آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

به دلیل پیامدهایی که از سوی فدرال منتشر شده است، قیمت بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۴ کاهش می‌یابد

1718257551-1b0f4d15bd23b7dd5e226066a12087493135223a.jpeg

پیامدهایی که از سوی فدرال منتشر شده است، قیمت بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۴ کاهش می‌یابد

به گزارش زوم ارز، راهکارهایی که توسط سیاست‌گذاران انجام شد به منظور حفظ استحکام نرخ بهره برای یازده ماه متوالی، پای گیری به تحولات بازارهای آینده فدرال رزرو بود. فدرال رزرو در طول بیش از ۲۰ سال گذشته در حالت بسیار محدود، نرخ استقراض معیار خود را بین ۵.۲۵% و ۵.۵۰% تثبیت نمود.

با انتشار “نقطه به نقطه” در این ماه، برخی تحلیل‌ها نشان دادند که تماس گیرندگان با بانک مرکزی ایالات متحده تغییرات قابل توجهی در امور مالی تجربه کرده‌اند. در آخرین خلاصه‌ی پیش‌بینی‌های اقتصادی خود، فدرال رزرو سه کاهش نرخ بهره تا پایان سال را اعلام کرده بود. این موضوع به وضوح نشان دهنده اهمیت و تأثیرگذاری تصمیمات مالی در اقتصاد کشور است.

یک نمودار منتشر شده در روز چهارشنبه به مقامات فدرال رزرو پیشنهاد می‌دهد که در حال حاضر بهتر است نرخ کاهش یابد، که توسط بازار به عنوان نشانه از جنبه‌های تنش آفرین تفسیر می‌شود. این پیش‌بینی فراتر از دو کاهش نرخی است که اقتصاددانان انتظار داشته‌اند فدرال رزرو ارائه دهد، زیرا به نظر می‌رسد در برابر یک اقتصاد قوی و بازار کار جهانی، نرخ‌ها باید برای مدت زمانی بیشتری بالا نگه داشته شود.

در ابتدای روز، قیمت ارزهای دیجیتال با انتشار خبرهای مربوط به کاهش تورم به ۳.۳ درصد در ۱۲ ماه افزایش یافت. گزارش‌ها نشان دادند که در ماه گذشته، قیمت کالاها و خدمات آمریکایی کمتر از انتظارات اقتصاددانان افزایش یافته بود.

بعد از اعلام فدرال رزرو، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ناپدید شدند. به عنوان یک مثال، تنها پس از ۱۵ دقیقه از این اعلام، قیمت بیت کوین به سرعت ۱.۲ درصد کاهش یافت و از ۶۹۹۰۰ دلار به تقریباً ۶۹۰۰۰ دلار رسید. همچنین، قیمت اتریوم و سولانا نیز با نرخ های مشابه کاهش یافت.

فدرال رزرو در ماه‌های اخیر تنبیه داده است که تا زمانی که “اطمینان بیشتری درباره پایدار بودن تورم به سمت ۲٪ حاصل نشود، نرخ بهره را کاهش نمی‌دهد.” جروم رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، این موضع را در روز چهارشنبه تصدیق کرد و اظهار کرد: “تا کنون در این سال، داده‌ها به ما اعتماد به نفس بیشتری نداده‌اند.”

پاول در بیانیه‌ای افزود: «شاخص‌های اخیر نشان می‌دهد که فعالیت‌های اقتصادی با سرعت ثابتی به رشد خود ادامه داده است». «در ماه‌های اخیر، پیشرفت کمی نسبت به هدف تورم ۲ درصدی کمیته حاصل شده است.»

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

قبل از خاتمه جلسه فدرال رزرو، معامله گران آتی احتمال افزایش نرخ بهره را در ماه سپتامبر با ۶۱ درصد محاسبه کردند. این پیش‌بینی حاکی از این بود که فدرال رزرو احتمالاً نرخ بهره را کاهش دهد، اما این اقدام احتمالاً منجر به افزایش نرخ بهره خواهد شد. پس از انتشار اظهارات مکتوب پاول، احتمال این اتفاق به ۵۹ درصد کاهش یافت که نشان‌دهنده تاثیر آن بر اقتصاد ایالات متحده از طریق کاهش نرخ استقراض است.

چند ماه قبل از اینکه نرخ تورم در ایالات متحده به ۹.۱ درصد در ژوئن ۲۰۲۲ برسد، فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره به نزدیک صفر کرد تا اقتصاد را از وضعیت داغ خارج کند. از آن زمان تاکنون، نرخ تورم قابل توجهی کاهش یافته است، اما جریان بانک مرکزی ایالات متحده برای رسیدن به نرخ ۲ درصد هنوز به اتمام نرسیده است. در روز چهارشنبه، جروم پاول این موضوع را تأیید کرد.

پاول در گزارش روز چهارشنبه، اشاره کرد به شاخص قیمت مصرف‌کننده که نشان داد تورم در ماه مه به‌صورت پایدار بود، این موضوع به عنوان نشانه‌ای از پیشرفت محسوب می‌شود. او اظهار داشت: “ما از گزارش امروز بسیار خوشحالیم و امیدواریم این روند ادامه یابد و بهبود بیشتری نیز داشته باشیم.”

پاول افزود: «کمیته آماده است تا در صورت بروز خطراتی که می تواند مانع دستیابی به اهداف کمیته شود، که یکی از آنها «حداکثر اشتغال» در میان کارگران ایالات متحده است، موضع سیاست پولی را به طور مناسب تنظیم کند.

قیمت دارایی‌های به عنوان دارایی‌های ریسکی شناخته شده، همچون سهام و ارزهای دیجیتال، به طور معمول در شرایطی که نرخ بهره افزایش پیدا می‌کند و پرداخت‌ها برای نگهداری نقدینگی و اوراق تسهیلات دولتی ایالات متحده جذاب‌تر می‌شود، ممکن است با فشاری روبرو شوند. سرمایه‌گذاران به این نتیجه می‌رسند که با کاهش شرایط پولی ایالات متحده توسط فدرال رزرو، معکوس این وضعیت رخ دهد.

منبع: decrypt.co


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده