آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بازگشت سفته‌بازان و معامله‌گران به بیت کوین

بازگشت سفته‌بازان و معامله‌گران به بیت کوین

به گزارش زوم ارز، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که قیمت بیت‌کوین به سرعت در حال افزایش است و این امر معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را دوباره به بازار جذب می‌کند.

در یک خبرنامه منتشر شده در روز سه‌شنبه، شرکت اطلاعاتی بلاک‌چین Glassnode به شیوع ریسک‌پذیری در گروه‌های مختلف بازار بیت‌کوین، از جمله خریداران نهادی و دارندگان کوتاه‌مدت، اشاره کرد.

دارندگان بیت کوین به سود باز می گردند

از ابتدای سال، بیت‌کوین به شدت جذب جریان‌های سرمایه عظیمی شده است. ارزش بازار این دارایی به ۴۶۰ میلیارد دلار افزایش یافته است، که با افزایش ۳۰ میلیارد دلاری مقایسه می‌شود و تنها ۳ درصد از رکورد بالاترین ارزش خود فاصله دارد. قیمت بازار بیت‌کوین نیز در همان دوره با ۲۹ درصد افزایش به ۵۷۰۰۰ دلار رسیده است.

“Realized Cap” یک اندازه‌گیری است که ارزش کل بیت‌کوین را بر اساس زمانی که سکه‌ها آخرین بار فروخته شده‌اند، محاسبه می‌کند.

همچنین با استفاده از نسبت MVRV، می‌توان به سودآوری متوسط سرمایه‌گذاران بیت‌کوین پی برد. در حال حاضر، این نسبت در حدود ۲.۱۴ قرار دارد که یک مقدار نسبتاً بالاست، اما به اندازه‌ای که نشان‌دهنده نزدیک شدن بیت‌کوین به اوج چرخه خود نیست.

شرکت اطلاعاتی بلاک‌چین Glassnode اظهار نموده است: “به علت عملکرد قوی بیت‌کوین، سودآوری سرمایه‌گذاران به طور قابل توجهی بهبود یافته است و میانگین سرمایه‌گذاران در حال حاضر سود غیرقابل تحقق +۱۲۰٪ را در هر سکه تجربه می‌کنند.”

بازگشت دلالان

این شرکت با توجه به افزایش حجم روزانه زنجیره‌ای که در داخل و خارج از مبادلات بیت‌کوین جریان می‌یابد، علاقه به معاملات و سفته‌بازی را شناسایی کرده است. حجم روزانه این زنجیره در هفته‌های اخیر به رکورد نزدیک به ۵.۵۷ میلیارد دلار رسیده است. سپرده‌های مبادله‌ای عمدتاً از سوی دارندگان کوتاه‌مدت آمده‌اند، که نشان می‌دهد بر ماهیت سوداگرانه سود اخیر تأکید می‌شود.

شرکت Glassnode ادامه داد: «از اکتبر ۲۰۲۳، گروه STH بیش از ۱٪ از عرضه خود را در روز واریز کرده است، که در طول حدس و گمان های اخیر تحت رهبری ETF به اوج خود ۲.۳۶٪ رسیده است.” “این بزرگترین سپرده نسبی از زمان فروش مارس ۲۰۲۰ است.”

ETF های بیت کوین نیز منبع قابل توجه و قابل مشاهده تقاضای مداوم برای BTC هستند. از زمان راه‌اندازی در ۱۱ ژانویه، این ETF ها بیش از ۶ میلیارد دلار در بیت کوین جذب کرده‌اند. Glassnode اظهار داشته که آنها “درجه جدیدی از آزادی را برای تقاضا و سفته‌بازی”، به ویژه برای خریداران نهادی، باز کرده‌اند.

علاقه باز به معاملات آتی بیت کوین و گزینه‌ها در دو ماه گذشته نیز افزایش قابل توجهی داشته است و به ترتیب به ۲۰.۵ و ۱۷.۸ میلیارد دلار رسیده است. گزینه‌ها در ژانویه به بالاترین سطح خود یعنی ۲۰ میلیارد دلار رسیده‌اند که بسیار فراتر از سطح سال ۲۰۲۱ است.

Glassnode توجه داشت: “بسیاری از این به نظر می‌رسد جهت دار باشد، زیرا بسیاری از معامله‌گران همچنان علیه روند صعودی غالب شرط بندی می‌کنند (در نتیجه منحل می‌شود).”


منبع: cryptopotato.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده