آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تا کنون فروش بیت کوین در آلمان به خوبی مورد توجه قرار گرفته است، اما چرا؟

تا کنون فروش بیت کوین در آلمان به خوبی مورد توجه قرار گرفته است، اما چرا؟

تا کنون فروش بیت کوین در آلمان به خوبی مورد توجه قرار گرفته است، اما چرا؟

به گزارش زوم ارز، بیت‌کوین (BTC) اخیراً به کمترین سطح خود در چهار ماه گذشته فرو رفت و بیش از ۲۵ درصد از بالاترین قیمت تاریخی خود، یعنی ۷۳،۱۳۵ دلار در تاریخ ۱۳ مارس، را از دست داد. این سقوط باعث از بین رفتن میلیاردها دلار شد و بازار ارزهای دیجیتال را در شرف یک رکود کوچک قرار داد.

در حال حاضر، ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) با تحمل ۳.۰۶% کاهش در ۲۴ ساعت گذشته و ۱۰.۱۱% زیان در هفته گذشته، با قیمت ۵۵۲۹۱ دلار معامله می‌شود.

از زمان رسیدن به بالاترین مقدار ۱.۴ تریلیون دلار در تاریخ ۱۳ مارس، دارایی دیجیتال پرچمدار به اندازه ۳۵۰ میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داده است، به اطلاعات به‌دست‌آمده توسط Finbold از CoinMarketCap اشاره دارد.

همچنین، این فرآیند نزولی به دلیل افزایش فروش و بازپرداخت اخیر ارزهای دیجیتال Mt. Gox، یک صرافی ورشکسته، تقویت شده است. این صرافی به نظر می‌رسد که شروع به بازپرداخت تقریبا ۹ میلیارد دلار بیت کوین به سرمایه گذاران کرده است.

تا به حال فقط ۸۴.۹ میلیون دلار به بانک بیت پرداخت شده است، در حالی که سایر طلبکاران ممکن است باید سه ماه منتظر مانده تا وام خود را دریافت کنند.

همچنین، دولت آلمان به عنوان یکی از بزرگترین دارندگان دولتی اولین رمزارز جهان، به نظر می‌رسد که فرآیند فروش بیت کوین را آغاز کرده است که باعث افزایش فشار فروش شده است.

دولت آلمان میلیون ها بیت کوین فروخت

پس از اینکه Bundeskriminalamt (BKA) دولت آلمان حدود ۵۰۰۰۰ بیت کوین با ارزش تقریبی ۱۰ میلیون دلار را در سال ۲۰۱۳ از اپراتور سابق وب‌سایت دزدی دریایی فیلم Movie2K کشف و توقیف کرد، دولت آلمان به خرید این مبلغ BTC پرداخت.

با توجه به گزارش ردیاب تجارت ارزهای دیجیتال Lookonchain، فعالیت ولگردی فروش آغاز گردید در تاریخ ۲۶ ژوئن، زمانی که دولت آلمان ۷۵۰ بیت کوین به ارزش ۴۶.۳ میلیون دلار را به صرافی‌های ارزهای دیجیتال Coinbase، Bitsamp و Kraken ارسال نمود.

در ابتدای ماه ژوئیه، دولت آلمان تصمیم گرفت ۱۵۰۰ بیت کوین اضافی با ارزش ۹۴.۷ میلیون دلار را تخلیه کند. این تصمیم پس از فروش ۸۳۲.۷ بیت کوین دیگر در تاریخ ۲ ژوئیه اعلام شد که ارزش آن ۵۲ میلیون دلار بود.

به تاریخ ۴ ژولای، ۳۰۰۰ بیت کوین با یک سود ۱۷۴ میلیون دلاری به فروش رفت.

در یک دهه گذشته، ۶۶۲۵ بیت کوین به قیمت کل ۳۹۷ میلیون دلار به فروش رسیده است که توجه آلمان به این موضوع باعث شده تا ۳۹۸۱۶ بیت کوین در ذخیره‌های خود با ارزش ۲.۲ میلیارد دلار داشته باشد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

Finbold ابتدا هشدار داد که دولت آلمان می‌تواند دارایی‌های بیت کوین توقیف شده خود را در تاریخ ۲۱ ژوئن آزاد کند. همچنین اعلام شد که در آن زمان بیش از ۱۷۰۰ بیت کوین به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار جابجا شده است.

نماینده پارلمان آلمان از فروش بیت کوین شکایت دارد

جوانا کوتار، عضو بوندستاگ، انتقاداتی را نسبت به تصمیم اخیر دولت آلمان برای فروش بخش بزرگی از دارایی بیت کوین خود ابراز کرد.

در یک سری توییت، کوتار این عمل را با بحث‌هایی درباره ایالات متحده مقایسه کرد، جایی که بعضی افراد بیت کوین را به عنوان یک ارز ذخیره استراتژیک می‌بینند.

کوتار با ابراز نگرانی‌های خود خطاب به وزیر زاکسن، رئیس جمهور مایکل کرچمر، وزیر دارایی کریستین لیندنر و صدراعظم اولاف شولز، از آنها درخواست کرد که مورد استراتژی تجدید نظر نمایند.

کوتار به شدت بر عکس ماهیت این تصمیم تأکید کرد و از مقامات دعوت نمود تا در یک رویداد سخنرانی زمان آینده با عنوان “استراتژی‌های بیت کوین برای کشورهای ملت” در تاریخ ۱۷ اکتبر حضور یابند.

آیا آلمان بیت کوین خود را تخلیه می کند؟

روایتی که در میان جامعه ارزهای دیجیتال حاکی از آن است که فروش اخیر بیت کوین توسط دولت آلمان باعث سقوط بازار شده است، ممکن است نادرست باشد.

توجه لطف دارید، طبق گزارش‌ها بخش قابل توجهی از سکه‌هایی که دیروز به صرافی‌ها ارسال شده بودند، در ادامه به همان کیف پول‌های این صرافی‌ها بازگشتند. به گفته توسعه‌دهنده سامسون، احتمالاً زمان فروش مناسبی برای این سکه‌ها نیست.

این بدان معناست که دولت آلمان تصمیم خود برای فروش بیت کوین را در موقعیت فعلی و شرایط بازار مورد بررسی و اصلاح قرار داده است.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من شیما هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را دنبال و ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده