آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز متاکرفت MCT چیست؟ | آینده ارز دیجیتال متاکرفت

ارز متاکرفت (Metacraft) چیست؟

ارز متاکرفت MCT چیست؟  در بازار ارزهای دیجیتال رمز ارز های بسیار زیادی وجود دارد. تقریباً در حال حاضر طبق گزارش ها بیش از ۲۰ هزار توکن و کوین در بازار کریپتو فعالیت می کنند. به جرئت می توان گفت که نیمی از توکن و رمز ارز های فوق کلاه‌برداری هستند و یا اینکه ارزش سرمایه گذاری و خرید و فروش ندارند.

به همین دلیل، ما در سایت زوم ارز سعی کرده ایم که به سراغ معرفی بهترین رمز ارز های بازار برویم تا بتوانیم آن ها را به شما معرفی کنیم. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به سراغ معرفی ارز متاکرفت یا Metacraft برویم. ارز دیجیتال متاکرفت Metacraft، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در سال ۲۰۲۲ به بازار رمز ارزها عرضه شده است. در صورتی که قصد دارید تا با این توکن آشنا شوید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید. همراه ما باشید.

ارز متاکرفت (Metacraft) چیست؟

ارز متاکرفت (Metacraft) چیست؟
ارز متاکرفت (Metacraft) چیست؟

ارز متاکرفت (MCT) یک رمز ارز با نرخ عرضه ۱۶۴۱۹۶۳۳۰۰ توکن و ۵۲٫۶۶ میلیون توکن در گردش است. در حقیقت ارز متاکرفت که در ژانویه ۲۰۲۲ (دی‌ماه ۱۴۰۰) عرضه شد، یک نسخه بلاکچینی از بورد گیم Dungeons and Dragons است که توانسته تا ویژگی‌های گیمینگ (Gaming)،NFT، دیفای (DeFi) و مدیریت جامعه را با یکدیگر ترکیب کند. از طرفی، توکن بومی این پلتفرم ارز دیجیتال نیز MCT است که اساساً یک توکن با استاندارد BEP-20 است.


نیم نگاهی به ارز متاکرفت

نام اختصاری

 

MCT
نوع ارز Token
عرضه کل ۱,۶۴۱,۹۶۳,۳۰۰
مقدار در گردش ۵۲,۶۶۱,۱۲۰.۰۰ MCT
وب سایت رسمی metacraft.game
بلاکچین اکسپلور bscscan.com
وایت پیپر ****
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me
سورس کد ****

معرفی پلتفرم متاکرفت Metacraft

معرفی پلتفرم متاکرفت Metacraft
معرفی پلتفرم متاکرفت Metacraft

متاکرفت یک پروتکل متاورس (Metaverse) است که بر اساس بازی ماین کرفت (Minecraft) ساخته شده است. در حقیقت، تیم توسعه‌دهندگان این پروتکل، بااتصال بازی ماین کرفت به بلاکچین و همچنین پیاده‌سازی پروتکل‌های پشتیبانی‌کننده از ارزهای دیجیتال، این بازی را تبدیل به یک متاورس عمومی غیرمتمرکز کرده‌اند.

درواقع، تیم توسعه‌دهندگان این پروژه، از طریق توسعه متاکرفت قصد دارند تا برخی از خلاقیت‌های خود را به مرحله عمل رسانده و آنها را با شگفتی‌های بی حدومرز دنیای ارزهای دیجیتال ادغام کنند. از طرفی، یکی دیگر از اهداف مهم ایجاد متاکرفت این است که کاربرانی که اقدام به بازی ماین کرفت می‌کنند، قادر باشند تا دارایی‌هایی را که در بازی به‌دست آورده‌اند را تبدیل به توکن هایی کنند که در بازار رمز ارزها قابل خریدوفروش باشند.

اساساً هدف پروتکل متاکرفت، حل ۴ مشکلی است که بازیکنان ممکن است در زمان بازی در یک بازی متاورس با آن روبرو شوند: هویت جهانی، قابلیت حمل دارایی‌ها، خریدوفروش و تبادل دارایی‌ها و همچنین قابلیت همکاری متقابل جهانی. در ادامه به‌طور کامل به بررسی هرکدام از این موانع و راه‌حل متاکرفت جهت حل آنها خواهیم پرداخت.

 • هویت جهانی

اساساً برخورداری از یک هویت جهانی به این معنی است که بازیکنان می‌توانند در زمان بازی در جهان‌های مختلف ماین کرفت، از یک هویت یکتا و منحصربه‌فرد برای خود استفاده کنند. درواقع این یک نیاز اساسی برای یک بازی چند جهانی و علی‌الخصوص یک متاورس است.

بااین‌وجود، پروتکل متاکرفت از شناسه وب ۳، یعنی یک آدرس کیف پول به‌عنوان تنها راه کنترل هویت بازیکن در جهان‌های مختلف متاکرفت استفاده می‌کند. البته تمامی بازیکنان بایستی با حساب ماین کرفتی که خریداری کرده‌اند وارد بازی شده تا هویت کاربر با توافق‌نامه مجوز کاربر نهایی (EULA) اجرا شود.

به‌طورکلی، این امر سازگاری هویت کاربر را با تمامی محصولات رمزنگاری‌شده دیگر را نیز تضمین کرده تا رمز ارزها را بتوان به شکلی یکپارچه به دنیای این بازی وارد کرد. همچنین جهت پیاده‌سازی این ادغام با سیستم احراز هویت اصلی ماین کرفت، متاکرفت پلاگین های EULA را به همراه یک سرور احراز هویت سفارشی، ارائه می‌دهد.

 • قابلیت حمل دارایی‌ها

به‌طور کلی، قابلیت حمل دارایی‌ها این امکان را به بازیکنان می‌دهد تا بدین ترتیب، رمز ارزهای خود را به دنیای ماین کرفت منتقل کرده و بالعکس. البته چنین فرایندی، ۲ مشکل اساسی دارد: نحوه توکن کردن دارایی‌های درون بازی و نحوه واردکردن دارایی‌های دیجیتال یک شخص ثالث به دنیای ماین کرفت.

 • توکن کردن دارایی‌های درون بازی

اساساً بازیکنان می‌توانند عناصر درون بازی خود را توکن کنند. البته ازجمله عناصری که این قابلیت رادارند می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • پوسته‌ها (Skins)
 • آیتم‌ها (Items)
 • زمین‌ها (Lands)
 • ساخت‌وسازها (Constructions)
 • EXP ها

دقت داشته باشید، پروتکل متاکرفت یک زنجیره از ابزارهای گوناگون را به کاربران ارائه می‌کند که افراد به کمک آنها می‌توانند این عناصر درون بازی را تبدیل به توکن کنند. همچنین، توکن های تولیدشده با پروتکل‌های ERC20، ERC721 و ERC1155 سازگاری خواهند داشت.

از طرفی، دارایی‌های توکن شده را می‌توان در بازارهای زنجیره‌ای معامله کرد. اگرچه این کار اساساً برای همه دارایی‌ها منطقی نخواهد بود؛ چراکه دارایی‌های کم ارزش معامله ندارند. ضمناً این زنجیره از ابزارها، در قالب مودهای (Mods) ماینکرفت و پلاگین هایی که از API هایی با رابط کاربری آسان برخوردار هستند، ساخته خواهند شد.

 • سازگاری با دارایی‌های شخص ثالث

یکی دیگر از ابتکارات شایان توجه این پروژه، سناریو دادن به دارایی‌های دیجیتال موجود در این بازی (به‌ویژه NFT ها) جهت زنده کردن آنها در دنیای مجازی است. برای این منظور، پروتکل Metacraft یک مبدل NFT ارائه کرده که قادر است تا NFT های محبوب را گسترش داده و آنها را به‌عنوان دارایی‌های درون بازی در دسترس بازیکنان قرار دهد.

به‌عنوان‌مثال، کریپتوپانک ها (Cryptopunks) و دیگر NFT های مبتنی برعکس پروفایل را می‌توان به پوسته بازیکنان تبدیل کرد. یا اینکه NFT لوت (Loot) را می‌توان به آیتم‌های پوشیدنی بازیکنان تبدیل کرد.

 • تبادل دارایی‌ها در داخل بازی

اساساً زمانی که قابلیت حمل دارایی‌ها محقق شد، همه دارایی‌های درون بازی را می‌توان در سایر صرافی‌های ارز دیجیتال خارج از بازی؛ مثل یونی سواپ (Uniswap) یا اوپن سی (Opensea) مبادله کرد.

البته، جهت ارتقاء سطح تجربه بازی، پروتکل ارز متاکرفت، اقدام به ایجاد یک صرافی داخلی نیز در بازی کرده است. از طرفی، این صرافی داخلی، در قالب پلاگین و API در اختیار سازندگان بازی قرارگرفته و اساساً دو سبک مختلف تبادل را ارائه می‌دهد. در حقیقت اولین گزینه یک صرافی به سبک یک بازار ساز خودکار (AMM) است که بازیکنان نیازی به یافتن طرف مقابل برای تبادل دارایی‌های خود ندارند و دومی نیز یک صرافی داخلی به سبک Opensea است که از تبادل دارایی‌های مبتنی بر ERC721، مثل پوسته‌ها و زمین‌ها پشتیبانی می‌کند.

 • قابلیت همکاری متقابل جهانی

اساساً با تکیه‌بر قابلیت‌هایی همچون هویت جهانی و قابلیت حمل دارایی‌ها، سازندگان متاکرفت می‌توانند کانال‌هایی را برای بازیکنان ایجاد کرده تا از طریق آنها، دارایی‌های خود را بین دنیای بازی و دنیای کریپتو خارج از بازی جابجا کنند.

اما یک سؤال اساسی در اینجا وجود دارد: آیا یک بازیکن می‌تواند مثلاً شمشیر خود را از یکی از جهان‌های ماین کرفت به دنیای دیگری انتقال داده و آن شمشیر را با همان سطح ضربه زدن، در جهان دوم حفظ کند؟ اما پاسخ این است که این دقیقاً همان دسته از مشکلاتی است که تیم توسعه‌دهندگان متاکرفت قصد دارند تا از طریق قابلیت همکاری متقابل جهانی، اقدام به رفع آن کنند.

به‌طور کلی، ارز متاکرفت، یک پروتکل چند جهانه (Multi-Worlds) ارائه می‌کند که از آن در راستای توصیف اینکه چگونه دو دنیای ماینکرفت مختلف می‌توانند با یکدیگر در تعامل باشند، استفاده می‌شود. در عمل، یک پروتکل چند جهانه، یک سیستم مجوز است که هر سازنده دنیای ماینکرفت، برای دنیای خود آن را به شکل بخصوصی تعریف می‌کند. نتیجتاً اینکه، یک پروتکل چند جهانه، مجموعه‌ای از پارامترهای مجوز دار را برای مالکان جهانی فراهم می‌کند. به‌عنوان‌مثال:

 • جهان A می‌تواند EXP یک بازیکن را که در جهان B به‌دست آورده است، بپذیرد.
 • جهان A می‌تواند انتخاب کند که یک بازیکن، آیتم خاصی را که در جهان B به‌دست آورده است را قبول نکند.
 • جهان A می‌تواند به یک بازیکن اجازه دهد تا آیتم‌های خود را از جهان B به جهان A منتقل کند. یعنی اینکه یک دارایی در جهان B سوزانده شده و در جهان A ضرب یا مینت شود).
 • جهان A می‌تواند توکن بازیکن دریافت شده در جهان B را با نسبت تبدیل دریافت شده از یک اوراکل خارجی بپذیرد.

جدا از موارد فوق، در راستای اینکه یک تجربه بین جهانی عالی برای بازیکنان فراهم شود، در پروتکل ارز ماینکرفت، به‌جای اینکه بازیکنان بازی را ترک کرده و به سرور دیگری وارد شوند، می‌توانند از طریق یک پورتال درون بازی، مستقیماً به دنیای ماینکرفت منتقل شوند.


ویژگی‌های پروتکل ارز متاکرفت Metacraft

اساساً این پروتکل از ویژگی‌های بسیاری برخوردار است که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:

 • امکان توکن سازی و همچنین خریدوفروش دارایی‌های موجود در بازی ماین کرفت.
 • امکان ایجاد انجمن‌های کاربری ماین کرفت و گرد آوری کاربران از سرتاسر جهان در راستای ایجاد یک بازی بلاکچینی، در سطح بین‌المللی.
 • یک بازی متاورسی که در آن، بازیکنان خبره نیز در کنار سازندگان این بازی، می‌توانند کسب سود داشته باشند.
 • اختصاص فضای لازم جهت ایجاد اکوسیستمی مناسب برای حیات دارایی‌های دیجیتالی بازی ماین کرفت.
 • ایجاد یک جامعه مبتنی بر سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) جهت اداره ابر دنیای ماین کرفت.

توکن حاکمیتی پروتکل متاکرفت

یکی از اهداف اصلی تیم توسعه‌دهندگان ارز متاکرفت، تبدیل متاکرفت به پروتکلی جامعه‌محور است که قادر باشد تا خدمات مشابهی با دیگر پروتکل‌های متمرکز فعلی را به بازیکنان و سازندگان خود ارائه دهد. از طرفی، روال کلی این پروتکل بر این است که درآمدها و کلیه سودهای حاصل‌شده از این پروتکل، بایستی توسط جامعه (به‌عنوان یک منبع مالی کلی) جمع‌آوری‌شده و از آن جهت تسهیل رشد ارز متاکرفت، به جامعه بازگردانده شود.

ازاین‌رو، در راستای تحقق چنین جامعه‌ای، تیم توسعه‌دهندگان متاکرفت به دنبال پایه‌گذاری یک سیستم مدیریت غیرمتمرکز پیشرفته است که در چنین سیستمی، $MCS، نقش توکن حاکمیتی را خواهد داشت که جهت رشد جامعه Metacraft، به آن قدرت می‌بخشد.

نحوه توزیع توکن $MCS

اساساً تیم توسعه‌دهندگان ارز متاکرفت، روند زیر را برای توزیع توکن $MCS در نظر گرفته‌اند:

 • مجموعاً یک میلیارد توکن MCS عرضه خواهد شد.
 • تیم متاکرفت ۲۰٪ از تمامی توکن های $MCS را جهت پوشش هزینه‌های توسعه پروتکل Metacraft و ایجاد جامعه کاربری آن رزرو خواهد کرد.
 • ۶۰% از باقی توکن‌های $MCS از طریق یک قرارداد هوشمند، در خزانه جامعه کاربری متاکرفت ذخیره خواهد شد تا به‌مرور بین اعضای انجمنی که به اکوسیستم متاکرفت کمک می‌کنند، توزیع شود.

نقشه راه ارز متاکرفت

نقشه راه ارز متاکرفت 
نقشه راه ارز متاکرفت

اساساً مسیر توسعه پروتکل متاکرفت، از نقشه راه زیر پیروی کرده که خود به ۲ دسته اصلی تقسیم می‌شود:

دنیای اصلی

-یک‌چهارم پایانی ۲۰۲۱

 • انتشار وایت پیپر
 • راه‌اندازی وب‌سایت رسمی

-یک‌چهارم ابتدایی ۲۰۲۲

 • انتشار فاز اول از نسخه آلفا
 • ورود به هویت Web3 و پشتیبانی از ENS
 • پشتیبانی از تصاویر NFT

-یک‌چهارم دوم ۲۰۲۲

 • انتشار فاز دوم از نسخه آلفا
 • انتشار پوسته‌ها
 • پشتیبانی از NFT ها به‌عنوان بلیت
 • سازگاری با انواع گسترده‌تری از NFT ها

-یک‌چهارم سوم ۲۰۲۲

 • انتشار نسخه بتا
 • آزادسازی زمین‌ها
 • راه‌اندازی ماژول توسعه زمین‌ها

-یک‌چهارم پایانی ۲۰۲۲

 • انتشار نسخه رسمی آنلاین
 • حمایت از بازیکنان جهت انتشار ساختمان‌ها

پروتکل متاورس

-یک‌چهارم ابتدایی ۲۰۲۲

 • امکان استفاده از امتیاز APE و پشتیبانی متاکرفتت از تمامی انواع NFT ها

-یک‌چهارم دوم ۲۰۲۲

 • ارتقاء متاکرفت به یک پروتکل پوسته باز (Open skin)
 • افتتاح بلیت های NFT پروتکل

-یک‌چهارم سوم ۲۰۲۲

 • ارتقاء متاکرفت به یک پروتکل زمین باز (Open land)

-یک‌چهارم پایانی ۲۰۲۲

 • ارتقاء متاکرفت به یک پروتکل ساختمان باز (Open buildings)
 • انتشار وایت پیپر پروتکل چند جهانی شاتل (Shuttle)

-یک‌چهارم ابتدایی ۲۰۲۳

 • اجرای یک بسته توسعه نرم‌افزاری (SDK) منبع باز برای متراکرفت
 • ادامه روند ساخت پروتکل چند جهانه شاتل

روند قیمتی ارز MCT

روند قیمتی ارز متاکرفت
روند قیمتی ارز متاکرفت

در این بخش از مقاله همان‌طور که اطلاع دارید قصد داریم تا درباره روند قیمتی ارز متاکرفت صحبت کنیم؛ اما قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم لازم است به یک نکته مهم اشاره کنیم. روند قیمتی این توکن طبق داده های سایت کوین مارکت کپ نوشته شده است؛ بنابراین این بخش هیچ جنبه تحلیلی و معامله گری ندارد و صرفاً برای اطلاع از روند قیمتی این توکن می باشد.

این توکن در ۶ ژانویه سال ۲۰۲۲ با قیمتی معادل ۰.۰۶۱ دلار لیست شد. تقریباً در زمان نگارش این مقاله ۷ ماهی از لیست شدن این توکن می گذرد. همانند برخی از توکن ها، پس از لیست شدن قیمت این توکن به یک‌باره به صورت شارپی به محدوده ۲.۷۰ دلار صعود کرد؛ اما قیمت نتوانست در این محدوده تثبیت شود چراکه بلافاصله مجدد به محدوده ۰.۹۹ دلار سقوط کرد.

پس از تاچ قیمت ۰.۹۹ دلار، یک اصلاح کوچکی قیمت انجام داد و به محدوده ۱.۳ دلار رسید اما مجدد قیمت در این محدوده تثبیت نشد و طی یک هفته از قیمت ۱.۳ به ۰.۳۰ سقوط کرد. پس از تاچ این محدوده، قیمت وارد حالت تریدینگ رنج شد و این حالت تا تاریخ ۲۳ مه سال ۲۰۲۲ ادامه داشت.

پس از اتمام حالت تریدینگ رنج، قیمت اصلاح صعودی کمی به محدوده ۱.۱۴ دلار داشت. مجدد پس از این اصلاح تا ۰.۸۰ دلار سقوط کرد. تقریباً در تاریخ ۲۷ مه سال ۲۰۲۰ یک روند صعودی از این توکن آغاز شد که سرانجام این روند صعودی ثبت یک ATH جدید در قیمت ۳.۵۰ دلار در تاریخ ۶ ژوئن سال ۲۰۲۰ بود.

مجدد، پس از لمس محدوده فوق، قیمت در این محدوده نوسان های کوچکی را داشت. در میان نوسان ها، قیمت مجدد به محدوده ۱.۷۰ دلار سقوط کرد؛ اما طولی نکشید تا قیمت به محدوده ۳ دلار صعود کند. مجدد قیمت این توکن در محدوده فوق نوساناتی داشت. در حال حاضر نیز این توکن در قیمت ۲.۵ دلار در حال تریدینگ رنج می باشد.


کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز MCT

کیف پول های ارز متاکرفت
کیف پول های ارز متاکرفت

در این بخش از مقاله نوبت به این رسیده است که با کیف پول های ارز متاکرفت یا Metacraft آشنا شوید. متأسفانه با توجه به این که توکن Metacraft به تازگی در بین رمز ارز ها لیست شده است، در زمان نگارش این مقاله تعداد ولت های بسیار کمی از آن پشتیبانی می کنند. به همین دلیل به ناچار مجبور به معرفی تعداد کمی از کیف پول ها در این بخش شده ایم. در صورتی که ولت جدیدی این توکن را در بین رمز ارز های خود لیست کند، نام ولت های این توکن نیز بروزرسانی می شود.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

اگر در حوزه ارزهای دیجیتال فعال باشید، احتمالاً با کیف پول نرم افزاری سیف پل آشنا هستید. این ولت یکی از کیف پول های معروف و محبوب کاربران کریپتو می باشد که تقریباً از ۸۰ درصد رمز ارز های معروف و معتبر پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی این ولت را نصب و سپس رمز ارز های خود را در آن ذخیره کنید.

یکی از سؤالاتی که همین ابتدا ممکن است برایتان پیش بیاید در رابطه با امنیت این کیف پول می باشد. خوشبختانه امنیت کیف پول سیف پل مناسب و همچنین پایدار است. شما می توانید با اطمینان خاطر دارایی خود را با رعایت مسائل امنیتی در این ولت ذخیره سازی کنید.

از لحاظ رابط کاربری نیز کیف پول سیف پل مناسب است و طریقه کار با آن بسیار آسان می باشد. فرقی نمی کند که شما مبتدی هستید یا حرفه ای چراکه می توانید به راحتی با این ولت کار های خود را نیز انجام دهید.

در این بخش از مقاله تنها قصد ما اشاره کوچکی به این ولت می باشد. در صورتی که قصد دارید تا بیشتر با کیف پول نرم افزاری سیف پل آشنا شوید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول سیف پل در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در این مقاله ما به صورت کامل و جامع این ولت را مورد بررسی قرار داده ایم و همچنین در انتها طریقه کار با کیف پول سیف پل را آموزش داده ایم. در صورتی که درباره این ولت برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید در بخش نظرات سوال خود را از ما بپرسید.

 1. کیف پول های شبکه BSC یا بایننس اسمارت چین:

این توکن در شبکه BSC یا همان بایننس اسمارت چین لانچ شده است. به همین دلیل، برخی از ولت های این شبکه از توکن فوق پشتیبانی می کنند. شما می توانید جز کیف پول سیف پل این توکن را در کیف پول هایی که از شبکه BSC پشتیبانی می کنند نیز ذخیره کنید. در حال حاضر، برخی از این ولت ها عبارت اند از: ربی، متامسک و… .

اگر مبتدی باشید، شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توانیم این توکن را در کیف پول های فوق ذخیره سازی کنیم؟ زمانی که شما در ولت های ذکر شده نام توکن Metacraft را جستجو کنید، ممکن است با عبارت No results رو به رو شوید. در صورتی که چنین عبارتی مشاهده کردید، باید با استفاده از آدرس قرارداد هوشمند و یا Contracts addres، این توکن را به لیست توکن های ولت مورد نظر اضافه کنید. اگر در حین انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات این مقاله برای تیم زوم ارز ارسال کنید.


صرافی های پشتیبانی کننده از ارز MCT

صرافی های ارز متاکرفت
صرافی های ارز متاکرفت

همان‌طور که در بخش قبل گفتیم، به دلیل اینکه این ارز به تازگی لیست شده است، در حال حاضر صرافی های زیادی نیز از این توکن پشتیبانی نمی کنند. به همین خاطر، شما برای اینکه بتوانید این توکن را خرید و فروش کنید، تنها می توانید به صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ مراجعه کنید. البته صرافی هایی همچون بایننس Binance و کوین بیس Coinbase نیز از این توکن پشتیبانی می کنند اما متأسفانه به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران و همچنین اجبار در احراز هویت صرافی های فوق، کاربران ایرانی نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

در نتیجه شما برای خرید و فروش این توکن ۲ راه بیشتر ندارید. راه های فوق عبارت اند از:

 1. خرید و فروش این توکن از بخش Swap کیف پول های نرم افزاری
 2. خرید و فروش این توکن در صرافی پنکیک سواپ pancakeswap

در صورتی که با صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ آشنا نیستید، ادامه این بخش را دنبال کنید. در ادامه کمی توضیحات درباره این صرافی برای آشنایی بیشتر خواهیم داد.

 • معرفی صرافی پنکیک سواپ pancakeswap

صرافی پنکیک سواپ یکی از صرافی های غیرمتمرکز حوزه کریپتو می باشد که شما می توانید از آن برای معاملات برخی از توکن ها استفاده کنید. معمولاً اکثر توکن هایی که صرافی های کمی از آن ها پشتیبانی می کند و یا شت کوین ها در این صرافی قابل معامله می باشد. برای اینکه بتوانید از این صرافی استفاده کنید، باید حتماً ای پی IP خود را از ایران به یکی از کشور های تحریم نشده تغییر دهید. در صورتی که چنین کاری انجام ندهید و با ای پی ایران وارد صرافی پنکیک سواپ شوید ممکن است با مشکلات مختلفی رو به رو شوید.

یکی از سؤالاتی که اکثر کاربران از ما درباره صرافی پنکیک سواپ دارند این است که آیا این صرافی امنیت مناسبی دارد؟ طبق گزارش ها، خوشبختانه این صرافی امنیت مناسب و پایداری دارد اما اگر قصد ترید و یا معامله در این صرافی دارید، حتماً باید به مسائل امنیتی توجه کنید.

یکی از معایب بسیار بزرگ این صرافی این است که متأسفانه به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد. در صورتی که قصد استفاده از این صرافی را دارید، همان‌طور که گفتیم حتماً باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید.

در آخر باید اضافه کنیم که اگر در هنگام کار با این صرافی با مشکلی رو به رو شدید، می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش صرافی پنکیک سواپ در سایت زوم ارز، به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را آموزش ببینید. در صورتی که برایتان سؤالی نیز ایجاد شد، می توانید در بخش نظرات، مشکل خود را مطرح کنید.


نحوه خرید و فروش ارز MCT

نحوه خرید و فروش ارز متاکرفت
نحوه خرید و فروش ارز متاکرفت

در بخش قبل با صرافی های این توکن آشنا شدید. برای خرید توکن متاکرفت یا Metacraft باید همانند دیگر رمز ارز ها عمل کنید یعنی به سراغ صرافی های پشتیبان کننده این توکن بروید. همان‌طور که مطالعه کردید، متأسفانه از این توکن صرافی های بسیار کمی پشتیبانی می کنند. به همین دلیل، شما تنها در یک صرافی می توانید توکن فوق را خرید و فروش کنید.

شما برای اینکه بتوانید این توکن را در صرافی پنکیک سواپ خریداری کنید، ابتدا باید وارد این صرافی شوید. توجه داشته باشید که به دلیل تحریم ها برای ورود به این صرافی حتماً باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید.

پس از ورود به صرافی در مرحله بعد باید کیف پول خود را به صرافی پنکیک سواپ متصل کنید. در آخر وقتی اتصال ولت به درستی انجام شد باید به بخش Swap مراجعه کنید. حال همان‌طور که مشخص است، می توانید نوع توکن خود را انتخاب کنید و سپس عملیات تبدیل را انجام دهید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را برای بررسی در بخش نظرات برای ما مطرح کنید


آینده ارز متاکرفت Metacraft

آینده ارز متاکرفت Metacraft
آینده ارز متاکرفت Metacraft

ارزش بازار ارز متاکرفت که در بازار با نماد اختصاری MCT شناخته می‌شود، در حال حاضر رقمی نزدیک به ۱۵۲ میلیون دلار بوده و از این حیث، در رتبه ۲۳۴ ام برترین رمز ارزهای بازار قرار دارد. درواقع، هم‌اکنون، هر ارز متاکرفت، باقیمت ۲.۸۸ دلار معامله‌شده و حجم معاملات روزانه آن نیز نزدیک به ۶٫۸ میلیون دلار است.

بااین‌وجود، اگرچه فرایند توسعه پروتکل ارز متاکرفت به‌تازگی کلید خورده است، اما تصور اینکه متاکرفتت به‌زودی تبدیل به یک پروتکل متاورس عمومی شود، چندان دور از ذهن نخواهد بود.


اینفوگرافیک توکن MCT

اینفوگرافیک توکن MCT
اینفوگرافیک توکن MCT

سخن پایانی درباره ارز MCT

ارز متاکرفت یک پروتکل متاورس است که بر اساس بازی ماینکرفت ساخته‌شده است. در حقیقت تیم توسعه‌دهندگان این پروتکل ارز دیجیتال، بااتصال بازی Minecraft به بلاکچین و درنتیجه، با توسعه پروتکل‌های دارایی‌های آن، این بازی را تبدیل به یک متاورس غیرمتمرکز کرده‌اند. از طرفی، هدف اصلی این پروتکل، تبدیل‌شدن به یک پروتکل متاورس عمومی است.

البته برخی از پروژه‌های متاورس مشابه با متاکرفت، از زمین‌ها به‌عنوان نوعی بلیت جهت ورود به دنیای موازی استفاده کرده و سعی می‌کنند تا با برندسازی، این زمین‌ها را به منابعی کمیاب تبدیل کرده و قیمت آنها را بالا ببرند. بااین‌حال، کاری که توسعه‌دهندگان متاکرفت به دنبال آن هستند این است که توکن MC را عمیقاً سفارشی کنند و زمین‌ها در این پروژه، تنها یکی از آیتم‌های موجود در بازی متاکرفت هستند.

در حقیقت زمین‌ها، در کنار پوسته‌ها، ساختمان‌ها و NFT ها، تنها بخشی از دارایی‌های متاورسی پروژه ارز متاکرفت هستند که تماماً مجموعه کاملی را تشکیل می‌دهند که این مجموعه، پروتکلی است مبتنی بر ارز متاکرفت (MC).

ممنون که تا پایان مقاله “ارز متاکرفت MCT چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
رضا هستم و در حوزه تولید محتوا فعالیت دارم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی