آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا بیت کوین می‌تواند بر روندهای گذشته غلبه کند؟🤔

آیا بیت کوین می‌تواند بر روندهای گذشته غلبه کند؟🤔

آیا بیت کوین می‌تواند بر روندهای گذشته غلبه کند؟

به گزارش زوم ارز، بیت‌کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده در بازار، با افزایش قیمت خود دارای یک روند صعودی مجدد است. در حال حاضر، بیت‌کوین در حدود ۴۷۹۰۰ دلار، کمی زیر بالاترین قیمت ۲۵ ماه گذشته‌ی خود که ۴۹۰۰۰ دلار بود، معامله می‌شود. در طول ۲۴ ساعت گذشته، بیت‌کوین با تجربه‌ی یک افزایش قابل توجه بیش از ۶%، به افزایش قیمت پرداخته است. همچنین، در هفت روز گذشته، قیمت بیت‌کوین با یک رشد قابل توجه ۱۱ درصدی همراه بوده است. این تغییرات، خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران را به ارمغان آورده است و در نتیجه، احتمالاً باعث شده تا سرمایه‌گذاران به دنبال بازپس‌گیری مناطق از دست رفته قبلی و پیشی‌گیری از سطوح مقاومت باشند.

نقشه‌برداری مسیر BTC در میان رالی قبل از هالوینگ

با این حال، در میان هیجانات بازار، بررسی تمایلات تاریخی و تأثیر بالقوه آنها بر مسیر بیت‌کوین و رویداد هالوینگ آینده بسیار اهمیت دارد. رکت کپیتال، کارشناس و تحلیلگر بازار، دو الگوی تاریخی مهم را مورد توجه قرار می‌دهد.

اولاً، به نظر می‌رسد که فاز “رالی پیش هالوینگ” در حال آغاز است. این فاز به دوره‌ای اشاره دارد که بیت‌کوین قبل از وقوع هالوینگ، افزایش قیمت را تجربه می‌کند.

دوماً، داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که بیت‌کوین تلاش کرده است تا قبل از نصف شدن، از مقاومت کلیدی در حدود ۴۷۰۰۰ دلار عبور کند که توسط Rekt Capital تعیین شده است. علاوه بر این، برای پیشی‌گرفتن از مقاومت چرخه چهارساله خود که در چرخه فعلی تقریباً ۴۶۰۰۰ دلار است، با چالش‌هایی روبرو شده است.

لازم به ذکر است که حتی اگر قیمت از این سطوح مقاومت عبور کند، برای تثبیت یا ادامه روند صعودی، باید تأیید شود، زیرا ممکن است قیمت بیت‌کوین در بین این مقاومت‌ها گیر کند و دوباره اصلاحی صورت گیرد.

منبع: TradingView.com
منبع: TradingView.com

با توجه به این الگوهای تاریخی، جالب است بررسی شود که چگونه بیت‌کوین ممکن است این الگوها را درآورده و تطبیق دهد. Rekt Capital برخی پیش‌بینی‌ها درباره‌ی مسیر ممکنی که بیت‌کوین می‌تواند طی کند، ارائه می‌دهد.

در طول مرحله رالی قبل از نصف شدن، بیت‌کوین ممکن است یک صعود محدود داشته باشد و در پایان فوریه، یک فیتیله صعودی ایجاد کند. این الگو در ماه‌های گذشته و سال ۲۰۱۹ مشاهده شده است.

بعد از آن، بیت‌کوین ممکن است محدوده‌ای دیگر را در سطح قیمت بالاتر در ماه مارس ایجاد کند، که به طور بالقوه اجازه می‌دهد تا رالی‌های آلت‌کوین در مرکز آن قرار گیرند. در نهایت، چند هفته قبل از رویداد نصف شدن، بیت‌کوین ممکن است یک عقبگرد قبل از هالوینگ تجربه کند و تنزلی را تجربه کند.

این مسیر پیشنهادی نشان می‌دهد که بیت‌کوین ممکن است با یک فیتیله صعودی از مقاومت ماکرو مورب پیشی بگیرد، اما از نظر بسته شدن شمع ماهانه، تدریجیاً پیش از نصف شدن، در زیر آن قرار بگیرد.

چشمک می زند نشانگر اجرای گاو نر بیت کوین، سیگنال خرید

با توجه به این نکته‌های مهم، علی مارتینز، تحلیلگر رمزارز، با برجسته کردن یک شاخص کلیدی که حاکی از حرکت صعودی بالقوه است، احساسات صعودی فزاینده پیرامون بیت‌کوین را تقویت می‌کند.

به گفته مارتینز، اندیکاتور Super Trend در نمودار ماهانه بیت‌کوین سیگنال خرید را نشان می‌دهد. این ابزار به دلیل دقت در پیش‌بینی روند صعودی در بازارهای بیت‌کوین شهرت دارد.

سابقه این اندیکاتور بر اهمیت سیگنال خرید تأکید دارد. مارتینز به این اشاره می‌کند که Super Trend از زمان ظهور بیت‌کوین چهار سیگنال خرید صادر کرده است و همه چهار مورد تأیید شده‌اند که منجر به سود قابل توجهی شده‌اند. این سودها به ترتیب به ۱۶۹۱۷۲ درصد، ۹۹۰۰ درصد، ۳۶۸۰ درصد و ۸۲۸ درصد می‌رسند.

نمودار:TradingView.com
نمودار:TradingView.com

با این حال، در میان چشم انداز صعودی، مارتینز همچنین استراتژی بالقوه ای را برجسته می کند که ممکن است به زودی بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

طبق نقشه حرارتی انحلال بیت کوین، سناریویی در حال رخ دادن است که در آن شکارچیان نقدینگی می توانند قیمت بیت کوین را به ۴۵۸۱۰ دلار کاهش دهند. هدف پشت این اقدام، ایجاد انحلال هایی به مبلغ قابل توجه ۵۴.۷۳ میلیون دلار خواهد بود.

درک این نکته مهم است که هدف شکارچیان نقدینگی سوء استفاده از حرکات قیمت برای تحریک انحلال اجباری در میان معامله گران دارای اهرم بیش از حد است. با کاهش دادن استراتژیک قیمت، آنها می توانند این معامله گران را مجبور به فروش موقعیت های خود کنند و در نتیجه انحلال های آبشاری ایجاد شود که به طور بالقوه حرکات نزولی قیمت را تقویت می کند.

تصویر ویژه از Shutterstock، نمودار از TradingView.com
تصویر ویژه از Shutterstock، نمودار از TradingView.com

منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده