آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز MIR چیست؟

ارز MIR چیست؟

ارز MIR ، در این مقاله قصد داریم تا ارز دیجیتال MIR و پروتکل آن Mirror Protocol را به شما معرفی نماییم . اگر شما هم به دنبال شناخت این ارز دیجیتال هستید در این مقاله می توانید اطلاعات کافی را دریافت نمایید . در ادامه مطالب قصد داریم به بررسی روند قیمت این رمز ارز بپردازیم تا بتوانید برای سرمایه گذاری این رمز ارز تصمیم گیری های لازم را انجام دهید . همچنین به شما کیف پول هایی را معرفی خواهیم کرد که می توانید رمز ارز MIR را در آن نگهداری نمایید .

بررسی پروتکل Mirror

بررسی پروتکل Mirror
بررسی پروتکل Mirror

Mirror Protocol یک پروتکل غیرمتمرکز است که دارایی های مصنوعی ایجاد می کند که با استفاده از قراردادهای هوشمند در شبکه Terra ساخته شده است. دارایی های مصنوعی Mirrored Assets یا mAssets نامیده می شوند . هدف mAssets تقلید از قیمت هر دارایی و دسترسی سرمایه گذاران به دارایی های بیشتر برای سرمایه گذاری است .

پروتکل Mirror یک پروتکل بین زنجیره ای DeFi است که از طریق چندین بلاکچین قابل دسترسی است . پروتکل Mirror با دسترسی به اتریوم و بایننس اسمارت چِین از طریق Terra Shuttle در بلاکچین Terra ساخته شده است .


ارز دیجیتال MIR چیست ؟

ارز دیجیتال MIR چیست ؟
ارز دیجیتال MIR چیست ؟

MIR توکن پروتکل Mirror است . همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم ، Mirror یک پروتکل دارایی مصنوعی می باشد که توسط Terraform Labs یا TFL بر روی بلاکچین Terra ساخته شده است .

توکن MIR برای پاداش به تامین کنندگان نقدینگی استفاده می شود . MIR با عرضه ثابت ۳۷۰،۵۷۵،۰۰۰ توکن ایجاد شده است که همه آنها در مدت چهار سال منتشر می شوند .


mAssets چیست ؟

mAssets چیست ؟
mAssets چیست ؟

پروتکل Mirror کاملا غیرمتمرکز و جامعه محور است. Terraform Labs و بنیان گذاران و کارمندان آن هیچ عملکرد خاصی در سیستم عامل ندارند و هیچگونه حقی از توکن های MIR وجود ندارد .

اولین پل ایجاد شده توسط پروتکل Mirror ، شبکه اتریوم بود که تجارت در Uniswap را امکان پذیر می کرد . اخیرا پروتکل Mirror به زنجیره هوشمند بایننس متصل شد و به جامعه BSC یا همان زنجیره هوشمند بایننس امکان دسترسی به دارایی های مصنوعی ایجاد شده در Mirror را می دهد .

در حال حاضر دارایی هایی که رمز گذاری شده اند ، دارایی های ایالات متحده است ، با این حال پروتکل Mirror اجازه می دهد هر دارایی فیزیکی به عنوان یک دارایی بزرگ ایجاد شود . این بدان معناست که موارد استفاده در آینده می تواند آثار هنری ، املاک و مستغلات ، فلزات گرانبها ، کالاها ، ارزهای فیات و رمز نگاری و سایر دارایی ها را اضافه کند . در حال حاضر علاقه به ضرب اوراق قرضه ، معاملات آتی و سایر مشتقات به عنوان mAssets وجود دارد .


عملکرد پروتکل Mirror چگونه است ؟

عملکرد پروتکل Mirror چگونه است ؟
عملکرد پروتکل Mirror چگونه است ؟

پروتکل Mirror اجازه می دهد تا دارایی های مصنوعی ایجاد شود ، که قیمت دارایی های دنیای واقعی را ردیابی کند . دارایی های مصنوعی Mirror در نظر گرفته شده است تا به عنوان عناصر اصلی در قراردادهای هوشمند استفاده شود و دارایی های جهان را به بلاکچین بکشاند .

برای ضرب دارایی Mirror یا همان mAsset باید ۱۵۰% از ارزش دارایی فعلی را استیبل کوین ترا یا mAssets به عنوان وثیقه قفل کند . اگر ارزش دارایی از آستانه وثیقه گذاری بالاتر رود ، وثیقه منحل می شود تا توانایی پرداخت سیستم را تضمین کند .

این سیستم قیمت های دارایی اساسی را از طریق یک قیمت غیرمتمرکز قید می کند ، قیمت ها هر ۳۰ ثانیه به روز می شوند . وقتی قیمت mAsset به طور قابل توجهی از بازار اصلی عقب می افتد ، توسعه دهندگان برای خرید یا فروش دارایی تشویق می شوند تا وثیقه خود را مطالبه کنند .


ویژگی های پروتکل ارز دیجیتال MIR

ویژگی های پروتکل ارز دیجیتال MIR
ویژگی های پروتکل ارز دیجیتال MIR

دارایی های پروتکل Mirror خصوصیات و ویژگی های زیر را فراهم می آورد .

۱.دسترسی جهانی : در اکثر بازارهای خارج از اروپا و امریکای شمالی ، دسترسی به سهام خارجی و بازارهای فارکس بسیار محدود است . این پروتکل دسترسی جهانی بدون موانع ورود را امکان پذیر می کند .

۲.سفارشات کسری : در امور مالی سنتی ، برای اجرای یک دستور کسری ، چندین دستور کسری برای اجرای یک معامله واحد به هم پیوسته اند . روند جمع آوری تمام سفارشات نیاز به زمان زیادی دارد . با استفاده از بلاکچین ، حجم سفارشات به سادگی در بلاکچین نشان داده می شود ، بنابراین نیازی به واسطه نیست .

۳.اجرای سفارش تقریبا فوری : اغلب اوقات به دلیل کمبود نقدینگی ، زمان اجرای دستورات می تواند تا یک روز طول بکشد . با توجه به این واقعیت که Mirror به نقدینگی تامین شده توسط هر مجموعه دارایی متکی است ، سفارشات می توانند به همان سرعتی که زمان بلوک شبکه دارند ، اجرا شوند .

پس از شناخت پروتکل Mirror و رمز ارز آن در قسمت بعدی مقاله روند قیمت این ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد .


روند قیمت ارز دیجیتال MIR

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال MIR برابر با ۸.۱۲ دلار آمریکا است و حجم معاملات ۲۴ ساعت این رمز ارز برابر با ۹،۵۹۰،۱۸۹ دلار می باشد . ارز دیجیتال MIR در ۲۴ قبل از نگارش این مقاله ۳.۴۰ % کاهش قیمت داشته است . در حال حاضر این رمز ارز در سایت CoinMarketCap رتبه ۲۲۹ را دارا می باشد . در نمودار زیر شما روند قیمت ارز دیجیتال MIR را از اواخر ۲۰۲۰ تا اکنون مشاهده می نمایید . همانطور که می بینید این رمز ارز در مارس ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

روند قیمت ارز دیجیتال MIR
روند قیمت ارز دیجیتال MIR

در ادامه مقاله با نحوه خرید این ارز دیجیتال آشنا خواهید شد .


کیف پول های ارز دیجیتال MIR

کیف پول های ارز دیجیتال MIR
کیف پول های ارز دیجیتال MIR

در دنیای رمز ارزها پس از خریداری یک ارز دیجیتال کاربران برای ذخیره سازی رمز ارز می توانند از کیف پول های دیجیتالی پشتیبان کننده آن رمز ارز استفاده نمایند . به عبارتی کاربران باید بررسی نمایند چه کیف پول هایی از رمز ارز MIR پشتیبانی می کند و سپس اقدام به ذخیره سازی نمایند .

در این مقاله شما با دو عدد از کیف پول هایی که از ارز دیجیتال MIR پشتیبانی می کنند آشنا خواهید شد . برای ذخیره سازی ارز دیجیتال MIR شما می توانید از کیف پول هایی همچون تراست ( Trust ) و اتمیک ( Atomic ) استفاده نمایید .

کیف پول تراست ، یک کیف پول غیرمتمرکز می باشد . این کیف پول بر خلاف کیف پول های متمرکز ، به DApp ها دسترسی دارد . کیف پول تراست هیچ اطلاعات شخصی را نگه نمی دارد و هدف اصلی آن دسترسی بیشتر به رمزنگاری است .

کیف پول اتمیک همانند کیف پول تراست یک کیف پول غیرمتمرکز است که از بیش از ۵۰۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند . این کیف پول در سال ۲۰۱۷ ایجاد شده است . لازم به ذکر است که کیف پول اتمیک در گروه کیف پول های نرم افزاری قرار دارد .


خرید ارز دیجیتال MIR

خرید ارز دیجیتال MIR
خرید ارز دیجیتال MIR

اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید ، می دانید که برای خرید ارزهای دیجیتال باید از صرافی های ارز دیجیتال استفاده نمایید . کاربران می توانند با ثبت نام و احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری نمایند . انتخاب یک صرافی معتبر می تواند به کاربران کمک نماید تا با خیال راحت رمز ارز خود را خریداری نمایند و به سرمایه گذاری بپردازند . به علاوه این نکته نیز قابل ذکر است که صرافی های انلاین خارجی کارمزد کمتری را دریافت می نمایند .

در قسمت بعدی مقاله صرافی های آنلاین خارجی که از ارز دیجیتال MIR پشتیبانی می کنند ، به شما معرفی خواهیم کرد .


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال MIR

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال MIR
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال MIR

همانطور که در بحث خرید ارز دیجیتال MIR گفته شد ، برای خرید این رمز ارز می توانید از صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده نمایید .

صرافی های انلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال MIR عبارتند از :

۱.صرافی OKEx

۲.صرافی KuCoin

۳.صرافی Bithumb

۴.صرافی Gate.io

۵.صرافی Uniswap (V2)

۶.صرافی Coinone

۷.صرافی ۱inch


فروش ارز دیجیتال MIR

فروش ارز دیجیتال MIR
فروش ارز دیجیتال MIR

 برای فروش ارز دیجیتال MIR همانند خرید آن می توانید از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده نمایید . در صورتی که در صرافی انتخابی از قبل تراکنش و یا معامله ای انجام نداده بودید ، می توانید با ثبت نام و احراز هویت در صرافی انتخابی رمز ارز خود را به فروش برسانید .


کلام آخر ارز MIR

در این مقاله در ابتدا پروتکل Mirror که پروتکل ارائه دهنده ارز دیجیتال MIR می باشد به شما معرفی نمودیم . پروتکل Mirror از جمله پروتکل های غیرمتمرکز است که دارایی های مصنوعی را ایجاد می نماید . پروتکل Mirror در شبکه Terra ساخته شده است . دارایی های مصنوعی پروتکل Mirror ، mAssets نامیده می شوند . شما می توانید ارز دیجیتال MIR را از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز خریداری نمایید و پس از خریداری این ارز دیجیتال در کیف پول هایی همچون اتمیک و تراست ذخیره نمایید .

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز MIR  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fQpQD


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده