آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا بیت‌کوین الگوی طلایی برای صعود ارزش معاملاتی خود را آغاز می کند؟

خروجی بیت کوین از صرافی ها همراه با افت قیمت، به پایین ترین حد 5 ساله رسید

آیا بیت‌کوین الگوی طلایی برای صعود ارزش معاملاتی خود را آغاز می کند؟

به گزارش زوم ارز،

  • BTC یک الگوی جام و دسته غول‌پیکر صعودی را تشکیل می‌دهد که نشان‌دهنده ادامه روند صعودی بالقوه است.
  • الگوی C&H پس از یک رالی قوی، با پایین گرد (فنجان) و به دنبال آن یک تثبیت کوچکتر (دسته) شکل می گیرد.
  • با وجود پیش بینی صعودی، بیت کوین با شرایط نزولی کوتاه مدت مواجه است. FUD رسانه‌های اجتماعی و فروش‌های اخیر خطراتی را به همراه دارند.

همان‌گونه که پست زیر اظهار می‌دهد، بیتکوین یک الگوی ساختاری جام و دسته غول‌پیکر را شکل داده است. این الگو یک نشانه ادامه روند صعودی است که با فرم یک فنجان چای در نمودار مشخص می‌شود.

تشکیل الگوی جام و دسته

در ابتدا، قیمت کاهش می‌یابد و سپس به‌طور مداوم افزایش می‌یابد تا یک ته گرد تشکیل شود – فنجان. پس از فنجان، یک نگاه کوچکتر به سمت پایین انجام می‌شود – دسته. و بعد از دسته، قیمت با مداومت خود، روند صعودی را از سر می‌گیرد.

یکی از عوامل اساسی این است که متوسط متحرک (MA) به عنوان یک عامل حمایتی عمل کند – سرانجام MA200 روزانه (۱D MA200) یا متوسط متحرک ۵۰ هفته ای (۱W MA50) به این منظور تأمین کننده حمایت اساسی می‌باشد. در گذشته، متوسط متحرک ۲۰۰ روزه در طول دوره‌های بازار گاوی حمایت اولیه را می‌فراهمید.

منطقه حمایتی در ماه مارس ۲۰۲۳ به عنوان یک نقطه تقویت‌کننده به خوبی عمل کرد. در حالی که، میانگین متحرک ۵۰ روزه از آن زمان که در مارس ۲۰۲۳ شکست خورد، به عنوان یک سطح قوی حمایتی شناخته شده است.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

با فرض اینکه ما به عنوان معیار پشتیبانی ۱D MA200 را در نظر بگیریم و با تصمیم گیری در این سطح، می‌توان به مرحله بعدی توسعه پیش رفت و به بیت کوین کمک کرد تا به منطقه هدف ۳۰۰۰۰۰ دلار برسد. این خود نشان دهنده افزایش حدودی ۳۷۹.۳٪ نسبت به قیمت فعلی (۶۲.۳ هزار دلار) است.

شرایط نزولی کوتاه مدت

به هنگامی که بیت کوین در حال تجربه پیش بینی های صعودی است، با شرایط نزولی کوتاه مدت روبرو است. وجود تهدید ممکن به تنظیم مجدد سطح پشتیبانی ۶۰۰۰۰ دلاری را به دلیل عوامل مختلف نشان می دهد. به عنوان یک مثال، وجود ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) در پلتفرم های رسانه اجتماعی ممکن است تأثیر گذار باشد. همچنین، فروش گسترده اخیر ممکن است منجر به ایجاد احساسات منفی در بازار شود.

یک فنجان بیت کوین با الگوی دسته ممکن است نشان‌دهنده هدفی به ارزش ۱۰۰،۰۰۰ دلار باشد. اما در اینباره باید توجه داشته باشید که بازار کریپتو همواره پر از نوسانات و عدم پیش‌بینی ممکن است، بنابراین توصیه می‌شود که قبل از هر معامله، به دقت همه جوانب ممکن را مورد بررسی قرار دهید.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده