آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نیم نگاهی به اتفاقات بیت کوین در بازار

نیم نگاهی به اتفاقات بیت کوین در بازار

نیم نگاهی به اتفاقات بیت کوین در بازار

به گزارش زوم ارز، متاسفانه، برای مشتریان FTX که به دنبال افزایش قیمت ناراحت‌کننده بیت کوین هستند و از دارایی ورشکستگی برای محاسبه بازپرداخت خود استفاده می‌کنند، وضعیت مطلوبی نیست.

دیروز، یک قاضی ورشکستگی ایالات متحده، درخواست قربانی برای استفاده از قیمت بالاتر از ۱۶۸۷۱ دلار را رد کرد. به خصوص، او درخواست شرکت ماینر استرالیایی بیت کوین NuGenesis Ou را برای لغو حکم ۳۱ ژانویه که تعیین می‌کرد تا ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، تاریخ محاسبه USD برای قیمت‌گذاری دارایی‌های کریپتو، رد کرد.

NuGenesis شکایت کرده بود که FTX از تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ قیمت توکن اختصاصی خود، NuCoin، را ۰ دلار محاسبه کرده است، اما قاضی ورشکستگی درخواست NuGenesis برای تغییر تاریخ محاسبه به هر دارایی رمزنگاری رد کرد. اکثریت مشتریان تنها بیت‌کوین یا آلت‌کوین‌های اصلی را داشتند و این امر تدارک دیده شد.

وکیل شرکت NuGenesis ادعا کرد که تا تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، اخطار قانونی خود را دریافت نکرده است. از سوی دیگر، وکلای شرکت FTX ادعا کردند و در این ادعا پیروز شدند که استخراج کننده بیت کوین کاملاً آگاه از درخواست FTX برای استفاده از آن تاریخ بوده است. قاضی دادگاه ورشکستگی ایالات متحده تصمیم گرفت که “هیچ مدرکی بر این غفلت قابل توجیه وجود ندارد”، همانطور که شرکت NuGenesis ادعا کرده بود.

در تاریخ ۳۱ ژانویه، دادگاه ورشکستگی دلاور ایالات متحده حکم داد که مالکان فروشگاه ورشکسته FTX ممکن است به مشتریان خود تا تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ به ارزش ۱۶۸۷۱ دلار بر اساس قیمت بیت کوین بازپرداخت کنند. با این حال، هر چند فروشگاه ورشکسته FTX هنوز هم بیت کوین مشتریان خود را نگه داشته است، اما ارزش آن در حال حاضر چهار برابر شده است (۶۸۱۰۰ دلار تا زمان نگارش این متن). بنابراین، سوال این است که چگونه FTX قصد دارد تقریباً تمامی مشتریان خود را به طور کامل بازپرداخت کند؟

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

مشتریان FTX با پرداخت ۱۶۸۷۱ دلار به ارز مجازی بیت کوین بازپرداخت می شوند.

به حداقل ۳۲۰ میلیون دلار کمیسیون وکلا و کارشناسان ورشکستگی FTX و دیگر متخصصین آنها طی ۱۵ ماه گذشته دریافت کرده‌اند. در این دوران، این شرکت فقط یک چهارم از میزان واقعی بیت‌کوین خود را به مشتریان پس داده است، اما آنها به ادعای خود، این مسئله را به طور کامل انجام داده‌اند.

با توجه به این ویژگی فنی و شکستگی، مشتریان تنها در تاریخ درخواست ورشکستگی در نوامبر ۲۰۲۲ به معادل ارزش داشته های رمزنگاری شده خود به اضافه سود اسمی دلار دسترسی خواهند داشت. در آن زمان، یک بیت کوین فقط ارزش ۱۶۸۷۱ دلار داشت.

بیشتر از ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، ریاضی برای بسیاری از دارایی‌های رمزنگاری دوره ای برای دیگران ناامید کننده بوده است. مقدار اتر در مقایسه با زمان ورشکستگی سه برابر شده، Dogecoin دو برابر افزایش یافته، XRP نیز ۵۰٪ رشد کرده و Solana تا ۱۰ برابر ارزش خود را افزایش داده است. افرادی که دارای دارایی‌های رمزنگاری هستند، تنها مبالغ معادل ارزش دلاری آن‌ها را تا ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ دریافت خواهند کرد.

با اینکه قاضی اقرار کرد که سایر قربانیان ممکن است حق اعتراض به قیمت ۱۶۸۷۱ دلار بیت کوین را داشته باشند، این ماینر خاص درخواست خود را برای لغو این حکم از دست داده است. از آنجایی که چندین ماه از تعیین آن قیمت توسط دادگاه ورشکستگی گذشته است و هیچ رقیب معنی‌داری قادر به افزایش آن نیست، به نظر می‌رسد که قربانیان FTX تقریباً یک چهارم بیت‌کوین خود را با قیمت بسیار بالاتر بیت‌کوین امروز دریافت کنند.

منبع: protos.com


تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده