آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا پلتفرم NASDAQ بیت کوین هایی که در اختیار داشت را از دست داده است؟

آیا پلتفرم NASDAQ بیت کوین هایی که در اختیار داشت را از دست داده است؟

آیا پلتفرم NASDAQ بیت کوین هایی که در اختیار داشت را از دست داده است؟

به گزارش زوم ارز، شایعه شده است که در یک زمان، NASDAQ مالکیت بیت کوین را در اختیار داشت که به دلیل فعالیت هایی در بازار دارک وب، ابرشم، منجر به مصادره از سوی مشتریان صرافی کریپتو ژاپنی Mot. Gox گردید.

داستان آغاز می‌شود از دسامبر ۲۰۱۴، زمانی که تراست سرمایه گذاری بیت کوین بری سیلبرت، مبلغ کمتر از ۱۷ میلیون دلار را برای خرید ۴۸۰۰۰ بیت کوین تصمیم گرفت. این بیت کوین‌ها از جاده ابریشم واقع در حراج مارشال‌های ایالات متحده توسط آژانس فدرال پلیس ضبط شده بودند.

این اعتماد به اولین صندوق بیت کوین Grayscale (GBTC) تبدیل شد. اما در سال ۲۰۱۵، موقعیتی پیش آمد که ممکن بود NASDAQ قادر باشد بر کنترل بیت کوین.

برای درک ارتباط بازار NASDAQ، باید به کارنامه سیلبرت توجه کنیم، به خصوص در سال ۲۰۰۴ زمانی که او شرکت SecondMarket را راه‌اندازی کرد.

SecondMarket به عنوان یک پلت فرم بازار ثانویه در ابتدا قبل از بیت کوین به وجود آمد تا به کارکنان شرکت های غیر دولتی امکان به دست آوردن سهام را بدهد. این پلت فرم باعث شهرت و محبوبیت SecondMarket شد. در طی نه سال بعد، این پلت فرم به طور قابل توجهی تنوع پیدا کرد و در سپتامبر ۲۰۱۳، سیلبرت بیت کوین سرمایه گذاری تراست راه اندازی کرد، که یک صندوق است که تنها بیت کوین را برای افراد با ارزش خالص بالا فراهم می کند.

یک ماه پس از آغاز عملیات اعتماد، FBI جاده ابریشم تاریخی راساولبریخت را بسته و یک مقدار زیاد از بیت کوین به ارزش ده‌ها هزار دلار را کنفیسکه کرد و به امریکا نقل مکان کرد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

حدود پنج ماه بعد، کارپلس مارک، که یک کوهنورد ژاپنی-آمریکایی بود، بورس بیت کوین Gox را وارد ورشکستگی کرد. کمتر از یک سال پس از این واقعه، دولت معامله گری بیت کوین در جاده ابریشم را توقیف کرد.

سال آینده، در سال ۲۰۲۲ نازداک ، بازار نقدینه دوم و بیت کوین انوستمنت تراست بیت کوین را خریداری کرد که ارزش آن‌ها امروز حدود ۳ میلیارد دلار است.

اگرچه تعداد کمی از قربانیان کوه Gox تا کنون مقدار معدودی از وجه خود را از ورشکستگی دریافت کرده‌اند، اکثریت مشتریان هنوز وجه خود را دریافت نکرده‌اند. ورشکستگی شرکت مذکور باعث شد که آنها برای بیش از یک دهه از دارایی‌هایشان محروم شوند. به همین ترتیب، دولت ایالات متحده تصمیم گرفت به سادگی بیت کوین جاده ابریشم را به طور کامل از اپراتورها و مشتریانش مصادره کند و به آنها هیچ بازپرداختی نسبت به این امر ارائه ندهد.

بعضی افراد فکر می‌کنند که NASDAQ در سال ۲۰۱۵، به ویژه در زمان خرید، به ذخایر بیت‌کوین خود علاقه داشت. اما مشخص نیست که SecondMarket همچنان دارای حقوق بیت‌کوینی است که توسط مارشال‌های ایالات متحده خریداری شده بود یا خیر.

سرانجام، نامعلوم است که SecondMarket، Bitcoin Investment Trust آن، یا سرمایه‌گذاران معتبر در Bitcoin Investment، واقعیتاً صاحبان نهایی Bitcoin مورد حراج توسط مارشال‌های ایالات متحده هستند یا خیر.

با حضور شرکت‌هایی مانند SecondMarket، Mt. Gox و Grayscale که از زمان تأسیس خود به عنوان شرکت‌های خصوصی همچنان فعالیت می‌کنند، فرصت‌های محدودی برای شناسایی مالکیت بیت‌کوین از طریق حراج‌های SecondMarket فراهم شده‌اند.

بری سیلبرت یکی از اولین سرمایه گذاران بیت کوین است

در هر حال، تعدادی از تئوری‌ها وجود دارند که بری سیلبرت را با بیت کوین های بیشتری که توسط دولت ایالات متحده توقیف شده اند، مرتبط می‌دانند. به عنوان مثال، شایعات گسترده ای وجود دارد که مدعی می‌شوند که کامبرلند از شرکت DRW، برنده‌ی سومین حراج برگزار شده برای ۲۷۰۰۰ بیت کوین توسط مارشال‌های ایالات متحده شده است. کامبرلند با گروه ارز دیجیتال بریسیلبرت، که مرتبط با شرکت خواهران SecondMarket است، ارتباطات قابل توجهی دارد.

بعضی از کارشناسان بلاک چین باور دارند که تعدادی از ۲۷۰۰۰ بیت کوین به Barry Silbert از Grayscale منتقل شده است، که ارتباط شدیدی با Genesis Digital Currency Group و Tyler و Cameron Winklevoss از طریق برنامه Gemini Earn دارد و به آنها محکوم به شکست Gemini است.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

مقیاس خاکستری بری سیلبرت، از شرکت GBTC، علاقه‌مند است که بیت کوین را به طور مداوم و به شیوه‌ی “هرازگاهی” ترکیب کند.

ردیابی بیت کوین در بلاک چین به اندازه‌ای دشوار نیست، اما مشکلاتی در پیگیری مالکیت بیت کوین از طریق قراردادهای کاغذی در شرکت‌های خصوصی وجود دارد. به عنوان مثال، در بیت کوین سرمایه گذاری تراست (GBTC) و مارشال ایالات متحده، تغییرات در مالکیت بیت کوین بسیار کمتر از طریق انتقال زنجیره‌ای اتفاق می‌افتد. به‌طور کلی، در شرکت‌های خصوصی و تراست‌های غیردولتی، مالکیت اغلب از طریق امضای قراردادهای کاغذی تغییر می‌کند و این فرآیند به مراتب پیچیده‌تر است.

هنگامی که فردی سهمی از GBTC را می‌خرد، فروشنده بیت‌کوین به صورت زنجیره‌ای منتقل نمی‌شود. با این حال، بیش از ۱۶۰ میلیون دلار ارز دیجیتال بیت‌کوین واقعی هر روز از طریق معاملات GBTC خارج از بلاک‌چین مالکیت خود را تغییر می‌دهد. به همین شکل، میلیاردها دلار از دارایی‌های رمزارز هر روز از طریق صرافی‌های رمزارز در سراسر جهان به صورت خارج از بلاک‌چین منتقل می‌شوند. این وضعیت باعث ناامیدی کارآگاهان زنجیره‌ای می‌شود.

ردیابی بیت کوین توقیف شده توسط دولت به خود NASDAQ

ردیابی تاریخ بیت کوین کوه گوکس و جاده ابریشم از حراج‌های مارشال‌های ایالات متحده مشخصاً پررنگ است، اما این تنها یک قطعه از پازل بزرگ‌تر است. بلاک‌چین نشان می‌دهد که NASDAQ در نهایت با مدیریت – به هر دلیلی – اقدام به تصرف برخی بیت‌کوین‌هایی کرد که مربوط به خریدهای پیش‌بینی شده توسط Silbert بیش از دهه‌ای پیش بودند، سرآغازی که مربوط به دولت ایالات متحده بود.

به همین ترتیب، حراج‌های بیت‌کوین مارشال در ایالات متحده امری محتمل است که مرتبط با نهادهایی چون گری‌اسکیل، کامبرلند، جنسیس، گروه ارز دیجیتال و جمینی باشند.

هر ۱۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین در یک دهه گذشته باعث شده است که این مقدار به ۱۰۰۰۰۰ دلار ارزش برسد. اگر یک فرد خوش‌شانس است و سرمایه‌ای برای شرکت در حراج بیت‌کوین دارد و بتواند نگه‌داری کند، این امر می‌تواند زندگی او را به‌طور کامل تغییر دهد. سود حاصل از این حراج‌های اولیه به برخی از بزرگترین شرکت‌های ارزهای دیجیتال امروزی کمک کرده تا به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ بپردازند.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من شیما هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را دنبال و ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده