آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز بوبا BOBA چیست؟

ارز بوبا BOBA چیست؟

ارز بوبا BOBA چیست؟، رمز ارزی که امروز می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم ارز دیجیتال بوبا boba است. کارمزد معاملات بالا و سرعت تراکنش پایین در شبکه اتریوم به دلیل مشکل مقیاس پذیری می باشد. یکی از راهکارهای لایه ۲ اتریوم که باعث می شود مشکلات حاصل از مقیاس پذیری شبکه اتریوم حل شود، شبکه بوبا Boba Network می باشد.

در یک عبارت کوتاه می توان شبکه بوبا Boba Network را یک راه حل لایه ۲ معرفی نمود که کارمزد تراکنش را کاهش می دهد، قابلیت قراردادهای هوشمند را افزایش می دهد و توان عملیاتی تراکنش را بهبود می بخشد. کوین اصلی شبکه بوبا، BOBA است که به عنوان کوین حاکمیتی این شبکه معرفی می شود. در ادامه این مقاله به معرفی کامل ارز دیجیتال بوبا BOBA، شبکه بوبا Boba Network، عملکرد شبکه، ویژگی های آن و کیف پول های پشتیبانی کننده از رمز ارز بوبا خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال بوبا BOBA چیست؟

ارز دیجیتال بوبا BOBA چیست؟
ارز دیجیتال بوبا BOBA چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله خدمت شما کاربران عزیز زوم ارز بیان نمودیم، کوین بوبا BOBA، کوین ارائه شده شبکه بوبا یا Boba Network می باشد. از این کوین برای رای گیری در شبکه بوبا استفاده می شود. در واقع کاربران شبکه بوبا قادر خواهند بود به بهبود و توسعه پلتفرم رای دهند و همچنین می توانند با استیک کردن کوین های بوبا، پاداش دریافت کنند.

در واقع کوین بوبا برای پشتیبانی از شبکه ایجاد شد و کل عرضه آن ۵۰۰ میلیون کوین می باشد. توزیع این کوین به این صورت است که ۴۲ درصد از کل عرضه به صندوق خزانه شبکه بوبا، ۲۸ درصد به صورت ایردراپ برای دارندگان توکن (OMG)، ۲۰ درصد به تیم پروژه و ۱۰ درصد به سرمایه گذاران ارائه می شود. لازم به ذکر است که این کوین در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال لیست شده است که می توان از آنها برای خرید و فروش کوین بوبا BOBA استفاده نمود.


نیم نگاهی به کوین بوبا Boba Network

نام اختصاری BOBA
نوع ارز Coin
عرضه کل ۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰
مقدار در گردش ۱۵۸،۹۶۰،۸۴۷
وب سایت رسمی boba.network
بلاکچین اکسپلورر blockexplorer.boba.network

etherscan.io

پیج های ارتباطی رسمی docs.boba.network

twitter

سورس کد https://github.com/omgnetwork
وایت پیپر https://docs.boba.network/
آدرس قرارداد اتریوم 0x42bbfa2e77757c645eeaad1655e0911a7553efbc

معرفی شبکه بوبا Boba Network

معرفی شبکه بوبا Boba Network
معرفی شبکه بوبا Boba Network

شبکه بوبا Boba Network به عنوان یک راه حل لایه ۲ اتریوم معرفی می شود. بوبا از فناوری Optimistic Rollup استفاده می کند که در آن از یک قرارداد هوشمند برای انتقال داده های تراکنش از زنجیره اصلی اتریوم به شبکه لایه ۲ استفاده می کند. در واقع چندین تراکنش را جمع می کند، سپس آن را از طریق یک تراکنش به زنجیره اصلی ارسال می کند.

هدف شبکه بوبا گسترش امکانات قراردادهای هوشمند است که کارمزدهای بالای اتریوم را بهبود می بخشد. در واقع شبکه بوبا در نظر دارد تا یک لایه ۲ عملگرانه ایجاد نماید که اتریوم را توسعه دهد. بنابر این، با افزایش عملکرد و کارایی اتریوم، افراد بیشتری به اتریوم و فناوری بلاکچین دسترسی خواهند داشت.

علاوه بر مواردی که گفتیم، لازم به ذکر است که شبکه بوبا مبتنی بر کدهای راهکار لایه دوم Optimism می باشد. شبکه بوبا کارمزد تراکنش را کاهش می دهد و سرعت تراکنش ها را تا حدی نیز افزایش می دهد که می توان اینها را جزئی از ویژگی های شبکه دانست.


تاریخچه و بنیانگذاران شبکه بوبا Boba Network

تاریخچه و بنیانگذاران شبکه بوبا Boba Network
تاریخچه و بنیانگذاران شبکه بوبا Boba Network

شبکه بوبا توسط آلن چیو Alan Chiu در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. آلن چیو یک متخصص و کارآفرین برجسته در زمینه فناوری بلاکچین می باشد. وی به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Enya نیز شناخته می شود. چیو در ارتباط با سرمایه گذاری در استارتاپ های مختلف دارای تجارب بسیاری می باشد. قبل از اینکه به ساخت بوبا بپردازد، آلن از شرکای شرکت XSpeed Capital بوده است.

این فرد در رشته مهندسی برق و کامپیوتر در مقطع کارشناسی به تحصیل پرداخته است. همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت می باشد.


بررسی عملکرد شبکه بوبا Boba Network

بررسی عملکرد شبکه بوبا Boba Network
بررسی عملکرد شبکه بوبا Boba Network

شبکه بوبا Boba بر اساس کد Optimism توسعه یافته است، از این رو به روشی تقریبا مشابه Optimism کار می کند زیرا هر دو فناوری Optimistic Rollup را ارائه می دهند.

در Optimistic Rollup، نودهای شبکه خارج از زنجیره شبکه اتریوم به تایید تراکنش ها می پردازند و پس از تایید تراکنش ها، داده ها را به صورت نهایی در شبکه اتریوم به ثبت می رسانند. در راهکارهای لایه ۲ ثبت تراکنش ها در شبکه اتریوم کمی زمان بر می‌باشد و به طور معمول یک هفته طول می کشد. اما در شبکه بوبا اینگونه نیست و کاربران پس از چند ساعت قادر به برگرداندن دارایی های خود به شبکه اصلی اتریوم هستند.

شبکه بوبا از استخرهای نقدینگی برای انجام این کار استفاده می نماید. کاربران قادر به استیک کردن توکن های خود در استخرها هستند و می توانند با این کار پاداش دریافت کنند. استخرها شامل استخر نقدینگی لایه ۱ و استخر نقدینگی لایه ۲ می باشد. زمانی که کاربر در نظر دارد دارایی خود را از لایه ۲ به شبکه اتریوم برداشت و یا تبدیل نماید، شبکه بوبا از استخرهایی که نام بردیم استفاده نموده و دارایی را در شبکه اصلی به کاربر ارائه می دهد. همچنین لازم به ذکر است که کارمزد این تراکنش در قالب پاداش هایی برای تامین کنندگان نقدینگی استخرها واریز می شود.


معرفی ویژگی های بوبا نتورک Boba Network

معرفی ویژگی های بوبا نتورک Boba Network
معرفی ویژگی های بوبا نتورک Boba Network

در این قسمت از مقاله به معرفی ویژگی های شبکه بوبا Boba Network خواهیم پرداخت:

  1. کارمزد پایین تراکنش ها از جمله ویژگی های شبکه بوبا است. کارمزد تراکشن در شبکه اتریوم بیش از ۵۰ هزار دلار می باشد و در شبکه بوبا کمتر از این مقدار است.
  2. سرعت بالای تراکنش ها از دیگر ویژگی هایی می باشد که شبکه بوبا از آن برخوردار است. این شبکه تراکنش ها را بسیار سریعتر از شبکه اتریوم پردازش می نماید و این به این دلیل می باشد که داده ها را خارج از زنجیره پردازش نموده و پس از تایید آن را به زنجیره اصلی ارسال می کند.
  3. کاربران شبکه قادر خواهند بود با سپرده گذاری دارایی های خود هم در شبکه اتریوم و هم در شبکه بوبا به کسب درآمد بپردازند.
  4. در شبکه بوبا کاربران می توانند بسیار سریع دارایی های خود را به داخل یا خارج شبکه انتقال دهند.
  5. امنیت شبکه بوبا به دلیل اینکه یک راه حل لایه ۲ در اتریوم است، توسط شبکه اتریوم تامین می شود و از ایمنی بالایی برخوردار می باشد.
  6. کاربران می توانند دارایی های NFT خود را بین لایه ۱ و لایه ۲ به راحتی جابجا کرده و بفروشند.

معرفی سرویس های ارائه شده توسط شبکه بوبا

معرفی سرویس های ارائه شده توسط شبکه بوبا
معرفی سرویس های ارائه شده توسط شبکه بوبا

شبکه بوبا سرویس هایی را به کاربران خود ارائه داده است که شامل موارد زیر می باشد:

۱.مرورگر بلاکچین یا بلاکچین اکسپلورر

این سرویس کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از آن تراکنش های خود در شبکه بوبا را بررسی نمایند و به اطلاعات شبکه دسترسی پیدا کنند.

۲.ولت Wallet

این سرویس امکان مشاهده دارایی ها در شبکه اتریوم و شبکه بوبا را به کاربران ارائه می دهد. همچنین کاربران می توانند با استفاده از سرویس Bridge دارایی ها را به یکدیگر تبدیل نمایند.

۳.اِرن Earn

سرویس Earn کاربران را قادر می سازد تا با تامین نقدینگی در استخرهای نقدینگی شبکه بوبا پاداش دریافت نمایند. امکان سپرده گذاری دارایی ها هم در شبکه بوبا و هم در شبکه اتریوم وجود دارد که کاربران می توانند با این کار به کسب سود یا پاداش بپردازند.


بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال بوبا Boba

ارز دیجیتال بوبا Boba در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۴.۴۷۰۳ به بازار ارز های دیجیتال عرضه شد، این رمز ارز از زمان عرضه شدن تا تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۲۱ روند صعودی را تجربه کرده است و از این تاریخ دچار روند نزولی شده است.

ارز بوبا Boba در آخرین روز سال ۲۰۲۱ باسطح قیمت ۳.۰۶۶۴ سال جدید میلادی را آغاز کرد این رمز ارز از اغاز سال ۲۰۲۲ تا به امروز روند قیمتی نزولی را تجربه کرده است. حجم معاملات رمز ارز بوبا Boba در ۲۴ ساعت اخیر برابر است با ۱,۴۶۵,۱۰۱ دلار آمریکا. این رمز ارز در تاریخ ۲۰ فبریه ی ۲۰۲۰ با سطح قیمتی ۱.۴۱ دلار آمریکا به پایین ترین سطح قیمتی تاریخ خود رسیده است و در تاریخ ۲۵ نوامبر سال ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۷.۹۹ دلار به بالا ترین قیمت تاریخ خود خرید و فروش شده است.

همراهان عزیز شما می‌توانید با استفاده از تصویر زیر که نمودار قیمتی ارز بوبا Boba را از زمان عرضه شدن به دنیای ارز های دیجیتال تا به امروز را نمایش می‌دهد مطالعه کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.

بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال بوبا Boba
بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال بوبا Boba

خرید و فروش ارز دیجیتال بوبا Boba

خرید و فروش ارز دیجیتال بوبا Boba
خرید و فروش ارز دیجیتال بوبا Boba

اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال بوبا Boba را دارید باید در ابتدا در صرافی پشتیبان کننده ی ارز بوبا ثبت نام کرده و سپس به خرید و فروش این رمز ارز بپردازید، در زمان بررسی صرافی ارز دیجیتال به امنیت صرافی توجه فراوان داشته باشید.

متاسفانه کشور ما ایران تحریم است و ما ایرانی ها توانایی تبدیل تومان به ارز دیجیتال بوبا Boba را نداریم ولی اصلا نگران نباشید ما راه حل این مشکل را به شما آموزش می‌دهیم. شما باید در ابتدا در یکی از صرافی های داخلی اقدام به تبدیل تومان به یکی از استیبل کوین ها مانند تتر کرده و بعد از آن تتر های خود را در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز بوبا وارد کرده و تبدیل به رمز ارز بوبا Boba کنید.

همچنین برای فروش این رمز ارز باید در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba توکن های خود را به تتر تبدیل کرده و بعد تتر های خود را به یکی از صرافی های داخلی انتقال داده و تبدیل به تومان کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba

در قسمت قبل به آموزش خرید و فروش ارز بوبا Boba پرداختیم، در این قسمت به معرفی صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز می‌پردازیم توجه داشته باشید، صرافی را انتخاب کنید که از نظر امنیت مناسب باشد زیرا صرافی که امنیت آن مناسب نباشد احتمال کلاهبرداری و از دست رفتن سرمایه ی شما را زیاد می‌کند.

لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba عبارتند از:

همراهان عزیز ما تیم زوم ارز در این قسمت صرافی های پشتیبان کننده ی ارز بوبا Boba را برای شما عزیزان معرفی کرده ایم، اما صرافی های بیشتری از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند شما می‌توانید برای مطالعه ی لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و با سرچ نام این رمز ارز در صفحه ی این ارز وارد قسمت Market شده و لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز را مطالعه کنید.

نکته: اگر سوالی داشتید که در این مقاله به جواب سوالتان نرسیده اید اصلا نگران نباشید، شما می‌توانید در قسمت کامنت سوالتان را بپرسید ما در اسرع وقت به سوالتان پاسخ می‌دهیم.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال بوبا Boba

بعد از انتخاب صرافی مناسب و خرید ارز دیجیتال مورد نظر نوبت به نگهداری و ذخیره ی ارز های دیجیتال می‌رسد بهتر است در انتخاب کیف پول این نکته را در نظر بگیرید که کیف پول دیجیتالی را انتخاب کنید که از رمز ارز های گوناگونی پشتیبانی کند که شما قادر باشید به علاوه ی رمز ارز مورد نظر ارز های گوناگون دیگری را بتوانید ذخیره کنید.

در حال حاضر فقط کیف پول نرم افزاری سیف پل از ارز دیجیتال بوبا Boba پشتیبانی می‌کند کیف پول سیف پل یکی از معروف ترین و محبوب ترین کیف پول های نرم افزاری دنیای ارز های دیجیتال است، کیف پول سیف پل دارای رابط کاربری مناسبی است که کاربران اعم از حرفه ای و مبتدی بتوانند بدون نیاز به اطلاعات قبلی با این کیف پول نرم افزاری کار کنند کیف پول سیف پل از سیستم عامل های موبایلی مانند اندروید و ios پشتبیانی می‌کند.


بررسی آینده ارز دیجیتال بوبا BOBA

بررسی آینده ارز دیجیتال بوبا BOBA
بررسی آینده ارز دیجیتال بوبا BOBA

به طور کلی می توان گفت عوامل گوناگونی می تواند در آینده رمز ارز بوبا تاثیر بگذارد. برای مثال رشد و توسعه پلتفرم ارائه دهنده آن در آینده یکی از آن عوامل است. همچنین اهداف رمز ارز برای آینده و میزان تلاش برای دسترسی به آن نیز بی تاثیر نیست.

بوبا نتورک یا شبکه بوبا همانطور که گفتیم یک راه حل لایه ۲ اتریوم است که در کنار رشد اتریوم توسعه می یابد. همانطور که اتریوم به آرامی نقاط ضعف و مشکلات ظاهری خود را آشکار می کند، شبکه بوبا نیاز بیشتری پیدا می کند و از این رو به طور گسترده پذیرفته می شود و می تواند به رشد پلتفرم کمک نماید و آینده خوبی را رقم بزند.


کلام پایانی درباره ی ارز بوبا BOBA چیست؟

در این مقاله به معرفی رمز ارز بوبا Boba و شبکه بوبا Boba Network پرداختیم. بوبا، کوین ارائه شده شبکه بوبا یا Boba Network می باشد. از این کوین برای رای گیری در شبکه بوبا استفاده می شود. شبکه بوبا به عنوان یک راه حل لایه ۲ اتریوم معرفی می شود و از فناوری Optimistic Rollup استفاده می کند. سرعت بالای تراکنش و کارمزدهای پایین ان از جمله ویژگی های شبکه بوبا به شمار می رود. شما می توانید از کیف پول های نام برده شده در این مقاله برای ذخیره سازی رمز ارز بوبا BOBA استفاده نمایید. امیدواریم که تا پایان این مقاله اطلاعات کافی را دریافت کرده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز بوبا BOBA چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده