آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

استخراج کنندگان بیت کوین با کاهش قیمت ها و درآمدها احتمال دارد ادامه ندهند

استخراج کنندگان بیت کوین با کاهش قیمت ها و درآمدها احتمال دارد ادامه ندهند

استخراج کنندگان بیت کوین با کاهش قیمت ها و درآمدها احتمال دارد ادامه ندهند

به گزارش زوم ارز، در هفته گذشته، با کاهش قیمت بیت کوین به مقدار ۵ درصد، ماینرها با کاهش درآمد روبرو شده‌اند. این امر به دلیل کاهش قیمت هش است که به سطحی نزدیک به ماه مه نزول کرده است. در حال حاضر، قیمت هش، که ارزش روزانه تخمینی ۱ پتاهاش در ثانیه (PH/s) را دارد، زیر ۵۰ دلار قرار دارد و کمی بالاتر از ۴۷ دلار در هر PH/s واقع شده است.

کاهش ارزش بیت کوین درآمدهای استخراج و هش ریت را کاهش می دهد

در هفته گذشته، ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) با یک کاهش ۵ درصدی روبرو بود و در ۳۰ روز گذشته نیز با کاهش ۱۰ درصدی مواجه شد. این تغییرات قیمتی برای استخراج کنندگان بیت کوین و درآمدهای آنان از پاداش‌های بلوک و کارمزد‌های مرتبط تأثیرگذار بوده است. در حال حاضر، ماینرها بین ۰.۰۷۶ بیت کوین تا ۰.۱۶ بیت کوین به‌عنوان کارمزد برای هر بلوک دریافت می‌کنند که به طور قابل توجهی کمتر از چند ماه پیش است.

هش‌ریت شبکه بیت‌کوین در شنبه، 29 ژوئن 2024.
هش‌ریت شبکه بیت‌کوین در شنبه، ۲۹ ژوئن ۲۰۲۴.

با این حال، کارمزدها در ماه ژوئن از هزینه‌های جمع‌آوری‌شده در ماه مه بیشتر شده است. با یک روز باقی مانده از ماه، به نظر می رسد که درآمد استخراج بیت کوین در ماه های می و ژوئن قابل مقایسه باشد. در ماه می، ۹۶۴.۲۴ میلیون دلار جمع آوری شد که ۶۴.۸۵ میلیون دلار از هزینه ها به دست آمد. از ۱ تا ۲۹ ژوئن، ۹۱۴.۴۳ میلیون دلار، با ۹۹.۶۲ میلیون دلار از هزینه ها جمع آوری شده است.

قیمت هش که نشان دهنده ارزش تخمینی ۱ پتاهش در طول یک روز است، در روز شنبه ۲۹ ژوئن، به ۴۷.۳۳ دلار رسید، که پایین‌ترین سطح آن از اوایل ماه مه بود، زمانی که کمتر از ۴۵ دلار برای هر پتاهش محاسبه شده بود. این کاهش در درآمد، باعث ایجاد فشار بر ماینرها شده و منجر به کاهش هش‌ریت کلی شبکه شده است. در حال حاضر، میزان هش تقریباً زیر ۵۶۰ اگزاهش در ثانیه (ایکساهش) است.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

این اعلام می‌کند که تقریباً ۱۰۰ EH/s یا به تقریب ۹۶ EH/s از اواخر ماه گذشته از شبکه جدا شده است. ماینرها از دو تنظیم سختی بهره بردند، با این حال کاهش‌ها بسیار کم بوده و به میزان ۰.۷۹% تا ۰.۰۵% در دو هدف مجدد گذشته متغیر بود. با کاهش سرعت هش و افزایش زمان بین بلوک‌ها از ۱۰ دقیقه، پیش‌بینی‌ها به کاهش احتمالی میان ۴.۶% تا ۷.۳% اشاره دارد.

با کاهش اخیر در قیمت بیت کوین و همچنین کاهش قیمت هش، ماینرها با چالش‌های بسیار دشوارتری مواجه شده‌اند. این وضعیت منجر به کاهش قابل توجه در هش ریت کلی شبکه شده است، به‌طوری‌که علیرغم بهبود جزئی درآمد حاصل از کارمزد در ماه ژوئن، ماینرها با تحولاتی پیش‌رو روبرو هستند و چشم انداز معدن‌کنندگی در آینده نامشخص به نظر می‌رسد.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من شیما هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را دنبال و ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده