آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز بیت تورنت چیست؟ | آینده ارز بیت تورنت

ارز بیت تورنت BTT چیست؟

ارز دیجیتال بیت تورنت (BitTorrent) چیست ؟ برای اینکه با ارز دیجیتال بیت تورنت آشنایی پیدا کنید کافیست تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید . همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال امروز در میان کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار هستند . به همین دلیل برای خرید ارز دیجیتال بیت تورنت و سایر رمز ارزها نیاز است تا قبل از آن اطلاعاتی کسب نمایید . این مقاله می تواند در شناخت ارز دیجیتال بیت تورنت و نحوه خرید و فروش و ذخیره سازی این ارز دیجتال به شما کمک کند . همچنین اگر قصد خرید این رمز ارز را دارید ما اطلاعاتی در ارتباط با روند قیمت این ارز دیجیتال در اختیار شما خواهیم گذاشت .

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال بیت تورنت BTTOLD و کیف پول های ارز  BTTOLD را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای بیت تورنت در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت بیت تورنت | قیمت BTTOLD) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست؟

ارز دیجیتال بیت تورنت ( BitTorrent ) چیست ؟
ارز دیجیتال بیت تورنت ( BitTorrent )

در ابتدای این مقاله قصد داریم تا نگاهی به پلتفرم رمز ارز بیت تورنت بیاندازیم . BitTorrent یک پلتفرم محبوب برای به اشتراک گذاری فایلها و نظیربه نظیر یا P2P است که درسالهای اخیر به طور گسترده ای غیرمتمرکز شده است .

BitTorrent در ژانویه سال ۲۰۰۱ منتشر شد و در جولای ۲۰۱۸ توسط پلتفرم بلاکچین TRON خریداری شد . از زمان خریداری ، BitTorrent ابزارهای جدیدی را با یک ارز دیجیتال بومی یعنی BTT اضافه کرده است . BTT رمز ارز پلتفرم BitTORRENT است که با استفاده از استاندارد TRC-10 در بلاکچین TRON راه اندازی شد .

طبق بررسی های انجام شده ، BitTorrent در حال حاضر بزرگترین پروتکل ارتباطات غیرمتمرکز P2P در جهان است .


نگاهی به تاریخچه ارز دیجیتال بیت تورنت ( BitTorrent )

تاریخچه ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent
تاریخچه ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent

همانطور که در بحث قبلی گفتیم BTT توکن بومی پلتفرم بیت تورنت است که در اوایل سال ۲۰۱۹ توسط بنیاد BitTorrent در بلاکچین ترون راه اندازی شد . BTT برای اولین بار در صرافی بایننس عرضه شد .

BitTorrent در جولای ۲۰۱۹ BitTorrent Speed را معرفی کرد که با پاداش دادن BTT به کاربران انگیزه می دهد تا پرونده های خود را دسته بندی کنند و سرعت بارگیری را افزایش می دهد .

در سال ۲۰۱۹ ، BitTorrent ادعا کرد که در ۱۳۸ کشور دارای ۱۰۰ میلیون کاربر است و آن را به عنوان بهترین سرویس در آن زمان در جهان معرفی کرده است .


بنیان گذاران ارز دیجیتال بیت تورنت  

بنیان گذاران ارز دیجیتال بیت تورنت ( BitTorrent )  
بنیان گذاران ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent

بیت تورنت در اصل حاصل ایده Bram Cohen است . برام یک توسعه دهنده و کار آفرین می باشد که ازآن زمان به بعد در عرصه ارزهای رمز پایه بسیار شناخته شده است .پلتفرم بیت تورنت چندین جنگ حقوقی را شاهد بوده است همچنین کوهن معتقد است که این قانون باعث کپی برداری از قوانین کپی رایت نمی شود که به کاربران اجازه می دهد فایل هایی مانند موسیقی و فیلم را بین خود به اشتراک بگذارند .در سال ۲۰۱۸ ، TRON خرید بیت تورنت را به پایان رساند و بیت تورنت را تحت کنترل Justin Sun قرار داد .


عملکرد ارز دیجیتال بیت تورنت چگونه است؟

عملکرد ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent
بررسی عملکرد ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent

در مطالب قبلی گفته شد که ارز دیجیتال بیت تورنت در بالای پروتکل ترون به عنوان یک رمز ارز TRC-10 ساخته شده است .

در اکوسیستم بیت تورنت ، افراد می توانند به عنوان درخواست کنندگان خدمات یا ارائه دهندگان خدمات عمل کنند. همچنین یک متقاضی می تواند ، BTT را در ازای منابعی همانند پهنای باند برای دریافت محتوا ، فضای ذخیره سازی برای پشتیبان گیری از راه دور و یا خدمات غیر متمرکز به ارائه دهنده خدمات ارائه دهد .

طبق وایت پیپر این ارز دیجیتال ، بلاکچین ترون نقش اساسی در پردازش معاملات BTT دارد . بیت تورنت از یک روش خارج از زنجیره برای تسویه معاملات در جایی که انتقال رمز ارزها بین قسمت های خصوصی و بلاکچین ترون انجام می شود ، استفاده می کند . کانال های پرداخت قبل از تسویه حساب و ضبط در بلاکچین ترون باز می شوند .


ویژگی های ارز دیجیتال بیت تورنت

ویژگی های ارز دیجیتال بیت تورنت ( BitTorrent )
ویژگی های ارز دیجیتال بیت تورنت ( BitTorrent )

با کمک توکن های BTT ، بارگیری ها و شبکه های سریعتری وجود خواهد داشت . توکن های BTT توسط بلاکچین ترون پشتیبانی می شود . به همین دلیل بررسی شده است که دارای ویژگی های سازگاری با استاندارد TRC-10 است .

همانطور که گفتیم پلتفرم بیت تورنت بزرگترین شبکه P2P غیرمتمرکز در جهان است . هدف این است که کل پلتفرم ، اشتراک محتوای خود را توکن کند .

از دیگر ویژگی های BTT این است که به عنوان یک سرویس غیرمتمرکز تحویل محتوا عمل می کند که به متقاضیان خدمات این امکان را می دهد تا پیشنهادات خود را تبلیغ کنند و برای پهنای باند ، BTT را پرداخت کنند تا محتوای خاصی را دریافت کنند .

این سرویس همچنین به عنوان یک سرویس ذخیره سازی عمل می کند تا درخواست کنندگان خدمات را قادر به پرداخت هزینه ذخیره سازی به مرور زمان کنید . همچنین به آنها امکان می دهد در ازای دریافت هزینه ، داده های ذخیره شده را از ارائه دهندگان خدمات بارگیری کنند .


روند قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت 

در زمان نگارش این مقاله میزان قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت برابر با ۰.۰۰۱۲۴۶ دلار است و حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت برابر با ۱۷۲،۴۶۳،۸۸۶ می باشد . رمز ارز بیت تورنت در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۰۵% افزایش یافته است .

در حال حاضر این ارز دیجیتال در رتبه ۶۰ در سایت CoinMarketCap قرار دارد . در ادامه مطالب شما نمودار این ارز دیجیتال را از سال ۲۰۱۹ تا اکنون مشاهده خواهید کرد . این نمودار نشان می دهد که ارز دیجیتال بیت تورنت در فوریه ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

روند قیمتی ارز دیجیتال بیت تورنت BTT
روند قیمتی ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

چگونه ارز دیجیتال بیت تورنت را خرید و فروش نماییم ؟

خرید و فروش ارزدیجیتال بیت تورنت BTT
خرید و فروش ارزدیجیتال بیت تورنت BTT

اگر تجربه انجام معاملات در حوزه ی رمز ارزها را داشته باشید می دانید که برای خرید و فروش و یا سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال می توانید از طریق صرافی ها اقدام کنید . در واقع صرافی هایی بسیاری هستند که در حوزه ی رمز ارزها فعالیت می کنند . شما می توانید با انتخاب صرافی های دیجیتالی  پشتیبان کننده رمز ارز بیت تورنت اقدام به خرید و فروش این رمز ارز کنید . اگر از قبل در صرافی تراکنشی انجام نداده باشید می توانید با ثبت نام و احراز هویت در آن صرافی رمز ارز بیت تورنت را خریداری نمایید و یا به فروش برسانید . در ادامه مطالب می توانید با صرافی های پشتییبان کننده ارز دیجیتال بیت تورنت آشنا شوید .


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال BitTorrent

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال BitTorrent
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال BitTorrent

همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفتیم برای خرید و فروش ارزدیجیتال بیت تورنت می توانید از طریق صرافی ها اقدام کنید . در حال حاضر صرافی هایی همچون بایننس ، هیوبی گلوبال ، HBTC ، OKEx و Biki قادر خواهند بود در ارتباط با ارز دیجیتال بیت تورنت خدماتی از قبیل خرید و فروش این رمز ارز به شما ارائه دهند .

۱.صرافی Binance : این صرافی از معروفترین صرافی ها در حوزه ی ارزهای دیجیتال است که حجم معاملاتی بسیاری را دارا می باشد . همچنین از تعداد بیشماری از رمز ارزها پشتیبانی می کند .

۲.صرافی Huobi Global : صرافی هیوبی گلوبال علاوه بر رمز ارز بیت تورنت از رمز ارزهایی همچون بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین ، ایاس ، کاردانو و … پشتیبانی می کند .

۳.صرافی HBTC : این صرافی توسط James Ju تاسیس شد که این فرد مدیرسابق هیوبیی گلوبال نیز بوده است . این پلتفرم می تواند همزمان میلیون ها معامله را انجام دهد .

۴.صرافی OKEx : صرافی اوکی اکسچنج از صرافی های آنلاینی می باشد که در حوزه ی ارزهای دیجیتال بسیار توسعه یافته است .

۵.صرافی Biki : یک صرافی متمرکز است که یک بستر دارایی دیجیتال برای معامله بیش از ۱۵۰ ارز رمز پایه و ۲۸۰ جفت معاملاتی فراهم می کند .


ارز دیجیتال بیت تورنت ( BitTorrent ) در چه کیف پول هایی ذخیره می شود ؟

کیف پول های ارز دیجیتال بیت تورنت
کیف پول های ارز دیجیتال بیت تورنت

پس از خریداری ارز دیجیتال بیت تورنت شما نیازمند آن هستید تا رمز ارز خود را در کیف پول دیجیتالی ذخیره نمایید . در ادامه مطالب شما با کیف پول های ارز دیجیتال بیت تورنت آشنا خواهید شد .

۱.TRON Android Wallet : همانطور که از اسم این کیف پول پیداست می توان گفت این کیف پول از جمله کیف پول های موبایلی است که برای سیستم عامل های اندروید در دسترس می باشد . همچنین این کیف پول از امنیت بالایی برخوردار است .

۲.TRON Web Wallet : یک کیف پول آنلاین است که امکان دسترسی سریع به رمز ارز BTT را می دهد . در این کیف پول اطلاعاتی در ارتباط با معاملات ، مانده حساب و … در اختیار شما خواهد بود .

۳.TRON Chrome Extension Wallet : طبق بررسی های انجام شده از بهترین کیف پول های بیت تورنت در سال ۲۰۲۰ به شمار می رود . همانطور که از نامش پیداست برای مرورگر کروم در دسترس است . بارگیری و نصب این کیف پول بسیار سریع و آسان است .

۴.TRON ios Wallet : این کیف پول مخصوص کاربران آیفون است و توسط بنیاد TRON پشتیبانی می شود . این کیف پول یکی از ساده ترین رابط های کاربری را ارئه می دهد .

۵.Atomic Wallet : کیف پول اتمیک از چند رمز ارز پشتیبانی میی کند و به دلیل پشتیبانی از بیت کوین ، اتریوم ، ترون ، بیت تورنت و بسیاری از موارد دیگر شناخته شده است . این کیف پول همانند بسیاری از کیف پول ها دارای امنیت بالایی می باشد .

۶.Trust Wallet : یک اپلیکیشنن تلفن همراه می باشد که با تمرکز بر سادگی طراحی شده است که شما را قادر می سازد تا ارزهای دیجیتال را در بلاکچین اتریوم ارسال ، دریافت و ذخیره نمایید .

۷.Coinomi Wallet : یکی از قدیمی ترین کیف پول های رمز ارزهای چند زنجیره ای و چند پلتفرمی است که بیش از ۲.۵ میلیون کاربر به آن اعتماد دارند . این کیف پول استانداردهای امنیتی را نیز پیاده سازی می کند .

۸.Math Wallet : این کیف پول متعلق به شرکت Metashares است . کاربران می توانند به راحتی این کیف پول را ایجاد کنند و ارزهای دیجیتال خود را ارسال و دریافت کنند .

۹.Sato Wallet : کیف پول ساتو نه تنها از بیش از ۶۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند بلکه توانایی ذخیره سازی ، تراکنش سریع ، قابلیت تعویض خودکار و امنیت شگفت انگیز را دارا می باشد .


آیا ارز دیجیتال بیت تورنت استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال بیت تورنت ( BitTorrent ) استخراج می شود ؟
استخراج ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent

در مباحث قبلی این مقاله گفتیم که توکن BTT از استاندارد TRC-20 استفاده می کند . این ارز دیجیتال مبتنی بر الگوریتم DPoS است . الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده یا DPoS از جمله سیستم های رای دهی دموکراتیک است . در واقع سیستم هایی که از این الگوریتم استفاده می کنند نسبت به سیستم های دیگر دارای مقیاس پذیری بالاتری می باشد .

ارز دیجیتال بیت تورنت قابلیت استخراج را دارا نمی باشد زیرا همانطور که گفتیم مبتنی بر الگوریتم DPoS است . با توجه به مباحث گفته می توان گفت رمز ارزهایی قابلیت استخراج را دارا می باشند که از الگوریتم اثبات کار یا PoW  در ساختار خود استفاده کنند .


آینده ارز دیجیتال بیت تورنت چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent
آینده ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent

برای اینکه روند قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت را در آینده بتوانیم بهتر پیش بینی کنیم در ابتدا باید روندی که این ارز دیجیتال در گذشته پیموده است را بررسی نماییم .

بیت تورنت از زمان ورود به بازار ارزهای دیجیتال یک سال سخت را پیموده است . رمز ارز بیت تورنت در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۹ ، در سایت CoinMarketCap با ارزش ۰.۰۰۰۴ دلار معامله شد . با این حال بعد از آن در ماه فوریه شروع بسیار خوبی را آغاز کرد .

با نزولی بودن بازار ، BTT در آغاز ژانویه ۲۰۲۰ معاملات خود را در ۰.۰۰۰۲ دلار ادامه داد . ارز دیجیتال بیت تورنت تا اواسط فوریه به ۰.۰۰۰۵ دلار صعود کرد و پس از آن به طرز تکان دهنده ای به ۰.۰۰۰۱۳ دلار کاهش یافت .

اگر بازار و کاربران از BTT پشتیبانی کنند ، ممکن است قیمت به اوج جدیدتر برسد . بیت تورنت ممکن است با تغییرات خاص در طول سال در ۰.۰۱ دلار ثابت بماند . در پایان سال ۲۰۲۲ ، BTT ممکن است با ۰.۱ دلار معامله شود .

بیت تورنت آینده خوبی را دارد . سیستم عامل های برجسته OTT ممکن است تا سال های آینده با بیت تورنت همکاری کنند زیرا امنیت محتوای آن را تضمین می کند . BTT ممکن است با Spotify نیزهمکاری کند و آینده چشمگیری را رقم بزند.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت تورنت BTT
اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

سخن پایانی

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما را با ارز دیجیتال بیت تورنت آشنا نماییم و عملکرد و ویژگی های این رمز ارز را بررسی نمودیم . پلتفرم بیت تورنت از جمله پلتفرم های محبوب برای به اشتراک گذاری فایل ها به صورت نظیر به نظیر می باشد . BTT توکن بومی ارز دیجیتال بیت تورنت می باشد که توسط این پلتفرم ارائه شده است . پیش بینی می شود که اگر این رمز ارز با سیستم عامل های در حال توسعه همکاری کند بتواند آینده خوبی را داشته باشد . برای اینکه شما بتوانید این رمز ارز را خریداری نمایید و اقدام به سرمایه گذاری کنید می توانید با مراجعه به صرافی ها رمز ارز بیت تورنت را به دست آورید . لازم به ذکر است بیت تورنت در حال حاضر بزرگترین پروتکل ارتباطات غیرمتمرکز و نظیر به نظیر در جهان است .

ممنون از اینکه تا پایان “ارز بیت تورنت” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
21 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه
2 سال قبل

تشکر

علیرضا
2 سال قبل

ارز BTT را در کدام صراففی میشه به تتر تبدیل کرد؟

محسن
2 سال قبل

بیت تورنت خرید کردم آیا نگهش دارم

مهدی
3 سال قبل

ارز btt شروع افزایش قیمت خود را است؟

پویا
3 سال قبل

ارز btt توان رسیدن دوباره به ath خود را دارد یا خیر؟

حسن
3 سال قبل

کیف پولی که این ارز را بتوانم داخل آن هولو کنم چیست؟

Nima
پاسخ به  حسن
2 سال قبل

تراست ولت

ارسلان
3 سال قبل

من ارز بیت تورنت از صرافی ارزجو خریده ام چون کیف پولی خودش از ارز ترون وبیت تورنت پشتیبانی نمیکرد به آدرس کیف پولی ترون صرافی نوبیتکس که والت پشتیبانی کننده ارز ترون دارد فرستاده شده است بنظر شما آدرس صحیح معرفی کرده ام یا خیر ؟؟؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

تیم محتوا
پاسخ به  ارسلان
3 سال قبل

شما برای دریافت باید ادرس خود ارز بیت تورنت در نوبیتکس را ارائه می دادید

سجاد
پاسخ به  تیم محتوا
2 سال قبل

سلام
ببخشید میشه کمک کنید با رمز ارزها آشنا بشم

تیم محتوا
پاسخ به  سجاد
2 سال قبل

سلام دوست عزیز روی این لینک کلیک کنید و مطالب رو مطالعه کنید جواب سوالتون رو میگیرید اگر باز هم سوالی بود در خدمتم

پویا
3 سال قبل

تا کی btt سقف قبلیش را می زنه ؟

شاهسون
3 سال قبل

تحلیل جدید btt را کجا بخونم یا ببینم ؟

سینا
3 سال قبل

btt را میانگین کم کنیم خوبه؟

فریبا
3 سال قبل

btt را برای سرمایه گذاری ۵ ساله بخرم؟

فریبا
3 سال قبل

ممنون که اینقدر روان توضیح دادید.

مژگان
3 سال قبل

کدوم صرافی را برای btt پیشنهادی کنید؟

هانیه
3 سال قبل

چگونه ارز btt بخرم؟

لیدا
3 سال قبل

امنیت پروژه btt چگونه است؟

مهدا
3 سال قبل

اهداف ارزر بیت تونت چی است؟

مسلم
3 سال قبل

ارز btt را از کجا بخرم!

آخرین مقالات منتشر شده