آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

فیلسوف برجسته انتقاداتی را در مورد بیت کوین ابراز کرد

فیلسوف برجسته انتقاداتی را در مورد بیت کوین ابراز کرد

فیلسوف برجسته انتقاداتی را در مورد بیت کوین ابراز کرد

به گزارش زوم ارز، یووال نوح هراری، یک فیلسوف معروف اهل اسرائیل است که به دلیل کتاب پرفروش خود “Sapiens” شناخته می‌شود. اخیراً، او به بیت کوین به عنوان “ارز بی اعتمادی” اشاره کرده است. هرچند طرفداران بیتکوین ممکن است دلایل قابل قبولی برای عدم اعتماد به بانک‌ها را ارائه دهند، اما ترجیح آنها برای استفاده از ارزهای دیجیتال پیشرو همچنان بر پایه بی‌اعتمادی به نهادهای انسانی است.

معروف است که روشنفکر مشهور اظهار می‌کند که این پدیده یک «تحول نگران‌کننده» محسوب می‌شود، زیرا اعتماد بین افراد ناشناخته از طریق پول برقرار خواهد شد.

او اظهار کرد: “من متوجه دلایل این اعتماد ناکافی می‌شوم، اما این یک وضعیت نگران‌کننده است.”

او آرزو می‌کند که انسانیت را به سمت ایجاد نهادهای انسانی قابل اعتماد هدایت کند به جای اینکه به فناوری‌های بی اعتمادی روی بیاورد. این استاد فلسفه همچنین اظهار کرد که انسان‌ها دقیقاً به خاطر این دلیل است که توانایی کنترل کردن جهان را دارند، چرا که آموخته‌اند که به یکدیگر اعتماد کنند. وی هشدار داد که الگوریتم‌ها ممکن است جهان را کنترل کنند اگر انسان‌ها کل اعتماد خود را به آنها بدهند.

هراری می گوید: “کشاورزان غذا می کارند. کفاش ها کفش می سازند. عملکرد سیستم مالی چیست؟ امور مالی اعتماد ایجاد می کند.” او می افزاید که قرار است سیستم های مالی مختلف بین افراد غریبه که می توانند در پروژه های مشترک همکاری کنند، اعتماد ایجاد کنند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

در اولین دوره‌های تاریخ، به موسساتی نظیر بانک‌ها و دولت‌ها اعتماد کمی وارد بود. به همین دلیل، از طلا برای ساخت پول استفاده می‌شد. اما به دلیل نداشتن تعداد کافی طلا، محدودیتی در تولید پول و انجام معاملات اقتصادی به وجود آمد.
امروزه، ۹۰ درصد ارزش پول به صورت دیجیتال و در سیستم‌های رایانه‌ای ذخیره و تعامل می‌کند. این وضعیت، که برای بسیاری از افراد قابل فهم نیست، نشان از تحولات عظیمی است که در سیاق استفاده از پول و ارزش‌های آن رخ داده است.

در ماه مارس، هراری نیز مخالف استفاده از هوش مصنوعی (AI) در امور مالی بود. این فیلسوف هشدار داد که این فناوری ممکن است مقررات مالی را حتی بیشتر از قبل پیچیده کند. ابتدا باید مردم به درستی با نحوه عملکرد هوش مصنوعی آشنا شوند و در جایگاه نظارتی مناسب آن را در سیستم مالی جای دهند به جای ادغام آن.

منبع: u.today


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده