آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

صادرکنندگان استیبل کوین می خواهند چیزی را در رقابت بازار چند تریلیون دلاری پس دهند

صادرکنندگان استیبل کوین می خواهند چیزی را در رقابت بازار چند تریلیون دلاری پس دهند

صادرکنندگان استیبل کوین می خواهند چیزی را در رقابت بازار چند تریلیون دلاری پس دهند

به گزارش زوم ارز، با وجود عدم اطمینان در نظارت، ارزهای دیجیتالی مانند استیبل‌کوین‌ها که وظیفه انتقال پول نقد به مشتریان را بر عهده دارند، حضور دارند و در معاملات میلیاردها دلار و سپرده‌های دلاری به تعداد تریلیون‌ها در بازار پول جهانی رقابت می‌کنند.

با توانایی بهبود پرداخت‌های آنلاین، PayPal اخیراً اقدام به جداسازی قابلیت پرداخت استیبل کوین‌ها از امکان تجارت و سرمایه گذاری در بازار پول کرده است.

استیبل کوین‌ها از گذشته تاکنون نقش بسزایی در ارتقاء صنعت ارزهای دیجیتال داشته‌اند؛ زیرا به عنوان وسیله‌ای برای انتقال پول در اقتصاد دیجیتال، جلوه کرده و امکان دور زدن نوسانات بدون نیاز به تبدیل آن به ارزهای فیات، یا به عنوان وثیقه برای انجام تجارت در دنیای دیجیتال را فراهم می‌کنند.

اهمیت آنها در عملیات پرداخت بسیار واضح است؛ آنها به دنبال تکرار یک ارز متداول مانند دلار یا یورو در قالب بلاک‌چین هستند و به عنوان پایه‌های دیجیتال برای انجام معاملاتی که مصرف‌کنندگان قبلاً با آن‌ها آشنا هستند عمل می‌کنند.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط CoinDesk، USDT با دارایی‌های به ارزش ۱۱۲ میلیارد دلار، جزو سومین ارز دیجیتال بزرگ در سطح جهان قرار دارد. همچنین، Circle USDC با دارایی‌های به ارزش ۳۲ میلیارد دلار، در رتبه ششم قرار دارد.

پول معمولاً در دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری می‌شود که بسیار ایمن تلقی می‌شوند، مانند خزانه‌داری ایالات متحده. این سرمایه‌ها سالانه میلیاردها دلار سود برای شرکت‌های مربوطه به همراه دارند. این وضعیت باعث شده تا آن‌ها نقش مهمی در صنعت مالی از جمله بازار پول داشته باشند. در اینجا، ناشران بازار پول سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های خود را با مشتریان خود تقسیم می‌کنند، که این موضوع یک محور اصلی جریان اقتصادی متقابل بین این دو گروه است.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

راب هادیک، شریک عمومی در گفت: تا همین اواخر، فقدان رقابت در یک محیط نرخ بهره پایین به این معنی بود که صادرکنندگان استیبل کوین نه تنها می‌توانستند تمام سودی را که به دست آورده‌اند در وثیقه نگه دارند، زیرا کاربران و شرکای توزیع واقعاً اهمیتی نمی‌دادند. شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Dragonfly.
هادیک گفت: «اما با افزایش نرخ‌های بهره، صادرکنندگان استیبل کوین بسیار سودآور شده‌اند و طبیعی است که آن شرکا، مانند صرافی‌ها، و کاربران قدرتمند شروع به درخواست کاهش بیشتر درآمد کنند.

برای تضمین عدالت، قوانین منع بازگشت بازدهی استیبل کوین به کاربران در ایالات متحده توسط صادرکنندگان تعیین شده و رژیم بازار‌های دارایی رمزنگاری‌شده (MiCA) که به زودی وارد اروپا می‌شود، مشابه این اقدام در اروپا انجام می‌دهد.

بلاک‌چین‌ها در سطح کره زمین واقع شده اند و ارزهای تثبیت شده که به عنوان پول نقد به مشتریان ارائه می‌شوند، در دسترس هستند. رقابت در حال حاضر با شرکت‌هایی مانند Ondo، Mountain، Agora و دیگران که مدل اقتصادی منصفانه‌ای را ارائه می‌دهند، در حال گرم شدن است. همین هفته گذشته، شرکت Paxos یک ارز تثبیت شده تحت نظر امارات متحده عربی به نام Lift Dollar را معرفی کرد.

ناشران Stablecoins، که ارزهایی را ارائه می‌دهند که به شکل بازدهی بازار پول عمل می‌کنند، یک استراتژی منطقی و یک نگرانی بالقوه برای توکن‌های سنتی مبتنی بر دلار مانند Circle و Tether است که بخش اصلی از وثیقه برای اهداف تجاری را تشکیل می‌دهند.

هنوز راه‌های دیگری برای به اشتراک گذاری سرقفلی با کاربران وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توان از برخی از کارایی‌های هزینه‌ای که تنها در حوزه پرداخت‌ها فعال هستند و امکان انجام معاملات در مقیاس بزرگ را فراهم می‌کنند، بهره برد. هدف اصلی غول فناوری مالی پی پال اضافه کردن توکن PYUSD به فضای استیبل کوین است.

به گفته خوزه فرناندز داپونته، که معاون PayPal و سرپرست بخش بلاکچین است، در سال‌های آینده احتمالاً شاهد جدایی قابلیت پرداخت استیبل کوین‌ها از بازدهی ارزهای متداول بازار مالی خواهیم بود.

“به نظر من بعد از چند سال، مردم شاهد خواهند بود که صندوق‌های پول بازار توسط خزانه‌داران شرکتی برای نگهداری نقدینگی استفاده می‌شوند. زمانی که آنها به پرداخت نیاز دارند، از مکانیسم تغییر ارزهای معمولی به استیبل‌کوین‌ها استفاده خواهند کرد”، به این نکته اشاره کرد فرناندز داپونته در یک مصاحبه.

به نظر می‌رسد که PayPal تمرکز خود را بیشتر بر تقویت توانایی PYUSD برای انجام پرداخت‌های سریع‌تر و ارزان‌تر متمرکز کرده است. به عنوان مثال، PYUSD اکنون با بلاک‌چین سولانا (SOL) با قابلیت عملیاتی بالا ادغام شده است. این نشان می‌دهد که PayPal نگرانی زیادی درباره پشته‌های سطح ارزش قفل شده آن در مقابل USDT و USDC ندارد.

اما همه فکر نمی‌کنند که یک پول پایدار مانند PYUSD که به پرداخت‌ها تمرکز دارد، لزوماً در مقایسه با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و توکن‌های اشتراک بازده، رشد خواهد کرد. این دیدگاه اخیراً توسط تحلیلگران بانک آمریکا اتخاذ شده است.

با توجه به حقیقت که PYUSD، در مقایسه با شرکت‌هایی همچون Tether و Circle، اندک‌تر است، اما با توجه به سابقه طولانی خود در حوزه فین‌تک و امکان پرداخت از طریق برنامه‌هایی چون Xoom و Venmo، انتقاد از PayPal به نظر غیرقابل توجیه می‌رسد.

“بیایید این را صادقانه بخواهیم، چه کسی درمورد توزیع بهتری در حوزه کریپتو نسبت به پی پال صحبت می‌کند؟” این اظهارات از طرف هادیک سنجاقک مطرح شد. من فکر می‌کنم که استفاده از پروتکل PYUSD DeFi و سایر برنامه‌های کاربردی غیرپی‌پال درحال تحویل دادن سیستم مالی غیرمتمرکز است. این کار با کاهش هزینه‌های عملیاتی مرتبط با پی‌پال و بهبود کارآیی سرمایه‌گذاری، منجر به بهبود برنامه‌های کاربردی آنها می‌شود. این سیستم با تعیین حداقل میزان مارجین سود، می‌تواند قسمتی از آن را به مشتریان انتقال دهد.”

چارلز کاسکاریلا، مدیرعامل ناشر استیبل کوین Paxos گفت:

استیبل کوین ها به عنوان یک روش پرداخت با اهمیت و ارزش ثابت شناخته می‌شوند. این روش پرداخت بسیار ارزشمند است، اما باید توجه داشت که با وجود مبلغ حدود ۶ تریلیون دلار در بازار پول و ۱۷ تریلیون دلار سپرده در بانک‌ها، به علاوه سایر وجوه موجود در بازارهای پولی خارجی و سپرده‌های دلار، دنیای بزرگتری وجود دارد که از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

کاسکاریلا در مصاحبه ای گفت: «دارایی های پرداخت همیشه زیرمجموعه ای از سپرده گسترده و پایه دلار خواهند بود. “بنابراین فقط چیزهای زیادی در استیبل کوین های پرداخت وجود دارد، زیرا بسیاری از مردم می خواهند در چیزی باشند که بازدهی ایجاد می کند.”

هادی تاکید می‌کند که در طول زمان، تقریباً همه معاملات امور مالی سنتی و ارزهای دیجیتال به وثیقه‌های بازده توکن‌سازی می‌پیوندد. او بیان کرد: “در حالی که افزایش بهره‌وری سرمایه و انجام تسویه روزانه برای سازمان‌های بزرگ اهمیت زیادی دارد، به دنبال کسب بازدهی نیز باید بود.”

منبع: coindesk.com


تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده