آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

حرکت کردن محتاطانه قیمت بیت کوین در این هفته

چرا قیمت بیت کوین امروز به شدت کاهش می یابد؟

حرکت کردن محتاطانه قیمت بیت کوین در این هفته

به گزارش زوم ارز، یک تحریک‌کننده کلان برای ETF بیت کوین از بین رفته است و منجر به افزایش واردات بر فاکتورهای اصلی شده است. در حال حاضر، بیت کوین (BTC)، پس از نزدیک شدن به قیمت هفته گذشته خود، در ۷۲ ساعت گذشته رشد متوسطی داشته است. با این حال، سه گزارش اقتصادی اساسی در انتظار در انتهای این هفته است که احتمالاً باعث افزایش نوسانات در بازار بیت کوین خواهد شد.

هنگام انتشار، بزرگترین ارز دیجیتال جهان با ۶۲۷۰۰ دلار معامله شد که طبق اطلاعات CoinDesk، در ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۲ درصدی داشت و ۴ درصد بیشتر از پایین‌ترین قیمت روز جمعه بود. همچنین، شاخص گسترده‌تر CoinDesk 20 نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۲۵ درصد بالاتر بود.

با کاهش سرعت خرید نقدی ETF بیت کوین، وقتی که تا نزدیک به توقف و حتی منفی شدن خالص در برخی روزها اتفاق افتاد، کاتالیزورهای کلان اخیرا به اهمیت بیشتری رسیدند. این موضوع به وضوح در ساعات صبح روز جمعه در ایالات متحده مشاهده شد، زمانی که افزایش غیرمنتظره در انتظارات تورم مصرف‌کننده با سرعت تند اظهارات رئیس فدرال رزرو دالاس، لوری لوگان، که برای افزایش قیمت بیت‌کوین به ۳۰۰۰۰ دلار در چند دقیقه از سطح ۶۳,۳۰۰ دلار خبر داد همراه بود.

کاتالیزور‌های منفی یا مثبت بعدی احتمالاً از گزارش‌های تورم ایالات متحده به وجود آمده، به این معنا که شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) قرار است در روز سه‌شنبه ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت شرقی منتشر شود و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) 24 ساعت بعد از آن منتشر خواهد شد.

بین این دو، گزارش CPI اهمیت بیشتری دارد و اقتصاددان‌ها پیش‌بینی می‌کنند که این شاخص در ماه آوریل با یک افزایش ۰.۴ درصد مواجه خواهد شد، مطابق با روند پیشین ماه مارس. سرعت سالانه CPI از ۳.۵ درصد در ماه مارس به ۳.۴ درصد در ماه جاری کاهش یافته است. به‌طور کلی، CPI اصلی که هزینه‌های غذا و انرژی را محاسبه می‌کند، در آوریل با افزایش ۰.۳% مواجه شده است در حالی که در ماه مارس این افزایش ۰.۴% بوده است. این روند با سرعت سالانه از ۳.۸% به ۳.۶% کاهش یافته است.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

تورم در حال حاضر به اندازه‌ای بالا است که فشار زیادی بر بازار وارد کرده و انتظار فعالیت‌های فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ را افزایش داده است. تا به حال، هیچ کاهشی در نرخ بهره اعلام نشده است و بازارها در حال حاضر با احتمال ۱۱ درصد تخمین زده‌اند که فدرال رزرو ممکن است اقدامی در این زمینه انجام دهد. بر اساس گزارش CME FedWatch، این انتظارات تا پایان سال برای معامله‌گران قابل دستیابی است. این وضعیت تورم ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی برای معامله‌گران شود، به طوری که باید با احتمال افزایش نرخ‌های معیار فدرال رزرو در آینده، قیمت‌گذاری را تعیین کنند.

همچنین، در روز چهارشنبه، گزارش فروش خرده‌ای دولت ایالات متحده برای ماه آوریل منتشر شد که نباید به‌عنوان یک داده مهم نادیده گرفته شود. در کنار افزایش تورم، اقتصاد ایالات متحده نشانه‌هایی از نیاز به کاهش نرخ‌های پایین‌تر نشان داده است. اگرچه اخیراً مشاهده شده کاهشی متوسط وجود داشته است، افزایش در شغل‌ها همچنان در هر ماه ادامه دارد و اعداد فروش خرده‌ای نشان‌دهنده اینکه هزینه‌های مصرف‌کننده به‌صورت سالم در حال افزایش است.

پیش بینی های اقتصاددان نشان می دهد که رشد فروش خرده‌فروشی در ماه آوریل به نسبت ۰.۴ درصد افزایش یافته است که این رقم نسبت به ماه مارس که ۰.۷ درصد بوده کاهش داشته است. همچنین، فروش خرده‌فروشی بدون در نظر گرفتن خودرو و گاز، تنها با ۰.۱ درصد در ماه آوریل رشد کرده است، در حالی که در ماه مارس این رشد ۱.۰ درصد بوده است.

سرمایه‌گذاران همچنین منتظر گفتگوی تعدیل‌شده بین جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، و رئیس بانک مرکزی هلند، کلااس نات در نشست عمومی سالانه انجمن بانکداران خارجی در آمستردام روز سه‌شنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت شرقی هستند. هرچند هیچ تضمینی وجود ندارد که پاول در این نشست در مورد افکار و رویکردهای فعلی خود در زمینه اقتصاد و سیاست پولی صحبت کند.

منبع: coindesk.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده