آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا USDV می خواهد در زنجیره های بیشتری نسبت به هر استیبل کوین دیگری بومی باشد؟

آیا USDV می خواهد در زنجیره های بیشتری نسبت به هر استیبل کوین دیگری بومی باشد؟

آیا USDV می خواهد در زنجیره های بیشتری نسبت به هر استیبل کوین دیگری بومی باشد؟

به گزارش زوم ارز، با ارزش بازار حال حاضر بیشتر از ۲۰ میلیون دلار، شما ممکن است برای اولین بار درباره ارز مستقر شده (USDV) شنیده باشید. این ارز مستقر شده، که به صورت جدیدی در بازار استیبل کوین وارد شده است، در ماه نوامبر ۲۰۲۳ با پایه اتریوم روانه بازار شد و به طور پیوسته قابلیت‌های omnichain بومی خود را برای بیشتر اکوسیستم‌ها ارائه می‌دهد.

در حال حاضر USDV بر روی هشت زنجیره EVM فعال، از جمله Arbitrum، BNB chain، Optimism و Avalanche، درحال اجرا است. در یک گفتگو با متیو کامانز، رئیس بنیاد Verified USD و مدیر مالی سابق Algorand، Cryptoslate تمایل داشته است بفهمد چرا صنعت به یک ارز پایدار دیگر نیاز دارد و چه تمایزاتی در مورد USDV وجود دارد.

همسویی با “اخلاق غیرمتمرکز” web3

مفهوم پایه USD تایید شده از بستر دو سازمان گرفته شده است: پروتکل همکاری آماده در لایه صفر کانادا و ماتریسپورت، یک شرکت خدمات مالی رمزنگاری مستقر در سنگاپور. Commons توضیح می‌دهد:

آنها در حال بررسی نیازهای آینده استیبل کوین ها بودند و تصمیم داشتند یک رویکرد فنی جدید برای توافق استیبل کوین ها با اصول غیرمتمرکز اکوسیستم ما را بیابند، در حالی که هنوز یک استیبل کوین با پشتوانه کاملاً رزرو شده داشتند.

ساختار حاکمیتی واحد‌پول مجازی USDV با پایه ایستبل‌کوین‌های سنتی متفاوت است. اغلب افراد اقرار می‌کنند که این واحد‌پول مجازی نقش حیاتی در توسعه و پیشرفت کنونی جامعه داشته است، اما بیشتر تمرکز و مسئولیت‌ها بر عهده نهادهای خصوصی با خطر و ریسک مربوطه است. از سوی دیگر، USDV به عنوان یک پایه برای فعالیت‌های مالی تأسیس شده است.

او مدعی است: «ما اراده داریم بیشتر به صورت غیرمتمرکز عمل کنیم و در مشارکت اجتماعی شرکت کنیم.

پروتکل USDV از فرآیند ارتباط با نام ColorTrace برای تعیین پیش‌گویی و ردیابی فعالیت‌های سرمایه‌گذاران جدید استفاده می‌کند. این مکانیزم به USDV این امکان را می‌دهد تا بتواند شناسایی کند کدام سرمایه‌گذاران جدید وارد سیستم شده و بازده آن‌ها را در اختیار دیگران قرار دهد.

او معتقد است که اشتراک گذاری بازده با کاربر نهایی مناسب نیست، زیرا این ممکن است به عنوان یک رمز امنیتی و مشکل ساز تلقی شود. به علاوه، در مقابل استیبل کوین‌های سنتی که بازده را برای خود حفظ می‌کنند، آن‌ها تلاش می‌کنند تا انگیزه‌های قوی برای شرکای خود ایجاد کنند تا کاربران و سرمایه‌گذاران جدید را به سیستم خود جذب کنند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

Verified USD Foundation که به خود USDV جدید را تولید نمی‌کند، اما برای شرکای خود از قبیل پروتکل‌های DeFi، صرافی‌های متمرکز و ارائه‌دهندگان OTC، چارچوب قانونی، فنی و حاکمیتی ارائه می‌دهد تا آن‌ها بتوانند USDV را ایجاد کنند. زمانی که یک شریک USDV را ایجاد می‌کند، توکن وثیقه بدون مجوز STBT (توکن قبض خزانه کوتاه مدت) را دریافت می‌کند که در قرارداد هوشمند برای ایجاد USDV جدید قفل می‌شود و به حساب شریک منتقل می‌شود تا به آن‌ها اجازه‌ی دریافت بازدهی را بدهد.

او تایید می‌کند که بی‌توجه به زنجیره‌ی حرکتی، اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، پابرجا خواهند ماند و به عملکرد خود ادامه می‌دهند.

کاملا شفاف با وثیقه روی زنجیره

USDV یک ارز پایدار با پشتوانه ذخیره است و توسط اسناد خزانه کوتاه مدت با مدت سه ماه یا کمتر پشتیبانی می‌شود. هدف این پروژه شفاف‌سازی بهترین در دسته‌ی خود است و تمام ارزش‌های ما از طریق یک زنجیره بلاکچینی تضمین می‌شود. توکن وثیقه جداگانه USDV به وسیله‌ی یکی از شاخه‌های زنجیره‌ای Matrixport صادر می‌شود و یک دلار STBT در یک قرارداد هوشمند در شبکه اصلی اتریوم قفل شده است تا یک دلار USDV استخراج شود.

“تمام زنجیره‌ها دارای شفافیت هستند، به همین دلیل کاربران همواره قادر به مشاهده این هستند که یک دلار USDV به طور کامل توسط وثیقه پشتیبانی می‌شود.”

بر خلاف دیگر پروژه‌های ارز پایه که گزارش‌های حسابرسی خود را هفتگی یا ماهانه ارائه می‌دهند، USDV با استفاده از Chainlink همکاری می‌کند تا اطلاعات “اثبات ذخیره” را ارائه دهد که حسابرسی آن اطلاعات را به صورت لحظه‌ای نمایش می‌دهد.

ساخته شده با استاندارد توکن قابل تعویض omnichain LayerZero

قابلیت‌های omnichain بومی USDV بسیار جالب است. این پروژه از قابلیتی برخوردار است که USDV را در اتریوم ایجاد می‌کند، اما این اجازه را به ما می‌دهد که آن را روی هر زنجیره‌ای که می‌خواهیم استفاده کنیم و آن را ردگیری کنیم. این اتصال بیش از ۷۰ بلاک‌چین مختلف را شامل می‌شود که این امر نشان دهنده ارتباط عمیق USDV با بلاک‌چین‌های دیگر است. به عبارت دیگر، USDV از ارتباطات فراوان با بلاک‌چین‌های مختلف برخوردار است که این موضوع آن را از دیگر استیبل کوین‌ها متمایز می‌کند.

USDV به عنوان یک استیبل‌کوین معتبر در اکثر زنجیره‌ها، از زنجیره‌هایی که دارای ماشین مجازی ایتریوم (EVM) هستند، راه اندازی می‌شود.

“با این حال، ما انتظار داریم که به شواهد زنجیره‌های اضافی، برخی از زنجیره‌های پیشروی غیر EVM، حتی لایه ۲ بیت کوین دست یابیم. خواهان این هستیم که بانی اصلی بالغ بیشتر از هر سکه پایدار دیگری بر زنجیره‌های بومی نهادینه شود.” او ادامه داد: “هر گاه به برخی از زنجیره‌های بزرگ غیر EVM نگاه کنیم، می‌یابیم که موفقیت هم اکنون در دست در دسترس است. اعتقاد داریم که این روند به شدت گسترده‌تر خواهد شد و تصمیم داریم به طور کامل در آن شرکت کنیم.”

آیا نبرد استیبل کوین ها نزدیک است؟

Commons USDV در میدان نبردهایی که پر است از چالش‌ها، راه‌حل‌های مختلف برای اندازه‌گیری قدم نمی‌شناسد. او باور دارد که به جای اینکه پای برشده کنیم، بهتر است ابعاد پای را افزایش داد تا همه بتوانند به آن دست یابند.

در نگاه به آینده، برخی از تحلیل‌گران این حدس را می‌زنند که در پنج تا هفت سال آینده، رشد بازار استیبل کوین تا ۳۰ برابری خواهد داشت. به نظر من، هدف اصلی این است که از مزیت‌های رقابتی خود بهره ببریم و به رشد خود ادامه دهیم، نه تنها برای رقابت با زنجیره‌های موجود یا افزایش قیمت. بنابراین، بازار به سرعت در حال گسترش است و ما با امکانات و مزیت‌های مختلف در این عرصه حاضریم به رقابت بپردازیم.

آیا با گسترش بنیاد USD Verified، اطلاعات بیشتری در مورد Commons موجود است؟

“به نظر می‌رسد چالشی که برای همه وجود دارد این است که مقررات به سرعت در حال تغییر هستند…احتمالاً در حال تشاهد شدن یک پدیده پایداری شبکه. در این مورد، شفافیت در نظارت به عنوان یک نکته مثبت در نظر گرفته می‌شود.” تیم او همچنان در پیشبرد چشم انداز نظارتی باقی‌مانده است و شاهد رشد سریع‌ترین در خارج از ایالات متحده هستند، به ویژه در بازارهای جهانی در حال ظهور. او تصریح می‌کند: “این می‌تواند به اقتصادهایی همچون آرژانتین یا ترکیه که مشکل تورم دارند، یا به اقتصادهای در حال توسعه‌ای که به دنبال کاهش هزینه‌های تبادل ارز هستند، کمک کند… این خوب است که مشاهده می‌کنیم کریپتو به حل مسائل واقعی در جهان کمک می‌کند و اینکه تنها تعداد آنها زیاد می‌شود.”

با توجه به عملکرد بازی‌های زنجیره‌ای، رشد USDV بر اساس استراتژی اصلی خود به دنبال یافتن همکاران محلی موفق است.

“به عنوان یک استیبل کوین، ما به دنبال ایجاد مدل کسب و کاری بر پایه مشارکت هستیم که از بیشترین تأثیرگذاری و بهترین میزهای OTC بهره می‌بریم. ما تا رسیدن به اهدافمان دنبال همکاری با بهترین تأثیرگذاران جامعه هستیم و از شرکت با آنها از طریق مکانیسمی منحصر به فرد برای انتقال سود و ثبات برخوردار می‌باشیم. این همکاری برای ما یک روابط مشارکتی چندباره و در دوران طولانی مدت است که از آن سود می‌جنبد.”

در آینده، USDV به چه شکلی خواهد بود؟ Commons معتقد است که USDV به مرحله بعدی خود وارد خواهد شد و برنامه‌های گسترده‌ای برای آن وجود دارد، از جمله توسعه تیم، جذب مشارکت‌های بیشتر و ارائه ابتکارات جذاب و متفاوت برای کاربران در سال جاری. این فرصت را به دست نگاه دارید و منتظر شاهد شدن تحولات جذابی در USDV باشید.

منبع: cryptoslate.com


بیشتر بخوانید :

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده