آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا بلاکچین تاثیرگذار بر اشباع بازارهای خودروهای برقی خواهد بود؟

1706691039-698b8c66ed224c724745c0b2a22e25dd5f7c0161.webp

آیا بلاکچین تاثیرگذار بر اشباع بازارهای خودروهای برقی خواهد بود؟

به گزارش زوم ارز، در دو سال گذشته، فناوری بلاک چین به صورت پیوسته در حال رشد بوده است. از آنجایی که شفافیت و ادغام بلاک چین برای بسیاری از صنایع ضروری است، صنایع مختلف از این فناوری برای پیگیری و بهبود کسب و کار خود استفاده می‌کنند. یکی از صنایعی که می‌توانست به طور قابل توجهی از بلاک چین بهره‌برداری کند، صنعت وسایل نقلیه الکترونیکی بود. با این حال، رکود در این صنعت می‌تواند به چشم‌انداز استفاده از بلاک چین نیز آسیب برساند.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

صنعت خودروهای برقی با اشباع مواجه می شود

در یک مصاحبه با Yahoo Finance، گرت نلسون، معاون CFRA، به تشبیه بازار خودروهای برقی به حالت اشباع اشاره کرد. وی تأکید کرد که چشم‌انداز خودروهای الکترونیکی از نظر تولید بهتر از واقعیت بوده است. نلسون پیش‌بینی کرد که تولیدکنندگان خودروهای برقی احتمالاً تنها پس از ۲ تا ۳ سال به سوددهی خوبی دست خواهند یافت.

این اظهارات در زمانی انجام شد که صنعت خودروهای برقی با کاهش سودهای آینده مواجه است. شرکت BYD Electronics، یکی از غول‌های این صنعت، سود کمتری را برای سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی کرده است. حتی تسلا هم اعلام کرده است که رشد کوتاه‌مدت آنها در حال حاضر ضعیف است.

محرک بلاک چین برای ضربه زدن به صنعت خودروهای برقی

با نزدیک شدن صنعت خودروهای الکتریکی به اشباع، فناوری بلاکچین به عنوان یک عامل محوری می‌تواند تأثیر قابل توجهی در این صنعت داشته باشد. در ابتدا، انتظار می‌رفت استفاده از بلاکچین در خودروهای برقی رشد قابل توجهی داشته باشد. با این حال، با کاهش هیاهو و توجه به وسایل نقلیه الکتریکی، چشم‌انداز دفتر کل دیجیتال نیز کاهش می‌یابد.

بازار خودروهای برقی می‌تواند یکی از بزرگترین کاربران بلاکچین در آینده باشد. اما با توجه به عدم قطعیت در این صنعت، گسترش بلاکچین ممکن است باعث ناپدید شدن یکی از بزرگترین پایگاه‌های مشتریان آن شود. از زمان ظهور، فناوری دفتر کل دیجیتال همواره راه‌هایی را برای رشد فراتر از فضای رمزنگاری به نمایش گذاشته است. پایگاه مشتریان و کاربران این فناوری به تازگی به اوج خود رسیده است. در صورتی که در آینده پیشرفت خودروهای الکتریکی به عقب بنشیند، احتمالاً باعث کاهش رشد سرعتی صنعت بلاکچین خواهد شد.

بلاکچین و وابستگی متقابل EV

به گزارش فوربس، در حال حاضر تعداد زیادی برنامه کاربردی برای استفاده از تکنولوژی بلاکچین در صنعت خودروهای برقی وجود دارد. اجتناب ناپذیر است که در آینده بیشتر خودروها به خودروهای برقی تبدیل شوند و استفاده از فناوری بلاکچین می‌تواند رشد این بخش را تسریع کند. دو عامل اصلی که ممکن است موجب دشواری در تصمیم‌گیری برای خرید خودروی برقی شوند، کمبود ایستگاه‌های شارژ و هزینه اولیه بالای وسیله نقلیه هستند. در اینجا، فناوری بلاکچین به عنوان یک راه حل برای این مسائل در عملیات خودروهای برقی معرفی می‌شود. برنامه‌های کاربردی مبتنی بر بلاکچین قابلیت ردیابی و مانیتورینگ را فراهم می‌کنند. این ویژگی به تولیدکنندگان خودروهای برقی امکان می‌دهد تا فرآیند تولید را از ماده اولیه تا محصول نهایی را نظارت کنند.

بر اساس تحقیقات McKinsey، فناوری دفتر کل دیجیتال (DLT) پتانسیل زیرساختی را برای شبکه‌های پیشرفته فراهم می‌کند که در آن توزیع، تجارت، فروش و پرداخت‌ها را کنترل می‌کنند. بلاکچین و قراردادهای هوشمند می‌توانند هزینه‌ها را کاهش داده و سرعت تراکنش‌ها را افزایش داده و در نتیجه به کاهش دردسرها و اصطکاک‌های موجود در زنجیره ارزش کمک کنند.


منبع: coingape.com


تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده