آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پس از آخرین هاوینگ، شبکه بیت‌کوین کاهش کارمزدها و نرخ هش را تجربه خواهد کرد

پس از آخرین هاوینگ، شبکه بیت‌کوین کاهش کارمزدها و نرخ هش را تجربه خواهد کرد

پس از آخرین هاوینگ، شبکه بیت‌کوین کاهش کارمزدها و نرخ هش را تجربه خواهد کرد

به گزارش زوم ارز، با توجه به میانگین سه روزه ساده، هش ریت بیت کوین به صورت مداوم در کاهش است و در حدود ۵۵۰ EH/s ثبت شده است. پس از نصف شدن، هزینه‌های زنجیره‌ای به طور قابل توجهی کاهش یافته و اطلاعات نشان می دهد که هزینه انتقال تراکنش‌ها متغیر است و بین ۱.۵ تا ۳.۶۵ دلار می‌باشد.

هش ریت بیت کوین در ۱۶ روز ۱۹% اسلاید می‌کند

با توجه به آمار، در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۲۴، میانگین متحرک ساده سه روزه (SMA) برای هش ریت بیت کوین به حداکثر ۶۸۵ EH/s رسید که نشان میدهد تغییرات بیشتری نسبت به SMA هفت روزه داشته است. از سوی دیگر، حداکثر مقدار (ATH) برای SMA هفت روزه ۶۵۵ EH/s بود. اما با در نظر گرفتن میانگین ۷۲ ساعت، میزان هش به حدود ۱۳۵ EH/s کاهش یافت. به عبارت دیگر، شبکه در دوره کوتاهی پس از ATH حدود ۱۹.۷٪ از مقدار هش را از دست داد.

شبکه بیت کوین هش SMA سه روزه در تاریخ 5/11/04.
شبکه بیت کوین هش SMA سه روزه در تاریخ ۵/۱۱/۰۴.

بعد از پاداش اخیر که به نصف کاهش یافت، کارمزدهای زنجیره‌ای از تاریخ ۲۴ آوریل به طور چشمگیری کاهش یافته است. در آن زمان، میانگین کارمزد Onchain 28 دلار بود، اما تنها ۱۶ روز بعد، به ۰.۰۰۰۰۶ BTC یا ۳.۶۵ دلار در هر تراکنش کاهش یافت. بر اساس داده‌های فعلی از mempool.space، هزینه‌ها برای تراکنش‌های از اولویت کم تا اولویت بالا در روزهای اخیر متغیر بوده و به ترتیب از ۱.۵۰ تا ۱.۹۶ دلار برآورد شده است. با این حال، بیش از ۲۱۶۰۰۰ تراکنش هنوز در mempool به انتظار تایید ادامه می‌دهند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

بر اثر فعالیت فزاینده در انتقال مالی، kتیبه‌های ترتیبی، و تعاملات پروتکل رون، ازدحام دائمی ایجاد شده است. هرچند بیش از ۹۲۷,۰۰۰ تراکنش در تاریخ ۲۳ آوریل تایید شده‌اند، اما نرخ تایید تراکنش روزانه از آن زمان کاهش یافته و بین ۴۰۰,۰۰۰ تا ۷۰۰,۰۰۰ تراکنش متغیر است. هرچند تعداد تراکنش‌های تایید شده روزانه افزایش یافته، اما کارمزدها به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است، زیرا هر سه نوع کاربر ترجیح می‌دهند کمترین مقدار ساتوشی برای هر بایت مجازی (sats/vB) را در شبکه بیت‌کوین پرداخت کنند.

قیمت هش قیمت شبکه بیت کوین SMA سه روزه در تاریخ 5/11/04.
قیمت هش قیمت شبکه بیت کوین SMA سه روزه در تاریخ ۵/۱۱/۰۴.

درحال حاضر، ماینرهای بیت کوین با تغییرات ارزش بازار بیت کوین مواجه هستند، که این ارزش برای حفظ قوت ۶۰۰۰۰ دلار برای هر واحد پایه مبارزه می کند و در هفته گذشته با کاهش ۳ درصدی روبرو شده است. همراه با کاهش هزینه ها و پاداش های کمتر، قیمت همهک هر پتاهاش در هر ثانیه (PH/s) در روز به تقریبا ۴۸ دلار کاهش یافته است. ادامه کاهش قیمت هش منجر به کاهش سودآوری شده و این باعث کاهش قدرت هش کلی شده است.

با ادامه کاهش سود و نوسان ارزش بازار، احتمال اتلاف قدرت محاسباتی شبکه در آینده وجود دارد. این ممکن است منجر به تغییرات بیشتر در دینامیک سودآوری و پیچیدگی فرآیند استخراج شود. این شبکه اخیراً با افت ۵.۶۲ درصدی در ارتفاع بلوک ۸۴۲۶۸۸، هدف اصلی خود را از دسامبر ۲۰۲۲ به دست آورد. برآوردهای فعلی نشان می دهد که کاهش بیشتری در پیش است و این می تواند تبعات اضافی برای دینامیک سودآوری و فرایند استخراج داشته باشد.

منبع: news.bitcoin.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده