آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز داسک Dusk چیست؟ | آینده ارز داسک

ارز داسک Dusk چیست؟

ارز داسک Dusk، اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید، حتما نام ارز دیجیتال داسک Dusk را شنیده اید و به دنبال اطلاعاتی در ارتباط با این ارز دیجیتال می باشید. آیا با نحوه خرید و فروش این ارز دیجیتال آشنا هستید؟ در این مقاله شما می توانید با نحوه خرید و فروش این رمزارز به طور کامل آشنا شوید. همچنین قادر خواهید تا اطلاعاتی را در ارتباط با این رمزارز و شبکه ارائه دهنده آن دریافت کنید. ارز دیجیتال داسک DUSK توکن شبکه داسک یا Dusk Network است و این شبکه خود را به عنوان یک بلاکچین محرمانه توصیف می کند. لازم است که بدانید در ادامه مطالب تیم بنیان گذار این رمزارز را به شما معرفی خواهیم کرد. پس برای دریافت اطلاعاتی کامل در ارتباط با ارز دیجیتال داسک DUSK نیاز است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ارز دیجیتال داسک چیست؟

ارز داسک Dusk
ارز داسک Dusk چیست

برای اینکه با ارز دیجیتال داسک DUSK آشنا شوید نیاز است تا در ابتدا به معرفی شبکه داسک یعنی شبکه ارائه دهنده توکن DUSK بپردازیم. شبکه داسک خود را به عنوان بلاکچینی قابل برنامه ریزی و محرمانه توصیف می کند که مبتنی بر پروتکل دانش صفر یا ZKP است. نکته اساسی در طراحی این شبکه، زیرساخت عمومی مقیاس پذیر و حفط حریم خصوصی دقیق اطلاعات است.

این شبکه همانطور که خودش ادعا کرده است یک بلاکچین حریم خصوصی می باشد که هدف ان این است که مبادلات رمزارزها را به صورت خودکار انجام دهد در حالی که حریم شخصی کاربر را حفظ می کند. این پروتکل ترکیبی از ساز و کار اجماع سفارشی و رمزنگاری دانش صفر است. این شبکه برنامه هایی دارد که امکان استقرار dApp های پروتکل دانش صفر را فراهم می کند که ان را به عنوان ستون فقرات یک اکوسیستم جهانی و بدون DApp تبدیل می کند. در واقع شبکه داسک به مشاغل این امکان را می دهد تا ابزارهای مالی مانند اوراق بهادار را با استفاده از حریم خصوصی با حفظ قراردادهای هوشمند توکن کنند. این فناوری کاملا به رمزنگاری دانش صفر متکی است و اولین ماشین مجازی دانش صفر ZK-VM در جهان است.

توکن داسک DUSK از جمله توکن های ERC-20 است که می تواند برای توافق در شبکه استفاده شود و همچنین برای پرداخت کارمزدهای شبکه، استقرار DApp و به عنوان    gas مورد استفاده قرار گیرد. از توکن داسک Dusk در شبکه می توان به عنوان پاداشی برای شرکت کنندگان در اجماع شبکه نیز استفاده کرد. تیم داسک عرضه اولیه کوین خود را از طریق Bitfinex در نوامبر ۲۰۱۸ برگزار کرد. عرضه اولیه این رمزارز موفقیت چشمگیری نداشت و تنها ۸ میلیون دلار در مقابل ۱۴.۴ میلیون دلار جمع آوری کرد.


معرفی پروتکل دانش صفر Zero-Knowledge در شبکه داسک

معرفی پروتکل دانش صفر Zero-Knowledge در شبکه داسک
معرفی پروتکل دانش صفر Zero-Knowledge در شبکه داسک

در بحث قبلی مقاله گفتیم که شبکه داسک از پروتکل دانش صفر در ساختار خود استفاده می نماید. این شبکه از پروتکل دانش صفر به عنوان ابزاری برای اعتباردادن به طیف گسترده ای از عملکردهای شبکه استفاده می کند که شامل تراکنش ها، حق دسترسی به خدمات و موارد دیگر است.

علاوه بر این، استفاده از پروتکل دانش صفر به این معناست که کاربران می توانند بدون آشکار کردن هویت یا جزئیات تراکنش ها و معاملات در حالی که محاسبه را صحیح انجام می دهند، در ان شرکت کنند. همه این تاییدها توسط نودهای مرورگر انجام می شوند. این نودها با قراردادن مقدار نامشخصی از توکن های داسک dusk برای شرکت در روند انتخاب بلوک، با یکدیگر رقابت می کنند.


نگاهی به تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال داسک DUSK

نگاهی به تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال داسک DUSK
نگاهی به تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال داسک DUSK

بنیانگذاری و تاسیس شبکه ارز دیجیتال داسک در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته است. تیم بنیانگذاری داسک از متخصصان فنی و بازرگانی مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به معرفی سه نفر از آنها می پردازیم.

امانوئل فرانسیونی Emanuele Francioni به عنوان سرپرست فنی شبکه داسک فعالیت می کند و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی می باشد. وی قبل از ایجاد شبکه داسک ۱۵ سال در صنعت فناوری کار کرده است. او به طور کلی در بخش بلاکچین درگیر است و سمت مدیر اجرایی وب ۳ مشاغل را در اختیار دارد.

Fulvio Ventureli محقق اصلی شبکه داسک است و دارای مدرک مهندسی فناوری اطلاعات است. وی بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه فناوری اطلاعات دارد و در شرکت های بین المللی فناوری مانند Amazon، TomTom و Excite کار کرده است. فولویو نیز به شدت درگیر فضای بلاکچین است و سمت مدیر اجرایی وب ۳ مشاغل را در اختیار دارد.

علاوه بر تیم فنی شبکه داسک Dusk، یک تیم تجاری نیز وجود دارد که توسط Jello Pol، سومین بنیانگذار شبکه داسک هدایت می شود. این فرد لیسانس خود را در رشته ی علوم مدیریت بازرگانی گرفته است. وی در ادامه کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات را دریافت کرد. او تمام حرفه خود را از سال ۲۰۱۵ صرف کار در فضای بلاکچین کرده است.  علاوه بر این سه نفر که بنیانگذاران شبکه می باشند، ۱۷ عضو دیگر در این تیم وجود دارد که بیشتر انها یا مهندس بلاکچین و یا متخصصان فناوری هستند. این تیم همچنین توسط یک هیئت مشاوره ۹ نفره پشتیبانی می شود که تجربه تجاری گسترده ای را برای پروزه به ارمغان می آورد.


عملکرد شبکه داسک Dusk چگونه است؟

عملکرد شبکه داسک Dusk چگونه است؟
عملکرد شبکه داسک Dusk چگونه است؟

شبکه داسک با استفاده از یک مدل معاملاتی به نام Phoenix کار می کند که ایجاد حریم خصوصی و نا شناس ماندن در معاملات و قراردادهای هوشمند را مورد توجه قرار می دهد. علاوه بر این، توکن های مستقر شده در شبکه داسک می توانند در بالای Zedger، یک مدل ترکیبی برای حفظ حریم خصوصی مبتنی بر Phoenix، به طور خاص برای توکن های امنیتی ساخته شوند.

در شبکه داسک، ساز و کار اجماع توافق نامه بیزانس یا SBA شبکه را ایمن می کند. از توکن های داسک می توان به عنوان یک توکن برای آغاز معاملات و مبادله اتمی یا استقرار قراردادهای هوشمند استفاده کرد. DUSK همچنین می تواند برای مشارکت در اجماع شرکت کند و به عنوان ابزاری برای مبادله ارزش متغیر DUSK عمل می کند. در آینده، تیم قصد دارد موارد کاربردی DUSK را با افزودن آن به یک سیستم حاکم بر زنجیره ای گسترش دهد.


شبکه داسک DUSK ازچه ویژگی هایی برخوردار است؟

شبکه داسک DUSK ازچه ویژگی هایی برخوردار است؟
شبکه داسک DUSK ازچه ویژگی هایی برخوردار است؟

شبکه داسک از فناوری های بسیار متنوعی برای حفظ حریم خصوصی در شبکه استفاده می کند و در عین حال پتانسیل نقص داده ها یا شناسایی تراکنش و حساب را به حداقل می رساند. لیست ویژگی های استفاده شده شامل موارد زیر است:

۱.آدرس های مخفی

۲.امضای معامله به صورت محرمانه

۳.یک لایه شبکه ناشناس

۴.الگوریتم اجماع توافق نامه بیزانس SBA

از جمله مزیت های SBA این است که فقط به نودهای معاملاتی اجازه می دهد تا برای تولید بلوک رقابت کنند.


بررسی نقشه راه شبکه داسک Dusk

بررسی نقشه راه شبکه داسک Dusk
بررسی نقشه راه شبکه داسک Dusk

با توجه به بررسی های انجام شده، موارد زیر که در ادامه مطالب به انها اشاره می نماییم، جالب ترین به روز رسانی های این شبکه است و در نقشه راه این پروژه ذکر شده است.

۱.انتشار ماشین مجازی دانش صفر در سال ۲۰۱۹

۲.ادغام ماشین مجازی دانش صفر در سال ۲۰۱۹

۳.مقیاس گذاری و اجرای کانال P2P ZK در اوایل سال ۲۰۲۰

همچنین در نقشه راه این پروژه برنامه هایی وجود دارد که باعث افزایش مقیاس پذیری شبکه از جمله استقرار DApp و ادغام امنیت تجاری می شود.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال داسک DUSK

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال داسک DUSK برابر با ۰.۲۱۲۹۱۴ دلار آمریکا است و حجم معاملات این رمزارز در یک شبانه روز برابر با ۴،۰۴۸،۸۰۴ دلار می باشد. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۵۶% افزایش قیمت داشته است و در سایت CoinMarketCap رتبه ۴۷۳ را به خود اختصاص داده است. در نمودار زیر شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را از جولای ۲۰۱۹ تا ۱۴ مِی ۲۰۲۱ مشاهده نمایید. همانطور که در نمودار مشاهده می کنید این ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۲۰ به بالاترین قیمت خود و یا اوج خود رسیده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال داسک DUSK
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال داسک DUSK

خرید و فروش ارز دیجیتال داسک DUSK چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال داسک DUSK چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال داسک DUSK چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال داسک می توانید هم از صرافی های داخلی و هم از صرافی های ارزدیجیتال آنلاین خارجی استفاده کنید. اما قبل از اینکه اقدام به خرید و فروش در صرافی های آنلاین خارجی کنید، باید به بررسی صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال داسک Dusk بپردازید و از میان آنها صرافی را انتخاب نمایید که از اعتبار بالایی برخوردار می باشد و حجم معاملات بالایی به صورت روزانه در آنها صورت می گیرد.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال داسک DUSK صرافی بایننس می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای مبادله رمزارز شما باشد زیرا این صرافی از اعتبار بالایی برخوردار است و روزانه کاربران زیادی از این صرافی استفاده می نمایند. در ادامه مطالب شما می توانید با دیگر صرافی های آنلاین خارجی ارز دیجیتال داسک DUSK آشنا شوید.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DUSK

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DUSK
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DUSK

همانطور که در بحث خرید و فروش ارز دیجیتال داسک DUSK گفته شد، صرافی های آنلاین خارجی می توانند برای خرید و فروش این رمزارز مورد استفاده قرار گیرند. آیا این صرافی ها را می شناسید؟ برای اینکه با صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال داسک DUSK آشنا شوید، می توانید پس از جستجوی این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap در قسمت market لیست کاملی از صرافی های انلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال داسک را مشاهده نمایید. در ادامه مطالب ما به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

۱.Binance

2.Gate.io

3.Bittrex

4.WazirX

5.Uniswap

6.CoinDCX


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال داسک DUSK

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال داسک DUSK
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال داسک DUSK

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال داسک DUSK می توانید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری استفاده نمایید. رمزارز داسک یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و بر روی بلاکچین اتریوم کار می کند. کاربران می توانند این ارز دیجیتال را در طیف گسترده ای از کیف پول دیجیتالی  از هر دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری ذخیره نمایند. در ادامه مطالب شما تعدادی از کیف پول هایی که از ارز دیجیتال داسک DUSK پشتیبانی می کنند را مشاهده خواهید کرد.

۱.کیف پول لجر Ledger

2.کیف پول ترزور Trezor

3.کیف پول تراست Trust

4.کیف پول اتمیک Atomic

5.کیف پول مای اتر MyEther


آینده ارز دیجیتال داسک DUSK چگونه است؟

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال داسک DUSK
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال داسک DUSK

در حال حاضر در دنیای اکنون شاهد ورود بسیاری از پروژه های مختلف به فضای بلاکچین هستیم، اما در این میان باید بررسی نماییم که داسک از چه ویژگی منحصر به فردی برخوردار است و چه چیزی به ارمغان می آورد و یا می تواند یک آینده خوبی را در بازار رمزارزها رقم بزند؟

یکی از ویژگی هایی که باعث می شود این شبکه منحصر به فرد واقع شود این است که تنها پروتکلی می باشد که به طور خاص برای خدمت به بازار توکن های امنیتی ایجاد شده است. بعلاوه، به نظر می رسد تیم در مورد آنچه برای موفقیت این شبکه لازم است، تفکر گسترده ای داشته اند و به نظر می رسد که انها بازار را درک می کنند. به علاوه فناوری در حال توسعه برای این پروژه بسیار چشمگیر است.

در حقیقت شبکه داسک یک فناوری پیشرفته است و درک ان بسیار دشوار است. همه ی مواردی که گفته شد می تواند تاثیر به سزایی در آینده این ارز دیجیتال داشته باشد.


کلام آخر ارز دیجیتال داسک DUSK

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا ارز دیجیتال داسک DUSK را به شما معرفی نماییم. شما می توانید با خواندن این مقاله با شبکه داسک نیز که شبکه ارائه دهنده توکن داسک است به طور کامل آشنا شوید. شبکه داسک یک بلاکچین حریم خصوصی می باشد که مبتنی بر پروتکل دانش صفر یا Zero Knowledge است. شبکه داسک از این پروتکل برای اعتبار دادن به عملکردهای شبکه استفاده می کند. همچنین ارز دیجیتال داسک یک رمزارز ERC-20 است که می توانید ان را در کیف پول هایی که از این استاندارد پشتیبانی می کنند همانند لجر، ترزور، مای اتر، اتمیک و … ذخیره نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم با نوشتن این مقاله شما را به طور کامل با ارز دیجیتال داسک DUSK آشنا نماییم.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز داسک Dusk ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
2 سال قبل

الگوریتمی که ارز داسک داره چیه و میشه جهت بلند مدت در کیف پول سیف پال نگهداری کرد یا نه؟

آرمین
2 سال قبل

آیا ارز DSK را جهت هولد پیشنهاد می کنید؟

علی اصغر
2 سال قبل

چگونه می توان ارز DSK داسک را به ریال تبدیل کرد؟

داود
2 سال قبل

ارز داسک راا چه جوری از ایران تهیه کنم؟

نورا
2 سال قبل

در صورت امکان ارز داسک از تحلیل فاندایی انجام دهید و همچنین تکنیکال چون میخواهم نقاط همینه ورود و خروچ را از شما بگیرم چون واچ شیت های شما سودهای خوبی به من داده است.

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده