آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگر می‌گوید: خیلی از اقدام قیمت بیت‌کوین بترسید، اما چرا؟

تحلیلگر می‌گوید: خیلی از اقدام قیمت بیت‌کوین بترسید، اما چرا؟

تحلیلگر می‌گوید: خیلی از اقدام قیمت بیت‌کوین بترسید، اما چرا؟

به گزارش زوم ارز، اخیراً بیت کوین روزهای سختی را تجربه کرده است، اما بر اساس تحلیلگری که در نظر گرفته شده و بر اساس روند اخیر در یک شاخص زنجیره ای، او به خصوص نگران نیست.

زیان غیر واقعی بیت کوین اخیراً در سطوح پایینی بوده است

در یک نوشته جدید در X، چک میت، تحلیلگر زنجیره‌ای، به بررسی این موضوع پرداخت که آیا آخرین حرکت قیمت ارز دیجیتال با در نظر گرفتن روند ضرر غیر واقعی، واقعاً تهیفیت‌آور است یا خیر.

“زیان ناشناخته” در اینجا به یک نشانگر اشاره دارد که می‌تواند کلیه ضررهایی که آدرس‌ها در سراسر شبکه بیت‌کوین در حال حاضر متحمل هستند، ردیابی کند.

این معیار با مشاهده تاریخچه تمامی تراکنش‌های یک سکه در گردش انجام می‌شود تا ببینید که چند پرداختی اخیراً انجام شده و به چه مبلغی معامله شده است. در نتیجه، با فرض اینکه آخرین تراکنش، آخرین مرحله است که در آن سکه به دست می‌آید، قیمت در زمان آن نقطه، نمایانگر ارزش فعلی سکه است.

اگر هزینه مبنای یک سکه خاص از ارز دیجیتال بیشتر از قیمت فعلی آن باشد، این ممکن است به معنای این باشد که قیمت آن سکه هنوز به اندازه کافی افزایش یافته تا امکان بهبود سود را فراهم کند.

زیانی که از دست‌رفته برای دو مقدار کم می‌کند تا میزان ضرر برای هر سکه محاسبه شود و سپس آنها را جمع می‌زند. به طور طبیعی، سکه‌هایی از نوع متفاوت به جای آن به معیار “سود تحقق نیافته” کمک می‌کنند.

در حال حاضر، ما توجه کافی به ضرر تحقق نیافته به تنهایی نداریم؛ بلکه مفهوم زیان نسبی به وجود آمده است. این مفهوم زیان نسبی، زیانی است که به دلیل عدم حصول برای دارایی‌ها، بر ارزش بازار آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

در زیر یک نمودار قرار دارد که نشان‌دهندهٔ تغییرات ایندیکاتور بیت‌کوین در طول دهه گذشته می‌باشد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

همانطور که در گراف نشان داده شده است، زیان نسبی بیت‌کوین در زمان پایین‌ترین سطح بازار در ماه نوامبر ۲۰۲۲ به اوج خود رسید و از آن زمان به سمت کاهش حرکت کرده است. اخیراً، ارزش متریک به نزدیکی صفر رسیده است، به این معنی که خسارت در بازار تنها درصد بسیار کمی از ارزش اولیه بازار بوده است.

دلیل این کاهش‌ها، افزایش اخیر قیمت به سمت ATH است که رکورد جدید بالاترین قیمت را نشان می‌دهد. در طول دوره‌های ATH، کل عرضه سودآور خواهد بود و به همین دلیل، زیان‌های غیرتحقق‌شده به صفر کاهش می‌یابد.

این اندیکاتور همچنین در ابتدای سالی که ATH رخ داد، به صفر رسید. اما کاهش قیمت از آن زمان نشان دهنده این است که برخی از سرمایه‌گذاران دوباره تلفاتی را تحمل کرده‌اند.

جالب است که ارزش این اندیکاتور هنوز بسیار پایین است، با این حال، بیش از حد بازاریابی نشده و با وجود برخی خریدهای با قیمت‌های بالا، همچنان در حد معقول است.

از آن داده‌های نمودار، قابل مشاهده است که در گذشته، روند جهش‌ها از اوج بازار صعودی در این اندیکاتور پیروی می‌کردند. این موضوع به این دلیل بود که حتی یک کاهش کوچک به اندازه کافی بود تا تمامی فرد‌هایی که با تاخیر به تبلیغات پیوسته بیشتری پیوسته بودند، خسارت ببینند. در حال حاضر، در چرخه فعلی این وضعیت قابل مشاهده نیست.

Checkmate خاطرنشان می کند: «برای من سخت است که از اقدام قیمت بیت کوین خیلی بترسم، وقتی ضررهای غیرقابل تحقق به این شکل است. این تحلیلگر همچنین هشدار می دهد که ممکن است از اینجا بدتر شود، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

بیت کوین ادامه حرکت نزولی خود را در روز گذشته سریع کرده و بدین ترتیب قیمت آن تا ۶۴۵۰۰ دلار کاهش یافته است.

منبع: newsbtc.com


تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده