردم روی شت کوین سرمایه گذاری می کنند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا برخی از سرمایه گذاران سرمایه گذاری در شت کوین ها را انتخاب می کنند. یکی از دلایل، پتانسیل بازگشت سرمایه زیاد است. بسیاری از شت ‌کوین‌ها ارزش بازار بسیار پایینی دارند و می‌توان آنها را با کسری از قیمت کوین های معتبرتر خریداری کرد. اگر ارزش این کوین ها افزایش یابد، سرمایه گذاران بازده زیادی از سرمایه خود خواهند داشت.

برخی از سرمایه گذاران ممکن است صرفاً از روی کنجکاوی یا برای هیجان در شت کوین ها سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری در شت کوین ها اغلب به عنوان یک قمار تلقی می شود و برخی از سرمایه گذاران ممکن است جنبه ریسک پذیری آن را جذاب بدانند.


خطرات سرمایه گذاری در شت کوین ها

خطرات سرمایه گذاری در شت کوین ها
خطرات سرمایه گذاری در شت کوین ها

 

 • سرمایه‌گذاری در شت ‌کوین‌ها یک تلاش پرخطر است و ریسک‌های متعددی در ارتباط با آن وجود دارد. اولین خطر این است که ممکن است تمام پول خود را از دست بدهید. بسیاری از این کوین ها کاملاً جدید هستند و ممکن است هرگز در بازار مورد توجه قرار نگیرند، به این معنی که ممکن است تمام پولی را که در آنها سرمایه‌گذاری کرده‌اید از دست بدهید.
 • خطر دوم احتمال کلاهبرداری است. موارد متعددی از سرمایه گذاری افراد روی کوین های جعلی یا کوین هایی که در واقع وجود ندارند، وجود داشته است. این کوین ها اغلب توسط کلاهبردارانی ایجاد می‌شوند که می‌خواهند سرمایه‌گذاری سریعی از سرمایه‌گذاران نامطمئن کسب کنند.
 • در نهایت، سرمایه‌گذاری در شت‌ کوین‌ها می‌تواند حواس پرتی زیادی را از سرمایه‌گذاری‌های مهم‌تر منحرف کند. به جای سرمایه‌گذاری در کوین‌های معتبرتر که شانس موفقیت بیشتری دارند، سرمایه‌گذاران ممکن است وسوسه شوند روی شت‌ کوین‌ها سرمایه‌گذاری کنند و در نهایت در این فرآیند پول خود را از دست بدهند.

نکاتی برای اجتناب از سرمایه گذاری در شت کوین ها

نکاتی برای اجتناب از سرمایه گذاری در شت کوین ها
نکاتی برای اجتناب از سرمایه گذاری در شت کوین ها

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، مهم است که از خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در شت کوین ها آگاه باشید. در اینجا چند نکته برای اجتناب از آنها وجود دارد:

 1. تحقیقات خود را انجام دهید: قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتال، مهم است که تحقیق کنید. اطمینان حاصل کنید که کوینی که روی آن سرمایه گذاری می کنید دارای یک مورد استفاده واقعی و یک تیم قوی پشت آن است. همچنین، مطمئن شوید که کوین دارای ارزش بازار معقولی است و کلاهبرداری نیست.
 2. به کوین‌های تثبیت‌شده پایبند باشید: سرمایه‌گذاری در جدیدترین کوین‌های موجود در بازار می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما معمولاً ایده بهتری است که به کوین ‌های معتبری که سابقه ثابتی دارند پایبند باشید. احتمال موفقیت این کوین ها بیشتر است و شانس بیشتری برای افزایش ارزش دارند.
 3. سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید: برای به حداقل رساندن ریسک، مهم است که سرمایه گذاری های خود را بین کوین های مختلف تقسیم کنید.

سوالات متداول

 1. شت کوین Shitcoin چیست؟

به آلت کوین های بی ارزش شت کوین Shitcoin می گویند. این توکن ها هدف خاصی را دنبال نمی کنند و معمولا دچار پامپ و دامپ ساختگی می شوند.

 1. نحوه تشخیص شت کوین ها چگونه است؟

شت کوین های زیادی به بازار ارزهای دیجیتال عرضه می شوند و معمولا در ابتدا یا یک افزایش قیمت ناگهانی همراه هستند. این افزایش قیمت ساختگی می باشد و پس از آن قیمت آنها ریزش خواهد کرد.

 1. آیا سرمایه گذاری در شت کوین ها با خطر همراه است؟

پاسخ ما به این سوال مثبت می باشد و لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در شت کوین ها با خطراطی همراه است و ممکن است شما تمامی سرمایه خود را از دست بدهید.


سخن پایانی

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم توسعه و علاقه مندی سرمایه گذاری در بازار رمز ارز ها بسیار در حال افزایش است. برای اینکه بفهمیم کدام دسته از ارزهایی که قرار است عرضه شود شت کوین هستند باید وایت پیپر آن را حتما مطالعه کنیم واطلاعات کاملی را درباره تیم طراح، سن، پیشرفت و هدفی که یک ارز دنبال می کند را بدست آوریم تا بتوانیم یک سرمایه گذاری امن داشته باشیم .

توجه داشته باشید هیچ وقت فریب شایعات وطرح های پانزی را نخورید. نگرش های منفی زیادی در رابطه با بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد و امری عادی است. افرادی هستند که معتقدند بیت کوین کلاهبرداری و یا یک شرکت هرمی است که این چنین نیست. با توجه به عدم قانون گذاری در بازار ارزهای دیجیتال شت کوین ها از طرح های بازاریابی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران جدید استفاده می کنند و از طمع آنها سود کلانی را می برند. شت کوین ها در دراز مدت از بین می روند.بسیاری ازفعالان در بازارهای ارز دیجیتال سراغ ارزهای ارزان می روند، در کوتاه مدت سود کرده و بعد از آن ارز خارج می شوند. بنظر یک استراتژی خوبی می آید ولی پر خطر و نا امن است.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “شت کوین Shitcoin چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
نفیسه هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
14 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
2 سال قبل

سلام.من شت کوین Boom رو پنج دلار ازش خریدم.ولی نتونستم بفروشم.چطور بفهمیم یه شن کوین ک می‌خریم قابل فروش و تبدیل کردن هست یا نه؟

محسن
3 سال قبل

ممنون

فاطمه
3 سال قبل

آلت کوین ها همون شت کوین ها هستند؟

تیم محتوا
پاسخ به  فاطمه
3 سال قبل

خیر شت کوین یعنی کوین بی ارزش

مصطفی
3 سال قبل

آیا binance یک شت کوین است.

فهیمه
3 سال قبل

چگونه میتوان شت کوین بودن یک ارز را تشخیص داد

تیم محتوا
پاسخ به  فهیمه
3 سال قبل

عوامل را در مقاله توضیح دادیم کاملا

ناصر
3 سال قبل

آیا داگ کوین یک شت کوین است.

تیم محتوا
پاسخ به  ناصر
3 سال قبل

بله

ناصر
3 سال قبل

آیا eos یک شت کوین است.

تیم محتوا
پاسخ به  ناصر
3 سال قبل

خیر ایاس یک پروزه قوی با بلاکچین مخصوص به خود است

پوریا
3 سال قبل

آیا دوج کوین یک شت کوین است؟

تیم محتوا
پاسخ به  پوریا
3 سال قبل

بعضی معتقدند شت کوین است

مهدی
3 سال قبل

از کجا بفهم یک ارز شت کوین است؟

آخرین مقالات منتشر شده