آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ماینرهای بیت کوین توانستند درآمد روزانه بی سابقه‌ای به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار به دست آورند.

ماینرهای بیت کوین توانستند درآمد روزانه بی سابقه‌ای به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار به دست آورند.

ماینرهای بیت کوین توانستند درآمد روزانه بی سابقه‌ای به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار به دست آورند.

به گزارش زوم ارز، بعد از نیمه شدن در سال ۲۰۲۴، ماینرهای بیت کوین به یک مرحله انقلابی در درآمد از اعتبارسنجی تراکنش ها دست یافتند. افزایش کارمزدهای بیت کوین منجر به کسب درآمد بالاتری برای این ماینرها شده است و بحث های فراوانی درباره پویایی آینده شبکه بیت کوین مطرح شده است.

با پایین آمدن قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۰ آوریل ۲۰۲۴، درآمد ماینرها به نقطه ماکسیمم خود، به ارزش ۱۰۶.۷ میلیون دلار، رسید. از این مبلغ، ۷۵.۴۴۴ درصد از آن به دلیل تراکنش‌های شبکه تولید شده است. این افزایش درآمد نشان دهنده یک تغییر اساسی در راهبردهای جبرانی ماینرها پس از کاهش نصف شدن است.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

افزایش درآمد در میان کاهش پاداش‌های بلوک

در جدیدترین هالوینگ که در تاریخ ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ رخ داد، پاداش بلاک از ۶.۲۵ بیت کوین به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش یافت. این تغییر استراتژیک برای کنترل سرعت افزایش عرضه کل بیت کوین صورت گرفته است که حداکثر تعداد ۲۱ میلیون سکه را در نظر گرفته است.

با وجود کاهش پاداش های بلوک، ماینرها موفق به افزایش چشمگیری در درآمد کل بلوک شدند که به مقدار ۲۱.۷۴ BTC می‌رسید. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط OKLink، افزایش اصلی در درآمد به افزایش کارمزد تراکنش‌ها به میزان تقریبی ۱۸ بیت کوین نسبت داده می‌شود که حدوداً بخش قابل توجهی از مجموع درآمد بلوک را تشکیل می‌دهد.

میان استخرهای استخراج برجسته مانند Foundry، Antpool، Viabtc، Poolin، و F2pool، نقش اساسی در کسب و کار معاملات ارز دیجیتال دارند. این استخرها علاوه بر تولید درآمد برای خود، در حفظ امنیت معاملات ارزهای دیجیتال و تایید بلوک‌های حاوی هزینه‌های تراکنش سنگین نیز نقش بسزایی دارند. این استخرها با معرفی پروتکل Runes، کارمزدهایی به ارزش ۲۴۰ دلار برای هر تراکنش اعمال می‌کردند. اما این مقدار در حال حاضر به محدوده ۳۵ تا ۷۵ دلار تنزیل یافته است.

در این دوره، شاهد یک رکورد در فعالیت‌های زنجیره‌ای بودیم، زیرا تعداد تراکنش‌های انجام شده در شبکه بیت‌کوین به بالاترین سطح خود، یعنی ۹۹۱،۰۲۹،۱۴۴ تراکنش در یک هفته، رسید.

این افزایش در فعالیت، افزایش همراه در درآمد ماینر و هش ریت را تبیین می‌کند. زمانی که پروتکل توکن رونز با کاهش نصف شده در سال ۲۰۲۴ آغاز شد، یک رقابت شدید برای فضای بلوک ایجاد شد و شرکت‌کنندگان تلاش می‌کردند تا اولین نفرانی باشند که توکن‌ها را تولید می‌کردند.

چشم انداز در حال تحول استخراج بیت کوین

با تعادل ارزهای دیجیتال در شرایط اقتصادی فعلی، تأثیر آن بر امنیت شبکه، سودآوری ماینرها و کارمزد بیت کوین به وضوح بیشتری مشخص خواهد شد.

اففزایش سهم کارمزد تراکنش در کل درآمد بلاک، اخیرا باعث توسعه راه حل های لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ شده است. هدف اصلی این نوآوری، کاهش هزینه ها و بهبود سرعت تراکنش در بلاکچین است و در عین حال، برخی از معضلات مقیاس پذیری که با رشد و توسعه بلاکچین مواجه شده است، را برطرف می‌کند.

منبع: finbold.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده