آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیل Onchain: گمانه‌زنی فزاینده در مورد بیت کوین را نشان می‌دهد

1709117481-50732e1e67e50d69eb79163f20604b9c30ec6aa2.jpg

تحلیل Onchain: گمانه‌زنی فزاینده در مورد بیت کوین را نشان می‌دهد

به گزارش زوم ارز، خبرنامه این هفته از Glassnode نشان می‌دهد که بیت‌کوین در حال رسیدن به اوج جدیدی است و این امر با افزایش فعالیت‌های سفته‌بازی توسط سرمایه‌گذاران همراه است. این فعالیت‌ها از افزایش جریان‌های سرمایه، استفاده از اهرم‌های مشتقه و منافع نهادی ناشی می‌شود.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

منبع: Glassnode
منبع: Glassnode

قیمت بیت‌کوین در طول هفته حدوداً ۵۲,۰۰۰ دلار بوده و از اواسط فوریه توانسته است سود خود را حفظ کند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که این تاب‌آوری با افزایش قابل‌توجه در سرمایه تحقق‌یافته حمایت می‌شود. سرمایه تحقق‌یافته از ۳۰ میلیارد دلار در سال به امروز به ۴۶۰ میلیارد دلار افزایش یافته است. با میانگین سود محقق نشده ۱۲۰% برای هر سکه، سرمایه‌گذاران در موقعیت مناسبی قرار گرفته‌اند در مقایسه با مراحل اولیه بازارهای صعودی قبلی.

منبع: Glassnode
منبع: Glassnode

با توجه به معیارهای زنجیره‌ای، تغییراتی در جهت حدس و گمان، به ویژه در میان دارندگان کوتاه‌مدت (STH)، مشاهده می‌شود. این سرمایه‌گذاران، از اواسط ژانویه به طور مداوم روزانه بیش از ۲ میلیارد دلار را به صرافی‌ها واریز کرده‌اند و حجم معاملات را به سطوح بالاتری رسانده‌اند. به علاوه، ورود بیش از ۹۰,۰۰۰ بیت‌کوین به ETF‌های نقطه‌ای، اشتیاق سازمانی را برای دارایی دیجیتال به صورت چشمگیری افزایش داده است.

منبع: Glassnode
منبع: Glassnode

بازارهای مشتقه نیز این حس سفته‌بازی را منعکس کرده‌اند و علاقه باز به بازارهای آتی و اختیار معامله به بالاترین حد خود نزدیک شده است. همچنین، بازدهی فعلی از طریق بازارهای آتی نیز به ۱۴.۷ درصد افزایش یافته است و معامله‌گران که مشتاق به استفاده از موقعیت‌های خرید هستند، را جذب کرده است. علاوه بر این، افزایش فاصله بین نرخ بیت‌کوین و اتریوم نشان دهنده ترجیح رو به رشد کاربر برای دارایی‌های پرخطرتر است.

با توجه به پیش‌بینی‌ها، پیتر برانت که یک تاجر کهنه‌کار در بازار بیت‌کوین است، تازه‌اً پیش‌بینی خود را برای چرخه فعلی بازار صعودی اصلاح کرده است. او معتقد است که قیمت بیت‌کوین به ۲۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید که نسبت به پیش‌بینی قبلی او که ۱۲۰,۰۰۰ دلار بود، بیشتر است. این پیش‌بینی بر اساس تحلیل تکنیکال و نمودارهایی است که نشان می‌دهد بیت‌کوین در حال شکستن از بالای یک کانال کلیدی است.

منبع: coinedition.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده