آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

برای اولین بار در ۴۸ روز بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد و باعث سقوط ارزهای دیجیتال در بازار شد!😱

برای اولین بار در ۴۸ روز بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد و باعث سقوط ارزهای دیجیتال در بازار شد!😱

برای اولین بار در ۴۸ روز بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد و باعث سقوط ارزهای دیجیتال در بازار شد!

به گزارش زوم ارز، در روز دوشنبه، ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴، طبق تحلیل بازار، ارزش بیت کوین برای اولین بار در ۴۸ روز به زیر ۴۰ هزار دلار رسید. در ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین شاهد کاهش ۴ درصدی بود که طی دو هفته گذشته ۱۴.۲ درصد کاهش یافت.

خرس‌ها سلطنت می‌کنند—بیت‌کوین در میان آشفتگی بازار به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط می‌کند

از ابتدای دسامبر ۲۰۲۳، به ویژه از تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین به بالاتر از ۴۰ هزار دلار مانده است. این ارز دیجیتال پیشرو ارزش بازار را در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ به ۴۹,۰۰۰ دلار افزایش داد، اما این قمه به مدت کوتاهی بود. بعداً، قیمت آن به ۴۵ هزار دلار کاهش یافت. در روزهای اخیر، برای حفظ موقعیت قرار گرفتن در محدوده ۴۰ هزار دلاری، تلاش می‌کند و در نهایت در ساعت ۲:۱۵ بعد از ظهر به زیر این آستانه سقوط کرد. این اتفاق در بعدازظهر دوشنبه به وقت شرقی گفته شده است.

در حال حاضر، ارزش بیت کوین به حدود ۳۹,۴۰۰ دلار کاهش یافته است و حجم مبادلات در ساعت ۲:۱۵ بعد از ظهر حدود ۲۵.۸۱ میلیارد دلار است، که نسبت به حجم ۱۶.۵۸ میلیارد دلاری در ساعت ۸:۰۰ صبح   افزایش قابل توجهی دارد. نشانه‌های کوتاه مدت نشان می‌دهد که بیت کوین در حال نزول است و افزایش نوسانات و کاهش ارزش آن را نشان می‌دهد. افزایش حجم معاملات در طول این رکود نشان‌دهنده ولگردی و فروش احتمالی به دلیل وحشت است، به ویژه زمانی که قیمت به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار می‌رسد که یک نقطه حمایت روانی اصلی است.

افت اخیر قیمت بیت کوین همچنین شکاف CME را که در حدود ۳۹,۶۰۰ دلار وجود داشت، پر کرده است. در یک ساعت پس از سقوط، موقعیت‌های خرید بیت‌کوین به مبلغ ۲۵.۵۷ میلیون دلار از بین رفته است و ۶۵.۷۸ میلیون دلار سود بیت کوین در کل روز حذف شده است.

این کاهش ارزش بیت کوین منجر به ایجاد اثر موجی در بسیاری از ارزهای دیجیتال شده است و به کاهش ۳.۰۲ درصدی از اقتصاد بازار ارز دیجیتال که به مقدار ۱.۵۹ تریلیون دلار است، کمک کرده است. ارز اتریوم ۶٪، BNB 4.5٪، SOL 9.4٪ و XRP 4.7٪ از ارزش خود در همان بازه زمانی کاسته‌اند.

نظر شما در مورد سقوط بیت کوین به زیر محدوده ۴۰ هزار دلار در روز دوشنبه چیست؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: علت کاهش قیمت بیت کوین


منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده