آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا خریداران می توانند مانع قیمت بیت کوین را برطرف کنند؟

آیا خریداران می توانند مانع قیمت بیت کوین را برطرف کنند؟

به گزارش زوم ارز، قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از سطح پشتیبانی ۴۲,۵۰۰ دلار واقع شده است. در صورتی که بیت کوین موفق شود سطح مقاومت ۴۳,۵۰۰ دلار را شکست دهد، احتمالاً یک حرکت صعودی قوی خواهد داشت.

در نمودار ساعتی جفت BTC/USD (اطلاعات از Kraken)، یک کانال رو به رشد مشخص شده است که حاشیه پشتیبانی آن در سطح ۴۲,۴۵۰ دلار قرار دارد. این سطح می‌تواند به عنوان نقطه پشتیبانی مهم در صورتی که قیمت کاهش پیدا کند، عمل کند.

هر چند که اگر بیت کوین موفق شود سطح مقاومت ۴۳,۵۰۰ دلار را شکست دهد، ممکن است یک حرکت قوی به سمت بالا آغاز شود و قیمت به طور قابل توجهی افزایش یابد.

هدف قیمت بیت کوین بالاتر است

قیمت بیت کوین از سطح پایه ای ۴۱,۸۰۰ دلار شروع به افزایش مستمر کرده است و توانست سطوح مقاومت ۴۲,۲۰۰ و ۴۲,۵۰۰ دلار را شکست دهد.

همچنین، میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را بازیابی کرده است و قیمت به سمت بالای سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از ۴۳,۴۸۸ دلار به ۴۲,۳۲۰ دلار صعود کرده است. حتی گاوها توانستند قیمت را به سمت بالای سطح ۴۳,۰۰۰ دلار برسانند.

با این حال، به نظر می‌رسد خرس‌ها نزدیک به سطح ۴۳,۲۰۰ دلار فعال هستند، که نزدیک به سطح ۷۶.۴% فیبوناچی اصلاحی از حرکت نزولی ۴۳,۴۸۸ دلار به ۴۲,۳۲۰ دلار است.

در حال حاضر، بیت کوین بالای ۴۲,۶۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۴۳,۲۰۰ دلار قرار دارد و مقاومت کلیدی بعدی ممکن است ۴۳,۵۰۰ دلار باشد، که در صورت شکست آن، قیمت می‌تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد. شاید توقف بعدی گاوها در سطح ۴۴,۲۰۰ دلار باشد.

منبع: BTCUSD در TradingView.com
منبع: BTCUSD در TradingView.com

 

حرکت واضح به بالای مقاومت ۴۴۲۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری سوق دهد. مقاومت بعدی اکنون نزدیک به سطح ۴۵۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است. بسته شدن به بالای سطح ۴۵۵۰۰ دلار می تواند قیمت را بیشتر افزایش دهد. مقاومت اصلی بعدی ۴۶۵۰۰ دلار است.

یک کاهش دیگر در BTC؟

اگر بیت کوین نتواند به بالای منطقه مقاومت ۴۳,۵۰۰ دلاری صعود کند، ممکن است یک کاهش دیگر را آغاز کند. در نزولی، سطح پشتیبانی فوری نزدیک به ۴۲,۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA) قرار دارد.

اولین پشتیبانی اصلی در سطح ۴۲,۴۵۰ دلار و خط روند کانال قرار دارد. در صورتی که قیمت بتواند زیر سطح ۴۲,۴۵۰ دلار بسته شود، ممکن است شتاب نزولی پیدا کند و به سمت سطح پشتیبانی ۴۱,۸۰۰ دلار کاهش یابد.

نشانگرهای فنی نیز به شرح زیر است:

  • MACD ساعتی: MACD در حال حاضر در منطقه صعودی خود سرعت خود را از دست می‌دهد، که نشانگری از ضعف در صعود قیمت می‌باشد.
  • RSI ساعتی: شاخص قدرت نسبی (RSI) برای جفت BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد، که نشانگری از گرایش مثبت در بازار است.

سطوح پشتیبانی اصلی عبارتند از: ۴۲,۹۰۰ دلار و سپس ۴۲,۴۵۰ دلار.

سطوح مقاومت اصلی عبارتند از: ۴۳,۲۰۰ دلار، ۴۳,۴۰۰ دلار و ۴۳,۵۰۰ دلار.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده