آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نوسانات شدید بیت کوین باعث لیکویید شدن ۳۶۰ میلیون دلار شد!😲

نوسانات شدید بیت کوین باعث لیکویید شدن ۳۶۰ میلیون دلار شد!

به گزارش زوم ارز، در روز سه‌شنبه، بازار ارزهای دیجیتال تحت تأثیر نوسانات ناگهانی قرار گرفت؛ به طوری که بیت کوین برای اولین بار به بالای ۷۳ هزار دلار رسید و پس از آن ناگهان به میزان حدود ۶ درصد کاهش یافت، پس از آن نیز به شتاب بازگشت.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین به ۷۱۱۵۰ دلار تغییر کرده است که از ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ درصد کاهش داشته و به عنوان سومین ارز دیجیتالی در شاخص CoinDesk 20 با کاهش ۳ درصد قرار گرفت.

اتر نیز با کاهش حدود ۲ درصد عملکرد مقرون به صرفه‌تری داشت، در حالی که ریپل، داج کوین و لایت کوین با میزان ۶ تا ۸ درصد سقوط داشتند.

ارز دیجیتال بومی Avalanche  تنها برنده معتبر در میان اجزای CoinDesk 20 بود که در یک روز با افزایش ۱۵ درصدی به چشم می‌خورد.

بر اساس داده‌های CoinGlass، نوسانات بیش از ۳۶۰ میلیون دلار موقعیت‌های مشتقات اهرمی در تمام کریپتوها را برطرف کرد که اصولاً بر افزایش قیمت‌ها شرط‌بندی می‌کرد. این تخلیه طولانی‌مدت‌ترین آن از اصلاحات ۵ مارس بود.

در به‌روزرسانی بازار سه‌شنبه، شرکت خدمات سرمایه‌گذاری رمزنگاری Matrixport به این موضوع اشاره کرد که رالی بیت کوین نشانه‌ای از کاهش سرعت دارد.

تحلیلگران Matrixport اظهار داشتند: “از اواخر ژانویه تحلیل‌ها به بیت کوین صعودی اشاره می‌کردند، اما تحلیل‌های ریسک-پاداش نشان می‌دهد که یک دوره تجمیع بهتر است.” این بازار صعودی هنوز هم ادامه دارد، اما وجود واگرایی بین کاهش RSI و قیمت‌های بیت کوین ممکن است نشانگر احتمالی باشد که.

قبل از اینکه بیت‌کوین دوباره به سطح قیمت بالا برسد، باید به یکپارچگی برسد.

منطقه ۶۹۰۰۰ دلاری به عنوان یک سطح قیمت اساسی برای بیت‌کوین در نظر گرفته می‌شود که خاطره اوج بازار صعودی در سال ۲۰۲۱ را به یادآوری می‌کند، جایی که احتمالاً قیمت‌ها می‌توانند حمایت‌های کوتاه‌مدت را پیدا کنند.

تورم در ایالات متحده در ماه فوریه گرم‌تر از آنچه انتظار می‌رفت بود، با افزایش ۳.۲ درصدی در شاخص قیمت مصرف‌کننده در روز سه‌شنبه، کمی بالاتر از پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران. تورم پایدار امسال می‌تواند فدرال رزرو را به کاهش نرخ بهره مجاب کند.

اورلی بارتر، تحلیل‌گر تحقیقاتی اصلی در Nansen.ai، اظهار داشت که تورم تنها یک تأثیر کوتاه‌مدت بر روی ارزهای دیجیتال داشته و احتمالاً تأثیرات آن بر بازارهای صعودی در هفته‌های آینده محسوس نخواهد بود.

بارتر در یادداشتی ایمیلی اظهار کرد: “بسیاری از عوامل تحریک‌کننده در اکوسیستم کریپتو وجود دارد. احتمالاً آینده‌ای که ما پیش‌بینی می‌کنیم، اعمال مجدد قیمت‌گذاری برای کاهش نرخ‌های مورد انتظار فدرال رزرو است. ما انتظار یک فروش قابل‌توجه در ارزهای دیجیتال نداریم، زیرا این اعمال مجدد قیمت‌گذاری در چند ماه گذشته بدون دغدغه ایجاد صعودی در بازار انجام شده است.


منبع: coindesk.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده