آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

معکوس شدن قیمت بیت کوین: شاخص های کلیدی و موارد دیگری که باید به دنبال آن باشید

نمودار Rainbow قیمت بیت‌کوین؛ آیا بازار در آستانه حباب است؟

معکوس شدن قیمت بیت کوین: شاخص های کلیدی و موارد دیگری که باید به دنبال آن باشید

به گزارش زوم ارز، اخیراً، حرکات قیمت بیت‌کوین یک اره مویی بوده و به نظر می‌رسد که با یک بازگشت خفیف پس از نزولات گذشته هفته‌ها همراه بوده است. براساس گزارش Santiment، یک پلتفرم تحلیل بازار، این بازگشت به‌نظر می‌رسد که مختص به مدت کوتاهی بوده ولی نشانه‌های امیدوارکننده‌ای نیز وجود دارد که احتمال جهش قابل توجهی در آینده را نشان می‌دهد

نشانگرهای کلیدی

تجزیه و تحلیل شرکت Santiment به طور پیوسته به حضور احساسات منفی در جوامع ارزهای دیجیتال اشاره دارد. این حال دل‌نگران کننده به رشد یک شاخص قابل توجه منجر شده است که به طور معمول نشان‌دهنده یک چرخش محتمل در بازار است. شاخص ترس و حرص در حوزه ارزهای دیجیتال در حال حاضر در حال نشان دادن نگرانی و بی‌ثباتی در بازار است.

هنگامی که افراد به طور شدید منفی فکر می‌کنند، ممکن است باعث ایجاد شرایط مساعدی برای بهبود وضعیت قیمت شود؛ زیرا نشان می‌دهند که فشار فروش ممکن است به پایان برسد.

یکی از شاخص‌های مهمی که باید در نظر گرفته شود، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) است. RSI که در حال حاضر در حداقل سطح ۳۶ قرار دارد، نشان می‌دهد که بیت کوین به خاطر حرکتی فروشی شدید، در حال نزدیک شدن به منطقه فروش زیاد می‌باشد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

RSI یک نوسانگر مومنتوم بوده که تغییر سرعت و حرکات قیمت را ارزیابی می‌کند. وقتی RSI زیر ۳۰ می‌باشد، معمولاً به عنوان حالت فروش بیش از حد در نظر گرفته می‌شود که نشان‌دهنده فرصتی برای خرید است. اگرچه بازار بیت‌کوین هنوز به این معیار نرسیده است، اما نزدیکی آن به مقدار مذکور می‌تواند نشان‌دهنده نزدیک شدن به یک پتانسیل روند صعودی باشد.

چه چیز دیگری را باید جستجو کرد

همچنین، به جای شاخص RSI، ممکن است دیگر شاخص‌های فنی مانند میانگین متحرک (MA) نیز به طور موثری برای تحلیل قیمت بیت کوین استفاده شوند. در حال حاضر، قیمت بیت کوین کمتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه خود که به ارزش ۶۶۳۴۱ دلار است، معامله می‌شود و در صورتی که به قوی‌ترین سطح این میانگین برسد، احتمالا نشانه‌ای از شروع یک روند صعودی جدید خواهد بود.

در مدت کوتاه تا میان‌مدت، توجه به عوامل بهره‌ور کلانی که بر روندهای گسترده بازار اثرگذارند، ضروری است. اطلاعات اقتصادی، اخبار نظارتی و رویدادهای جهانی می‌توانند بر قیمت بیت‌کوین تأثیر گذار باشند. تا لحظه نگارش این متن، قیمت بیت‌کوین به ۶۰,۸۷۷ دلار رسیده است که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۰.۱۸ درصد همراه بوده است.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده