آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز سیویک چیست؟ | آینده ارز سیویک

ارز سیویک CVC چیست؟

ارز CVC ، در جامعه ی امروزی که به سرعت در حال گسترش است ، ارزهای دیجیتال از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار هستند . اگر تجربه ی انجام معاملات در حوزه ی ارزهای دیجیتال را داشته باشید ، می دانید که هر کدام از این رمز ارزها ویژگی منحصر به فرد خود را دارا می باشند و عملکرد هرکدام متفاوت می باشد . در واقع شما برای خریداری ارزهای دیجیتال نیاز است تا با آنها آشنایی اندکی پیدا کنید . پیشنهاد می شود با مطالعه مقالات گوناگون در زمینه رمز ارزها با ارزهای دیجیتال آشنایی پیدا کنید و سپس اقدام به خرید آن نمایید . در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از این رمز ارزها آشنا کنیم . در ادامه مطالب شما با ارز سیویک  ( Civic ) آشنا خواهیم شد . در این مقاله به شرح این رمز ارز ، تاریخچه و بنیان گذاران آن می پردازیم . و در ادامه به شما خواهیم گفت که این ارز دیجیتال از چه ویژگی هایی برخوردار است و از کجا می توانید این رمز ارز را خریداری نمایید . پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .


ارز دیجیتال سیویک چیست؟

ارز دیجیتال سیویک ( Civic ) چیست ؟
ارز دیجیتال سیویک ( Civic )

اگر شما آشنایی اندکی در حوزه ی ارزهای دیجیتال داشته باشید ، می دانید که هر کدام از ساختار متفاوتی برخوردار هستند . در واقع می توان گفت عملکرد هرکدام متفاوت می باشد . ارز دیجیتال سیویک ( Civic ) یک پروتکل مبتنی بر بلاک چین است که راه حلی را برای مدیریت هویت شخصی ارائه می دهد . به عبارت دیگر می توان گفت این رمز ارز ، ابزارهای لازم برای کنترل و محافظت از اطلاعات شخصی را در اختیار مشاغل و افراد قرار می دهد .

به بیان ساده تر می توان گفت این پلتفرم در مورد تایید هویت با کنترل بیشتر کاربران بر داده های شخصی آنها طراحی شده است ، و به کاربران امکان دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات را بدون نیاز به تجاوز بیش از حد به اطلاعات شخصی می دهد .

راه حل تایید هویت ارز سیویک ،  از یک فناوری برای به کاربردن هویت در زمان واقعی استفاده می کند و برای اشتراک اطلاعات با  سیویک  ، پس از اینکه از کاربر اجازه گرفت ، استفاده می شود .

برخلاف برخی دیگر از خدمات مدیریت هویت ، کاربران سیویک تمام داده های حساس خود را در دستگاه تلفن همراه خود ذخیره می کنند . کاربران می توانند با ارئه یک امضای بیومتریک از طریق برنامه Civic اجازه به اشتراک گذاری داده های شخصی خاص را بدهند .

اکوسیستم Civic توسط یک توکن کاربردی منحصر به فرد شناخته می شود که به توکن Civic(CVC) معروف است . این توکن برای تسویه معاملات مربوط به هویت بین شرکت کنندگان سیویک مثل معاملات بین مشتری و ارائه دهنده خدمات ، استفاده می شود .کاربران می توانند برای انجام کارهای مختلف از جمله ثبت نام در یک سرویس از طریق سیستم عامل یا معرفی کاربران جدید ، توکن CVC را به دست آورند در حالی که اعتبار سنج ها می توانند CVC ها را برای تایید اسناد برای ارائه دهندگان خدمات به دست آورند .

خوب تا اینجای مقاله انتظار می رود که با این رمز ارز و کاربردهای آن آشنا شده باشید ، در قسمت بعدی مقاله قصد داریم تا شما را با تاریخچه و بنیان گذاران این ارز دیجیتال آشنا کنیم .


تاریخچه  و بنیان گذاران ارز دیجیتال CVC

تاریخچه  و بنیان گذاران ارز دیجیتال سیویک ( Civic )
تاریخچه  و بنیان گذاران ارز دیجیتال سیویک ( Civic )

در این قسمت از مقاله شما با تاریخچه و بنیان گذارن این رمز ارز آشنا خواهید شد . این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۵ توسط لینگهام ( Lingham ) و جاناتا اسمیت ( Jonathan Smith ) پایه گذاری شد . وینی لینگهام یک کار آفرین می باشد که در سال ۲۰۱۶ در یک برنامه تلویزیونی به نام Shark Tank در آفریقای جنوبی ظاهر شد و چندین شرکت برجسته از جمله یک صندوق سرمایه گذاری مستقر در آفریقای جنوبی را تاسیس کرده است . لینگهام مدیر عامل شرکت Civic نیز می باشد .

جاناتان اسمیت مدیر کنونی سیستم عامل است و بیش از ۱۵ سال تجربه در صنعت بانکداری دارد . اسمیت پیش از Civic ، نقش های مختلف مدیریتی را درشرکت های برجسته داشته است . علاوه بر بنیان گذاران ، تیمسیویک تعداد زیادی از افراد بسیار موفق را شامل می شود ، از جمله COO Chris Hart که دو دهه تجربه در امور مالی ارشد دارد.

پس از اینکه با بنیان گذاران این ارز دیجیتال آشنا شدیم در ادامه مطالب قصد داریم تا شما را با ویژگی های این رمز ارز آشنا کنیم .


ویژگی های ارز دیجیتال CVC

ویژگی های ارز دیجیتال سیویک ( Civic )
ویژگی های ارز دیجیتال سیویک ( Civic )

در این بخش از مقاله می خواهیم شما را با ویژگی های این ارز دیجیتال آشنا کنیم. به عبارت دیگر می خواهیم به شما بگوییم چه ویژگی هایی این ارز دیجیتال را منحصر به فرد ساخته است. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، ارز سیویک  برای سهولت تایید هویت کاربران  و ارائه دهندگان خدمات در حالی که کنترل کامل اطلاعات شخصی آنها را بر عهده دارد ، ساخته شده است . این ارز دیجیتال به مشاغل اجازه می دهد تا با استفاده از سیستم تایید هویت هوش مصنوعی خود ، سریعتر کاربران را شناسایی کند و در صورت بازبینی کاربران ، به مشاغل کمک می کند تا کلاهبرداری را کاهش دهند و با قوانین AML و قوانین OFAC مطابقت داشته باشند .

پس از اینکه ویژگی های این رمز ارز را بررسی کردیم ، در قسمت بعدی مقاله می خواهیم شما را با عملکرد این رمز ارز آشنا کنیم .


عملکرد ارز دیجیتال CVC

عملکرد ارز دیجیتال Civic
بررسی عملکرد ارز دیجیتال Civic

به طور کلی می توان گفت شبکه این ارز دیجیتال مبتنی بر سه نهاد می باشد که این سه نهاد بسیار متفاوت از هم می باشند ، اما در عین حال وابسته به هم هستند . این سه نهاد شامل :

۱.کاربران

۲.ارائه دهندگان خدمات

۳.اعتبارسنج ها می باشد .

در اینجا منظور از کاربران کسانی می باشند که تمایل دارند از پروتکل به منظور ثبت هویت استفاده کنند . در واقع ارز دیجیتال سیویک با استفاده از اپلیکیشنی به اسم Secure Identity منجر به آسان شدن آن می شود . و مسئولیت تایید صحت هویت در بلاکچین بر عهده اعتبار سنج ها می باشد . زمانی که شما می خواهید اطلاعات شخصی خود را به یک سیستم ارائه دهید ، اطلاعات مربوط را از طریق اپلیکیشینی که گفتیم به یک قرارداد اعتبار سنجی ارائه می دهید . و پس از اینکه اعتبار سنجان تاییدیه اطلاعات را دریافت کردند ، آن را در داخل شبکه ترکیب می کنند . برای اینکه تاییدیه اطلاعات دریافت شود ، اعتبار سنجان نیاز دارند تا اطلاعات شخصی را با منابع دیگر مقایسه کنند .

در ادامه مطالب می خواهیم بدانیم که اپلیکشنی که در بالا نام بردیم چیست و چه عملکردی دارد .

اپلیکیشن Secure Identity چیست؟

شما برای اینکه بتوانید با این ارز دیجیتال کار کنید ، نیازمند این اپلیکیشن هستید . شما قادر خواهید بود این اپلیکیشن را هم برای موبایل و هم در نسخه وب تهیه نمایید . شما می توانید پس از اینکه اطلاعات هویتی خود را کامل وارد کردید ، از این اپلیکیشن استفاده کننید .

ایین اپلیکیشن این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از یک کلید خصوصی ، اطلاعات شخصی را رمزگذاری کنید . این رمزگذاری به عنوان واسطه ایی  بین رمز ارز سیویک و کاربران می باشد که در صورت عدم رضایت کاربر ، ارز سیویک به اطلاعات شما دسترسی نخواهد داشت .

تا اینجای مطالب شما را با عملکرد این ارز دیجیتال آشنا کردیم . در ادامه قصد داریم به شرح پروژه های این رمز ارز بپردازیم.


سایر پروژه های Civic

سایر پروژه های Civic
بررسی سایر پروژه های Civic

از دسامبر سال ۲۰۲۰ ، سیویک دو محصول را ارئه داد . که در ادامه مطالب ما این دو محصول را برای شما آورده ایم .

۱.کیف پول Civic :

کیف پول سیویک یک کیف پول موبایلی است که می تواند برای ذخیره تعداد معدودی از ارزهای دیجیتال معروف مانند بیت کوین ، اتریوم و USDC مورد استفاده قرار می گیرد . این اپلیکیشن به عنوان یک راه حل مدیریت هویت دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد و از طرح بیمه یک میلیون دلاری بیت کوین که توسط Coincover ارائه شده ، بهره مند می شود .

۲.Health Key :

این محصول دومین پروژه و جدیدترین محصول سیویک می باشد . این یک برنامه می باشد که به کارفرمایان اجازه می دهد تا وضعیت ایمنی کارکنان را به طور مطمئن بررسی کند ، تا اطمینان حاصل کنند که آنها از سلامت کافی برخوردار هستند . این امر بدون به خطر انداختن حریم خصوصی کارمند محقق می شود .

حالا که به طور کامل با این رمز ارز و سایر پروژه های آن آشنا شدیم ، می خواهیم بدانیم که امنیت شبکه سیویک به چه صورت است .


امنیت شبکه سیویک ( Civic )

امنیت شبکه سیویک ( Civic )
امنیت شبکه سیویک ( Civic )

در این قسمت از مقاله قصد داریم بدانیم که امنیت این شبکه به چه صورت است . همانطور که گفتیم سیویک توسط توکن کاربردی CVC شناخته می شود . به عنوان یک توکن با استاندارد ERC-20 ، CVC توسط بلاکچین اتریوم پشتیبانی می شود که به نظر می رسد یکی از غیرمتمرکزترین و ایمن ترین شبکه های اثبات کار یا POW در استفاده فعلی است.

با گذشت زمان ، اتریوم با راه اندازی اتریوم ۲.۰ به تدریج به الگوریتم اثبات سهام یا POS تبدیل می شود . پس از تکمیل ، توکن CVC و معاملات مربوطه توسط شبکه ای از نودها امن می شوند .

پس از اینکه شناخت کاملی از این رمز ارز پیدا کردیم ، نیاز است تا شما با روند قیمت این رمز ارز نیز آشنا شوید .


روند قیمت ارز دیجیتال CVC

در حال حاضر و به هنگام نگارش این مقاله قیمت این رمز ارز برابر با ۰.۴۳۰۹۲۴۷ دلار است و حجم معاملات روزانه برابر با ۷۹،۱۵۷،۰۱۰ دلار می باشد . ارز دیجیتال سیویک در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲.۲۹% کاهش یافته است . در حال حاضر این ارز دیجیتال در سایت CoinMaketCap در رتبه ۱۱۴ قرار دارد . در ادامه مطالب شما روند قیمت این ارز دیجیتال را ازاواسط سال ۲۰۱۷ تا اکنون مشاهده می کنید .

روند قیمت ارز دیجیتال Civic
روند قیمتی ارز دیجیتال Civic

همانطور که در نمودار مشاهده می شود ، این ارز دیجیتال در دسامبر سال ۲۰۱۷ به ATH خود رسیده است و پس از یک کاهش قیمت روند ثابتی را طی کرده است .


کیف پول های ارز دیجیتال CVC

کیف پول های ارز دیجیتال سیویک ( Civic )
کیف پول های ارز دیجیتال سیویک ( Civic )

در این قسمت پس از خریداری ارز مورد نظر خود ، شما نیازمند جایی هستید تا ارز مورد نظر خود را ذخیره نمایید . برای ذخیره سازی ارز خود شما می توانید از کیف پول های دیجیتالی استفاده کنید . کیف پول های ارز دیجیتال در انواع سخت افزاری، نرم افزاری ، تحت وب  و کاغذی وجود دارند که همه ی این کیف پول ها از امنیت بالایی برخوردار هستند . در واقع شما می توانید با خرید کیف پول های سخت افزاری و یا نصب کیف پول های نرم افزاری اقدام به ذخیره سازی ارز مورد نظر خود کنید .

در این قسمت از مقاله ما تعدادی از کیف پول هایی که می توانید ارز سیویک خود را ذخیره نمایید برای شما آورده ایم .

کیف پول های ارز دیجیتال Civic :

1.کیف پول لجر ( Ledger ) :

این کیف پول یک کیف پول سخت افزاری می باشد که از توکن های با استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند و از امنیت بالایی برخوردار است .

۲.کیف پول ترزور ( Trezor ) :

این کیف پول نیز یک کیف پول سخت افزاری می باشد و در دو مدل Trezor T و Trezor One موجود می باشد .

۳.کیف پول Keep Key :

این کیف پول نیز یک کیف پول سخت افزاری است .

۴.کیف پول Coinomi :

این کیف پول یک کیف پول نرم افزاری است و در عین حال از امنیت بالایی برخوردار می باشد .

۵.کیف پول Exadus :

این نیز یک کیف پول نرم افزاری است و از توکن های با استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند .

۶.کیف پول MyEther :

این کیف پول یک کیف پول تحت وب می باشد و قابلیت ذخیره سازی توکن های CVC را دارد .

پس از شناخت کیف پول های که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند ، باید به بررسی چگونگی فروش این رمز ارز بپردازیم .


ارز دیجیتال CVC را از کجا بخرم ؟

ارز دیجیتال سیویک (Civic ) را از کجا بخرم ؟
خرید ارز دیجیتال سیویک (Civic )

اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید می دانید که برای به دست آوردن یک ارز دیجیتال یا باید آن ارز را خریداری نمایید و یا اینکه اگر ارز مورد نظر قابلیت استخراج داشت ، آن را استخراج نمایید . همانطور که می دانید برای خریداری ارزهای دیجیتال نیاز است تا شما به صرافی ها مراجعه کنید . صرافی های بسیاری در جهان وجود دارند که می توانند ارائه خدمات کنند . در واقع شما برای خرید ارز دیجیتال خود باید یک صرافی معتبر انتخاب کنید . برای انتخاب یک صرافی مطمئن نیاز است تا حجم معاملات روزانه یک صرافی را بررسی نمایید و سپس اقدام به خرید کنید . همانطور که در مقالات نتعدد گفته شده ، هر کدام از صرافی ها از یک ارز پشتیبانی می کنند . در اینجا تعدادی از صرافی هایی که از این ارز پشتیبانی می کنند برای شما آورده ایم .

۱.صرافی بایننس ( Binance ) :

این صرافی از بسیاری از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند و روزانه حجم معاملات زیادی را به خود اختصاص داده است . این صرافی از ارزهایی همچون اتریوم ، بیت کوین ، پولکادات ، لایت کوین و … پشتیبانی می کند .

۲.صرافی کوین بیس پرو ( Coinbase Pro ) :

این صرافی یک صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به شمار می رود و از سایر رمز ارزها همچون بیت کوین ، تزوس ، اتریوم ، ایاس و … پشتیبانی می کند .

۳.صرافی اوککس ( OKEx ) :

این صرافی نیز در زمینه مبادلات ارزهای دیجیتال فعال می باشد و همچون دیگر صرافی ها از ارزهایی همچون بیت کوین ، اتریوم ، XRP و … پشتیبانی می کند .

۴.صرافی هیوبی گلوبال ( Huobi Global ) :

این صرافی یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال است که در سنگاپور واقع شده است . صرافی هیوبی گلوبال نیز از سایر رمز ارزها مثل بیت کوین ، اتریوم ، پولکادات ، ایاس و … پشتیبانی می کند .

۵.صرافی HitBTC :

این صرافی برای انجام معاملات بسیار مناسب است و از ارزهای بسیاری پشتیبانی می کند .

شما می توانید پس از مطالعه این قسمت از مقاله لیست کاملی از صرافی ها را در سایت CoinMarketCap مشاهده کنید . و پس از آن اقدام به خریداری رمز ارز خود نمایید .

پس از اینکه شما ارز خود را خریداری نمودید  می خواهیم بدانیم در کجا باید آن را نگهداری نمایید .


چگونه ارزCVC را بفروشم ؟

چگونه ارز سیویک ( Civic ) را بفروشم ؟
فروش cvc

همانطور که در قسمت خرید این ارز گفتیم شما برای فروش نیز باید به صرافی ها مراجعه کنید . شما می توانید پس از اینکه در صرافی مورد نظر ثبت نام کردید ارز دیجیتال خود را به فروش برسانید . بعد از انتخاب جفت ارز خود و فروش آن در صرافی خارجی می توانید آن را به صرافی ایرانی منتقل نمایید .

تا اینجای مقاله با نحوه خرید و فروش این ارز آشنا شدید ، در ادامه می خواهیم بدانیم آیا این ارز استخراج می شود یا خیر .


آیا ارز CVC استخراج می شود ؟

استخراج cvc
استخراج cvc

برای اینکه یک ارز دیجیتال را به دست آوریم یکی از راه ها خرید آن ارز دیجیتال و دیگری استخراج آن می باشد . برای استخراج یک ارز ابتدا باید بدانیم که آن ارز استخراج می شود و یا خیر و اینکه از چه الگوریتمی پیروی می کند . در واقع اگر ارز دیجیتال مورد نظر بر پایه الگوریتم اثبات کار یا POW باشد ، قابلیت استخراج دارد .

ارز دیجیتال سیویک در عمل یک توکن غر قابل استخراج می باشد . به عبارت دیگر می توان گفت که توکن های غیر قابل استخراج در ابتدا توسط فردی که آنها را عرضه کرده است استخراج شده اند .

حال که بررسی کردیم این ارز دیجیتال استخراج نمی شود ، می خواهیم بدانیم که آینده قیمت این ارز چگونه می باشد .


آینده قیمت ارز CVC

آینده قیمتی cvc
آینده قیمتی cvc

طبق پیش بینی های انجام شده توسط سایت WalletInvestor توکن CVC یک سرمایه گذاری طولانی مدت خوب به شمار نمی رود و ممکن است در سال های بعد با کاهش قیمت روبرو شود .

در سایت CryptoGround پیش بینی می کند قیمت کوین سیویک احتمالا طی ۵ سال یعنی در سال ۲۰۲۵ به ۱.۱۵ دلار برسد . این پیش بینی CVC را به یک گزینه سرمایه گذاری مناسب تبدیل کرده است . با این وجود این پیش بینی بر عکس سایت WalletInvestor می باشد و این سایت معتقد است در سال ۲۰۲۵ ، سیویک به ارزش ۱.۰ دلار نرسد . همچنین پیش بینی می کند احتمال سقوط این رمز ارز وجود دارد .

همانطور که در بالا مشاهده کردید ، پیش بینی های انجام شده بحث برانگیز است و هیچ نظر مثبت یا منفی واحدی برای آن در نظر نگرفته شده است . در واقع رشد قیمت ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد .

ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از سرمایه گذاری تحقیقات لازم را انجام دهید که این تحقیقلت امری ضروری و حیاتی تلقی می شود .


سخن پایانی

به طور خلاصه می توان گفت رمز ارز سیویک راه حل هایی را برای مدیریت هویت شخصی ارایه می دهد . این ارز دیجیتال ابزارهای لازم برای کنترل و محافظت از اطلاعات شخصی در اختیار افراد قرار می دهد . این ارز از ویژگی هایی برخوردار است که یکی از آنها ایجاد سهولت در روند تایید هویت کاربران می باشد . رمز ارز سیویک پروژه هایی را همچون کیف پول سیویک و برنامه Healthy Key می باشد که این برنامه امکان بررسی ایمنی کارکنان توسط کارفرمایان را می دهد . در آخر می توان گفت توکن CVC یک توکن غیر قابل استخراج می باشد .

ممنون از اینکه تا پایان مقاله”ارز سیویک چیست؟“همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده