آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش Glassnode: تاثیر دارندگان بلندمدت بیت‌کوین بر قیمت BTC

گزارش Glassnode: تاثیر دارندگان بلندمدت بیت‌کوین بر قیمت BTC

گزارش Glassnode: تاثیر دارندگان بلندمدت بیت‌کوین بر قیمت BTC

به گزارش زوم ارز، شرکت تحلیلی زنجیره‌ای Glassnode بر اهمیت نقش دارندگان بلندمدت بیت‌کوین در قیمت این ارز دیجیتال اشاره کرده است. بر اساس تجزیه و تحلیل این شرکت، زمانی که دارندگان بلندمدت به الگوی خاصی عمل می‌کنند، قیمت بیت‌کوین ممکن است به اوج خود برسد.

افزایش توزیع بیت‌کوین توسط دارندگان بلندمدت

گزارش اخیر گلاس‌نود بر تأثیر دارندگان بلندمدت بر نحوه توزیع بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال متمرکز شده است. در این گزارش، دارندگان بلندمدت (LTHs) به سرمایه‌گذارانی اطلاق می‌شود که بیش از ۱۵۵ روز سکه‌های خود را نگه‌دارند.

تقسیم‌بندی کاربران BTC بر اساس زمان نگهداری، LTH ها و دارندگان کوتاه‌مدت (STHs) را تشکیل می‌دهد. این دو گروه سبب تنوع در بازار شده و نشانه‌های مختلفی از رفتارهای مختلف ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، LTH ها به طور معمول سکه‌های خود را به‌سرعت فروش نمی‌دهند، در حالی که STH ها به نوسانات بازار اکتفا می‌کنند و واکنش نشان می‌دهند.

افزایش توزیع توسط LTH ها نشان‌دهنده توجه ویژه به بازار است. فروش این دسته از دارندگان ممکن است تأثیراتی جدید بر روند قیمتی بازار داشته باشد. برای کنترل رفتار LTH ها روش‌های مختلفی وجود دارد، اما در این گزارش از معیار “نرخ تورم بازار توسط LTH ها” استفاده شده است.

به‌طور خاص، گزارش اشاره دارد:

نرخ سالانه انباشت یا توزیع بیت‌کوین توسط LTH ها، نسبت به انتشار معمول ماینر عکس العمل می‌دهد. این نرخ می‌تواند در شناسایی دوره‌های تغییرات تأثیرگذار بازار کمک کند، جایی که دارندگان بلندمدت ارز را به‌طور موثر از دسترسی عموم حذف می‌کنند، و نحوه توزیع آن را تغییر می‌دهند.

توزیع خالص، که در آن LTH ها به فشار سمت فروش بازار می‌افزایند، در اینجا معرفی شده است. درحال حاضر، یک نمودار نشان داده شده که گراف نرخ تورم بازار BTC LTH را در چند سال گذشته نمایش می‌دهد. از این نمودار مشخص است که ارزش این معیار اخیراً در حال افزایش بوده است (منبع: Glassnode).

در این نمودار، شرکت تحلیلی نیز داده‌های نرخ تورم دارایی را ارائه داده است، که بنیانی برای عرضه در گردش است که استخراج‌کنندگان از حل بلوک‌ها و دریافت پاداش تولید می‌کنند.

وقتی نرخ تورم بازار LTH برابر با ۰٪ باشد، HODLerها دقیقاً مقداری را جمع می‌کنند که استخراج‌کنندگان تولید می‌کنند. از داده‌های نموداری همچون این می‌توان نتیجه گرفت که LTH ها در زمان‌های توزیع، سکه‌ها را از عرضه خارج می‌کنند یا به اندازه کافی برای جذب آنچه استخراج‌کنندگان تولید می‌کنند، خریداری نمی‌کنند.

نمودار نشان می‌دهد که در تاریخی قبلی، هنگامی که توزیع LTH به اوج خود رسیده است، قیمت ارز دیجیتال به تعادل و حالت بالاترین بالقوه متمایل شده است. اخیراً نرخ تورم بازار LTH افزایش یافته، اما هنوز به سطوح قابل توجهی نرسیده است. Glassnode به اهمیت این موضوع برای بازار اشاره کرده است.

درباره قیمت بیت کوین فعلا هنوز توضیحی داده نشده است.سر گذاشته است، زیرا قیمت آن در حال حاضر به ۶۳۸۰۰ دلار کاهش یافته است.

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده