آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

قانون بیت کوین و ارزهای دیجیتال ترکیه در روزنامه رسمی منتشر شد!

قانون بیت کوین و ارزهای دیجیتال ترکیه در روزنامه رسمی منتشر شد!

قانون بیت کوین و ارزهای دیجیتال ترکیه در روزنامه رسمی منتشر شد!

به گزارش زوم ارز، تحقیقات در حوزه حقوق ارزهای دیجیتال در ترکیه به پایان رسید و قانون اصلاحی برای قانون بازار سرمایه، که شامل ضوابط مربوط به دارایی‌های رمزنگاری شده است، در روزنامه رسمی منتشر و اجرا شد.

این قانون که به مدت طولانی مورد بررسی قرار گرفته است، شامل قوانین و مقرراتی در مورد ارزهای دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات مرتبط با آنها می‌شود. همچنین، این قانون شامل مقرراتی است که برای حفاظت از مشتریان در برابر هرگونه خطرات احتمالی در این زمینه تعیین شده است.

بنا بر این، ابتدا اصطلاحاتی چون “رمزنگاری دارایی”، “کیف پول”، “ارائه دهنده خدمات رمزنگاری دارایی” و “پلتفرم” در قانون تعریف شدند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

با توجه به قانون، صرافی‌های ارز دیجیتال مجاز به ارائه خدمات پس از دریافت مجوز از سازمان نظارت بر بانک‌ها (CMB) هستند. مرحله آغاز شده و بورس‌های موجود برای اعمال در یک دوره یک ماهه به CMB ارائه شده‌اند.

به طبق قوانین، CMB اعمال نظارت بر صرافی‌هایی است که بدون مجوز فعالیت می‌کنند. در این مرحله، ارائه خدمات غیرقانونی مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری شده در محدوده قوانین ترکیه به عنوان جرم در نظر گرفته شده و مجازات آن شامل حبس از ۳ تا ۵ سال و جریمه نقدی قضایی از پنج هزار روز تا ده هزار روز مشخص شده است.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده