زوم ارز پدیاتریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

اوج قیمت ALL TIME HIGH چیست ؟

اوج قیمت ALL TIME HIGH چیست ؟ ، بیشترین قیمتی که یک ارز یا سهم در طول تاریخ به ان میرسد اوج قیمت(ALL TIME HIGH) است که به اختصار ATH نامیده میشود.معمولا پس از رسیدن به اوج قیمت با اصلاح یا کاهش شدید روبه رو هستیم.در ادامه با تعریف،کاربرد و نحوه تشخیص اوج قیمت اشنا خواهید شد.

اوج قیمت چیست ؟

اگر با بازارهای مالی اشنا باشید حتما شاهد این بودید که یک ارز یا یک سهم بعد از صعود خیلی زیاد دچار کاهش قیمت و یا اصلاح میشود و حتی ممکن است قیمت ان به سطحی پایین تر از قیمت قبل از صعود  برسد.برای اینکه دچار این ضرر نشوید و ناشیانه اقدام به خرید ارزی نکنید که در اوج قیمت قرار دارد باید با مفهوم اوج قیمت اشنا باشید. اوج قیمت یا (ALL TIME HIGH (ATH به معنای رسیدن یک ارز به بیشترین قیمت خود در طول تاریخ است.برای مثال بیت کوین در سال 2017 به بیشترین قیمت خود یعنی 20000دلار رسید اما چون ارزش بیت کوین در ان زمان به اندازه این قیمت نبود  پس از ان با ریزش خیلی شدیدی همراه بود اگر کسانی در اوج قیمت یعنی 20000دلار،دچار هیجان میشدند و اقدام به خرید بیت کوین میکردند با ضرر زیادی روبه رو میشدند،پس باید ببینیم پشت هر افزایش قیمتی چه فلسفه ای وجود دارد،ایا این افزایش قیمت منطقی است؟یاصرفا هیجانی است که در بازار بوجود امده ؟حال برای هرکسی این سوال به وجود می اید که اگر ارزی به اوج قیمت خود رسید،این رشد صعودی تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟اوج قیمت چه کاربردی دارد؟با ما همراه باشید.


اوج قیمت چه کاربردی دارد؟

اگر ارز یا سهمی به بالاترین قیمت خود در طول تاریخ رسید ما باید بدانیم و اگاه باشیم که حتما با اصلاح قیمت و یا کاهش شدید قیمت همراه خواهد بود.پس اگر میخواهید روی یک ارز یا سهم سرمایه گذاری بلندمدت کنید حتما دقت کنید که در اوج قیمتی خود نباشد تا متحمل ضرر نشوید.


اوج قیمت را در دنیای رمزارزها کجا میتوانیم پیدا کنیم؟

ممکن است در پلتفرم های مختلفی اطلاعاتی در رابطه با اوج قیمت ارز ها دیده باشید.یکی از سایت های معتبر در این زمینه WWW.COINMARKETCAP است .همانند شکل زیر در این سایت،ارز مورد نظر خودرا پیدا میکنید .بعد از کلیک روی ان در پایین صفحه با جدولی روبه رومیشوید که اوج قیمت یک ارز از زمانی که عرضه شده است و اوج قیمت ان در مدت زمان های کوتاه تر یک روزه،یک هفته،و یک سال قابل مشاهده است.

 

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اوج قیمت را در دنیای رمزارزها کجا میتوانیم پیدا کنیم؟

 

بعد از کلیک روی ان در پایین صفحه با جدولی روبه رومیشوید که اوج قیمت یک ارز از زمانی که عرضه شده است و اوج قیمت ان در مدت زمان های کوتاه تر یک روزه،یک هفته،و یک سال قابل مشاهده است.

 اوج قیمت را در دنیای رمزارزها کجا میتوانیم پیدا کنیم؟


چگونه بفهمیم به اوج قیمت رسیده ایم؟

وقتی یک ارز یا سهم رکورد قیمت خود را میشکند ما نمیدانیم تا چه زمانی این صعود ادامه خواهد داشت،تشخیص این کار،اصلا ساده نیست و اگر انقدر راحت بود دیگر معامله کردن معنایی نداشت و همه سود میکردند،یک معامله گر باهوش با دقت به نکاتی که در ادامه ذکر میکنم،به موقع پوزیشن را میبندد و با سود خوب از معامله خارج میشود.

1)هیجان در بازار: بعضی اوقات قیمت یک ارز یا سهم در مدت کوتاهی ناگهان رشد بسیار زیادی میکند که این افزایش قیمت اصلا منطقی نیست،وقتی ارز مورد نظر را بررسی میکنیم میبینیم که ارزش این دارایی کمتر از مقداریست که الان به ان رسیده است پس باید بسیار دقت کنیم و زود از معامله خارج شویم،چون این افزایش قیمت صرفا یک هیجان در بازار است و همانطور که قیمت ناگهانی افزایش داشته اشت،ناگهانی نیز با کاهش قیمت مواجه میشود.

2)کارمزدها: افزایش اندک در کارمزد ارزها نشانه مثبتی است و نشان میدهد ارزش ان ارز بالاست که مردم حاضر میشوند این کارمزد را بپردازند،اما اگر کارمزد بیش از اندازه افزایش یابد اصلا نشانه ی خوبی نیست و بیانگر این موضوع است که مقیاس پذیری این ارز خوب نیست.و مردم را نسبت به اینده ارز ناامید میکند،همانند سال 2017که بیت کوین در اوج قیمتی خود قرار  داشت،کارمزد بیت کوین برای هر تراکنش به 50 دلار هم رسید که پس از ان با کاهش قیمت بیت کوین همراه بود.

3)قیمت روانی: برای هر ارز یک قیمت روانی وجود دارد که عموم تصور میکنند این ارز اگر به ان قیمت برسد بسیار خوب است و تصور قیمتی بالاتر از ان ندارند،در واقع ارزش گذاری مردم تا ان عدد است. زمانی که قیمت ارز رشد میکند و به قیمت روانی خود میرسد معمولا پس از ان با ریزش همراه است.برای مثال قیمت 20000 هزاردلار برای بیت کوین یک قیمت روانی است و وقتی به ان رسید با ریزش همراه بود.


اوج قیمت در بیت کوین

اوج قیمت در بیت کوین

بیت کوین در سال 2017 به اوج قیمتی خود یعنی 20000دلار رسید،همانطور که در شکل بالا میبینید پس از رسیدن به این قیمت،بیت کوین با ریزش همراه بود.گمانه زنی ها بر ان است که بیت کوین تا پایان سال 2020 بار دیگر این قیمت را تجربه خواهد کرد.


چند مثال دیگر:

اوج قیمت در بیت کوین

 

ارزی که نمودار ان را در شکل بالا مشاهده میکنید LINK نام دارد.همانطور که میبینید در اوج قیمتی خود قرار دارد،یک بار به ان رسیده و برگشته است و  دوباره به سمت ان حرکت کرده است.اگر قرار است خریدی در این سطح صورت بگیرد باید اگاه باشیم که ریسک ان بالاست و بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنیم.


اوج قیمت در بیت کوین

 

نموداری که مشاهده میکنید مربوط به ارز LEND است.این ارز پس از رسیدن به اوج قیمت ،ریزشی را به دنبال داشته است .

در سه مثال بالا دیدیم زمانی یک دارایی به اوج قیمت خود میرسد،ریسک خرید ان ارز بالا میرود چرا که معمولا بعد از رسیدن به اوج با ریزش همراه است.اگر در این  سطح خریدی انجام میدهید باید ریسک پذیری خود را بالا ببرید و مواظب بازار باشید.


خلاصه اوج قیمت ALL TIME HIGH چیست ؟

در یک تعریف کوتاه،اوج قیمت به معنای بیشترین قیمتی است که یک دارایی در طول تاریخ داشته است.معمولا بعد از رسیدن به اوج قیمت با اصلاح یا کاهش شدید قیمت روبه رو هستیم.اگر در اوج قیمت خرید میکنیم باید اگاه باشیم که ریسک بزرگی را به جان میخریم و باید بسیار مواظب بازار باشیم.اگر تریدر هستید حتما به این مفهموم مهم توجه کنید،نگذارید که رشد کاذب قیمت یک دارایی شما را متحمل ضررهای زیادی بکند.

ممنون از اینکه تا پایان ” اوج قیمت ALL TIME HIGH چیست ؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا