آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

یک تحلیلگر رمزارز، به بررسی نرخ‌های تامین مالی بیت کوین می‌پردازد

بازگشت بیت کوین: نقش پروتکل رونز در ارتقای قیمت بیت کوین چیست؟

یک تحلیلگر رمزارز، به بررسی نرخ‌های تامین مالی بیت کوین می‌پردازد

به گزارش زوم ارز، جیمز چک، کارشناس اصلی Glassnode، تحلیل عمیقی از تجارت نقدی بیت‌کوین ارائه کرده و به چالش‌های گسترده ای که به سبب آن پیش می‌آید، پرداخته است. در تاریخ ۱۱ ژوئن، او نظرات خود را در رابطه با این موضوع را در پلتفرم رسانه اجتماعی X (که پیشتر با نام توییتر شناخته می‌شد) به اشتراک گذاشته و نحوه عملکرد استراتژی‌های معاملاتی و تأثیرات آن بر بازارهای بیت‌کوین توضیح داده است.

چک توضیح می‌دهد که فرایند چک شدن با شروع معاملات نقدی و همچنین انتقال مبلغ آغاز می‌شود. این رویکرد استراتژیک بی‌طرفانه دلتا مورد استفاده قرار می‌گیرد، که هم در قراردادهای آتی منقضی شونده و هم در نرخ‌های تامین مالی مبادله دائمی به کار می‌رود. بر اساس گزارش چک، نرخ‌های سرمایه‌گذاری فعلی مثبت و به میزان +۱۰٪ سالانه است، که نشان می‌دهد معامله‌گران تمایل دارند نرخ بهره را پرداخت نمایند تا موقعیت‌های خرید خود را از طریق اهرم حفظ کنند. این سناریو ممکن است در معاملات آتی تقویم در شرکت CME با قیمت واقعی نمایان شود و فرصت‌های آربیتراژ ایجاد کند.

در این استراتژی آربیتراژ، یک تاجر می‌تواند همزمان موقعیت طولانی در بازار نقدی (یا ETFها) داشته باشد و در عین حال بازار آتی را کوتاه کند. در معاملات پایا، بازدهی پویا و ناپایدار است، در حالی که برای معاملات آتی تقویم، ثابت و در تاریخ مشخص منقضی می‌شود. این استراتژی به تاجران امکان می‌دهد پس از منقضی شدن، موقعیت‌هایشان را در قرارداد بعدی قرار دهند. این رویکرد تضمین می‌کند که موقعیت با توجه به ریسک قیمتی خنثی بماند، زیرا شامل بلند بودن در بازار نقدی و کوتاه بودن در بازار آتی است. بنابراین، تاجران در معرض خطرات افتاب‌نشینی و قیمت‌گذاری نیستند مگر اینکه از وثیقه یا استراتژی خود سوء استفاده کنند.

چک توضیح می‌دهد که ایده‌ی غلط متداول این است که با پرداختن به تصورات نادرست، قیمت نقدی توسط موقعیت‌های فروش کاهش پیدا نمی‌کند. به جای این، چک با اصرار بیشتری اظهار می‌کند که وجود معامله نمایانگر احساسات خالص و افزایشی است که قیمت‌های آتی را به بالا می‌برد. این ایده نشان می‌دهد که عامل موثر واقعی، انگیزه مهم از تقاضای غیر آربیتراژی است که می‌تواند بر فشار فروش از طرف HODLers و دارندگان موجود غلبه کند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

برای اظهار بیشتر نکات خود، در ارسال خود یک نمودار قرار دهید که تغییرات نرخ های تامین مالی دائمی بیت کوین را در طول زمان نشان دهد، همچنین نرخ‌های سرمایه‌گذاری مثبت و منفی و ارتباط آن‌ها با قیمت بیت کوین را بیان کند. این بصری‌سازی به ماهیت پویای نرخ‌های تأمین مالی و تأثیر آنها بر نقدینگی و ساختار بازار تأکید می‌کند، همانطور که توسط چک مورد تأکید قرار گرفته است.

منبع: cryptoglobe.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده