آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بررسی کارت گرافیک Radeon R9 FURY X برای استخراج ارزهای دیجیتال

کارت گرافیک Radeon R9 FURY X

کارت گرافیک Radeon R9 FURY X ،در این قسمت از مطلب قصد داریم همه چیز را راجع به کارت گرافیک Radeon R9 FURY X  که یکی از بهترین کارت های گرافیک برای استخراج ارز دیجیتال است را برای شما ارائه دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کارت گرافیک چیست؟

قبل از ورود به مطلب باید فهمید که اصلا کارت گرافیک چیست و چه وظیفه ای دارد؟ واحد پردازش گرافیکی یا GPU (Graphics Processing Unit)، در واقع وظیفه ی نمایش تصویر یا رندرینگ صفحه نمایش در کامپیوتر ها، لپ تاپ ها، تلفن ها و سایر گجت ها را دارد. یک کارت گرافیک شامل اجزای مختلفی مانند یک برد با مدار چاپی به همراه حافظه و یک پردازنده اختصاصی که همان GPU می باشد است. شما می توانید با افزودن کارت گرافیک که دارای واحد های پردازشی (GPU) می باشد، هش ریت کامپیوتر خود را افزایش دهید، GPU ها برای پردازش سنگین عملیات ریاضی پیچیده برای بازی های کامپیوتری، ماینینگ و کارهای گرافیکی پیچده ساخته شده اند. این توان پردازشی بالای کارت گرافیک (GPU) باعث می شده که برای محاسبات هش نیز بسیار مناسب باشند.


نکات لازم قبل از خرید کارت گرافیک برای استخراج رمز ارزها

استفاده از کارت های گرافیک برای استخراج رمز ارزها

نسبت قیمت / بازپرداخت (Price/Payback Ratio):

در ابتدا باید حساب کرد که اگر دستگاهی می خرید به عنوان مثال ۵۰۰ دلار، چه مدت طول می کشد که هزینه ی صرف شده بابت خودش را بازگرداند، آیا این دستگاهی که تهیه می کنیم سوده است یا ضررده؟ که اگر یک دستگاه کارت گرافیک برای ماینینگ تهیه کنید به دلیل این که رقابت سر استخراج کریپتوها زیاد می باشد و سختی شبکه اکثر آنها افزایش یافته است، پیشنهاد می کنیم که با مطالعه بیشتر وارد حوزه ماینینگ شوید.

حافظه (Memory):

پردازنده گرافیکی (GPU) برای بارگزاری داده های خود به مکانی نیاز دارد که آن حافظه (Memory) می باشد. حافظه کارت گرافیکی از چند بخش تشکیل شده است، که این بخش ها شامل: مقدار فیزیکی حافظه، فرکانس حافظه، رابط حافظه، .نسل حافظه می باشد. باید توجه داشته باشید که حافظه کارت گرافیک تان برای استخراج ارزهای دیجیتال حداقل ۴ گیگابایت باشد.

سرعت (Speed):

سرعت دستگاه کارت گرافیک بسیار مهم است به این دلیل که اگر سرعت کارت گرافیک کم باشد سیستم ما نمی تواند اطلاعات را سریع انتقال دهد و لگ می زند. یکی از کارت های گرافیک خوب کارت گرافیک DDR5 می باشد به این دلیل که کارت های گرافیک DDR5 تعادل خوبی بین انرژی و قدرت برقرار می کنند.

خنک کنندگی (Cooling):

هنگامی که دستگاه کارت گرافیکی که می خواهید خریداری کنید باید ببینید خنک کنندگی (Cooling) دستگاه کارت گرافیک به وسیله فن هایش جوابگو برای استخراج ارزهای دیجیتال می باشد یا نه ، به این دلیل که اگر دستگاه به خوبی نتواند خود را خنک کند بعد از مدتی به دلیل گرمای زیادی که به آن وارد می شود در معرض سایده شدن و پارگی قرار می گیرد.

توانایی اورکلاک (Overclocking Ability):

دستگاهایی که توانایی اورکلارک (Overclocking Ability) را دارند ۲۰ الی ۳۰ درصد سریعتر و بهتر نسبت  به دستگاهایی می باشند که از توانایی برخوردار نیستند

توانایی خواندن کارت گرافیک (Potential):

به این معنا است که یک کارت گرافیک توانایی خواندن الگریتم ها و حل آنهارا داشته باشد.


کارت گرافیک  Radeon R9 FURY X

GPU Tweak II همراه با Xsplit Gamecasterبرای بهینه‌سازی بصری عملکرد و انتشار همزمان جریان بازی، دارای فناوری DirectX® ۱۲برای عملکرد قدرتمند در بازی‌ها و کیفیت بی‌نظیر تصاویر، پهنای‌باند وسیع ۴۰۹۶ بیت ۴ گیگابایت حافظه برای عملکرد بالاتر پهنای باند حافظه و مصرف کمتر توان، کارت گرافیک ASUS R9 FURY X از پردازنده‌های گرافیکی جدید Radeon™ R9 Fury X قدرت می‌گیرد. همچنین ASUS R9 FURY X توسط ۴ گیگابایت حافظه با پهنای باند ۴۰۶۹ بیت و فناوری DirectX® ۱۲ مایکروسافت است،که یک تحول در عملکرد بی‌نظیر و نهایت پایداری می باشد.

استفاده از کارت گرافیک Radeon R9 FURY Xبرای استخراج

استفاده از کارت گرافیک Radeon R9 FURY Xبرای استخراج

با استفاده از کارت گرافیک Radeon R9 FURY X می توانید کریپتوهایی مانند، ریون کوین Ravencoin(RVN) ، Nicehash-KawPow و اتریوم کلاسیک EthereumClassic(ETC) استخراج کنید. البته می توانید خیلی بیشتر از این کریپتوهارا استخراج کنید، اما این رمزارزهایی که نام بردیم محبوب ترین کریپتوهایی می باشند که با این کارت کرافیک استخراج می شوند.

 مشخصات کارت گرافیک Radeon R9 FURY X

GPU :

Compute Units : 56

Max Performance: Up to 448.0 GFLOPS

Transistor Count: 8900 Million

GPU Memory:

Memory Speed (Effective): 1000 MHz

Max Memory Size: 4 GB

Memory Type (GPU): HBM

Max. Memory Bandwidth: 512.0 GB/s

هش ریت این کارت گرافیک برای انجام عملیات ماینینگ ” MH/S29 ” می باشد همچنین توان مصرفی کارت گرافیک Radeon R9 FURY X برابر با ۲۷۵ وات است. تعداد هسته های این کارت گرافیک ” GPU ” برابر با ۴۰۹۶ هسته استریم و همچنین فرکانس پایه آن نیز MHZ1000 می باشد.در زمان نگارش این مطلب می توانید این کارت گرافیک را با قیمت $۳۳۴.۰۰ دلار تهیه کنید.

ممنون که تا پایان ” بررسی کارت گرافیک Radeon R9 FURY X ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

محسن عباسپور
محسن عباسپور
کارشناسی ارشد مدیریت مالی | مدرس دانشگاه | تحلیل گر ارزهای دیجیتال
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده