زوم ارز پدیا

آدرس سگویت segwit بیت کوین چیست؟ | تفاوت آدرس معمولی بیت کوین و آدرس سگویت

ایا اطلاعاتی از آدرس های بیت کوین و آدرس های سگویت یا Segwit دارید؟ آیا می دانید این نوع آدرس ها در کجا به کارمان می آید؟ آیا تا به حال با این نوع از موضوعات آشنا شدید اید؟ در این مقاله همانطور که متوجه شدید، قصد داریم تا درباره آدرس های بیت کوین و سگویت یا Bitcoin and segwit با شما گفتگو کنیم. پس اگر علاقه به دانستن این اطلاعات دارید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

آدرس Segwit چیست؟

Segwit مخفف عبارت ” Segregated Witness ” می باشد. در زبان فارسی این عبارت به معنای جداسازی امضاء تراکنش ها می باشد. این طرح بر اساس از بین بردن مشکلات بیت کوین طراحی شده است. هدف های این پروژه عبارت اند افزایش ظرفیت های بلاک در شبکه بلاکچین بیت کوین و فراهم نمودن شرایطی خاص برای محافظت از انعطاف پذیری تراکنش ها.


آیا می توان متوجه نوع آدرس ( از نظر معمولی بودن و یا Segwit ) شد؟

بله. آدرس های معمولی و یا سگویت مشخصه هایی دارند که شما می توانید به راحتی متوجه آنان شوید. اگر آدرسی دید که با عدد ” 1 ” شروع شده است بدانید که این آدرس یک آدرس معمولی است اما اگر دیدید که آدرس شما با عدد ” 3 ” و یا عبارت ” bc1 ” شروع شده است نوع آن آدرس Segwit می باشد. پس بنابراین از این طریق می توانید متوجه نوع آدرس کیف پول خود شوید. البته به این نکته توجه کنید که بیشتر آدرس هایی که با 3 شروع می شود مربوط به P2SH می شود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که P2SH چیست؟

P2SH یکی از روش های پرداخت در نوع آدرس Segwit می باشد. بیشتر شما بدانید آدرس هایی که با bc1 آغاز می شوند مربوط به Segwit می شود.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

آیا می توان از آدرس نوع معمولی به آدرس نوع Segwit انتقال انجام داد؟

بله این کار امکان پذیر است اما نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که کامزد انتقالی که از آدرس نوع Segwit انجام می شود کمتر از انتقال آدرس معمولی است.

مزایا آدرس Segwit

 1. کارمزد کم
 2. اصلاح تراکنش های معیوب
 3. افزایش ظرفیت ذخیره تراکنش در بلاک

چه کیف پول هایی از آدرس دهی نوع Segwit پشتیبانی می کند؟

کیف پول هایی که از آدرس یگویت پشتیبانی می کنند

امروزه کیف پول هایی هستند که شما می توانید به راحتی با آدرس نوع Segwit شروع به ذخیره سازی رمز ارز ها کنید. در صورتی که بخواهید در هنگام انتقالات از صرافی و یا کیف پول ها از آدرس نوع Segwit استفاده کنید، همانطور که در گذشته گفتیم، کارمزد شما بسیار کم می باشد. کیف پول هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد تمامی آن ها از آدرس دهی نوع Segwit پشتیبانی می کنند.

 1. کوین‌بیس (Coinbase)
 2. بیت‌باکس (BitBox)
 3. الکتروم (Electrum)
 4. ترزور (Trezor)
 5. کوینومی (Coinomi)
 6. لجر نانو اس (Ledger Nano S)
 7. بیت‌گو (BitGo)
 8. گرین‌ادرس (GreenAddress)
 9. اکسودوس (Exodus)
 10. سامورایی ولت (Samourai Wallet)

جمع بندی درباره آدرس های بیت کوین و سگویت

همانطور که مطلع شدید، شما می توانید با استفاده و یا بکارگیری آدرس های نوع Segwit از پرداخت کامزد کمتری بهره مند شوید. همچنین اگر اطلاعات این مقاله برای شما مفید واقع شد لطفا در قسمت نذرات آن ها را با ما مطرح کنید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا