آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا خریداران می توانند بیت کوین را به ۷۵ هزار دلار برسانند؟

آیا خریداران می توانند بیت کوین را به ۷۵ هزار دلار برسانند؟

به گزارش زوم ارز، قیمت بیت‌کوین در حال حفظ سودهای بالاتر از مقاومت ۷۰ هزار دلاری است. این رمزارز اکنون نشانه‌های مثبتی از خود نشان می‌دهد و ممکن است به قیمت ۷۳ هزار دلاری یا حتی بالاتر از آن برسد.

  • بیت‌کوین با افزایش خود موفق شده است منطقه ۷۳ هزار دلاری را آزمایش کند.
  • این رمزارز با قیمت بالای ۷۱ ۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • در نمودار ساعتی جفت بیت‌کوین/دلار آمریکا (اطلاعات از Kraken) یک خط روند صعودی با پشتیبانی ۷۱ ۳۰۰ دلار شکل گرفته است.
  • اگر سطوح مقاومت ۷۲,۸۵۰ دلاری و ۷۳,۰۰۰ دلاری را شکسته، انتظار می‌رود که این جفت به حرکت خود ادامه دهد.

بیت‌کوین رکورد قیمت جدیدی را تعیین می‌کند

قیمت بیت‌کوین بالای سطح ۷۰ هزار دلار به ثبات رسیده است. این رمزارز با افزایش قیمت به بالای ۷۲,۵۰۰ دلار رسید و حتی از مقاومت ۷۲,۸۵۰ دلاری نیز عبور کرد، اما این افزایش محدود بود.

قبل از انجام یک اصلاح نزولی، قیمت به بالاترین مقدار تاریخی خود در ۷۳,۰۰۰ دلار معامله شد. سپس به زیر سطح‌های ۷۲,۰۰۰ و ۷۱,۵۰۰ دلار کاهش یافت. قیمت پایین‌تر به نزدیکی ۶۸,۶۶۰ دلار رسید و سپس دوباره در حال افزایش به سمت بالا بود. حرکتی بالاتر از سطح ۷۱,۰۰۰ دلار مشاهده شد.

قیمت نزولی به سطح ۵۰٪ فیبوناچی از حرکت نزولی ۷۳,۰۰۰ دلار به ۶۸,۶۶۰ دلار رسید. همچنین در نمودار ساعتی جفت بیت‌کوین/دلار آمریکا، یک خط روند صعودی با پشتیبانی ۷۱ ۳۰۰ دلار شکل گرفته است.

در حال حاضر بیت‌کوین بالای ۷۱,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۷۲,۰۰۰ دلار و سطح ۷۶.۴٪ فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از حداکثر ۷۳,۰۰۰ دلار به کمینه ۶۸,۶۶۰ دلار است.

مواجهه با حرکت بزرگی قیمت بیت کوین – آیا به ۷۵ هزار دلار می‌رسد؟

منبع تصویر: BTCUSD در TradingView.com
منبع تصویر: BTCUSD در TradingView.com

در حال حاضر، قیمت بیت کوین با مقاومت کلیدی ۷۲۵۰۰ دلار مواجه است و اگر این سطح را شکست دهد، ممکن است به سمت منطقه مقاومت ۷۳۰۰۰ دلار حرکت کند. در صورت ادامه حرکت صعودی، قیمت حتی ممکن است به بیش از ۷۴۰۰۰ دلار ارتقا یابد و به سطح ۷۵۰۰۰ دلار نزدیک شود.

آیا انتظار می‌رود که بیت کوین یک اصلاح منفی داشته باشد؟ اگر بیت کوین نتواند بالاتر از سطح مقاومت ۷۲۰۰۰ دلار رفت، احتمال وجود یک اصلاح نزولی وارد می‌شود. در این صورت، حمایت نزولی در سطح ۷۱۳۰۰ دلار و خط روند مهم خواهد بود.

در صورت ادامه نزولی، اولین سطح پشتیبانی ۷۰۰۰۰ دلار یا محلی است که شاخص میانگین ساعتی (۱۰۰ SMA) نشان دهنده حمایت می‌کند. اگر قیمت زیر این سطح بیشتر پایین بیاید، احتمال عقب نشینی به سمت ۶۸۶۵۰ دلار و حتی به منطقه پشتیبانی ۶۶۵۰۰ دلاری وجود دارد.

نشانگرهای فنی نیز باید در نظر گرفته شوند؛ از جمله MACD ساعتی که در حال رشد است و RSI ساعتی که بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

منبع: newsbtc.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده