آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

باز کردن کیف پول‌های قدیمی: ۲۸ میلیون دلار بیت کوین خفته در آدرس‌های ۲۰۱۰-۲۰۱۷😯

باز کردن کیف پول‌های قدیمی: ۲۸ میلیون دلار بیت کوین خفته در آدرس‌های ۲۰۱۰-۲۰۱۷

به گزارش زوم ارز، آمار اخیر نشان می‌دهد که در دو هفته ابتدای امسال، کیف پول‌های معروف به “بیت‌کوین خواب” که در بازه زمانی ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ تأسیس شده‌اند، تقریباً ۶۵۹.۱۴ بیت‌کوین با ارزش تقریبی ۲۸.۲۶ میلیون دلار را معامله کرده‌اند. بایستی توجه شود که بخش قابل توجهی از این فعالیت مربوط به کیف پول‌هایی است که در سال ۲۰۱۷ ایجاد شده‌اند، و در این دوره مجموعاً ۱۶۷.۳۸۱۲ بیت‌کوین منتقل شده است.

کیف‌پول‌های قدیمی Sleeping Bitcoin به زندگی، مبادلات ۲۸ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۴

با توجه به گزارش سایت Btcparser.com، در سال جاری، در مقایسه با رشد سال گذشته، تراکنش‌های بیت‌کوین از آدرس‌های قدیمی کمتری صورت گرفته است. این وب سایت بیش از ۶۴۰۰۰ آدرس بیت کوین خواب را پیگیری می کند و گزارش می دهد که تقریباً ۶۵۹.۱۴۰۶ بیت کوین از آدرس‌هایی که بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۷ ایجاد شده‌اند، برای اولین بار معامله شده است.

بیشترین مقدار بیت کوین قدیمی که در سال جاری خرج شده است، از کیف پول‌هایی است که در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ ایجاد شده‌اند. تعداد تراکنش‌های بیت کوین از این کیف پول‌ها در سال ۲۰۱۷ بیشتر بوده است و به مقدار ۱۶۷.۳۸۱۲ بیت کوین تراکنش انجام شده است. کیف پول‌هایی که در سال ۲۰۱۶ ایجاد شده‌اند نیز هنوز فعال هستند و ۱۳۱.۲۳۷۷ بیت کوین تراکنش داشته‌اند. همچنین، در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ نیز به ترتیب ۵۶.۳۴۹۳ و ۱۳۹.۶۲۷۵ بیت کوین از آدرس‌های قدیمی تراکنش شده‌اند. در سال ۲۰۱۳، شش کیف پول منحصربفرد وجود داشته که هر کدام ۱۴۴.۵۴۴۹ بیت کوین را در شش تراکنش ارسال کرده‌اند.

علاوه بر این، در حالی که هیچ تراکنشی از کیف پول‌های سال ۲۰۱۲ وجود ندارد، در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴، یک کیف پول که در ۱۵ می ۲۰۱۱ ایجاد شده‌است، ۲۰ بیت کوین را در بلوک شماره ۸۲۴۹۷۹ خرج کرده است. همچنین در سال ۲۰۱۰، تنها یک تراکنش بسیار کوچک با مقدار ۰.۰۰۰۰۰۵۴۷ بیت کوین انجام شده است. این کیف پول هنوز هم موجودی اولیه ۵۰ بیت کوین خود را دارد که ارزش آن در حال حاضر ۲.۱ میلیون دلار است. قیمت اولیه تجارت بیت کوین در زمان ایجاد این کیف پول ۰.۰۵ دلار برابر بوده است و ارزش آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در مقابل، در سال گذشته، به ویژه در اواخر سال ۲۰۲۳، تراکنش‌های بیشتری از آدرس‌های قدیمی بیت‌کوین صورت گرفته است که به سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ بازمی‌گردد. تراکنون نیز تراکنش‌های بیت‌کوین از آدرس‌های قدیمی، به‌طور کمیاب تر اتفاق می‌افتد. با این حال، در تاریخ ۴ دسامبر ۲۰۲۳، یک حرکت قابل توجه رخ داد که در آن ۲۰ پاداش بلاک، هر کدام شامل ۵۰ بیت‌کوین بودند، خرج شدند، که در مجموع ۱۰۰۰ بیت‌کوین را شامل می‌شد. این تراکنش توسط یک نهنگ بیت‌کوین قدیمی انجام شد که از سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۱۴۰۰۰ بیت‌کوین را از کیف‌پول‌های ایجاد شده در سال ۲۰۱۰ تراکنش کرده است.

نظر شما در مورد بیت کوین قدیمی که تاکنون در سال ۲۰۲۴ خرج کرده است چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.


منبع: news.bitcoin.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده