آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا کاهش قیمت بیت کوین از سر گرفته می شود؟

چرا کاهش قیمت بیت کوین از سر گرفته می شود؟

به گزارش زوم ارز، قیمت بیت کوین تلاش کرد تا مقاومت ۴۳۷۵۰ دلاری را بشکند، اما در حال حاضر در حال کاهش است و اگر به زیر سطح ۴۱۸۰۰ دلار حرکت کند، ممکن است ضرر بیشتری داشته باشد.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین به آرامی از منطقه مقاومت ۴۳۷۵۰ دلاری پایین‌تر می‌رود. قیمت در زیر ۴۲۸۰۰ دلار قرار دارد و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را دنبال می‌کند. در نمودار ساعتی جفت BTC/USD (فید داده از Kraken)، خط روند صعودی مرتبط با پشتیبانی نزدیک به ۴۲۵۰۰ دلار شکسته شده است. اگر قیمت تا زیر سطح ۴۱۸۰۰ دلار بسته شود، این جفت می‌تواند به کاهش ادامه دهد.

قیمت بیت کوین کاهش دیگری را آغاز می کند

قیمت بیت کوین تلاش کرد تا بالاتر از منطقه مقاومت ۴۲۵۰۰ دلاری افزایش یابد. این جفت در مقابل منطقه مقاومت ۴۳۵۰۰ دلاری مقاومت برانگیزید ولی خرس‌ها در نزدیکی منطقه ۴۳۸۰۰ دلار فعال بودند.

گاوها دو بار تلاش کردند تا سطح ۴۳۸۰۰ دلار را شکست دهند، اما ناموفق بودند. اوج در نزدیکی ۴۳۷۴۲ دلار شکل گرفت و قیمت شروع به کاهش کرد. حرکتی به زیر سطح ۴۳۰۰۰ دلار اتفاق افتاد. همچنین، در نمودار ساعتی جفت BTC/USD، شکستی در زیر خط روند صعودی اتصال یافته به پشتیبانی نزدیک به ۴۲۵۰۰ دلار رخ داد.

در حال حاضر، بیت کوین در زیر ۴۲۸۰۰ دلار قرار دارد و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را دنبال می‌کند. قیمت به نزدیکی سطح ۴۱۸۸۸ دلار کاهش یافته است و در حال حاضر در حال تثبیت زیان است. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۴۲۳۵۰ دلار وجود دارد. این سطح نزدیک به ۲۳.۶% اصلاح فیبوناچی حرکت نزولی از ۴۳۷۴۲ دلار به ۴۱۸۸۸ دلار است.

مقاومت کلیدی بعدی ممکن است در سطح ۴۲۸۰۰ دلار یا سطح ۵۰% اصلاح فیبوناچی حرکت نزولی از ۴۳۷۴۲ دلار به ۴۱۸۸۸ دلار واقع شود، که بالاتر از آن قیمت می‌تواند به افزایش مناسبی منجر شود. مقاطع بعدی مقاومت شاید در سطح ۴۳۲۰۰ دلار قرار گیرند که می‌تواند توقف بعدی گاوها باشد.

منبع: BTCUSD در TradingView.com
منبع: BTCUSD در TradingView.com

 

حرکت واضح به بالای مقاومت ۴۳,۲۰۰ دلار می تواند قیمت را به سمت مقاومت ۴۳,۸۰۰ دلاری سوق دهد. مقاومت بعدی اکنون نزدیک به سطح ۴۴۲۰۰ دلار در حال شکل گیری است. بسته شدن به بالای سطح ۴۵۰۰۰ دلار می تواند قیمت را بیشتر افزایش دهد. مقاومت اصلی بعدی ۴۶۵۰۰ دلار است.

تلفات بیشتر در BTC؟

اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۴۲۸۰۰ دلاری بالاتر بروید، ممکن است به حرکت خود ادامه دهد. در حال حاضر، پشتیبانی فوری در نزولی نزدیک به سطح ۴۱۸۰۰ دلار وجود دارد.

اولین پشتیبانی اصلی در سطح ۴۱۲۰۰ دلار قرار دارد و پشتیبانی اصلی دیگر ممکن است در سطح ۴۰۹۵۰ دلار باشد. اگر قیمت زیر سطح ۴۰۹۵۰ دلار بسته شود، ممکن است قیمت شتاب نزولی پیدا کند. در صورتی که این اتفاق بیفتد، قیمت به سمت پشتیبانی ۴۰۰۰۰ دلاری کاهش خواهد یافت.

در نظر گرفتن نشانگرهای فنی:

  •  نشانگر MACD ساعتی نشان می‌دهد که MACD در حال از دست دادن سرعت نزولی خود است.
  •  شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی برای جفت BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

سطوح پشتیبانی اصلی عبارتند از: ۴۱۸۰۰ دلار و سپس ۴۱۲۰۰ دلار.

سطوح مقاومت اصلی عبارتند از: ۴۲۳۵۰ دلار، ۴۲۸۰۰ دلار و ۴۳۸۰۰ دلار.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده