آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

خرده فروشی علاقه خود را به بیت کوین از دست می دهد؟ کاهش ۳۰ درصد

خرده فروشی علاقه خود را به بیت کوین از دست می دهد؟ کاهش 30 درصد

خرده فروشی علاقه خود را به بیت کوین از دست می دهد؟ کاهش ۳۰ درصد

به گزارش زوم ارز، داده‌های به دست آمده از زنجیره بلاک‌ها نشان می‌دهد که حجم تراکنش‌های بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران خرد اخیراً کاهش یافته است، این می‌تواند نشانگر از دست دادن علاقه این گروه به بیت‌کوین باشد.

حجم بیت کوین برای تراکنش های خرده فروشی اخیراً کاهش یافته است

همانطور که CrypoQuant Axel Adler Jr در یک پست جدید در X اشاره کرده است، در زمان اخیر حجم کل انتقال بیت کوین برای تراکنش‌هایی با مبالغ بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

در اینجا، “حجم انتقال” به مقدار کل بیتکوین (به دلار آمریکا) اشاره دارد که بر اساس حرکت آدرس‌های شبکه روزانه تعیین می‌شود. این معیار با “حجم معاملات” اشتباه گرفته نمی‌شود که عمدتاً تنها حجم معاملات در صرافی‌های لحظه‌ای را نشان می‌دهد.

وقتی حجم انتقال داده‌ها به مقدار بالایی افزایش یابد، این نشان‌دهنده‌ی حرکت زیاد کاربران در شبکه بلاک‌چین است. این مسأله نشان دهنده‌ی علاقه فعالانه سرمایه‌گذاران به تجارت دارایی می‌باشد.

از جهت دیگر، معیار پایین نشان می‌دهد که افرادی که ارزهای دیجیتال را نگهداری می‌کنند ممکن است به آنها توجه نکرده و در معاملات مختلف در شبکه حضور نداشته باشند.

در حال حاضر، یک نمودار در اینجا موجود است که نشان می‌دهد روند میانگین متحرک ۳۰ روزه (MA) حجم انتقال بیت‌کوین را به صورت خاص برای تراکنش‌هایی که حاوی حرکت سکه‌هایی با ارزش حداقل ۱۰۰۰ دلار و حداکثر ۱۰۰۰۰ دلار هستند.

همانگونه که در نمودار بالا مشخص است، حجم انتقال بیت کوین برای تراکنش‌هایی با این مقدار در اوایل سال به سطوح نسبتاً بالا افزایش یافت.

حواله‌های ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلاری به عنوان حواله‌های کوچک محسوب می‌شوند که اغلب توسط سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی صورت می‌گیرد. این نوع حواله‌ها نمایانگر فعالیت‌های کوچکترین سرمایه‌گذاران در بازار می‌باشد.

افزایش این معیار نسبت به اوایل سال نشان می دهد که افزایش قیمت، علاقه به دارایی را در سرمایه‌گذاران افزایش داده است. نمودار نشان می دهد که در دوره صعودی قبلی نیز روند مشابهی مشاهده شد.

عملکرد تند قیمت معمولاً برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش جذاب است، بنابراین عجیب نیست که آن‌ها در زمان رالی فعال‌تر و پرشتاب‌تر می‌شوند. این افزایش علاقه‌شان همان چیزی است که هر موجی را برای دوره‌های طولانی قابل تحمل می‌کند. به عبارت دیگر، تنها رالی‌هایی که می‌توانند توجه سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی را به خود جلب کنند، قادر به بقا در طولانی مدت هستند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

همانطور که نمودار نشان می‌دهد، حجم انتقال بیت‌کوین برای جابجایی‌های خرده‌فروشی در ماه می به اوج خود رسید و از آن زمان تا کنون شاهد کاهش شدید ۳۰ درصدی بوده است. این به این معنی است که اقدام نزولی قیمت باعث ناپدید شدن این سرمایه گذاران شده است.

لازم به ذکر است که حتی زمانی که ارز دیجیتال بیت‌کوین چند هفته قبل به بیش از ۷۰۰۰۰ دلار رسید، افت و نشانه‌های کاهش قیمت ادامه داشت. این انحراف نشان می‌دهد که این افزایش قیمت به مدت طولانی حفظ نخواهد شد و ممکن است انتظار می‌رفت که قیمت به زودی کاهش پیدا کند.

با وجود اصطلاح شناور بودن، حجم فروش خرده‌فروشی در طی ۳۰ روز انتهای ماه جولای ۲۰۲۱، در سطح پایینی قرار داشت. هر چرخه کاهشی جدید ممکن است به شکست ختم شود، مگر آنکه نشان‌دهنده احیای دوباره باشد.

منبع: newsbtc.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده